6.6.2020 | Svátek má NorbertDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Fobie z fobieŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 26.2. 2019 9:03, přehled diskusí

má pravdu předsedo !!!:
Autor: M. Krátký Datum: 24.2.2019 13:28

tak ať si tyhle "dámy s penisem" udělají své soutěže a bude klid. Zajímavé až srandovní na tom je, že "chlapci s vaginou" se necpou do soutěží, ve kterých jsou skutečně muži - bylo by to vesele až humorné což ??? Můj tchán říkával : jdite mi do pihele s těma vašima kravinama !!! Hezký den

to je strašná doba:
Autor: M. Martinelli Datum: 24.2.2019 9:09

to je strašná doba...nikdy bych nevěřil, že 30 let po hadráku budu takhle zděšen, jací hlupáci tady vládnou a určují, že evidentní nesmysly jsou dobro...Navrátilová bojovala za základní lidská práva, pro který mám pochopení, ti hlupáci, co nyní proti ní brojí za její rozumnou úvahu o transženách v ženském sportu, prosazují nebo tolerují do nebe volající kraviny, které se základními právy člověka nemají nic společného, za to jsou jedna ruka s debilitou, ale místo aby byli drženi v zařízeních pro choromyslné, jsou čím dál častěji v parlamentech a vládách, z kterých se stávají také ústavy pro choromyslné, které ale bohužel vytváří nové zákony, jak dlouho to může trvat...

Inu, ona i zde platí :
Autor: R. Langer Datum: 24.2.2019 6:40

ta stará lidová moudrost, že s čím kdo zachází, tím také schází.

Kdo chce kam:
Autor: P. Portwyn Datum: 23.2.2019 13:10

Nepomáhejte roztáčet mlýny

Nebo vás samy semelou...

Martina Navrátilová celé roky pomáhala rozjíždět tuhle magorárnu. Teď došlo i na ni. To obvinění je okotina, ale nadávat může sama sobě.

Re: Kdo chce kam:
Autor: M. Kosejk Datum: 23.2.2019 20:12

Martina Navrátilová se hlásila ke své orientaci v době, kdy to nebylo vůbec populární - a hrozily jí za to jen problémy. Ale dneska se do ní pouští mladí spratci, kterým lidi jako ona vybojovali práva - ale oni chtějí furt víc a víc a nikdy se nazastaví.

Re: Kdo chce kam:
Autor: P. Portwyn Datum: 26.2.2019 9:03

Pokud má mozek v hlavě, tak už před takovýmu pěti lety začalo být dost patrné, kam to směřuje... Kdyby vystoupila tenkrát, mohlo to mít nějaký efekt. Teď už je pozdě.

Je to tragické,:
Autor: P. Lenc Datum: 23.2.2019 10:20

ale dnešní doba ukazuje, kam až lidská blbost může klesnout.Smršť "intelektuálů" potápějících naši civilizaci nabývá rozměrů biblické potopy.A smutné je, že se v tomto hnoji angažuje tolik rádoby "vzdělaných" žen.Není asi náhoda, že většina těchto intelektuálek mají vzdělání na sociálních fakultách.Nakonec, naše Maláčová je toho příkladem.

Re: Je to tragické,:
Autor: R. Brzák Datum: 23.2.2019 11:10

Nejde o vliv blbosti. Tito lidé jsou i vzdělaní i inteligentní. Jejich rozum jim umožňuje dobře zpracovávat informace, které jim jejich smysly přináší. Netřeba z nich tedy dělat blbce. Přesto dělají ve svém úsudku obrovské chyby. V čem je ten problém?

Vzděláním zkvalitněný nástroj - rozum - totiž analyzuje prostě to, co mu dodáme. Co všechno jsme schopni zaregistrovat však záleží na tom, zda jsme dostatečně otevření a vnímáme vše v co největší šíři. Toto ale zásadně ovlivňuje strach, který naopak nás zaměřuje tunelově na úzce ohraničenou část reality s nějakým potenciálem rizika. Zde například riziko, že bude nějaké minoritě zle, když ji nebudu chránit před svým necitlivým slovem. Ano, dokonce je to přesná informace - skutečně to někteří jedinci takové minority cítí jako svou újmu, když se k nim někdo vyjádří nějak bez zvýšených ohledů... Jenže pod vlivem takového strachu pak rozum nedostane další informace, s celou věcí související - jistě jich spolu najdeme celou škálu - a rozum pak analyzuje na základě omezených informací - a člověk pak rozhodne tomu přiměřeně...tedy chybně.

Re: Je to tragické, :-)):
Autor: A. Nový 840 Datum: 23.2.2019 11:59

Mnoho slov omlouvajících levičáckou debilitu. Nic víc, nic míň!

Re: Je to tragické, :-)):
Autor: R. Brzák Datum: 23.2.2019 12:05

Takhle si Vy zase ulehčujete uvažování a zároveň znemožňujete pochopení, které může vést ke správné strategii (pokud tedy pro Vás není jedinou použitelnou strategií válka se svým sousedem).

Ale máte pravdu v tom, že jde o levicovost. Ta je ostatně VŽDY spojena s podléháním strachu.

Re: Je to tragické, :-)):
Autor: R. Langer Datum: 24.2.2019 6:42

Nějaké "správné strategie" jsem si ve vašich příspěvcích fakt nevšiml, co by to jako podle vás mělo být?

Blázni se radují nebo jak je to :
Autor: K. Janyška Datum: 23.2.2019 10:10

pořekadlo... Dzp.

že by déja vu?:
Autor: R. Gramblička Datum: 23.2.2019 9:58

tenhle článek už tady byl. Asi před týdnem

Re: že by déja vu?:
Autor: M. Prokop Datum: 23.2.2019 11:42

Byl na Lidovkách.

Zákony proti šikaně:
Autor: V. Církva Datum: 23.2.2019 8:04

Nacismus v Německu začal být nebezpečný s davovým šílenstvím a šikanou. Řešením je potírání šikany. Jakékoliv! Toto je šikana proti Navrátilové i Neesonovi a jak se stane davovou je třeba trestat. To že jeden člověk který nemá politickou moc navrhne poslat Romy do plynu, ale neudělá to, není problém. Trestné by mělo být když se k němu přidají. Totéž mediální šikana Navrátilové. Když jeden člověk napíše že je slepice přestože řekla dobrý názor není problém. Pokud strana jako AfD navrhuje někoho šikanovat je to problém. Pokud ale velká většina národa šikanuje AfD bezdůvodně je to špatně....

Myslím si, že místo různých Hate free a MeeToo potřebuje společnost jednoznačnou definici a uzákonění trestnosti šikany. Nějaké zákony existují ale jsou evidentně naprosto neúčinné.

A to především proto že návrat komunismu, nacismu či islámu je dobré předpokládat s velkou jistotou!

Re: Zákony proti šikaně:
Autor: V. Braun Datum: 23.2.2019 8:43

Otázkou je, co považujete za šikanu. Nadávku do slepice zdá se šikanou podle vás není. A co označení za člověka s transfobií, případně xenofoba, sluníčkáře nebo dobrosera, to už je dostatečné?

Re: Zákony proti šikaně:
Autor: Z. Lapil Datum: 23.2.2019 9:56

On to pan Církva řeší: problémem není, jestli Navrátilové vynadáte do slepic či krav, problémem je, učiní-li tak jednotlivec nebo dav. dav.

Podle mě je ovšem pochybná už sama možnost definice šikany. Buď zkusíte vyjmenovat konkrétní slova/činy a utopíte se v tom jako zákonodárce, nebo skončíte u frází typu "který by mohl vyvolat" a utopíte v tom soudce a advokáty.

Co mi ale není jasné vůbec: že by mohl být nějaký čin trestný jen tehdy, pokud ho nezávisle na sobě učiní několik/hodně/spousta lidí? Dav ne, dav je samostatná entita - zákon nezákon - být součástí davu lynčujícího davu je vina spíš kolektivní než osobní.

Re: Zákony proti šikaně:
Autor: M. Koutný Datum: 23.2.2019 9:05

To, co potřebujeme, je především zdravý rozum. Hned po něm pak odvahu poslat všechny ty angažované blby tam, kam patří - nejlepším prostředkem k tomu jsou volby.

Re: Zákony proti šikaně:
Autor: V. Pavelka Datum: 23.2.2019 19:01

No třeba takový prof. Lukeš , létá do ČT a chová se tam jako , mladý svazák z padesátých let , když se posmívá Trampovi a dehonestuje ho jako nedostatečného a směšného.

Přeháníte to:
Autor: J. Kovaříček Datum: 23.2.2019 3:39

Že lidé odsuzují Navrátilovou za tgransfobii? Kteří lidé? Pitomci! Já vím, je jich v západním světě dost, ale ne zdaleka k nim patří všichni. Nebojme se ty "pokrokové" idioty správně označit a poslat je tam, kam patří. A vůbec nejlepší jest ignorovat je a nepsat o nich glosy.

Re: Přeháníte to:
Autor: I. Novák 763 Datum: 23.2.2019 15:12

Poslední větu do kamene tesat!

Nejrůznější blbové budou vždy v každé společnosti. Nedostane-li se jim však publicity, zůstanou jejich fantasmagorie jen v jejich úzkém okruhu kde budou pouze k smíchu.

Potíž jsou ovšem média všeho druhu, pro které není zajímavý pes co pokousal pošťáka, ale pošťák co pokousal psa. Čím větší blbost - tím větší sledovanost a zisk.

Proto takové magoroviny okamžitě zveřejňují a nabalují na ně vyjádření dalších takto postižených o kterých do té doby nikdo neslyšel. To radikalizuje další blby dosud ve společnosti roztroušené s lokálním dosahem, kteří se začnou sdružovat. Protože jim chybí jakákoli sebekritičnost a tolerance, jejich projevy jsou stále radikálnější a agresivnější. Dosud zdravou společnost tím znejistí, ta jim začne ustupovat a ze strachu nebo prospěchu jejich blázniviny akceptovat, ba i obhajovat, ty s dosud zdravým názorem ostrakizovat a pokud lze i trestat.

Pokud bychom tedy o takto postižených individuích neslyšeli, vše by fungovalo dál v zaběhnutých pravidlech.

Re: Přeháníte to:
Autor: J. Kombercová Datum: 23.2.2019 17:46

Ta snadnost sdružit se do virtuálního davu, schopného napadeného jedince zničit, je ten problém.