22.3.2023 | Svátek má Leona


Diskuse k článku

EVROPA: Vítejte v rozkrádací unii

Dva logické závěry: Euronadšenci nakonec prosadí svou úplně ve všem a všeobecný bankrot není možné odvrátit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 15.6.2012 14:20

Inu, celá slavná EU

směřuje mílovými kroky do perdele a my tam spadneme s ní, pokud včas nedostaneme rozum ...

M. Prokop 15.6.2012 21:59

Re: Inu, celá slavná EU

A možná že i když dostaneme .....

S. Rehulka 15.6.2012 13:30

Tedy přátelé.....

....je to docela sranda, když Vám z Austrálie musím připomenout různé názory Vašeho (brzy odcházejícího do penze) prezidenta Vency Klause ! Osobně ho nemám rád, znám ho jako spolužáka a nemohu mu odpustit Prognostický Úřad, ale fair play, je fair play !

Kdo dneska v republice pozitivně připomene jeho nedůvěru k EU?

Kdo si vzpomene na to, že nikdy nevěřil ve vinu lidstva na oteplování (mimochodem, jakého oteplování ?), nemluvě už o karbonové dani a odpustcích.

Vždycky platilo pořekadlo : Dejte Pánu Bohu, co je boží a dejte Císaři, co je Císařovo ! Nemyslíte ?

J. Jurax 15.6.2012 14:19

Re: Tedy přátelé.....

No, ono je nás dost, co pozitivně vnímají zmíněné názory páně prezidentovy ... akorát dnes to není in - tedy podle ekologistických a eurohujerských řvounů, jimž jest pošetile popřáváno sluchu ...

J. Boleslav 15.6.2012 17:17

Re: Tedy přátelé.....

Máte naprosto pravdu, leč zdejší eurooptimisté ani zelenáči ji stejně nikdy neuznají. Museli by totiž přiznat, že se mýlili a toho většinou nejsou schopni.

M. Prokop 15.6.2012 22:00

Re: Tedy přátelé.....

Mně to připomínat nemusíte a Hujeři se zelenáči to zase nikdy nepřiznají.

V. Venc 15.6.2012 11:00

Není třeba nic dodávat!

Bohužel, takto to je!

M. Prokop 15.6.2012 10:43

Dost přesné, ano.

J. Kanioková 15.6.2012 4:30

Pravdivé....

I v Německu sílí odpor k ESM - http://www.freiewelt.net/video-34/zivile-koalition%20http://www.stop-esm.org/home .....je to z diskuze u článku v něm. tisku - "Evropa potřebuje politické rozhodnutí".... (příspěvek z překladače- Obavy a hněv před plánovaným tajným vyvlastnění a zotročení Německa do ESM vykonávané v EUSSR začne cítit politika, možná i dosáhnout změny srdce! Pomozte zastavit ESM design: Víc než 900 000 E-mail petice jsou ve Spolkovém sněmu a 150,000 obdržel v Bavorském státním parlamentu - neuvěřitelné!Lidé se tak po krk! klikněte vpravo a účastnit se. Trvá pouze několik sekund a je příkladem pro spravedlnost a svobodu od ESM a proč je tak nebezpečná)

(http://www.handelsblatt.com/politik/konjunktur/nachrichten/bundesbank-chef-weidmann-europa-braucht-eine-richtungsentscheidung/6752170.html

Politické sjednocení Evropy je největší hrozbou, která nám hrozí od února 1948.  Lidi u nás brblají, jenže to tak nějak v tichosti akceptují, protože je pro ně Brusel tam někde daleko, a "my přece nic nezmůžeme", apod. No... až se vystavené záruky stanou splatnými, v tu ránu už to nebudou garance, ale reálné peníze, které poputují do Bruselu. To bude den, kdy i lidi pochopí, že se bude muset zase zvednout DPH, daně z příjmu, spotřební daně, daně z nemovitostí, aby se dokázal nakrmit rozpočet a posílat do Bruselu.

Španělsko a Itálie hrozí vyhodit do povětří ESM - http://www.handelsblatt.com/politik/international/euro-rettung-deutlich-teurer-spanien-und-italien-drohen-esm-zu-sprengen/6751248.html 

J. Kanioková 15.6.2012 4:57

Re: Pravdivé....

Dluhová krize: Z Německa signály, že ESM by potřeboval  € 2,3 bilionu  - Rychlý sled událostí může přinutit Merkelovou. Je pod obrovským tlakem ze strany USA, Číny, Británie.  Smlouva se vztahuje na všechny veřejné dluhy států EMU nad maastrichtského limitu 60pc HDP, zhruba 2,3 bilionu €. - http://jdem.cz/vk3p2

Europoslanci súhlasia so stanovením minimálnych miezd - ŠTRASBURG. Poslanci EP v dnes prijatom uznesení vyzvali na investičné opatrenia, ktoré by využili potenciál pre rast a zamestnanosť v ZELENEJ ekonomike (!), zdravotníctve, sociálnych službách a v sektore nových technológií. Parlament privítal návrh EK, ktorá presadzuje stanovenie minimálnych miezd na úrovni členských štátov v záujme boja proti chudobe zamestnanej časti obyvateľstva a sociálnemu dumpingu.  Balíček obsahuje dva obzvlášť dôležité návrhy: stanovenie dôstojnej minimálnej mzdy s cieľom bojovať proti chudobe a sociálnemu dumpingu a podpora iniciatívy na ochranu európskej mládeže, ktorá by pomohla dostať mladých ľudí do práce," uviedla počas rozpravy spravodajkyňa uznesenia, francúzska socialistická poslankyňa Pervenche Beresová.

Návrh uznesenia podporilo 394 poslancov, 94 hlasovalo proti a 114 sa hlasovania zdržalo.

http://ekonomika.sme.sk/c/6418650/europoslanci-suhlasia-so-stanovenim-minimalnych-miezd.html#ixzz1xpIBghWV ...Levicoví debilové, jako by nevěděli, co povinná minimální mzda působí ! Ježišmarjá, oni jsou tak neskutečně mimo realitu, až to bolí !!!

„Budeme-li se pokoušet manipulovat ekonomiku ve prospěch nějaké skupiny nebo třídy, poškodíme nebo zničíme další skupiny, včetně členů samotné skupiny, v jejíž prospěch jsme se pokoušeli ekonomiku řídit. Ekonomika musí fungovat ve prospěch všech.“ (Henry Hazlitt)

P. Sulc 15.6.2012 3:41

Co apaticti ovcane parlamentu CR

dovolili odhlasovat, to budou mit. To je ta demokracie, ktere se stale dovolavaji.akze to je v poradku. Mam to, o co jsem se snazil, ci v tomto pripade nesnazil.Vzhuru k vysokym zlabum.

P. Pavlovský 15.6.2012 2:14

Tak horké to nebude

Kdyby to byla úplná pravda, nebyl by už v Evropě žádný podnikatel, který by své podnikán mohl přemístit jinam. To se ale nestalo, v Evropě investují i mimoevropští kapitalisté. Nebo jsou to všicni omezenci?

A. Kofroň 15.6.2012 6:08

Re: Tak horké to nebude

Těmi mimoevropskými kapitalisty míníte třeba Číňany, nebo Korejce? Nebo muslimy ze severní Afriky či Malé Asie? Osvětlete, prosím!

P. Pavlovský 15.6.2012 7:31

Re: Tak horké to nebude

Ze včerejších LN: Automobilku SAAB koupila čínsko-japonská společnost, bude vyrábět elektromobily (továrna je už 20 let ztrátová).

Proč, když je to tu tak špatné,nevyrábějí raděj ty elektromobily v Číně, kde jsou nižší mzdy a nemuseli by se dohadovat s odbory ani s dohledem nad bezpečností práce?

R. Malaschitz 15.6.2012 9:31

Re: Tak horké to nebude

Oni kupili iba znacku. Vyroba bude v Europe iba v takom rozsahu aby sa vyhli clam.

J. Jurax 15.6.2012 14:21

Re: Tak horké to nebude

Ano, značku a know-how ...

K. Dvořák 15.6.2012 12:58

Re: Tak horké to nebude

Autor to mozna podava trochu vyhrocene, ale podstatu vystihl dobre. Stale vice lidi, skutecne inteligentnich i jen obycejnych gauneru a chytraku, je napojeno na verejne penize a bude neobycejne obtizne je od nich zase odtrhnout.

Z. Rychlý 15.6.2012 1:15

Smutné, leč

velmi logické.

J. Boleslav 15.6.2012 17:15

Re: Smutné, leč

A pravdivé. Bohužel naprosto vystihuje realitu. Konec EU ale bohužel nevidím ani příliš brzký, ani dramatický.Dle mého názoru spíš půjde o pomalou cestu do politické a hospodářské bezvýznamnosti.