27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

EVROPA: Uprchlická krize?

Podobně jako je válka pokračováním politiky jinými prostředky, což je velmi známý citát německého vojevůdce 18. a 19. století Carla Philippa Gottlieba von Clausewitze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kún 23.9.2015 16:52

Celé říše už zanikly. Moudří pochopí

Článek pana Heřmánka je obhajobou stále většího přerozdělování bohatství jednotlivců i celých národů ve prospěch těch "schopných a pilných" na úkor těch "neschopných a líných". Pochybuji, že autor přitom má na mysli úspěšné vynálezce a úžasné chirurgy, zachraňující životy. Máme tu také - a to především! - magnáty, oligarchy, uhlo- a další barony, burzovní a finanční spekulanty, domácí a nadnárodní koncerny, tuneláře, korupčníky, zbohatlé politiky... Ekonomové a někteří politici bijí na poplach, že majetek nejbohatších lidí světa, kteří tvoří jedno procento světové populace, překročí už v příštím roce celkový majetek ostatních 99 procent obyvatel planety. Přitom životní úroveň střední a nižší třídy, a to dokonce i v té bohaté Americe, desítky let klesá (byť produktivita a HDP v USA a ve světě stoupá). A samozřejmě nesrovnatelně horší je to v tzv. třetím a rozvojovém světě. Závěr?

Sociální a třídní boj, boj o vlastní důstojnost a ve třetím světě  o holé přežití, není výmyslem komunistů. Povstání otroků, nevolníků, proletariátu, všech těch hladových a zubožených provázejí lidstvo celými dějinami. Stěhování národů, Spartakus ve starém Římě, sociální hnutí maskovaná jako náboženská ve středověku, vzpoury nevolníků, Pařížská komuna, proletariát mnoha zemí na barikádách, ale i samotné buržoasní revoluce byly vždy střetem nejbohatších a nejmocnějších s těmi nejchudšími a nejslabšími. A to i bez Marxe. Dnešní Evropa a svět bude mít brzy (nebo už má?) podobné problémy. Ostatně sociální otřesy už mnohokrát způsobily pády celých říší, od faraonů po novověk.Jsou ale i příklady, že se ti moudřejší z krizí poučili a našli východisko. V reformách a kompromisech. Potápět běžence není řešení. My, Evropané a Američané, jsme je zubožili. Pomozme jim dnes v Evropě a zítra v Africe.

Pokračování:

Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/nuzky-se-rozeviraji-dal-procento-nejbohatsich-bude-mit-vic-nez-zbytek-lidstva-1154508#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

V. Kún 23.9.2015 16:58

Re: Celé říše už zanikly. Moudří pochopí

Pokračování . fotografie (adresu viz níže zopírujte a přeneste najednou):

Zkusme si odpovědět, proč a před čím běženci utíkají. Ta zničená města na fotografiích z Iráku, Libye, Sýrie,Kurdistánu,Afganistánu, Gazy, atd, jsme jim vybombardovali my, Evropané, spolu s našimi spojenci Američany, Saudy, Turky a Izraelci. Mezi "my Evropané" počítám i nás a naše vlády (my jsme si je zvolili), které proti tomuto barbarství nikdy neprotestovaly, a dokonce do zničených zemí posílaly bojovat naše vojáky.

Začínám Sýrií, ale přidám i stránky z dalších zemí: 

https://www.google.cz/search?q=fotografie+syrsk%C3%BDch+m%C4%9Bst&biw=1120&bih=577&tbm=isch&imgil=_TK0qokCwuADeM%253A%253BFescQvzsNJPA1M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fzpravy.aktualne.cz%25252Fzahranici%25252Fpri-utocich-is-zahynulo-nejmene-70-syrskych-vojaku%25252Fr~143c2040cf3011e4875c002590604f2e%25252F&source=iu&pf=m&fir=_TK0qokCwuADeM%253A%252CFescQvzsNJPA1M%252C_&usg=__DJLhDxnIKhpGYRFl3_fxgIj_HYU%3D&ved=0CDIQyjdqFQoTCL7Vk5nuhsgCFQnvFAodD4gNnA&ei=8k3_Vb6ULIneU4-QtuAJ#imgrc=_TK0qokCwuADeM%3A&usg=__DJLhDxnIKhpGYRFl3_fxgIj_HYU%3D

J. Schwarz 23.9.2015 19:48

Re: Celé říše už zanikly. Moudří pochopí

nejste vy, soudruhu, prapravnukem onoho neslavně proslulého Bély Kúna? Vaše názory  by tomu odpovídaly. Podle vás pokud by někdo přišel na to jak z velbloudího trusu vyrábět levně OLED panely a velbloudí trus by od beduínů koupil za "bežnou cenu" - což by mohlo být pořípadně i zdarma či za odvoz - pak by beduíny "okradl o jejich národní bohatství". A  s tím bombardováním Sýrie si snad děláte srandu - Sýrii bombarduje především asadova armáda, nikdo jiný tam letectvo nemá. Popřípadě Turci útočící na Kurdy.

V. Kún 24.9.2015 1:15

Re: Celé říše už zanikly. Moudří pochopí

Ta města, pane Schwarzi, neničily jenom bomby. Stejnou spoušť napáchaly raketomety a rakety, ostřelování z houfnic a dalekonosných děl nebo z tanků. Za Asada byla Sýrie (24 mil. obyvatel) dlouhodobě striktně sekulárnín státem. A to v něm žili křesťané, Židé, sunnité i šíité. V této válce jde o to, zda nadále zůstane jediným nábožensky neutrálním státem v na Blízkém východě, anebo se stane druhou Saudskou Arábií. A samozřejmě jde o ropu. Ne o tu syrskou, té Sýrie moc nemá, ale Iránu. Irán má druhé největší zásoby ropy na světě a přitom na ně jako na jediné v Africe  Američané dosud nedosáhli (v Libyi, Saudské Arábii, Kuvajtu, Emirátech, atd. už dávno). Aby ale Američané dostali Irán na kolena a zmocnili se jeho ropy, musí nejdříve vyřídit jejich jediného spojence v arabském světě - Sýrii. A tak nasadili - jako předtím v Libyi, Tunisku, atd. - barevnou revoluci. Ta v Damašku začala docela směšně - jakási muslimka protestovala proti vykácení několika stromů (minulý týden za to v Praze obdržela jakousi mírovou cenu). A z této běžné místní demonstrace se během několika dnů "spontánně vyvinuly" desetitisícové demonstrace se stovkami navlas stejných transparentů, s graficky stejnými hesly, výzvami, atd. Požadovaly odstoupení Asáda a jeho vlády, žádnou ochranu stromků. Následovaly potyčky demonstrujících s bezpečnostními složkami, střelba - hlavním m organizátorem nepokojů a zřejmě ti, co stříleli, byli bojovníci jedné z teroristických odnoží proslulé Al Kaidy. A když tito teroristé na Asáda nestačili, Saudi a Američané nasadíli jejich instruktory vycvičené a podporované bojovníky Islámského státu, aby za ně odvedlo špinavou práci. Po pádu Asada, který se zatím díky Rusům nekoná, by přišel na řadu Irán.

Rusko především nechce, aby nedaleko jeho hranic na území Sýrie vznikl další nepřátelský islámský teroristický stát, který by pak po celém světě i u nich podporoval a organizoval teroristické útoky. Mají totiž už dost zkušeností se zahraniční podporou teroristů v Čečensku.

P. Vaňura 23.9.2015 21:03

My jsme nikoho nezubožili, naopak, naší největší chybou

bylo, že jsme tam vymýtili nemoce, což způsobilo současné katastrofální PŘELIDNĚNÍ!

Lidožroutství, které v Africe dodnes úplně nevymizelo, bylo před příchodem Evropanů běžné, stejně, jako jiná zvěrstva. Když přišli Evropané do subsaharské Afriky, některé kmeny mohly kupovat jejich zboží za zlato. Ti ostatní mohli nabídnout jediné zboží, totiž otroky.

To není tak vyjímečné, otroky třeba prodával i Boleslav II a kvůli tomu se dostal do sporu se Svatým Vojtěchem. Mimochodem, tak, jako se nákup otroků vytýká Evropanům, bychom my mohli totéž vytýkat muslimům, kteří byli Boleslavovými významnými odběrateli (přes židovské obchodníky). Arabové ale získávali daleko nejvíc evropských otroků loupežnými nájezdy na Evropu. Mezi r. 1530 a 1780 tak odvlekli do otroctví 1,25 milionů lidí. Napadli dokonce Irsko a snad i Island! Dalšími muslimy, "lovícími" evropské otroky, byli krymští Tataři, ti dokonce napadli i Moravu, odkud odvlekli do otroctví několik desítek tisíc žen a dětí. Nájezdy na Evropu z moře přestaly v 18 století, konec řádění Krymských Tatarů přineslo obsazení Krymu Kateřinou velikou r. 1783. Přesto ale byly evropské lodě a lidé na nich nadále obětí nájezdů muslimských pirátů. Těm učinilo přítrž až obsazení Alžírska Francouzi r. 1830!

J. Václavíková 23.9.2015 23:06

Re: Celé říše už zanikly. Moudří pochopí

Moudré tu nehledejte. Tady teď frčí modrá ideologie.