28.2.2021 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

GLOSA: Vyřaďte ty knihy

Některé zprávy najdete na předních místech webů hlavně proto, že jsou zábavné, ba groteskní. Až po chvíli vám dojde, jak ostrý pohled skýtají. A jak by ztratily na grotesknosti, kdyby se stejný příběh neodehrával v norském městečku, ale třeba na mezivládním jednání s Čínou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 14.1. 2020 16:20, přehled diskusí

M. Pivoda 12.1.2020 12:48

Petráček píše: "... je škoda, že se norsko-čínské historky nedožil Václav Havel. Možná by sám uznal, že jeho smysl pro absurditu má své hranice. ..."

Americká politika je zásadně pragmatická.

Tzn., bez ohledu na to, zda se věc jeví absurdně a nebo je v rozporu s naší ideologií, převažuje experimentální přístup. Preventivně se proto dělají akce pro případ, že by snad protivníkova strategie (tzn. hlavně ta čínská strategie) mohla fungovat. Nedivte se proto, a nechejte českého umělce Václava Havla spát.

Zde na Neviditelném psovi se diskutující "Milan Prokop" již preventivně přejmenoval na "Staronový" pro případ, že by se jeho předchozí agresivní argumenty ukázaly být jako liché.

P. Staronový 12.1.2020 16:08

To jste Pivodo zas něco nepochopil. Změnu jména způsobil nějaký udavač a moje nechuť poskytovat mafře kopii mé občanky. Proto je taky přejmenování taky tak jasné, že jste ho pochopil dokonce i vy.

J. Kanioková 14.1.2020 16:20

R^R^R^

M. Pivoda 11.1.2020 18:06

"... Už skončily časy, kdy mladí Číňané považovali Západ za vzor. Teď jako by v lecčems sloužila spíš Čína za vzor pro Západ. Ať už je to cenzura skrývaná za „boj proti nenávisti na síti“, nebo systém sociálních kreditů. ..."

Pravdu má ten, kdo vyhraje tvrdý konkurenční střet. Historii píší vítězové, nikoliv poražení.

A jak se připravuje budoucnost? Dosud úspěšnější strategii musí přijmout i protivník. Bez ohledu na proklamovanou ideologii.

Kapitalismus byl v minulosti ekonomicky úspěšnější, a proto také z činských komunistů se stali čínští kapitalisté.

V roce 2017 vyhlásila čína světové vítězství v klíčovém oboru umělé inteligence (AI) do roku 2030. Minulý čtvrtek vyhlásil Bílý dům deset principů regulace oboru umělé inteligence (AI).

The US has released its AI principles. On Tuesday, the White House released 10 principles for government agencies to adhere to when proposing new AI regulations for the private sector. The move is the latest development of the American AI Initiative, launched via executive order by President Trump early last year to create a national strategy for AI. It is also part of an ongoing effort to maintain US leadership in the field.

R. Langer 11.1.2020 22:38

Tak určitě... ;-D

D. Šimáček 11.1.2020 13:13

kdyby to byli jen číňané kdo takhle blbnou https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cervena-karkulka-sipkova-ruzenka-sexismus-barcelona-knihovna-zakaz.A190412_060823_zahranicni_bur

Š. Hašek 11.1.2020 11:12

Čína ..... daleko, nějací vyšlechtění sportsmeni (všude na světě) ať si kvákají co chtějí. Americké levočernošky také nejsou žádné ochránkyně svobody, že?

U nás Rychetský (ÚS !!!) a jiní se podivují nad tím, že "informace se netřídí"!!!

Ve štrasbrusele se ostatně knihy již nevydávají, tedy všechny.

I. Schlägel 11.1.2020 9:37

Zatím Číňané stabilizují zejména svoji společnost. Snad nedojde na "spanilé jízdy".

Z. Lapil 11.1.2020 10:04

Spanilé jízdy probíhají. Viz tato historka. Viz hokejisté ve Slaným. Koneckonců viz souvislosti s návštěvou čínského premiéra nebo kdo to byl.

Až se mi chce říct, že jediné čím se liší Číňané od muslimů je to, že v tom Norsku by už knihovnice byla po smrti. Nebo možná, kdyby to bylo v EU, zažalovaná pro neuctivost.

Jo, přeháním a jsem hnusnej, ale nějak mě váš příspěvek rozvrkočil.

V. Klíma 11.1.2020 2:38

Člověk nemusí být nijak bystrý, aby cítil, že západní společnost směřuje k totalitě.

Tentokrát (poněkud paradoxně) protlačené skrze a) tzv. "lidská práva" chybně zaměňovaná s lobbystickými skupinami domněle zastávajími práva několika vybraných skupin obyvatelstva, b) blouznění o záchraně planety skrze vyšší zdanění, omezení občanských svobod a dotace pro firmy, které včas naskočily na zelený byznys.

P. Dvořák 11.1.2020 8:41

To je jen čajíček.

Člověk nemusí být nijak bystrý, aby cítil, že západní společnost směřuje k totalitě šaríja.