2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

EVROPA: Úvahy o Rusku a Británii

Ještě než začnu psát cokoli o Rusku, rád bych všechny čtenáře ujistil o jedné věci: nejsem Putinův fanoušek. Není to státník podle mého gusta a lze mu oprávněně vyčítat řadu věcí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hajková 10.3.2014 11:35

Re: Proč to Rusko dělá?

Svatá  prostoto-  to  je  ale  žvástu  v  jednom  chumlu!

R. Gramblička 10.3.2014 11:51

Re: Proč to Rusko dělá?

můžete být konkrétní nebo jen tak hýkáte???

M. Kosejk 10.3.2014 9:32

pro stromy nevidět les

Víc mě děsí to, že když se člověk povznese nad konkrétní problém Ukrajiny - a poslechne si podstatu toho, co západní představitelé říkají, tak člověka musí napadnout jednoduchá otázka: "Exituje tedy vůbec nějaký důvod, pro který by NATO šlo do války?"

Když právě čověk poslouchá, co říkají ti západní představitelé, tam musí dojít k dojmu, že neexistuje žádný důvod, který by se Západu zdál dostatečně pádný, aby NATO chránilo své členy a spojence. Vždy tady bude problém mrtrvých ve válce a vždy tady budou různé ekonomické vazby, které budou hovořit proti konfliktu. A obávám se, že dnešní pacifistický Západ nikdy nebude riskovat žádný konflikt.

Třeba s Ukrajinou má NATO smlouvu, dle které by mělo chránit Ukrajinu. A realita? Co k tomu říct? Brzo se totiž může ukázat, že NATO se vykašle i na své plnoprávné členy a na svůj princip "napadení jednoho člena je napadením celé NATO".

A naschvál to vyhrotím. Myslíte, že by NATO šlo do války třeba kvůli okupaci Slovenska? Pochybuji o tom - padaly by podobné argumeny jako u Krymu - a Slovensko by bylo ponecháno svému osudu.

R. Gramblička 10.3.2014 10:26

Re: pro stromy nevidět les

mám pocit, že dřív nebo později si Rusko méně okatým způsobem troufne na Estonsko či Litvu, teprve pak se akceschopnost a smysl NATO ukážou v celé kráse

V. Hajková 10.3.2014 11:32

Re: pro stromy nevidět les

Co  to  blábolíte?   Tak  za  1/   NATO  - žádnou  smlouvu  s  Ukrajinou  nemá!   2/  NATO -  nepujde   do  války   aby  zachránilo  SLOVENSKO  - UŽ  JEN  PROTO,  že  případný   agresor-   dobře  ví,  že   tato   smlouva   o  obraně   existuje  a  on  v  té  chvíli  napadá   všechny  státy  ,  které  jsou  v  NATO  včetně  USA.

M. Kosejk 10.3.2014 11:38

Re: pro stromy nevidět les

"NATO žádnou smlouvu s Ukrajinou nemá?" Má! Nechápu, proč tvrdě žvaníte přímé lži.

J. Farda 10.3.2014 9:24

Pecunia non olet

odpověděl tatíček caesar Vespasianus generálu & synovi Titovi, protestujícímu proti zavedení poplatku ze záchodků, strčivše mu přitom pod nos stříbrný sestercius z měšce. Historia est magistra vitae!

M. Stuchlik 10.3.2014 0:41

Evropská unie by měla omezit své vlastní impriální choutky

jaké imperiální choutky má pan Kohout na mysli? EU snad měla v úmyslu Ukrajinu okupovat? Je smutné, že už i pan Kohout přistupuje na toto KGBácké lhaní. Byla to EU kdo sliboval Ukrajině levnější plyn a půjčky výměnou za omezení spolupráce s Ruskem? Jsou to EU vojáci tajně nalifrovaní na Ukrajinu kdo to tam ovládá?

Jediný imperialismus, který ovlivňuje Ukrajinu je ten Ruský. Že by pan Kohout cítil změnu a začal otáčet ve prospěch "humanitární okupace"?

L. Krajíček 10.3.2014 1:48

Re: jaké imperiální choutky ?

Tak třeba takové, že nové státy budou vznikat pouze poté, co pomocí humanitárního bombardování bude prakticky zničena infrastruktura původního státu. EU tyto nové státy ihned uzná i přesto, že předseda nové vlády je obchodník s lidskými orgány a mezinárodně hledaný zločinec. Kdo by se tím zabýval, že. Za dvacet-třicet let si na to nikdo raději ani nevzpomene.

Podobnost s Kosovem vůbec není čistě náhodná.

P.S. Na vašem místě bych, pane Stuchlíku, byl trošku opatrnější. Jak tak čtu vaše příspěvky, pravděpodobně se vám z protiputunovského postoje vylila žluč. Druhý důvod proto, abyste se nechal vyšetřit.

I. Dekyský 10.3.2014 4:35

Re: jaké imperiální choutky ?

I přesto, že dokonale nesoudnými eurosvazáky (kritika vůči EU se, jak vidno, brzy nebude smět vůbec) budu i já označen za promoskevského agenta, bolševika a levičáka, musím k tomu dodat další: Zatímco EU i naše neslavná vláda (jiná by dělala totéž) vyhlašuje, že výsledek referenda na Krymu neuzná (jo kdyby to tak bylo referendum o připojení k EU, třebas podvodně opakované, to by bylo vše jinak), asociační dohoda s EU podepsaná nelegitimní Ukrajinskou reprezentací ještě v březnu je podle všeho košér. V souboji Bruselských bolševiků s Moskevskými postbolševiky, mezi kterými dnes již není podstatný rozdíl, jsou jedni vydáváni za příkladné demokraty a druzí za ztělesnění zla. Tento postoj je navíc prezentován především pohrobky fašizujícího salonního socialisty Havla, což je vskutku úsměvné. O stěžejním podílu EU na všem, co se na Ukrajině stalo, netřeba se rozepisovat. Brusel je stejné zlo jako Moskva a obhájci Bruselu jsou stejně nechutní ničemové a kolaboranti jako obhájci Moskvy!

K. Frauknecht 10.3.2014 8:16

Tak tak.

Pěkně shrnuto :-)).

M. Šejna 10.3.2014 9:09

pane Dekylský

když jsem včera viděl preméra Sobotku, jak vykřikuje do světa, že Česko neuzná referendum o odtržení Krymu, protože je to prý protiústavní akt, napadlo mě, že právě sleduji užitečného idiota v přímém přenosu.

Pár dní před tímto Sobotkovým blábolením nám naše Sobotkova vláda uznala pučistickou vládu v Kyjevě a vůbec se nezatěžovala přemýšlet nad tím, že ta vláda vznikla protiústavně.

R. Gramblička 10.3.2014 9:22

Re: pane Dekylský

Sobotka se ZaOrálkem nic kromě žvanění neumí. A že jde o užitečné idioty, tím si buďte jist.

M. Vondráček 10.3.2014 9:29

Re: pane Dekylský

Já bych ještě vypustil to slovo "užitečný":-)

V. Vlach 10.3.2014 9:12

Re: jaké imperiální choutky ?

Tečka.

Z. Švrček 10.3.2014 10:01

Re: jaké imperiální choutky ?

Pěkné, pěkné. Mnohé diskutující asi popuzuje zahrnutí EU mezi ty s "imperiálními" skolony. Co jiného však EU tropí, ne-li budování EU impéria, kde územní rozšíření znamená především širší trhy pro export vlastní výroby (rozuměj výrobků a prodejních sítí spolupracujících korporací) a naopak omezení importu a pokud možno marginalizace vlastní výroby na zabrané území , či alespoň dosažení rozhodujícího vlivu subjektů EU na ni tak, aby neohrozila onen vlastní export. Co jiného se stalo i u nás? Co jiného se děje ve většině zemí přistupujících k tomuto imperiu? EU se prostě snaží dokončit projekt centralizovaného superstátu s centrálně řízenou ekonomikou i společností. O demokracii jde pouze potud, pokud ona toto vše ospravedlňuje. Tedy je to "imperialistická" EU jak politicky, tak ekonomicky. Žádný podstatný rozdíl od imperialistického Ruska, až na to, že v EU se to děje pod praporem demokracie. V případě Ukrajiny však již musela EU přiznat barvu , jak je to s jejich ekonomikou a veřejnými financemi a proto nabídli asocialční dohodu která nebyla sexy.

P. Vítek 10.3.2014 12:02

Re: jaké imperiální choutky ?

Inter-nacional socialismus

M. Stuchlik 10.3.2014 23:27

Re: jaké imperiální choutky ?

Á, další přízniec humanitární okupace.

V. Hajková 10.3.2014 7:24

Re: Evropská unie by měla omezit své vlastní impriální choutky

Myslím,  že   jste  p.  Kohouta  nepochopil -  patrně  se  Vás  dotklo  to  slovo  imperiální- a  o  ostatním  jste  již  nebyl  ochoten  přemýšlet!   Kdyby  toho  slova  nebylo  jste  schopen  -  ještě  něco  tomu   článku  vytknout??   Já  tedy  ani  slovo!  Na  konci  minulého  roku,  jsem  tu  napsala,  že si  neumím  představit-  vstup   bankrotující   46 milionové  Ukrajiny  do  EU. Vždyt   téměř  5 let  si  EU  NEUMÍ  PORADIT  - s  bankrotujícím  10 milionovým  ŘECKEM.  A  celkové  zadlužení  zemí  EU  -  se  už  nebezpečně   blíží   100%   -  celkového  HDP  EU!  Též  jsem  v  té  době  napsala,  že   si  neumím  představit,  že  PUTIN  -  připustí,  aby  se  Ukrajina  připojila   k  EU!   a  TAKÉ  DOŠLO  NA  MÁ  SLOVA!  Navíc   dovolím  si  tvrdit,  že  dnes  nejde  o  stále  zminovaný  Krym-  jde  o  Ukrajinu  jako  celek!!!!!

K. Frauknecht 10.3.2014 8:25

Ano,

námluvy mezi EU a UK byly založeny jen na "ideologii". Jsem si téměř jistý, že vstup UK do EU nebyl možný ani žádoucí (např. by měli v Eparlamentu více poslanců nežli Německo :-))). Jen s tou Ukrajinou "jako celkem" to moc nevidím. Dnes se zdá, že ano přísná federalizace nebude definitivním řešením, bohužel.

K. Frauknecht 10.3.2014 8:27

Zase rychlej, pardon.

Místo "ano" v předposledním řádku, má být "ani" (je to vedle sebe :-)).

R. Gramblička 10.3.2014 9:19

Re: Evropská unie by měla omezit své vlastní impriální choutky

politický imperializmus založený na přesvědčení, že EU je vrchol dokonalosti v uspořádání lidské společnosti a jeji představitelé jsou přesvědčení, že mají svatou povinnost šírit tohle evangelium dál do světa. EU se rozširuje víc než je zdrávo a nevyhnutně dřív nebo později šlápne někomu do mocenské sféry vlivu. naposled to bylo Rumunsko a bulharsko, kdo bude další, Ukrajina, Moldavsko, Kazachstán? Kromě toho, západní státy potřebují nové trhy a levnou pracovní silu aby udržovali svoje skomírající ekonomiky. Jestli je tohle imperializmus záleží jen na úhlu pohledu.

P. Čech 10.3.2014 11:31

Re: Evropská unie by měla omezit své vlastní impriální choutky

To je trochu sporné. EU  totiž hodlá ekonomicky okupovat každou svou příslušnou zemi, Ukrajiny nevyjímaje, pokud se tato stane její součástí. Nemusíme chodit daleko. V ČR je z EU zakázáno vyrábět žárovky, pomazánkové máslo, tuzemský rum, pomocí imperiálních kvót byl  zde zlikvidován cukrovarnický průmysl, jakož i stáda krav kvůli kvótám EU na mléko a tak bych mohl pokračovat. O imperiálních choutkách některých zemí EU (Francie, Německo) nelze pochybovat. Tyto země se totiž nesmířily se ztrátou svého velmocenského postavení, která nastala po 2. sv. válce. Poznaly, že vojensky nelze jiné země dobýt (v rámci Evropy) a proto zvolily jiný způsob. Dobytí těchto zemí ekonomicky a úřednickým diktátem EU, do jejíhož čela se samy pasovaly. A o tom to je.