27.2.2021 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

FRANCIE: Hollande trvá na vysokém zdanění bohatých

Čas povolebního milosrdenství se obvykle počítá na sto dní, takže Francois Hollande, který se chopil prezidentského úřadu loni v květnu, už nemůže svá selhání či nedostatky nijak omlouvat. Svým levicovým voličům toho nasliboval hodně, mezi jiným, že na lidi se zvláště vysokými příjmy se bude vztahovat speciální pětasedmdesátiprocentní daň.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 13.1.2013 12:39

Tady v krystalické podobě vyniká blbost levičáckého pohledu na svět

Ať platí bohatí - výnos je zanedbatelný, bohatí zdrhnou, ale pošetilí levičáci dostali kostičku a nechtějí se jí vzdát - a vznikne bouře ve sklenici vody, jejíž okecávání zastírá skutečné problémy k řešení ... blbost kvete rudými květy ...

Z. Kulhánková 13.1.2013 8:27

Chytrý vládce sníží daně natolik,

aby se do jeho země začali stěhovat boháči odjinud.

L. Křivan 12.1.2013 22:34

Kdyby se Francie zbavila

všech těch cizích parazitů, kteří občas zapalují auta, školy a knihovny, pak by nepotřebovala vysoké daně. Jenže to socani nikdy neudělají, jim je vždy cizí póvl milejší než vlastní národ.

J. Kanioková 12.1.2013 23:31

:)))))

J. Jurax 13.1.2013 12:44

Re: Kdyby se Francie zbavila

No, ona se jich už zbavit nemůže - bylo by to nehumánní a humanisté celého světa by jí to dali sežrat. Koneckonců jsou to formálně francouzští občané - z toho titulu taky konzumují sociálno - kteří programově nechtějí být Francouzi. Tohle je odvrácená tvář levicového pohledu na svět a pošetilé ideje multikulti ...

J. Vyhnalík 13.1.2013 20:43

Re: Kdyby se Francie zbavila

Ona se jich hlavně ani zbavit nechce, naopak. Jejich hlasy se jim u voleb víc než hodí.

J. Jurax 13.1.2013 20:46

Re: Kdyby se Francie zbavila

Socanům nesporně ...

J. Vyhnalík 13.1.2013 21:28

Re: Kdyby se Francie zbavila

Ano, tak jsem to myslel.

J. Vyhnalík 13.1.2013 21:29

Re: Kdyby se Francie zbavila

Samozřejmě, tak jsem to myslel.

J. Vyhnalík 13.1.2013 21:31

Re: Kdyby se Francie zbavila

Na pět pokusů se mi to dvakrát odeslalo ;-)

J. Jurax 13.1.2013 21:47

Re: Kdyby se Francie zbavila

No jo, server lidovek, potažmo Psa, nejspíš opečovává ta samá firma, co dělala registr vozidel ... :-)

J. Vyhnalík 13.1.2013 22:43

Re: Kdyby se Francie zbavila

To asi ne, to by o nich psali příznivěji ;-)

J. Kanioková 12.1.2013 21:27

Hollandemu by měli přilepit před oči citáty R. Reagana...

Jeho politické heslo: Nižší daně - Menší vláda - Smrt komunismu.

Braň svou zemi, ceň si své rodiny, snaž se na sobě pracovat, řekni vládě, ať ti přestane dýchat na záda a dej tyranům najevo, že si na tebe mají dávat pozor.   

Vždycky jsem apeloval na vaše naděje, nikdy na vaše strachy. 

Vláda jim dluží něco lepšího než jen další a další nápady, jak je přimět k tomu, aby sdíleli plody své dřiny s ostatními.   

 Jsem si jist, že každý pociťuje lítost nad jedincem, který upadl do příkopu na kraji cesty nebo v naší soutěživé společnosti nedokázal udržet krok s ostatními. Můj vlastní soucit však nadto patří i těm milionům neopěvovaných mužů a žen, kteří každé ráno vstávají, posílají děti do školy, odcházejí do práce, snaží se uhradit všechny poplatky za bydlení, platit nehorázné daně, aby umožnili soucítění s méně šťastnými, a kvůli tomu všemu musí obětovat mnohé ze svých tužeb, snů a nadějí. 

J. Jurax 13.1.2013 12:48

Re: Hollandemu by měli přilepit před oči citáty R. Reagana...

Jojo, pravičák jeden asociální - to si dovolil hodně ...

Jinak ale tohle bychom měli mít vytesáno do hodně trvanlivé žuly a velkými písmeny v naší poslanecké sněmovně tak, aby to všichni volení zastupiči měli neustále na očích.

J. Kratochvíl 13.1.2013 17:20

Naším pravičákům bych to vylepil před oči

Otázka zní: Proč se tím naši pravičáci v čele s VK neřídí, ti by to hlavně měli mít vylepeno, ale oni kradou, lžou a podvádějí dál.

"Vláda jim dluží něco lepšího než jen další a další nápady, jak je přimět k tomu, aby sdíleli plody své dřiny s ostatními." mělo by být doplněno: " s ostatními korupčníky a zloději"  

J. Kanioková 13.1.2013 20:27

Není nad paušalizaci...

J. Urban 12.1.2013 19:12

Hollande, měl by sis pamatovat, že prachy

který jen ostatním vytaháš z kapsy, ti nakonec vždycky dojdou. A můžeš to vzkázat i v Bruseli.

T. Vodvářka 12.1.2013 7:41

Jestli on pan Hollande nečetl nějaký spisek Bohouše Sobotky

Je až neuvěřitelné, jak je šváb na mozku internacionální. Vždycky, když čtu nějaké blouznění "levicových ekonomů", připadá mi slovy pana Wericha, že je mi vosum. Je docela možné, že pan Hollande chodil v době podstatných ekonomických přednášek za školu na absinth a jeho postoje jsou důsledkem jeho požívání.

Totiž, je naprosto a opakovaně prokázáno, že finanční agrese vůči bohatým /tedy zdanění všech příjmů nad 1 milion eur 75% sazbou/, nepřinese z hlediska rozpočtu vůbec nic. Pro všechny, kteří se této výdělečné hladině přiblíží /a těch bude více/, to pak znamená stop v příjmech, protože lidská přirozenost velí nedřít se na jiné. V konečném důsledku to opětovně sníží příjmy státu. Nejbohatší se odstěhují, takže státu místo vysokých daní připadne veliká 0. Dále je jisté, že tito bohatí již v této zemi nebudou nic kupovat, čímž dále ochudí tuto zem o příjem z DPH /jednoduše řečeno - když si dnes u nás koupím Ferrari za 6 milionů, ihned stát inkasuje 21% z této částky, pokud si jej koupím v Monacu, stát ostrouhá/.

Apelovat na solidaritu s ostatními lze jen v případě, když je zřetelné, že správce daně je rozumný a rozdělení je přehledné. Což se u nás a zřejmě ani ve Francii nedá říci. Levicové vidění světa však počítá s těmi, co mají pocit, že ten bohatý je povinen na ně platit. Místo vlastního přičinění se raději těší, jak ten jejich Depardieu zaplatí jejich nicnedělání. Za pár generací už to bude pravidlem a soběstačnost a tvrdá práce budou zakázaná slova.

P. Jášek 12.1.2013 10:57

Re: Jestli on pan Hollande nečetl nějaký spisek Bohouše Sobotky

Ano, šváb na mozku je internacionálí, říká se tomu komunismus! U Francouzů sice duševní, ale zažraný pod kůži neboť on vznikl v pařížských kavárnách!

Co Francouz to komunista! Pár let jsem s nimi dělal, i vysoce placení manageři by mohli učit marxismus z fleku a bez přípravy!

S. Rehulka 13.1.2013 5:12

Re: Jestli on pan Hollande nečetl nějaký spisek Bohouše Sobotky

Už můj táta říkával, že "Poslední dobrý Francouz padl u Waterloo" a dnes, jediní "Francouzi", kteří za něco stojí, jsou Cizinečtí Legionáři !

A. Reček 12.1.2013 10:59

Re: Jestli on pan Hollande nečetl nějaký spisek Bohouše Sobotky

Přesně tak.  Už můj staříček říkával, že zvláště komunisté = vrabci, sletnou se k tobě, jen když jim nasypeš.

J. Jurax 13.1.2013 12:56

Re: Jestli on pan Hollande nečetl nějaký spisek Bohouše Sobotky

A když odmítneš sypat, uklovají tě ...

V. Ondys 12.1.2013 7:02

:)))))) Na lidumilném vykladu spravedlnosti všech společensky příkladných diktátorů

s tvrzením, že krást se sice nesmí, ale oloupení nejbohatších je sociálně opodstatněné, se mi zdá nejpůvabnější, jak dovolí všem levačkou sápat se majetnějším do kapsy a zároveň pravačkou mlátit po hlavě nemajetnější ve stejné snaze. Docela zářný příklad většinové schizofrenie...

J. Jurax 13.1.2013 12:56

Re: :)))))) Na lidumilném vykladu spravedlnosti všech společensky příkladných diktátorů

Ano - všichni ti zbohatlíci, co vydělávají víc než já, buďtež tvrdě zdaněni, aby mi mohlo být pomoženo, protože mám taky nárok. Ale ten póvl, co kvůli své lenosti a neschopnosti vydělává míň než já, ten žádný nárok nemá a z mých těžce vydělaných peněz si žádné pomoci nezaslouží.

V. Ondys 13.1.2013 17:23

Re: :)))))) Na lidumilném vykladu spravedlnosti všech společensky příkladných diktátorů

:)))))) Tohle je taky zajímavé:

Nevsedni dokument, ktery zcela jiste neodvysilaji ceske televize, je opatren ceskymi titulky. Preji Vam vsem pevne nervy a soucasne Vas prosím, abyste odkaz rozeslali na co nejvice adres, aby to videlo co nejvic lidi (než bude tento odkaz smazán).

http://dotsub.com/view/01ad2718-073c-474a-ac40-c7a72e199d55