Pondělí 8. června 2026, svátek má Medard
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Yusuf K

27. 8. 2009 21:44
Pri veskerych chvalozpevech na socalisticke zrizeni na kube se zapomina....

...ze jiz nyni jest hrdinny kubansky lid ziven z velke casti prebytky americke kapitalisticke zemedelske produkce. Kuba - drivejsi vyvozce potravin - dovazi jiz vsechny potraviny krome pomerancu a cukru.  

Ve spoecielnim obdobi (eufemismus pro lehci hladomor po rozpadu SSSR) nechal soudruh Fidel kunance tak trosicku soukrome podnikat, aby zastavil hospodarsky propad. Jakmile se situace trosicku zlepsila, tak po vzoru Staline hbite kubanske NEPmany zase priskripl danemi a administrativni buzeraci. 

Kuba je raj - pro soudruhy v zahranicnikm obchodu a holky majici sanci motat se kolem devizovych cizincu.......    tyto 2 vrstvy vydelavaji v destinasobcich az stonasobcich prumernych kubanskych platu. Dalsi velka cast kubancu zije z dolaru posilanych z Floridy, ze ktere si kupuji predrazene potraviny v kubanskych tuzexech........  

0 0
možnosti

Cowboy

27. 8. 2009 21:25
V Miami z nich mali "radost"

Plaze v Miami zvykli vyzerat ako vylodenie v Normandii (bez strelby). Z roznych plavidiel sa vyrojili ilegalni utecenci Haiti a utekali do imigracnymi uradmi do mesta. Prva generacia sa celkom uchytila a pracuje, horsie je s tou druhou. V skolach ich zlumparili americki cernosi. North Miami je haitska area a vyzera ako vojnova zona. Gangy,drogy, vrazdy...

0 0
možnosti

certik

27. 8. 2009 22:02
Re: V Miami z nich mali "radost"

Jestlipak víte, že na Soše svobody stojí psáno: Give me your poor and your tired. Není tam psáno Give me your best educated and hardest working. To by tenkrát taky byl do tý Ameriky z Evropy nikdo nepřiplul.

0 0
možnosti

326 stupňů Fárenhajta

27. 8. 2009 17:50
Haiti vs. Libérie

Haiti má podobný osud jako africká republika Libérie.

Do Libérie vyvezli v 19. stol. osvobozené černochy z USA. Jenže ti tam vytvořili kolonialismus "amerických černochů" vůči těm místním. Včetně válek, které tam probíhaly po celou dobu existence tohoto státu.

0 0
možnosti

J.G. Pašek

27. 8. 2009 20:27
Re: Haiti vs. Libérie

Prezident Jefferson nechtěl, aby se po USA potulovali svobodní černoši, tak nařídil koupit kus pozemku v Africe aby mohl dobrovolně a násilím svobodné černochy odvážet do Afriky a tu zemi pojmenoval Liberia . . . Dělaly se veřejné sbírky zaplatit svobodným černochům jednosměrný lístek do Afriky - Libérie a kdyby se konala  taková sbírka dnes, štědře bych přispěl . . .  Nějakýck 50+ let později Civilní válka nebyla o zrušení otroctví v USA . . .  

0 0
možnosti

Schumacher

27. 8. 2009 16:03
Shrnuto, Castrova Cuba je proti Haiti ráj.

Že by Spojené státy pečující o blaho demokracie v celém světě něco přehlédly na svém záhumenku ?  Ono to s tou proklamovanou péčí asi nebude tak  vážné, když od svých břehů vracejí chudáky Kobánce plavící se do země zaslíbené na kocábkách a pneumatikách. Chápu. Nic důležitého se tam netěží. A pak, pečovat o demokracii tak blízko by dovedl každý. Zdatnost v tom oboru je třeba prokázat tisíce mil od vlastních břehů. Jen to udělá náležitý dojem. Co nějaké Haiti, Kuba.....

0 0
možnosti

Yusuf K

27. 8. 2009 18:42
jest trapnym komunistickym omylem, ze zivotni uroven lze zaridit

...administrativne  - trochou blahovule -  kolonialni  ci pseudokolonialni velmoci.  Komunisticko-utopicke videni jest takove, ze za bidu na Haiti muze USA, ze za bidu Arabu muze Israel, ze za bidu v byvalych koloniich mohou kolonialisticti mocipani kteri zbohatli brutalnim okradanim svych kolonii.  Eventuelne ze za bidu dedin ve Svidniku mohou kolonialiste v Praze....

Ve skutecnosti je zivotni uroven zavisla na podnebi, nemocech, pristupu k mori, ale hlavne na VZDELANOSTI  a POCTIVOSTI obyvatelstva. Jakkoliv se to komancum muze zdat podivne, za bidu vetsiny palestincu nemuze israel ale spise vzdelani na urovni 5let biflovani koranu nazpamet + rychlokurs UNRWA na michani malty + pravdomluvnost a poctivost na urovni alibaby+40soudruhu + samozrejme i explozivni porodnost - jedna z nejvyssich na svete.   Podobne jsou priciny bidy i v Latinske americe a Africe.

Bohatstvi HongKongu ci Singapuru - versus bida Zimbabwe - nejsou zpusobeny tim, ze by Velka Britanie okradala  cernoske kmeny a z nakradenych penez subvencovala mrakodrapy cinanu.      Rozdily mezi urovni Hongkongu na jedne strane a zimbabwe, haiti, konga, somalska na druhe strane atd atd reflektuji hlavne rozdilnou pracovitost, poctivost a vzdelanost populace.   

Proto ani intervence USA, ktera mimochodem dosadila do cela Haiti dosti komunisticky orientovaneho Aristida, ani soustavna hospodarska pomoc USA nedokazaly situaci v Haiti radikalne zlepsit.  Vzdelanost a moralku obyvatelstva nelze zasadne zmenit v nejakych rocnich rychlokursech......

0 0
možnosti

Pochybující

27. 8. 2009 13:15
Takhle vypadá demokracie

Takhle vypadá demokracie pod dozorem USA, které si v Latinské Americe počínaly hůř, než Rusové ve východní Evropě. Protože USA teď budují další vzorové demokracie v Afghanistánu a Iráku (a za pomoci EU také v Kosovu), nezbývají jim na Latinskou Ameriku kapacity. A v Jižní Americe vyhrávají volby levicoví prezidenti. Proč asi? Těm nevděčníkům latinskoamerickým se znelíbila americká demokracie stejně jako Východoevropanům sovětský komunismus!

0 0
možnosti

Historik

27. 8. 2009 13:30
Takhle vypadá stát, kde se k moci dostane jisté etnikum, které

je ale schopno určité území dobýt a něžádoucí obyvatele (bělochy) dílem vyhnat a dílem vyvraždit (na což autor při popisu dějin jaksi pozapomněl).

Tak bude vypadat za 50 či 100 let Evropa v důsledku vlády pomatených či zločiných multikulturalistů.

0 0
možnosti

gh

27. 8. 2009 12:56
Bezkonkurenčně nejzaostalejší stát

na americkém kontinentě - důvod jediný: jediný černošský stát na americkém kontinentě

0 0
možnosti

Ludva

27. 8. 2009 13:07
Re: Bezkonkurenčně nejzaostalejší stát

To je ale rasistická poznámka. I když vypadá pravděpodobně.

0 0
možnosti

Hanák

27. 8. 2009 12:41
Haiti

Název ostrova má údajně původ v řeči Tainos - původních obyvatel Hispaniolas - a znamenat něco jako "hornatá země".

Jinak zajímavé.

0 0
možnosti

Jurajda

27. 8. 2009 12:16
Tonton Macoutes,

V překladu strýček bubák.

0 0
možnosti

BAghíra

27. 8. 2009 8:29
Greenův thriller Komedianti je vynikající

Skvělé vystižení husté atmosféry strachu, nejistoty, mizení lidí a vražd, woodooistická atmosféra přízračných Tontons Macoute - a do toho pár naivních idealistických Američanů, přinášejících Haiti vegetariánský program, který všechny problémy vyřeší, protože odstraní kyselost, a odmítajících všechna varování a kritiky Haiti: nemůžete odsuzovat lidi za barvu jejich pleti. Opravdu stojí za přečtení! Film s Alecem Guinessem a skvělým Richardem Burtonem byl taky výborný, ale mně osobně v něm silně vadila načesaná a rozkynulá Elizabeth Taylor - nějak jsem v ní nedokázal vidět Eartu, pořád to byla hvězda Elizabeth.

0 0
možnosti

Rudolph

27. 8. 2009 10:38
Re: Greenův thriller Komedianti je vynikající

Ono všechno od Greena je vynikající. Ale to už jsem trochu off topic :)

0 0
možnosti

Standa

27. 8. 2009 6:55
Haiti,

Kuba atd. - krásný Karibik. USA do Hait cpou doláče jako do černé díry a Kubu ekonomicky brzdí.

0 0
možnosti

Pišta

27. 8. 2009 8:28
Re: Haiti,

Čím to asi bude? Možná tím , že Fidél  "znárodnil" čili ukradl americký majetek na Kubě.A protože Amíci  na oplátku mu za to přestali dodávat zbraně, jednoho ,krásného dne se probudil a vyjevenému národu sdělil, že jeho revoluce je "v podstatě  komunistická"  (autentický výrok) .A hned bylo ,zbraní dost a dost. Dokonce i na rakety došlo. Samozřejmě na ty mírové a "v podstatě " pokrokové.  Na Haiti  k tomu z nějakého nejasného důvodu nedošlo.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz