19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

EVROPA: Takto už to dál nejde

O Evropě, o jejím ekonomickém a sociálním modelu i o jejím modelu integračním mluvím a píšu už dlouho, téměř po celá poslední dvě desetiletí, která uplynula od pádu komunismu. Pro nás, kteří jsme sice v Evropě byli vždy, a nepříjemně se nás dotýká, když to tak někdo necítí, přinesl tento okamžik zahájení možnosti podílet se na evropském vývoji aktivně, nejen se na něj pasivně dívat přes železnou oponu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ryba 23.2.2012 8:27

Re: Klaus - otec politické korupce v demokracii

Když dva dělají totéž a není to totéž, říkal náš profesor dějepisu. Vy jste se moc neukázal, pane Malečku. Takto "inteligentně" to umí i poslední křikloun v oslovské lavici.

V. Hajková 23.2.2012 7:47

Re: Klaus - otec politické korupce v demokracii

Vážený-  vy  ten   bývalý  režim  máte  pod  kuží   víc  -  než   si  dokážete   připustit.  Celý  váš  příspěvek  je  jeden   neuvěřitelný  a  místy  si  protiřečící  BLÁBOL! 

J. Ryba 23.2.2012 8:12

Re: Klaus - otec politické korupce v demokracii

docela slušný rozbor. Ještě doplnit data, na ta tady není místo ani publikum, a je to komplet

J. Hejna 23.2.2012 8:17

Re: Klaus - otec politické korupce v demokracii

Takže krátce podle vás: Klaus má skoro ve všem pravdu, a proto pravdu nemá.

J. Ryba 23.2.2012 8:28

Re: Klaus - otec politické korupce v demokracii

krátce, ale blbě, pane Hejno

V. Hajková 23.2.2012 8:38

Re: Klaus - otec politické korupce v demokracii

Pokud  chcete  mentorovat   druhé-   JAK  SE  CHOVÁTE  VY??   Jste  směšný!

J. Hejna 23.2.2012 8:40

Re: Klaus - otec politické korupce v demokracii

Ano, právě to jsem chtěl naznačit.

M. Trhlík 23.2.2012 8:48

Re: Klaus - otec politické korupce v demokracii

Ale potřebujete pane Hejno,aby Vám poradila odbornice na domácí i mezinárodní problémy,paní Hajková,opravdová dáma.

J. Ryba 23.2.2012 8:49

Re: Klaus - otec politické korupce v demokracii

že jste to napsal krátce ale blbě? To se vám povedlo

J. Kanioková 23.2.2012 7:04

Dobrý rozhovor na téma Řecko na Rádio Česko -

s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem,

http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/porady/_porad/4388

na stránce vpravo jsou Záznamy pořadu a tam kliknout na - 20.2.12 v 15 h. a tam pak od 36 min.

V podstatě říká - že v EU se z nezávislých Národních bank stávají pouhé vládní agentury plnící politická zadání a že tlak na zavedení fiskální unie bude sílit, že tendence je zcela zřejmá a že on doufá, že se tomu Česká republika vyhne, ale pokud by měla i ČNB plnit vládní pokyny, tak že se na něčem takovém nemíní podílet a odchází.

Velmi tam popsul Kalouska za slíbenou "půjčku" pro MMF, s tím, že kdyby přišel s tím, že mu chybí v rozpočtu na pokrytí deficitu 90 mld. Kč a chtěl, aby mu na to ČNB dala z rezerv, tak mu řeknou, že se zbláznil, když to ale dělá na pokrytí deficitu v EURO pásmu přes MMF, tak se to prezentuje jako solidarita. V okamžiku, kdy se místo ekonomických pojmů začnou používat vzletná slova, stojí to vše za ...

J. Ryba 23.2.2012 11:07

Re: Dobrý rozhovor na téma Řecko na Rádio Česko -

tak já jsem si to poslechl, protože vím jak vtipně dovedete převracet (podle vás má v EP většinu levice). Tak Hampla tam říká, že co se týče ECB, tak je to o tom, zda tuto krizi přežije pravidlo, že centrální banky budou více či méně otevřeným způsobem financovat národní vlády. Na tomto principu je postaveno fungování centrálních bank po dobu tří dekád a my to pravidlo velmi tvrdě testujeme tou krizí. A o co jde, je zda to pravidlo přežije. Pro Hampla by bylo nepřijatelné, pokud by CB fungovala jako tiskařský lis vlády. Zbytek jste si přibásnila.

Německo zvolí další integrace eura, jen by to neměl říkat Ponti. Čína je odsouzena Evropě věřit. Kalousek: dostali jsme 173 miliard korun, dostali, v tomto světle je nemyslitelné, abychom nepůjčili MMF, je morálně neobhajitelné. Jakkoliv je cesta peněz do NY a pak odtud na pomoc zemím čistá, tak si zahráváme s tím, o čem jsme se bavili na začátku. Koketujeme s financováním vlád. Mám luxus nebrat ohledy politické.

J. Ryba 23.2.2012 11:14

Re: Dobrý rozhovor na téma Řecko na Rádio Česko -

k tomu jen dodám, že jediným, kdo přímo politicky ingeroval do naší CB byl tehdejší premiér Václav Klaus

V. Venc 23.2.2012 6:53

Takto už to dál nejde : 378. (Vaněček-Šauerová)

Že by tito prozíraví, po přečtení prezidentova příspěvku prozřeli a začali odpočítávat čas, který jim zbývá do stavu, kdy budou konečně schopni pochopit ekonomickou i politickou nesvéprávnost bruselské věrchušky?

I. Schlägel 23.2.2012 8:01

Re: Takto už to dál nejde : 378. (Vaněček-Šauerová)

Obávám se, že setrvačné síly v myšlení lidí a rozhodování politiků (bez dostatečné zpětné vazby) je tak silné, že ke změně dojde až po opravdu velkém ekonomickém průšvihu. Řecko je pouze malý předkrm. Dobrou chuť.

J. Ryba 23.2.2012 8:36

Re: Takto už to dál nejde : 378. (Vaněček-Šauerová)

že by konečně prozřeli všichni ti nekritičtí fanouškové pana prezidenta a seznali, že první nákup voličských preferencí ze státního rozpočtu začal u pana Klause, že by seznali, že největší meziroční nárůsty mandatorních výdajů patří také tomuto našemu rekordmanovi? Že ty druhé největší nárůsty mandatorních výdajů se děly v důsledku opoziční smlouvy? Že se tu "privatizovaly" majetky v perverzní privatizaci, s jejímiž důsledky (vysoký podíl klasifikovaných úvěrů a nízká úroveň manažerského řízení vyplývající z nestandardní corporate governance) se potýkáme dodnes? Nevěřím, že se to někdy stane

V. Venc 23.2.2012 12:15

Re: Takto už to dál nejde : 378. (Vaněček-Šauerová)

Ad Ryba: Váš názor ukazuje na stav, kdy vůle předběhla skutečnost, a to o moc!

J. Ryba 23.2.2012 20:20

Re: Takto už to dál nejde : 378. (Vaněček-Šauerová)

pane Venci, jako vždy, já své údaje mohu k vaší nelibosti vždycky zdokladovat

E. Vašátko 23.2.2012 6:40

Jak já Klause nemám rád

pro jeho narcisismus a vystupování a mnoho a mnoho dalších věcí, ale v tomhle mu bohužel musím dát za pravdu. Možná by tady bylo dobré upozornit i na to, jak se s podobnou krizí vyrovnali na Islandu, kde došlo ke krachu už v r.2008 a také třeba o tom, jak se celou záležitost ve světovém i našem tisku podařilo ututlat. Třeba by to byl návod i pro to Řecko a ostatní zvolna krachující země.

J. Kanioková 23.2.2012 2:41

Prezident má, jako téměř vždy, naprostou pravdu..

To, v co se EU změnila, to jsme si tady prožili 40 let. Kdo jako už myslící dospělý zažil r. 68, uřčitě umí symptomy plíživé totality rozeznat, jsou zřetelné. Silně srovnatelné zážitky tehdejší i nynější. Současná ekon. situace velmi připomíná poslední časy totálně zregulovaného totáče, naprostá nemohoucnost a krize vzniklá absolutní deformací trhu regulacemi a politickými intervencemi. Vstupovali jsme do jiné EU, ovšem bruselské poměry se radikálně změnily, dnes je z EU společenství konstrukticko sociálního inženýrství. A na to dojede. Bohužel my s ní tady, pokud se nám nebude dařit do nejrychleji najít obchodní kontakty i mimo Evropu..

J. Kanioková 23.2.2012 3:32

Tohle je taky dobře výstižný článek -

http://www.revuepolitika.cz/clanky/1611/evropa-aneb-politicke-preskupovani

M. Trhlík 23.2.2012 7:51

Re: Tohle je taky dobře výstižný článek -

Paní Kanioková,ale žádný výstižný,ani pravdivý článek od koholiv,nam ekonomiku nenapraví.Pokud to s námi myslel prezident dobře,tak měl nasadit kvalifikované ekonomy,kteří by míň upozorňovali a psali a více pro zlepšení dělali.Pořád se odvolávat na 40 roků,kdy nám vládli komunisté či mluvit o čemsi "plíživém",je už dost  stereotypní.Protože jsem také předválečný ročník,pamatuji si toho také dost a nemohu říci,že mne to až tak poznamenalo,protože jsem byl vždy kverulant i se všemi následky.Ten výraz plíživá,si spojuji s komunisty,kteří tak označovali kontrarevoluci.

J. Hejna 23.2.2012 8:36

Re: Tohle je taky dobře výstižný článek -

Vy jste chytrej jak rádio, vy musíte být MBA.

M. Trhlík 23.2.2012 8:45

Re: Tohle je taky dobře výstižný článek -

Pane Hejno,já nevím které rádio myslíte,já žádné neposlouchám,to je můj vlastní názor.

K. Nytra 23.2.2012 17:12

Re: Prezident má, jako téměř vždy, naprostou pravdu..

Také jsem to RVHP zažil a lze s tím vším souhlasit, dokonce se zdá že to je ještě horší, tehdy nám ještě nezakazovali rum a pomazánkové máslo, dokonce i ten převoditelný rubl byl nakonec lepší než uspěchané EURO, jistě by bylo lépe postupovat podobně, napřed evropskou mezibankovní měnu a pak postupně to rozšířit na jednotnou měnu, velké skoky se většinou nepovedou např. v Číně ale tam se s toho rychle poučili a začínají Evropě ukazovat záda. Jistě si ještě mnozí pamatují jak se nařídilo pěstovat kukuřici na horách a elektroniku dělat  v Bulharsku, dnes se nařizuje kolik cukru se může vyrobit, elektřinu vyrábět se slunce na severu a to ještě není konec.

J. Kanioková 23.2.2012 17:26

Jo, te''d jste mi připomněl... myslím, že naše šicí stroje Laqda se taky někam převexlovaly,

a bylo toho moc, co z vůle strany a lidu se muselo.. Tak jako teď EU. ''Rekům snad prý zakázali pěstovat plnou výměru olivovníků, a... ani se mi to nechce vypisovat..

Co se změnilo? Jedině ty dráty na hranicích.. zato to nahradili zadrátováním ekonomiky regulacemi..

Ale ty hraniční dráty jsou pro mě méně důležité než ekonomická samostatnost, suverenita..

S. Vaněček Šauerová 23.2.2012 0:09

Takto už to dál nejde : 378.

...

M. Frank 23.2.2012 7:32

Re: Takto už to dál nejde : 378.

Tak to máte pravdu, takhle nám EU nevydrží ani těch vašich 378 dní. Je třeba ten Brusel plný darmožroutů rozprášit a začít znovu.

J. Ryba 23.2.2012 9:12

Re: Takto už to dál nejde : 378.

oho! My budeme rádi, když neskončíme na druhé koleji, pane Franku. A těm 60% dosud regulovanému trhu, který čeká na deregulaci pro ty k projektu zodpovědné, pak můžeme říct pápá