4.12.2023 | Svátek má Barbora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kadeřábek 13.9.2011 15:13

Považuji za zločin uvádět článek názvem

"jaderný" výbuch, byť v úvozovkách. Stejně se chovají některé servery a např. TV Prima. Honit si triko sledovanosti lživými senzacemi na téma jaderné bezpečnosti považuji v současné době, tak příznivé pro ekoteroristy, za neodpovědné jednání, pitomost autorů a zločinné klamání veřejnosti. Co na tom, že obsahy článků se téměř blížily pravdě (Prima uvedla výbuch vysoké pece - redaktorka asi netušila o čem vlastně mluví). Dost lidí čte jen nadpisy a z toho pak pro sebe vyvozují závěry typu Všichni politici kradou, atom je fuj a kůrovce je třeba chránit. Takže pane Škoda trochi citlivěji zacházejte s tímto tématem.

A. Hrbek 13.9.2011 8:56

Nešlo vůbec o "jadrný výbuch"

ale o výbuch pece určené na přetavování nízkoradioaktivního kovového odpadu. Patrně, jak bývá zvykem, se k roztavenému materiálu přidal vlhký odpad. Podle uváděné roční kapacity se patrně jednalo o 1 až 2 t vysokofrekvenční tavící pec, takže patrně zahynul tavič, na kterého rozžhavený kov vystříkl. S radioaktivitou to nemá prakticky nic společného. Ale je to hezký titulek do médií.

B. Uhlich 13.9.2011 7:51

Re: Myslím,

Ano, pro tyto zájmové skupiny má zvláštní význam i to , že si ostraha takového objektu zlomí nohu.... prostě každá sebevětší blbost se hodí, aby se mohlo řvát....

I. Schlägel 13.9.2011 7:29

Myslím,

že veskrze pokrokové a s objektivními informacemi zodpovědně zacházející hnutí Duha a podobné organizace celoplanetárního významu s Vaší verzí událostí souhlasit nebudou.