22.4.2021 | Svátek má Evženie


Diskuse k článku

GLOSA: Rakouskou cestou

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 8.3.2021 17:12

Kdo by taky ty pitomosti dodržoval! Zrovna dnes: hraniční kontrola mezi Uhříněvsí a Říčany. Za dobu kontroly auta projely do Prahy 3 autobusy příměstské dopravy a vlak.

Š. Hašek 8.3.2021 20:46

Já šel dnes, za krásného odpoledne, do aleje. Část národa je tak zpitomělá, obává se jedovatosti vzduchu a Slunce, že bylo naprosto vymetýno.

Aspoň mě nikdo neudal, že nemám stoproúčinnou roušku na Gesichtu.

Potkal jsem jednu babičku s vnučkou, usmáli jsme se na sebe. Vona taky nebyla zadeklovaná.

Je to prča. Přestává to být prča. Po roce.

P. Kubáč 8.3.2021 16:12

Tzv. "autotesty" dokonale fungují jako vějička mající uklidnit zneklidněnou část veřejnosti, ale jako zdroj informací o tom kdo je nakažen a kdo není - by bylo nutné použít spolehlivější způsoby testování.

Š. Hašek 8.3.2021 21:22

Teď jsem se autotestnul. Večeře voněla. Nekašlu. Dokonce se mi pozdává, že noc je ještě mladá .....

Po autestnutí si sám podepíšu povolení překročit hranice neexistujícího okresu? Policie a armáda fasuje neplatné mapy ČSSR???

Teda ty naše úřady (s podporou panikářů), to je fakt dílo!

Těším se, jak nějaký puberťák nahlasí, že může k maturitě, protože ráno zakloktal (jak nařídili Blatný s Hamáčkem).

J. Nevrkla 8.3.2021 9:16

Uvolňovat lze až po autotestu? To už jako bez toho nebudeme moci mezi lidi? To nemůže autor myslet vážně.

Š. Hašek 8.3.2021 9:29

Myslím, že se budou vážně dělat i věci, které budou i jedničkářům z osmičky značně nepochopitelné.

Mně "úplně stačí" pokuta za nošení roušky v tramvaji, když rok zas byla pokuta za nenošení roušky v tramvaji. Vybral jsem namátkou. Můj otec nemluvil sprostě, ale z jeho poučování bylo znát, když si o někom myslel, že je "na přesdržku".

Je to na přesdržku.

Každému, než si sedne ve vlaku na sedadlo, bych udělal stěr ze švu kalhot na zadeli. A ty, kteří vytáhnou někde (i vyžehlený) látkový šnuptychl, těm dát taky 30 000! Štráf. Zajistí zdravotní hlídky dobrovolnic z DAMU!

Ten autotest bude kolikrát za hodinu??? Abych si to naplánoval, prej potom to trvá nějaký minuty, než se to vobarví. Snad ty testery nebudou muset bejt v ledničce! Ale uchošťoury sou zakázaný!!!

J. Nevrkla 8.3.2021 9:36

Takhle pasivně bych to nebral. Tomu se prostě nemůžeme podvolovat jako ovce, když to nepůjde jinak, tak se vzbourime. Neminim strávit zbytek života jako ovce v ohradě.

Š. Hašek 8.3.2021 9:56

Nebylo mi rozuměno. Neberu to pasivně! Už přituhuje, po roce.

Zatím bez testu, bez trasování. A očkování neplánuji. Moje zdraví neorganizuje televize.

Je vyzkoušeno, že vojensko policejní zátarasy jsou prodyšné, značně. Nesmí se jet autem, kde není skrz skla vidět černo - kolik tam je osob. Vím, že to není řešení, ale není možno sedět doma a nechat vše na pospas těm padouchům a panikářům bečícím! To jako s jarem nesmím na nic šáhnout? Zadeklovat se ve sklepě???

Je to na přesdržku.

:-)

J. Nevrkla 8.3.2021 9:58

R^:-)

J. Hruška 8.3.2021 8:14

A nenapsáno zůstalo, že do karantény se nemusí povinně, ale dobrovolně s dohodou se zaměstnavatelem za 100% nemocenské a nikdo nikoho neudává, ale normálně se vzájemně informují a je na každém, jde-li do karantény nebo ne. Zákazy a opatření skutečně ve svobodné odpovědné společnosti nefungují. Zdař Bůh.

Š. Hašek 8.3.2021 10:03

Tak to je bezva! Není mířeno na Vás.

Hodit se do karantény (ja bych se hodil každý třetí týden). Brát 100% gáže (asi bych hned koupil zlato) .... a posmívat se dělníkům v lomu, že musejí makat!

Na ja, Vídeň byla vždycky Vídeň. Co tady, u těch Pepíků .......

Začíná se mi zdát, že perpetuum mobile se právě vynalézá. Na peníze. Ale ještě to musí podepsat Jourovka. Mirka Němcová taky. Zbývá jen malinký krůček.

J. Hruška 8.3.2021 14:53

Hašku, vy myslíte líp než Švejk, vlastně než por. Dub.

Š. Hašek 8.3.2021 20:48

Aspoň, že tak. Dub je u mě vejš než takový Ferjenčík. Nějak si to přeberte.

R. Vacek 8.3.2021 5:20

A když od Rakouska dohlédneme ještě dál, tak objevíme země, kde pandemie skončila před rokem a od té doby tam mají život celkem normální. Tam mají mikromanagement ze kterého bychom se měli poučit. Každý má svůj zdravotní kód - nejpohodlnější je jeho umístění v mobilu. A na první pohled je jasné, jestli je člověk v karanténě.

Uvidíme, jestli nové mutace donutí i Evropu brát covid vážně a používat metody, která vedou k jeho eliminaci, nebo jestli bude pokračovat v sešupu do bezvýznamnosti.

F. De Winter 8.3.2021 8:07

Neexistuje cesta k eliminaci covidu, pane Vacku. Ledaže by vychcípal nějakou přírodní cestou. S covidem se budeme muset naučit žít, jako s další formou chřipky. To je celé.

R. Vacek 8.3.2021 8:11

Pravděpodobně jste neslyšel o viru pravých neštovic, který jsme už eliminovali. U tohoto to samozřejmě nezvládneme, ale snaha o jeho eliminaci vychází podstatně lépe, než promořování. Lépe nejen s ohledem na náklady, ale i s ohledem na zdraví.

J. Fráňa 8.3.2021 8:19

Srovnávat vir neštovic a chřipku či covid je holý nesmysl.Virus neštovic je hostitelsky specifický, způsobuje onemocnění pouze u člověka – proto také nemá žádný přirozený rezervoár a to umožnilo jeho vymýcení.

R. Vacek 8.3.2021 10:42

Samozřejmě. I když je otázkou, jestli by celosvětový přístup obdobný tomu, který praktikuje Čína, Austrálie a další země nevedl spolu s vakcinací k likvidaci viru v našem prostředí s tím, že by původní mutace zůstala v netopýrech.

Š. Hašek 8.3.2021 9:17

Není vir jako vir!

Už hodně dlouho se ví, že vir "typu chřipka" vůbec nejsou neštovice (a jedno očkování)!!! Tak nejmíň století. Blatný se probudil ovšem včera.

Politici zatím přišli na to, že roční deklování je nyní v tramvaji trestné. Nezdá se Vám to málo? Až tedy blboučké?

V. Braun 8.3.2021 8:57

Tak jistě, s covidem se budeme muset naučit žít. Problém je v tom, že jsme se to ještě nenaučili a cesty jsou v zásadě dvě, na vše rezignovat a smířit se s počty mrtvých, nejen na covid ale i další nemoci na které nemá zdravotnictví kapacity, nebo dosáhnout dostatečné proočkovanosti která se pak bude udržovat.

Osobně jsem pro druhou cestu jak se naučit s covidem žít.

Š. Hašek 8.3.2021 9:19

Očkování proti tomuto typu viru je na nic, ví se to hodně dlouho.

Nezáleží na tom, že to Vy to nevíte.

P. Lenc 8.3.2021 9:08

Přesné pane Vintře,vidím to stejně.

Š. Hašek 8.3.2021 9:32

Já rovněž. Souhlas.

Je to typ chřipky, prokecli se. Před rokem, při tom vytahování se, jak s tím zatočí.