7.8.2020 | Svátek má Lada


Diskuse k článku

GLOSA: Němečtí šamani

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Štípek 3.7.2020 12:01

A obětují zase nás. Nedělejte si iluze. Postsovětské okupované státy jsou dnes nejpřipravenější a nejpředvídavější. Maďaři, my, Slováci, Polsko s historický osvědčenou opatrností vůči Rusku. Ale Zápaďákům to nelze vysvětlit, budou se tím "mládím muset probolet", jak by řekl Šrámek. Takže i s výhradami nelze volit jinak, než posilovat ANO. Zatím prostě rozumná volba.

P. Hofman 3.7.2020 15:47

Spíš je to tím, že Západ není tak připo*raný a ruska se nebojí.

Ne, že by oba dva přístupy nebyly relevantní.

L. Novák 3.7.2020 18:48

To je zase nějaká předplacená předvolební agitka internetového trolla? Babiš se svými dotacemi na "biopaliva" táhne s německými zelenými idioty za jeden provaz. Volte Babiše, bude se mít líp! :-P

P. Brich 3.7.2020 11:23

"... je-li někde v Evropě průšvih, většinou ho nelze vyřešit bez požehnání či spíše asistence Německa, ..."

1. EU není Evropa

2. Za odměnu Německo EU nadiktuje Zelený úděl - průšvih, který nepůjde vyřešit vůbec!!EU;-€

J. Černý 3.7.2020 11:15

Kdy Německo spasilo Evropu ? Pokaždé za ním zůstaly miliony až desítky milionů mrtvých. Kolik to bude tentokrát ?

P. Lenc 3.7.2020 9:37

Šamanismus je produktem zelené džungle.A tam směřujeme.Po rouškách si pořiďme bederní zástěrky v barvách německých a francouzkých.Na zimu budou povoleny Merkelovské kalhoty s galským kohoutem vyšitým na zadku.A naučme se volat Alláh je veliký...

H. Rybnická 3.7.2020 7:46

Pane de Winter nechcete napsat román? Vaše sáhodlouhé úvahy nejsou právě to, co člověk očekává v diskusním internetovém foru.

F. De Winter 3.7.2020 8:05

Vlastně jsem chtěl říct: "Německo předsedá EU, bůh nás ochraňuj!"

M. Krátký 3.7.2020 8:27

R^R^R^ - to už je lepší

J. Kanioková 3.7.2020 17:58

1*****

P. Staronový 3.7.2020 8:41

Nejspíš to někde opsal, ale podstatné je, že je to pravda.

Co vy konkrétně očekáváte v diskusním internetovém foru? Chvalozpěvy na zelený EUnijní socialismus nárokových nadpráv?

P. Moravčík 3.7.2020 9:55

Keď si pripomeniem Vaše predošlé príspevky, myslím si, že pre Vás aj niekoľkonásobné opakovanie bežných faktov nemôže byť zbytočné:-). Pretože ešte stále ste ich nedostali do Vášho povedomia.

F. De Winter 3.7.2020 7:35

V posledních 30 letech Německo zmutovalo v jakousi byrokraticko socialistickou totalitní společnost. Začalo to teoriemi, proč určití lidé a skupiny mají permanentně špatný osud a že stát zodpovídá za tuto nespravedlnost. Pomalu se přestalo věřit v tvrdou práci a vlastní iniciativu, kterou člověk překonává životní překážky, i tu která je dána málo příznivým původem. Nikdo přece už nesmí mít smůlu. Osudová nespravedlnost daná rasou, pohlavím nebo i talentem nesmí existovat. Všichni musí být šťastni. Tyto teorie vymýšleli intelektuálové na tučně dotovaných univerzitních místech a tvrdili, že reprezentují lid. Velkým tématem pro ně bylo vykořisťování prostého člověka kapitalismem. Dalším stupněm demagogického pokroku bylo tvrzení, že k lidem nízké kvalifikace vykonávajících špatně placené pracovní činnosti se nepřistupuje spravedlivě. Byla to sprostá lež, tehdejší dělník sám uživil rodinu, mohl si dovolit přivést na svět děti, koupit si auto a zajistit si bydlení. Existovala skupina opravdu potřebných, postižení od narození a také blázni, asociálové, alkoholici, padlé dívky, kteří trpěli osudem nevyvolených. Postupně se tyto skupiny začaly považovat za oběti systému. Tvrdý stát a sv iňský systém je dovedly do životní mizérie. V pozadí vznikaly kolosální aparáty o milionech zaměstnanců, požírající polovinu sociálních rozpočtů státu. Armáda dobře placených úředníků a manažerů neziskovek vyhledávající utlačované. Následovala legenda o ženách, které jejich manželé permanentně týrají, v zaměstnání jsou znevýhodněny, domácí práce a děti je přivádí do depresí, navíc jsou neustále znásilňovány. Propagovaným ideálem se stala neprovdaná žena, které v milovaném zaměstnání nic nebrání, a pokud ano, jsou tu interrupční kliniky. Kulturní proměna ženy, kvóty v politice a ideologie mé lůno mi patří.

F. De Winter 3.7.2020 7:36

V této době se zrodil mýtus: V jakékoli oblasti, obzvlášť v ekonomice a politice, pokud je žena v čele, tak všechno jde jako po másle (bez jakéhokoliv důkazu). Vznikla kasta funkcionářek, zodpovědných činovníků, institutů, organizací, kteří za gigantické sumy státních peněz odkrývají diskriminaci žen. Milionová kasta, která má dobře zajištěnou existenci. A to všechno ještě není nic proti zrození megakasty: imigrant. Původně byli gastarbeitři téměř normálními zaměstnanci, možná vypadali trochu jinak. Žádný Němec s tím neměl problém. Postupně se to změnilo. Nyní se podle oficiální ideologie říká, že gastarbeitr a jeho potomci byli diskriminováni a vykořisťováni, a ještě horší, bylo jim bráněno udržovat si své náboženské a kulturní zvyklosti. A státní ideologie vtlouká do hlavy lidem do školních let: Všude ve světě je tolik konfliktů, tolik lidí trpí. Není znakem morálky přivést tyto lidi do Německa? Po roce 2015 věci mutovaly do automatismu, se kterým nelze nic dělat. Imigrant jednoduše přijde do Německa a podle zákona má zajištěnou existenci ve všech svých požadavcích. Na počátku koronavirové krize se mnozí domnívali, že to musí skončit. Omyl, ani v nejkatastrofičtější situaci není po omezení miliard tomuto byznysu ani vidu ani slechu. Velekněží imigračního průmyslu i v časech rostoucí nezaměstnanosti pašují do země měsíčně tisíce neužitečných imigrantů, většinou analfabetů a protesty proti tomu jsou justičně pronásledovány.

L. Severa 3.7.2020 9:52

No jo, ale kdo to zmutování zařídil ? Marťané ?

F. De Winter 3.7.2020 9:58

Řekl bych, že Němci. :-/

P. Brich 3.7.2020 11:33

R^

Wir schaffen das!!

J. Jurax 3.7.2020 20:29

Souhlasit by se dalo, ale mám dojem, že jsem tento traktát už někde četl. V jiné diskuzi.

I. Štípek 3.7.2020 12:16

Relevantní názor. A ještě je to hnuté pocitem viny za WWII, kterou jim ti, kdo ovládají média, neustále vytloukají do hlav, aby nedej bože se Němci nedopustili žádného dalšího budování tisícileté říše. Můžeme mít výhrady k tomu či onomu, ale když Evropa zůstane vyvážená (např. i díky nehorázně prdlým neuskutečnitelným výmyslům leynové, po nichž se nic neděje), pak my malé státy můžeme nové Mnichovy brát jako scifi z imbecilních amerických seriálů.

K. Salajka 3.7.2020 20:50

Souhlas, ale počátek je v USA - afirmativní akce začala v 60tých letech. Už Kubánci na Floridě měli jiné postavení, když připluli na lodi do přístavu,proti "trosečníkům" , kteří doplavali po vlastních.Agenturní zaměstnávání je novodobé otrokářství nejen na jatkách v Německu, ale také u českých firem. Gastarbeitři mají stejně hodnotný život jako mívali česači bavlny - ti si alespoň mohli zpívat. Německo kopíruje to nejhorší a Choroš to financuje okrem iných.