Středa 14. května 2025, svátek má Bonifác
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

GLOSA: Jeden svět nestačí

Přijde konec světa? Zpozdilá otázka. Ohlašované konce světa přicházejí a svět žije dál. V listopadu 2016 přinesl týdeník Der Spiegel černou obálku, zníž se vymykal barevný obrys Donalda Trumpa a nápis: Konec světa, jak ho známe.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

JL

J. Lepka

26. 2. 2019 21:13
Podle každého psychologa je pro vývoj jedince nezbytný

výchovný vzor otce i matky. Proto nechápu nadšení z dvou lesbiček "vychovávajících" děti. Co si z takové rodiny mohou odnést za vklad do vlastního osudu ?

0 0
možnosti
ZK

Z. Klouček

26. 2. 2019 17:08
V Česku platí

podle § 775 Občanského zákoníku, že matkou dítěte je žena, která dítě porodila. Matkou tedy není ani lesbická partnerka skutečné matky, ani muž, byť třeba přeměněný na ženu, pokud snad nějakým zázrakem medicíny po své přeměně dítě neporodil(a). Nemají-li to v Srbsku nemají upraveno jinak, pak je tedy zpráva o mateřství srbské premiérky fake. Možná se ale mohla stát matkou následnou adopcí dítěte, pokud srbské právo něco takového připouští. V Česku může být případná osvojitelka zapsána jako rodič, ani tak se ale nestane matkou. Čert ví, jak to ale bude v budoucnosti, dělení na otce a matky nám nejspíš jakožto diskriminační zakážou.

0 0
možnosti
JS

26. 2. 2019 16:03
Svet se meni

Neskutecne se stava skutecnosti. Americky prezident se dnes setkava ve vietnamskem Hanoji se severokorejskym tloustikem Kimem, ktery vyhrozuje ze nuklearnimi raketami znici Hollywood. Kdo asi vyhraje v soutezi o nejlepsi pansky uces?

0 0
možnosti
PK

26. 2. 2019 16:21
Re: Svet se meni

V Hanoji prý jeden holič stříhá na Kima a na Trumpa zdarma a Kim prý vede 3:1. Nějaký osmiletý kluk na otázku odpověděl, že je ve třídě nejtlustší a tak se nechal ostříhat na Kima. Na světě je pořád plno legrace. :-)

0 0
možnosti
BR

26. 2. 2019 11:11
Netuším, jak je možné

stát se matkou tím, že někdo jiný porodí dítě někoho jiného? Vůbec jsem tenhle článek moc nepochopil, jako že svět se hroutí, protože jsou někde ve vládě lesbičky? No, můj svět ne.

0 0
možnosti
JT

26. 2. 2019 12:39
Re: Netuším, jak je možné

Tak da se to treba adopci. Darkyne vajicka je taky matka, nahradni matka taky. Matek clovek muze mit celkem dost. Ale je to divny.

0 0
možnosti
KJ

26. 2. 2019 10:16
Nemá, jen kecá.

Ta by ji neztěhotněla...Dzp.

0 0
možnosti
RT

26. 2. 2019 10:02
A co

jste chtěl říct?

0 0
možnosti
PZ

26. 2. 2019 10:10
Re: A co

Že západní civilizace jde do pr*ele. Někdy i doslova.

0 0
možnosti
MP

26. 2. 2019 9:19
Pan Petráček bývá docela dobrý, ale tohle je úlet.

Premiérka není ani matkou (neporodila), ani otcem (nezadělala).

Takže dítě má její partnerka.

Nejde o nic moc, jen o přesnost terminologie.

0 0
možnosti
IS

26. 2. 2019 9:35
Re: Pan Petráček bývá docela dobrý, ale tohle je úlet.

Navíc redukovat působení srbské soldatesky pouze na spravedlivý zápas s agresivním kosovským islámem je nehodné i tak nekvalitního komentátora, jako je Petráček. Asi potřeboval oslí můstek.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz