25.10.2020 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

FEJETON: Vraha z mešity musíme pochopit

Alexandre Bisonnett byl psychicky narušený jedinec. Jeho čin nemá nic společného s jeho konzervatismem, podporou Trumpa a Le Pen a s jeho nenávistí k islámu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 1.2.2017 0:53

Ano, když vraždí muslim,

tak z něho média líčí chudáka, většinou psychicky nemocného, frustrovaného a já nevím co ještě.

Když vraždí běloch, tak se média čílí, jaký je to odporný fašista, nácek či xenofob. Vražda jako vražda, měřme stejným metrem. Vrah byl psychicky nemocný, nevyrovnaný, frustrovaný jedinec, nemá nic společného s vlasteneckým hnutím, jak píše autor.

J. Fridrich 1.2.2017 7:04

Re: Ano, když vraždí muslim,

Jaký je poměr teroristických útoků muslimů proti křest'anům jen za posledních cca 70 poválečných roků - a opačně - ví i " nejlepší žák ze zvláštní školy ", jak říkávával Miloslav Šimek se svým partnerem Jiřím Grossmannem...

Levicoví multi-kulti medioví šílenci to ale neví....

I. Mertl 1.2.2017 8:25

Re: Ano, když vraždí muslim,

Vy, pane Fridrichu, jako, soudím, vzdělaný člověk asi víte, že terorismus ani v moderní civilizaci není nic výjimečného. Možná znáte i čísla obětí terorismu v Evropě v za těch 70 let. V nich stále výrazně převyšují úmrtí terorismu "bílého", tedy "našeho", ať už bojůvek levicových či pravicových. A ještě výraznější je tento nepoměr v USA.

D. Bystriansky 1.2.2017 8:46

Re: Ano, když vraždí muslim,

Nemanipulujte a nezavádějte, porovnávejte srovnatelné. Kolik obětí teroristických útoků za těch posledních 70 let bylo v křesťanských a kolik v muslimských zemích a klidně si to přepočítejte na jednoho "věřícího". Islámští teroristé zabíjejí po celém světě, vám se rozsvítí až zaklepou na vaše dveře.

M. Těhanová 1.2.2017 8:46

Re: Ano, když vraždí muslim,

A jak to souvisí s tím, co se děje dnes? Budeme si sypat popel na hlavu za minulé generace, které neovlivníme, ( co se stalo, nelze odestát) , až do úplného zasypání a zničení naší , byť nedokonalé civilizace.

D. Bystriansky 1.2.2017 9:17

Re: Ano, když vraždí muslim,

Paní Těhanová, řeč je o teroristech, těch je a bylo v muslimském světě neskonale víc, popel jim pochybí. Pán Mertl se zřejmě bude považovat za člověka držícího půst, když oba sníme porci kuřete, každý u sebe doma. Vždyť on z "mého" nic nesnědl a já u něj budu za požírače kuřat.

M. Těhanová 1.2.2017 9:42

Re: Ano, když vraždí muslim,

Právě o to mě jde, o ty dnešní teroristy, těm se prostě nesmí ustupovat jenom proto, že my jsme v minulosti, ( nebo spíše naši předkové), také prošli něčím, co bychom dnes nedělali, ale to minulé neovlivníme.

P. Rudolf 1.2.2017 9:05

Re: Ano, když vraždí muslim,

Pes není ta správná platforma pro zjevení pravdy.

D. Bystriansky 1.2.2017 9:20

Re: Ano, když vraždí muslim,

Tak neštěkejte a zjevujte.

D. Bystriansky 1.2.2017 10:15

Re: Ano, když vraždí muslim,

Nic, Rudolf pravdu "nezjevuje", on tu pravdu tady denně chodí čerpat, proto tu tráví tolik času! A rébus je vyřešen, jen jeho hlava to ne a ne zpracovat, protože sybila mu do toho vnáší zmatek.

Tak tu skáče z jedné diskuse na druhou až pojde hladem jak ten Buridanův osel.

R. Chodovsky 1.2.2017 9:54

Re: Ano, když vraždí muslim,

Jaké pravdy?

R. Chodovsky 1.2.2017 9:54

Re: Ano, když vraždí muslim,

Jaké pravicové bojůvky máte na mysli?

J. Fridrich 1.2.2017 10:36

Re: Ano, když vraždí muslim,

Já jsem pane Mertl nedefinoval ve svém příspěvku zúženě páchání teroristických zločinů na např. Evropu, jak píšete vy, ale obecně - tedy např. terorismus arabských muslimů proti Izraeli - to se snad nedá za těch právě mnou uvedených cca 70 let ani spočítat.. Ale i v té Evropě, Americe, Austrálii, Africe ( obecně na Západě ) v poslední dekádě muslimové " finišují " a lámou v nesnášenlivosti, nepřátelství a v teroristických útocích na zcela nevinné občany na Západě - a to včetně žen a dětí všechny myslitelné rekordy.. To nevíte ? Naši předci je za velkých obětí odráželi před 334 roky kousek pod Vídní a tím nám zachránili Evropu pro nás..

I. Mertl 1.2.2017 13:11

Re: Ano, když vraždí muslim,

Války má člověk v základní výbavě, pane, a až do dnešní doby se Evropě bojovalo stále. Turecké války v Evropě z toho vzorce nijak nevypadávají. Například v obou velkých válkách minulého století jsme si my, křesťanské evropské národy, způsobily ztráty ve výši cca 70 miliónů. Kam se na ta čísla hrabe islám - třebas to vídeňské tažení mělo snad 80 000 obětí, z velké části na osmanské straně.

Situace v Izraeli je mimořádná. Ta permanentní válka bude nesporně trvat ještě dlouhá léta a řešení není snadné a poražené budou obě strany. Používat palestinsko-izraelský spor jako míru muslimského teroru, jakkoli taky držím palce Židům, je proto jednoduše hloupost.

H. Lukešová 1.2.2017 12:34

Re: Ano, když vraždí muslim,

Jistěže, muslimských vrahů je nejvíce. A píše to paní Těhanová dole, omlouvat muslimský terorismus tím, že my běloši jsme byli v historii zlí je velmi velmi špatné.

F. Vokurka 1.2.2017 21:36

Re: Ano, když vraždí muslim,

Pouze za leden 2017

196 Islamic attacks in 31 countries, in which 1389 people were killed and 1651 injured

J. Farda 1.2.2017 10:09

Re: Ano, když vraždí muslim,

Případně, viz rozhodnutí německého osudu o atentátu na synagogu, oprávněně protestoval proti politice nějakého státu. K tomu včerejšímu odkazu ještě poznámka - vlevo je očíslovaný sloupec do 11ti odkazů plus (níže) další související fakta a po rozkliknutí je v nich celá historie vzniku Izraele vč. dodávek našich zbraní. Nepřehlédněte to. Mějte se!

H. Lukešová 1.2.2017 12:32

Re: Ano, když vraždí muslim,

Děkuji. Také Vám přeji příjemné odpoledne.