8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

FRANCIE: Náboženská transformace škol

„Plukovníku, na rozdíl od vás a mnoha dalších se Mila nikdy nepodrobí,“ napsal otec francouzské dívky řediteli školy v dopise, který zveřejnil týdeník Le Point.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jirka 6.4.2021 12:25

Už není nikdo, kdo by je zlikvidoval. Koronakrize krásně ukázala, že převážná většina Evropanů se na otroctví doslova těší.

J. Jirka 6.4.2021 12:22

Jestlipak to jde i hezky po staročesku: guovno nebo gůvno?

K. Gaman 6.4.2021 12:15

Jak známo, s Francií se to táhne od koloniálních dob a zvláště o Velké války (I. světová), kdy z kolonií povolala celé regimenty vojáků. Ti už většinou ve Francii zůstali - ti, co přežili - ale snažili se asimilovat. Větší problém nastal po 2. světové válce, kdy Francie potřebovala pracovní síly na práce, které Francouzům nevoněly. A tady byl počátek problémů. Soustřeďovali se do určitých čtvrtí a míst (třeba Montmartre je dnes jak Kasba) a s dnešními novými přistěhovalci ruku v ruce rostlo i náboženské povědomí (islámské). Dnes se už tedy nikdo nechce asimilovat, naopak se všichni ti Arabové budou dožadovat větších a větších práv (podle šaríi) a Francouzi budou ustupovat a jak napsal Michel Houellebecq v Podvolení, nakonec všichni přijmou islám.

J. Anděl 6.4.2021 12:14

Tak pardon, v té podobě, v jaké je v článku, ho zveřejnit lze.

ho**o

J. Anděl 6.4.2021 12:12

Narážím opět na to, že ve článku je použité slovo, které nelze v diskuzi zopakovat. Já to chápu, ale není to fér :-(.

Slečna má v lecčem pravdu, ovšem existuje i lgbtq náboženství, které je také plné nenávisti a na to slovo.

T. Hraj 6.4.2021 12:12

Prvním krokem je přestat nesmyslně rozlišovat islám od islamismu. S demokracií a západní kulturou je totiž neslučitelné obojí. V tom je nám spojencem například turecký prezident, protože říká přesně to.

K. Křivan 6.4.2021 12:09

Nejen právo, ale hlavně povinnost vůči našim potomkům, a předkům, kteří jako můj pra...pradědek stříleli do muslimů z vídeňských hradeb.

T. Hraj 6.4.2021 12:08

To nesmí je nejpodivnější. Sám sobě si totiž zakázal.

K. Křivan 6.4.2021 12:05

Gauck a Merklová si zasloužili trest smrti.

K. Křivan 6.4.2021 11:59

Není to marný. Likvidace islámu a jeho levičácké páté kolony NENÍ marná.

K. Křivan 6.4.2021 11:57

Jaké "vedlejší příznaky" ? Likvidace levičáků ? To je přece to, co potřebujeme !

J. Vlček 6.4.2021 11:42

Dojde to někdy i těm hlavám pomazaným, nebo si budou do své smrti hrát na pštrosy a nadále budou strkat hlavu do písku? ???

J. Vlček 6.4.2021 11:33

;-) R^

V. Kain 6.4.2021 11:29

Když si volí a to opakovaně za idioty svoje politiky,tak ať se nediví.S Islámem není možné se mazlit.Nasadit vojsko a další ozbrojené složky s ostrou municí,jinak to nepůjde a nebo budete druhořadými občany ve vlastní zemi a muslimové vám budou kroutit krky kdy se jim zamane.

J. Vlček 6.4.2021 11:27

R^

H. Lukešová 6.4.2021 11:21

A Izraelci by si měli vzít zpět celou Judeu a Samaří, palestinští teroristé dohody z Osla stejně nedodržují, před Oselskými dohodami byla Judea a Samaří bezpečnou zemí? A teď? Teď v Judeji a Samaří můžete vidět červené cedule, které varují Izraelce, že vstupují do oblastí, kde je izraelská armáda nemůže ochránit. Tak krásné to bylo. Judea patří Židům a ti by si měli své území vzít zpět, celé, jednoznačně.

V. Kolman 6.4.2021 11:12

Je to marný, je to marný, je to marný! ;-(;-(;-(;-(;-(

P. Pepax 6.4.2021 10:57

Je to smutné, taková krásná zem jako Francie napadená islámským kůrovcem.

K. Křivan 6.4.2021 10:49

Piráti na ráhna !

K. Křivan 6.4.2021 10:48

"vyžeňte je ze zemí, odkud oni předtím vyhnali vás." Vyhnali jsme muslimy od Vídně, ..... tedy i z českých zemí, neboť ty byly součástí rakouské (vídeňské) říše. Máme právo vyhnat muslimy z celé Evropy.

P. Götze 6.4.2021 10:45

A ted kardinalni otazka zni, proc to nekomu stoji za to? Proc neni lepsi mit muslimske zemen, krestanske zeme, zeme s ruznymi hodnotami, dle toho, jake hodnoty tam ti lide hodlaji mit. Proc to nekdo ma potrebu nasilne michat dohromady? Vzdyt je to pitomost, nema to temer zadny benefit, pouze negativa. To je oc tu bez. Stejne jako je blbost tvorit evropsky superstat, kdyz zde mohou fungovat nezavisle zeme, kazda trochu jina a kooperovat a spolupracovat. To jsou otazky na politiky do voleb a ne ty blbosti, co se neustale "resi".

P. Lenc 6.4.2021 10:19

Jenom naprostí hlupáci nevidí co Evropu čeká.Válku o přežití, válku, za kterou může neomarxismus vyučovaný roky především na různých "sociálních" fakultách.A zbavme se iluzí i u nás máme věrozvěsty "lepších zítřků", Piráty, Zelené, tisíce mladých nefachčenků, absolventů těchto fakult žijících v různých sociálně se tvářících "příspěvkových" organizacích dotovaných státem.Francie je pouze vrchol toho, co se děje po celé Evropě.A ekonomicko-ekologický marast do kterého vedení EU Evropu žene připomíná ránu z milosti.

J. Ptáček 6.4.2021 10:11

Korán je povinný ideologický manuál islámu:

- Když se střetnete s nevěřícími, srážejte jim hlavy (súra 47, Mohammed, verš 4)

- Zabíjejte je všude kde je dostihnete, vyžeňte je ze zemí, odkud oni předtím vyhnali vás. Svádění od víry je horší, než zabití (súra 2, Kráva, verš 187)

- Nejste to vy kdo je zabil. Bůh je zabil (súra 8, Pavouk, verš 15-17)

Demokratická diskuze s koránem? Bez šance.

F. De Winter 6.4.2021 10:00

Když si člověk studuje materiály a programy Pirátů, trkne ho alibismus, s jakým si nechávají pootevřená dvířka snad v každé zásadnější otázce. Konkrétně v případě migrace se u nich dočtete, že jsou proti povinným kvótám na přijímání žadatelů o azyl, ale o pár řádků dále se vyslovují pro to, aby byla vláda tlačena k dobrovolnému přijímání těchto žadatelů. Chtějí bojovat proti nelegálním převaděčským gangům tím, že otevřou vlnám migrantů legální cesty a budou je sem dostávat na základě přesídlovacích programů. V Evropském parlamentu jsou Piráti členy frakce zelených. Zelení se přitom vyslovují pro migraci nejnadšeněji ze všech frakcí. V minulém funkčním období požadovala jistá německá zelená europoslankyně, aby byly do zemí střední a východní Evropy přesídlovány komplet celé vesnice. Francouzský zelený europoslanec zase v době největší migrační vlny v roce 2015 na plénu vykřikoval, že odpor Maďarů k migraci je třeba zlomit tím, že migranty budou přes Maďarsko převážet parlamentní limuzíny. Naši Piráti do tohoto kolektivu podle všeho dobře zapadli.

Jan Keller

Proto volím SPD ! [>-]

L. Burget 6.4.2021 9:05

Dnes je již zřejmé, že západní společnost se nechá Islamismem tlačit ke zdi donekonečna. Jedinou šanci na změnu spatřuji nejen v tomto kulturně-náboženském impulzu, ale též zároveň v impulzu ekonomickém, čili až začnou ty západoevropské státy krachovat. Potom se budeme všichni modlit /k jakémukoli Bohu/, aby se neobjevil nějaký nový Hitler.

P. Milan 6.4.2021 8:58

Nejenom z aut. Kvůli sodovkovému plynu svět ekonomicky blbne (a jistá bezohledná skupina z toho bohatne).

P. Milan 6.4.2021 8:57

Dílem zapomněl, dílem nesmí.

J. Urban 6.4.2021 8:47

Kulture, kterou predstavuje islam, se asi neda rikat kultura. Co treba nacismus - ten taky predstavoval nejakou "kulturu"???

F. Navrátil 6.4.2021 8:39

Toto není kapitulace školství před islámem. To je kapitulace státu před islámem a Francii lze dnes už stěží řadit mezi státy s evropskou civilizací. Při podzimních volbách se mohou naši občané svobodně rozhodnout, zda současnost Francie je i jejich blízkou budoucností.

J. Urban 6.4.2021 8:15

Co rekla Merklova? Nebo to rekl Gauck? "Islam patri do Nemecka". Horsi vlastizradny zlocin si snad nelze predstavit, ten kdo ho pronesl, je primo zodpovedny za vsechny muslimaky podrezane, prejete a jinak zabite - i v te Francii, a mel by shnit v lochu. Misto toho bude jiste oslavovan, zvlast temi levicaky, co nenavidi Zidy a nyni ve Francii, Nemecku, ale i Belgii, GB a jinde vidi, jak jsou muslimove tolik ochotni za ne odvest spinavou praci.