20.6.2021 | Svátek má Květa


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 7.5.2021 22:40

Asi budu militant, ale každého musulmana nutno vykleštit, finito, Na stáro se stanu nunvářem. Mašaláh.

H. Hoho 7.5.2021 15:03

Bez toho tuctu faktických bot by se to snad dalo číst.

J. Jurax 7.5.2021 11:52

No, turecký muslim a vůdce Erdogan se svého času dál slyšet, že neexistuje žádný umírněný islám, ale jen islám. Že je jenom jeden. Domyšleno tedy neexistuje ani radikální islám. Všechno je jen islám - a všechno je to tedy jedna pakáž semtam vraždící nevěřící psy, jak káže korán, neboť Alláh je veliký a Mohamed je jeho pedofilní prorok.

Ovšem ve Francii se probudili pozdě. Na celém zamuslimeném tzv. Západě se probouzí pozdě.

Pro nás to znamená udržet svou zemi co nejvíc muslimů prostou. A zvažovat, zda islám budeme nadále považovat za náboženství nebo za nebezpečnou extrémistickou a teroristickou ideologii.

V. Kuhaj 7.5.2021 12:56

Souhlas a kontrolní dotaz: koho budete volit, abyste tuto zemi udržel co nejvíc muslimů prostou?

P. Dvořák 7.5.2021 15:05

A dá se u nás vůbec vybrat?

P. Milan 7.5.2021 16:58

Letos těžko, až skoro vůbec.

J. Jurax 7.5.2021 20:21

No, čekáte-li odpověď SPD, budete zklamán ... ;-)

T. Hraj 7.5.2021 14:11

Jo, jo. Dobrá je taky ta o tramvaji. Demokracie je prý (podle Erdogana) tramvaj, do které nastoupíte, doveze vás kam potřebujete a pak vystoupíte. Víc než 60% německých Turků stojí za ním.

K. Křivan 7.5.2021 19:48

Německo potřebuje odturčit !

Z. Lapil 9.5.2021 12:44

Terry Pratchett: spravedlnost (pro extra bohaté) byla něco jako šaty: pořídli jste si ji, když jste ji potřebovali.

H. Lukešová 7.5.2021 11:36

Je západní sebemrskačství oprávněné?

Každoročně dne 12. října si západní křesťanský svět připomíná památku Krištofa Kolumba. Mexiko při té příležitosti žádalo po papežovi omluvu za Kolumbovo dobytí a podmanění Střední a Jižní Ameriky z roku 1492 krátce poté, co Osmané dobyli Konstantinopol (1453) a křesťanský chrám přeměnili na mešitu. Ovšem roku 1935 turecký prezident Mustafa Kemal Atatürk v rámci usmíření se západními státy vytvořil z Hagie Sophie muzeum.

Zatímco v současné době mexický prezident požaduje, aby se křesťané za Kolumba omluvili, muslimové jsou hrdí a dodnes oslavují uchvácení a ovládnutí konstantinopolského Chrámu Boží moudrosti (Hagia Sophia) a jeruzalémské Chrámové hory.

Muslimové mají srovnatelný nárok na Hagiu Spophiu a Jeruzalém jako Kolumbus na mayské pyramidy. Jestliže jsou křesťané vybízeni, aby se za Kolumba omluvili, pak by křesťané a Židé měli neprodleně žádat omluvu za zločiny islámského kolonialismu. V současnosti, když ve Spojených státech amerických a v celé západní Evropě dominuje ideologie „kultury rušení“, kvůli které jsou ničeny sochy a pomníky, oslavující Krištofa Kolumba a jiné západní velikány, neexistují žádné protesty, které by odsuzovaly zločiny islámského kolonialismu a imperialismu.

Na druhé straně turecký prezident Recep Tayyip Erdogan nebyl nikdy pohnán před spravedlnost za nelegální osmanské zmocnění Hagii Sophii a její pozdější přebudování na mešitu. Erdogan místo toho, aby se pokorně omluvil za osmanské výboje a vrátil Hagii Sophii křesťanům, tak znovu změnil tuto původně křesťanskou monumentální památku na mešitu.

H. Lukešová 7.5.2021 11:37

Erdogan ve své pýše a nabubřelosti nejenže opět zasvětil Hagiu Sophiu na mešitu, ale posléze vyzval všechny muslimy k „osvobození“ Chrámové hory v Jeruzalémě. Ačkoliv Izrael umožňuje muslimům modlit se v mešitě Al Aksa, požaduje Erdogan její „osvobození“ od Židů a křesťanů. Morální převahu Izraele nad Erdoganem a celým islámským světem dokládají dějiny. Po Válce za nezávislost, kdy okolní arabské země napadly znovuzrozený židovský Stát Izrael, Jordánci jednak nedovolili Izraelcům se modlit během své okupace Jeruzaléma u Západní zdi („Zdi nářků“) a jednak zničili většinu původní židovské čtvrti, tak naproti tomu Izraelci zajišťují všem muslimům právo modlit se na Chrámové hoře.

Stejným způsobem jakým muslimové přestavěli křesťanský chrám Hagia Sophia na mešitu, postavili také mešity na jeruzalémské Chrámové hoře jako symbol islámské nadvlády nad tímto pro judaismus nejposvátnějším městem. Tak jak muslimové přejmenovali Konstantinopol na Istanbul, chtěli a dodnes chtějí změnit původní hebrejské jméno „Jeruzalém“ na arabské „Al- Quds“. Jeruzalém je pro judaismus to co pro islám Mekka. Židé na celém světě se modlí směrem k Jeruzalému, ale muslimové směrem k Mekce. Tudíž islámský nárok na Jeruzalém je naprosto neopodstatněný, ahistorický a nesmyslný.

F. Navrátil 7.5.2021 11:28

Nic takového jako radikální islám neexistuje. Islám je jen jeden a jeho variant se liší slovy, ne svojí podstatou.

V. Kain 7.5.2021 10:17

Jejich vysoké porodnosti ve Francii se dá zabránit tím,že je nebudete podporovat různými dávkami.Kdyby to nepomohlo,tak jsou namístě deportace.My jsme se taky nemazali s třemi miliony sudeťáků.

P. Dvořák 7.5.2021 11:22

A výsledek různých dávek vidíme u natality našeho specifického etnika.

P. Kubáč 7.5.2021 9:39

Myslím, že nastává čas na velkou čistku typu - nemáš dokumenty v naprostém pořádku - jdeš do koncentračního tábora a odtud do bývalé vlasti.

T. Hraj 7.5.2021 9:39

Je islám náboženstvím míru? Je v koránu nejvyšší pravda? Je v islámu možný sekularismus? ...

To jsou všechno zajímavá témata k debatě, tedy za podmínky, že defaultní nastavení imigrační politiky ve vaší zemi je ́islám filtr - max ́.

V. Kuhaj 7.5.2021 9:23

Justice nebo soudní znalectví ve službách vyššího principu mravního, kdy je potřeba vnímat sociální jevy v širších souvislostech...ach jo. Za komunistů znamení uvědomělých soudců a soudních znalců z oboru psychiatrie jakbysmet. Po převratu konečně chvíli klid, znalci i soudci se (snad) řídili odborností. Vypadalo to, že by mohlo začít platit "padni komu padni", že tak jako třeba v Americe, i u nás půjdou do lochu slavní sportovci, slavní umělci a sem tam i někdo ze společenské smetánky, bude-li vinen.

No nevím, zkorumpovaní lékaři, jejichž jména nesmíme znát, se ze své viny vykoupili, u slavného psychologa, který autem zabil dva lidi, byla viníkem silnice...ale vem to nešť, u nás je prostě kultura, že "někteří do vězení nepatří", tak to tak holt máme.

Problém ale je, že ve Francii, líhni evropské demokracie, do tohoto stavu spěchají mílovými kroky, a vypadá to, že nadšeně. Asi se jim (post)komunistický model zalíbil; psychiatr zajistí vymizení ovládacích a rozpoznávacích schopností (až se to ale bude hodit, naopak přitvrdí, no proč ne, vše pro lepší buducnost lidstva), soud osvobodí, muslimská komunita vděčná... Bůh pomoz.

T. Hraj 7.5.2021 9:14

Pan Oubrou zapomněl říci (stejně jako všichni ti ostatní "umírnění" před ním), jaké je to správné pochopení koránu, neřku-li jaká že je obrovská moudrost v něm obsažená. Chtěl jsem napsat ́údajná moudrost ́, ale došlo mi, že muslimové vlastně ani o žádné moudrosti nebo hloubce koránu nehovoří. Nepamatuji si, že bych slyšel nějakou hlubokou úvahu či inspirativní zamyšlení nad koránem od nějakého imáma. Celá "moudrost" a "vzdělanost" těchto kazatelů spočívá v tom, že umí vyložit co je povoleno, co je zakázáno a jaký za to druhé má být správný trest. Tedy erudice podobná schopnosti vyhledávat v jízdním řádu.

Z. Lapil 7.5.2021 13:43

Zajímavá úvaha, a asi ne nesprávná.

Ale: bez ironie - co o islámu víte? Totiž - svého času u nás žil a pracoval palestinský(?) novinář, a ten mi, přes pana Veselovského a DVTV, řekl zajímavou věc: v otázce, kdo je oprávněný k výkladu Koránu, hraje podstatnou roli otázka, je-li dotyčný Arab (jistá forma, interpretuju já, příbuzenství s Mohamedem). Taky se říká, že kdo neumí arabsky, nemůže Korán správně pochopit. Načež vylíčil, jak se do Evropy dostali před iks lety muslimové, jejich vnukové se zajímají o náboženství svých dědů a čeho se jim dostává? Islám je učí imámové, jejichž jedinou kvalifikací je, že se narodili v Africe a že umějí arabsky. Neboli - to už je možná můj závěr - my Evropané známe muslimy vyznávající islám na zem pohozený, z bahna vytažený a nehodnými přežvýkaný. Není divu, že nad jeho vyznavači krčíme nosem a není divu, že ti se cítí uražení.

Aby nedošlo k omylu: opravdu si nemyslím, že "bychom je měli lépe chápat" a tím skončit. Já jenom nevěřím, že co muslim, to vražedný lump, stejně jako nevěřím, že co Evropan, to andělská duše. A především si myslím, že dobré ploty dělají dobré sousedy, což je jen jiné vyjádření názoru, že předpokladem fungujícího multikulturalismu je "všichni respektují všechny", což ani u muslimů "evropského typu" ani u černochů "typu BLM" nevidím, přestože se snažím.

T. Hraj 7.5.2021 14:06

Co se islámu týče, jsem jen trochu poučený laik. Tj. přečetl jsem korán (s přemáháním), knihu "Nepřátelské převzetí" od Thilo Sarrazina (velmi faktografická a poučná), sleduji debaty lidí jako Ayan Hirsi Ali, Maajid Nawaz, Douglas Murray a dalších, čtu články. Není to soustavné ani hluboké studium, ale myslím, že je to dost na to, abych mohl říci, že můj názor na islám není pouhým vrtochem.

A mým názorem je, že islám je v rozporu s fundamentálními hodnotami západní civilizace (čti je zlem) a že by to měly elity západního světa měly říkat velmi nahlas a následná politika (především ta imigrační) by tomu měla odpovídat.

Z. Lapil 9.5.2021 12:43

Jak vidno, problém islámu není problém na pár příspěvků, tak jen stručně, oč se pokouším.

Velmi nerad vidím, když se cokoliv označuje za zlo nebo dokonce člověk za zlého, protože je černoch/muslim/jeho pradědeček sloužil ve válce na té špatné straně. Debata dobro kontra zlo má tendenci sklouzávat do morálních soudů, a i kdybych se já s některým z muslimů nějakou sofistikou shodl na tom, že islám je zlo, ničemu to nepomůže. Nanejvýš že se definitivně chopíme mačet a balistických raket a poteče krev a už nikdo nerozezná, kdo vyhrál, protože ji máme oba (všichni) červenou.

Podle mě je jedinou šancí neřešit, kdo je dobrý a kdo zlý, ale snažit se, abychom si vzájemně nelezli do zelí. Občasný prodavač orientálních sladkostí či hedvábných šátků na tržišti je jistě vítaným multikulturním obohacením, ale masová imigrace je problém. Ne proto, že by "oni" byli zlí, ale že si dobro představují natolik jinak, že se s nimi nesneseme v jednom autobuse, neřkuli v jednom kostele či škole. Nemusí jít o nic principiálně vážného, stačí, aby "jezděte vpravo" bylo považováno za nepoužitelný pokyn ďábla a přestanou fungovat silnice.

Viz studená válka: občas někdo dal bombu ke "štvavé vysílačce" nebo si zaletěl ultralightem na Rudé náměstí (fakt, někdy za Gorbačova z toho bylo docela pozdvižení a někoho od radaru nejspíš zavřeli), ale rakety zůstávaly spolehlivě zaparkované.

T. Hraj 9.5.2021 13:47

Taky nemyslím, že lze nebo že je třeba muslima přesvědčit, že islám je zlo. Ani že to je nějaká naše (morální?) povinnost. Jak říkáte, nelézt si vzájemně do zelí je správný recept.

Ale neměli bychom se vzdávat (nebo jen relativizovat) našeho pojmu dobra. Říkáte, že nejsou zlí, pouze mají jinou představu o tom, co je dobro. To je ale oxymoron. Jestliže považují za dobro něco jiného než my, je to fundamentální problém, který má potenciál rozvrátit naši civilizaci na úrovni základních hodnot (svoboda jednotlivce, slova, kritické myšlení...). Zkráceně lze takovou sílu nazvat zlem. Tím samozřejmě není řečeno, že 1,5 miliardy muslimů jsou zlí lidé. Mnozí se jistě řídí více svědomím, než koránem.

J. Nevrkla 7.5.2021 8:28

Teroristické útoky pramení z pochopení Koránu. Je to nenávistná kniha, která valnou část věnuje tomu, jak trestat ty, kteří její učení fanaticky nenásledují. Ten imám ji pochopil dobře, má uklidňovat a klamat nepřítele, to má v popisu práce.

T. Hraj 7.5.2021 9:18

Ano a to také dělá. A korán, kromě toho že je nenávistný, je ještě zmatečný a vnitřně nekonzistentní. To jsou velmi šikovné vlastnosti, když je třeba produkovat mlhu. (Myslím že právě proto se imám Oubrou na obrázku usmívá)

H. Lukešová 7.5.2021 8:19

Přehled antisemitských vražd spáchaných muslimy ve Francii...

2006- francouzský Žid Ilan Halimi byl unesen, mučen a brutálně zavražděn skupinou mladých muslimů (gang „Barbaři“).

2012- muslimský terorista zastřelil před budovou židovské školy v Toulouse učitele a tři děti.

2015- útok na židovský košer Hyper Carcher za sebou nechal čtyři oběti

2017- malijský muslim Kobili Traoré , brutálně zavraždil ortodoxní Židovku, lékařku Sarah Halimi, kterou posléze vyhodil z okna jejího bytu.

2018- dva muslimové, ubodali, znásilnili a posléze upálili osmdesátipětiletou přeživší holocaustu Mireille Knoll

V. Kuhaj 7.5.2021 9:30

Aspoň nějaká forma připomínky. V médiích samozřejmě nic. Díky za to.

K. Křivan 7.5.2021 7:49

Evropa potřebuje odislámit ! I za cenu občanské války.

V. Chrastina 7.5.2021 20:07

Ano, Evropa potřebuje důkladně odislámit, a jako příklad k řešení tohoto nesporně ožehavého problému by mohl sloužit způsob, jakým to dokázali Španělé. Tak tedy do toho, protože jinak muslimové promění všechny křestanské chrámy na mešity, pokud je ovšem raději nevypálí, jako je to zvykem muslimů ve Francii, a to už bezmála na denním pořádku. :-/

I. Polák 7.5.2021 7:48

Svoboda vyznání ve spojení s islámem, to je kulatý čtverec.

Muslimem se člověk stane tím, že se narodí otci (!) muslimovi a toto "náboženství" nesmí opustit pod trestem smrti, který je dosti často opravdu vykonáván. Pravda, ve Francii, zatím, nelegálně.

Není co dodat.