4.6.2020 | Svátek má DaliborDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: NATO ve stavu nouzeVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 7, poslední: 17.5. 2019 11:24, přehled diskusí

Radost z toho nemám......:
Autor: S. Rehulka Datum: 16.5.2019 9:03

....ale asi bych se neměl divit, kdyby president Trump začal opravdu praktikovat politiku iziolacismu namísto aby tím jen vyhrožoval svým spojencům. Doma,v Americe je pod tlakem místních nepřátel a v Evropě je pod tlakem laxnosti a vypočítavosti "spojeneckých" vlád, které si hrají (až na čestné vyjímky) na "Chytrou rybářku" ze stejnojmenné pohádky. NATO je Severoatlantické obranné společenství kde není možné, aby členství bylo založeno na vychytralosti ! Nebudu opakovat to, co všichni víme, tedy potřebu těch poctivých 2% ze státního rozpočtu KAŽDÉHO ČLENSKÉHO STÁTU na modernizaci své vlastní armády (nikoliv na US.Army), protože i když je v současnost v Evropě hlavní starost co s nelegálními vetřelci (příčí se mi, nazývat je "uprchlíky"), kteří jsou pro celou Evropu nejen ekonomickou zátěží, ale i vnitřním nepřítelem a zdrojem terrorismu . V tomto případě NATO nemůže nijak samostatně zasahovat, pokud by nebylo k tomu zmocněno vládami členských států a akce schválena velením. Ne, NATO v Evropě je pro bezpečnost členských zemí, proti případné agresi zvenčí, namířené hlavně proti svobodným zemím členům NATO, které byly kdysi součástí Sovětského Imperia a jsou stále pod muškou historického dědice - Ruské Federace ! Nenechme se zmást mazanou propagandou, kdy na jedné straně "sympatický vůdce", hokejist, pilot, potápěč a křestan - knučí, jak je obkličován silami NATO, ale jindy zase vyhrožuje, kam až jeho rakety dostřelí do Evropy ! Můj názor ? udte rádi, že jste v NATO, platte svůj díl a plnte své čestné úkoly !

Re: Radost z toho nemám......:
Autor: S. Rehulka Datum: 16.5.2019 9:04

....IZOLACIONISMU.....

Re: Radost z toho nemám......:
Autor: L. Severa Datum: 16.5.2019 9:18

Ano, je to tak. Bez USA by bylo NATO nemělo žádnou váhu a co by si pak Putin dovoloval, je jasné.

Re: Radost z toho nemám......:
Autor: V. Novák Datum: 16.5.2019 9:39

Kdy a kde Putin vyhrožoval, kam jeho rakety dostřelí do Evropy?

Re: Radost z toho nemám......:
Autor: J. Kombercová Datum: 16.5.2019 12:36

Když se uvažovalo o stavbě radaru v ČR, tak těmi raketami v kaliningradské oblasti vyhrožoval Lavrov. Nakonec to dopadlo tak, že radar sice v ČR nestojí, zato rakety v Kaliningradu ano.

Re: Radost z toho nemám......:
Autor: L. Písařík Datum: 16.5.2019 14:49

Putin snad ani ne, ale jeho nohsledové Šojgu a Lavrov, vyhrožovali před cca 5ti lety, kam namíří své rakety, třeba do Dánska. A jistě znáte Putinovu doktrinu: Máme právo zasáhnout všude, kde jsou ohroženy zájmy tam žijících Rusů. Viz Krym.

Re: Radost z toho nemám......:
Autor: Č. Berka Datum: 16.5.2019 10:29

ale kdepak 2 % státního rozpočtu! Mají to být 2 % HDP. Rozpočet roku 2018 počítal s příjmy 1314,5 miliardy korun a výdaji 1364,5 miliardy korun. Ministerstvo obrany dostalo 59 799 438 kč. HDP v roce 2018 byl 5 310.3 mld. Kč .