19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

EVROPA: Takto už to dál nejde

O Evropě, o jejím ekonomickém a sociálním modelu i o jejím modelu integračním mluvím a píšu už dlouho, téměř po celá poslední dvě desetiletí, která uplynula od pádu komunismu. Pro nás, kteří jsme sice v Evropě byli vždy, a nepříjemně se nás dotýká, když to tak někdo necítí, přinesl tento okamžik zahájení možnosti podílet se na evropském vývoji aktivně, nejen se na něj pasivně dívat přes železnou oponu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ryba 23.2.2012 11:49

Re: Quo usque tandem?

máte v tom pořádný maglajz. Vyčítáte EP, že se nechová jako klasický parlament, přitom klasický parlament nepřipouštíte, vůbec o něj nestojíte. Melete o politickém národu, jako kdyby ve federaci o nějaký šlo. Melete o neexistenci evropských politických stran, jako kdyby ve federaci byly republikové národní strany a národní strany federální. Jako kdyby ODS měla kandidovat ve ČNR a jiná strana ve FS. Jste politické trdlo

M. Vondráček 23.2.2012 11:58

Re: Quo usque tandem?

Pozoruhodné , roste nám tady v panu Rybovi všeználek, který si je jist , že je neomylný , vše ví a Ti co mají jiný názor tituluje přívlastky jako trdlo.

Z mých zkušeností to je typické vyjadřování nevychovaného hlupáka :-)

M. Trhlík 23.2.2012 12:54

Re: Quo usque tandem?

Pane Vondráčku a není tady těch všeználků už dávno víc? Mně se dočkalo také od určitého počtu diskutujících vyčinění,že jsem placený z liháče,byl jsem označen za socanského moralistu a v některých případech i za nechápajícíh blba.A když se objevil pan Ryba,tak to netrvalo dlouho a už z něj děláte také nevychovaného hlupáka? Proč,že mu nedokážete vyvracet jeho názory? A jak se vyjadřuje vychovaný hlupák? Jako Vy a řada dalších? Mám také nějaké životní zkušenosti,nemyslím si,že jsem všeználek,ale tak jako Vy a ještě pár "vychovaných",bych argumentovat nemohl.

M. Prokop 23.2.2012 14:05

"už z něj děláte také nevychovaného hlupáka?"

Dělá ho ze sebe sám.

Pokoušel jsem se mu něco vysvětlit, nepodařilo se, neboť nebyl schopen (a to agresivně směrem ven) porozumět jím samým položené otázce. Navíc lhal a obviňoval z lhaní jiné.

Zkuste to s ním vy, schválně.

J. Ryba 23.2.2012 13:01

Re: Quo usque tandem?

víte, pane Vondráčku, vy napište, v čem se mýlím - a já to trdlo odvolám.

M. Prokop 23.2.2012 12:01

Re: Quo usque tandem?

Lituji, že jsem to napsal pro normální diskutéry, kteří si umějí zapamatovat, na co se ptali. Požádejte maminku či tatínka o vysvětlení, já to po zkušenostech vzdávám.

J. Ryba 23.2.2012 13:03

Re: Quo usque tandem?

vy jste to napsal pro ty, co vám zbaští na háčku kdejakou hloupost. Zde naprosto evidentní hloupost

M. Frank 23.2.2012 11:00

Re: Quo usque tandem?

Pokud je vznik např. Evropské komise demokratický, pak tedy opravdu nevím jak definovat lež nebo pravdu. Takto demokratické byly např. volby z kandidátů národní fronty.

J. Ryba 23.2.2012 11:18

Re: Quo usque tandem?

Jetli to nemáte trochu popletené, pane Franku. Vy jste takový typický euroskeptický mytolog.

Kandidáta na předsedu Komise navrhuje Evropská rada kvalifikovanou většinou s přihlédnutím k výsledkům voleb do Evropského parlamentu. Kandidáta pak zvolí Evropský parlament většinou svých členů.

Rada pak stanoví kvalifikovanou většinou po vzájemné dohodě se zvoleným předsedou seznam ostatních osob, které navrhuje na členy Komise (včetně vysokého představitele Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku). Příslušný výbor EP poté uspořádá s každým navrženým komisařem slyšení. Teprve poté Evropský parlament hlasuje o udělení souhlasu sboru komisařů jako celku. Na konci tohoto procesu je Komise jako celek jmenována Radou, která rozhoduje kvalifikovanou většinou.

J. Ryba 23.2.2012 11:20

Re: Quo usque tandem?

to byste pak mohl říct, že předsednictvo našeho parlamentu bylo zvoleno jako za Národní fronty

R. Langer 23.2.2012 11:20

Re: Quo usque tandem?

Takže se tam všichni volí navzájem mezi sebou, jestli jsem to správně pochopil? Tak koho jsem do těch funkcí volil já?

J. Ryba 23.2.2012 11:22

Re: Quo usque tandem?

koho jste do těch funkcí volil vy? Které členy vlády jste volil?

J. Ryba 23.2.2012 11:23

Re: Quo usque tandem?

Nečasova vláda národní fronty, ano? Takto to vidíte?

J. Ryba 23.2.2012 11:28

Re: Quo usque tandem?

Českého zástupce v Evropské komisi jmenuje vláda

M. Frank 23.2.2012 11:57

Re: Quo usque tandem?

Hezky jste mne onálepkoval. To já si nedovolím, ale jistě si každý udělá obrázek sám, po přečtení vašeho skvělého popisu demokracie po bruselsku.

J. Ryba 23.2.2012 13:05

Re: Quo usque tandem?

v čem konkrétně se liší od skvělého vašeho popisu demokracie po česku. pane Franku?

R. Langer 23.2.2012 13:40

Re: Quo usque tandem?

Jo, bohužel skoro v ničem, jenom je jich v té Bruseli 10x víc...

J. Ryba 23.2.2012 23:06

Re: Quo usque tandem?

zastupují 45x víc lidí

J. Urban 23.2.2012 21:18

Re: Quo usque tandem?

Naprosto nemáte pravdu. Evropská komise, s mnohem většími pravomocemi než Evropský parlament, je složena výlučně z lidí jmenovaných (byl např. Špidla!), nikoli volených.

M. Prokop 23.2.2012 21:29

Re: Quo usque tandem?

To ano, ale ten EP ji odsouhlasuje. Zatím dost "ochočeně".

S. Netzer 23.2.2012 10:37

"Obnovení občanských a ekonomických svobod?"

Co tím chtěl autor říct? Která konkrétně?

Nicneříkající, smysluprázdné, heslovité, povrchní. Tak jako celý obsah článku.

J. Ryba 23.2.2012 11:08

Re: "Obnovení občanských a ekonomických svobod?"

například smět si zapálit u oběda v restauraci :-)

R. Langer 23.2.2012 11:19

Re: "Obnovení občanských a ekonomických svobod?"

Myslím, že jste docela nechtěně udeřil hřebík na hlavičku...

J. Ryba 23.2.2012 11:21

Re: "Obnovení občanských a ekonomických svobod?"

pokud preferujete svobodu bezohlednou, pak ano

R. Langer 23.2.2012 13:32

Re: "Obnovení občanských a ekonomických svobod?"

Co je to "bezohledná svoboda"? Myslíte svobodu vybrat si restauraci, kde se kouří? Víte, svoboda buď je, nebo není, ale nejsem si jistý, zda jste to schopen pochopit...

S. Netzer 23.2.2012 11:25

Re: "Obnovení občanských a ekonomických svobod?"

Vaše odpověď dokazuje jen jedno. Že totiž nevíte, co jsou občanské svobody.

J. Ryba 23.2.2012 11:30

Re: "Obnovení občanských a ekonomických svobod?"

potřeboval bych najít jednoho inteligentního euroskeptika, abych si s ním mohl začít notovat o tom, že jsou v EU věci ke změně k lepšímu

S. Netzer 23.2.2012 11:34

Re: "Obnovení občanských a ekonomických svobod?"

Zde na tomto fóru ho sotva najdete.

J. Ryba 23.2.2012 11:38

Re: "Obnovení občanských a ekonomických svobod?"

už jsem hledal všude...nikde nic

M. Prokop 23.2.2012 11:40

Re: "Obnovení občanských a ekonomických svobod?"

Pochybuji, že by se o tom chtěl bavit s vámi, který ani nevíte, na co se ptáte.