4.12.2021 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

EVROPA: "Středomořská taxislužba" pro migranty

Po třech týdnech bezvýsledného vyjednávání mezi italskou vládou a španělskou charitou italské orgány zabavily loď charity sloužící k záchraně migrantů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kotala 8.9.2019 10:48

Ano

z migrace se stalo podnikání a unijní žumpa na to svítí.

J. Kanioková 7.9.2019 13:49

1*****

I. Novák 7.9.2019 13:15

Smlouva zněla dopravit do Itálie!

Tak tedy do Itálie. Neziskový odběratel už na zboží čeká a každý den prodlení mu působí ztrátu. Smlouvy se musí přeci plnit.

V. Němec 7.9.2019 12:22

Soužití

s myšima v domě neni možné, zvláště ne ve větším množství, to by snad uznal každý filantrop. Proto je chytám do pastí a ukládám na kompost.

P. Grigar 7.9.2019 10:36

Salviniho už odstranili..

..jaký bude další krok?

F. Navrátil 7.9.2019 10:18

Vůle k obraně

Činnost pašeráckých neziskovek je součástí islámské invaze do Evropy. Jako takovými je třeba s pašeráckými neziskovkami a jejich válečnými plavidly jednat. Když Hitler chystal v roce 1940 invazi na britské ostrovy, nechystal se Churchill a jeho armáda vítat je čajem, sušenkami, dekami a sociálními dávkami. Ale kanony, kulomety, bombami a plamenomety. Nesmí ovšem chybět vůle k obraně.

V. Církva 7.9.2019 9:11

Pokrytectví postavené na hlavu a logika

Pokud němečtí politici tvrdí jak "kapitánka" zachraňovala životy, pak je oni ničí, protože nutí lidi používat služby pašeráků. Aneb je to pokrytectví a lež. Není totiž nic jednoduššího než zrušit pasové kontroly a pustit do Německa kohokoliv. Lístek z Pákistánu či subsaharské Afriky může stát pod 1000USD. To za pašeráky a celou cestu přes Afriku či Asii se dává jistě víc, navíc je to možné dotovat. V Německu stojí migrant za měsíc dva přibližně tu částku za letenku z Afriky. Pokud Zelení v Německu chtějí imigraci bez kvót a omezení, pak nechápu proč se kontrolují pasy na letištích když na pobřeží ne. A proč tak málo lidí létá do Německa a volí radši nebezpečnou cestu po moři.

Co se týká logiky. Je to samozřejmě dobře napsané. Je to vědomé zneužívání práva. Postrádá to celé tu logiku mezinárodních úmluv nenechat utopit lidi kteří se NEDOPATŘENÍM dostali do nebezpečí. Jediné řešení je vylovit a vrátit na břeh, nebo domů. Dle statistiky ani nejde o lidi protirežimní. Pokud jsou tam rodiče s dětmi, obvinit rodiče z ohrožení dětí.

J. Vintr 7.9.2019 11:25

Re: Pokrytectví postavené na hlavu a logika

Jste si tak jistý, že do toho Německa nelétají? A že tady ty tahanice se "zachraňováním na moři nejsou jen zastírací manévr na odpoutání pozornosti veřejnosti a maskování toho, jak jich v tom Německu přibývá?

K. Janyška 7.9.2019 8:48

Ano ? A vy za tím opravdu nevidíte onačejší a daleko

bohatší síly, tedy Bilderberg ? Dzp.

R. Vašíček 7.9.2019 7:12

Na ako dlho

je zabavená loď zabavená? V článku píšu o tej istej, že bola zabavená v marci a znovu zabavená v máji.

B. Baron 7.9.2019 7:47

Do té doby než kapitán vystřízliví a vyzvedne si ji.

J. Kanioková 7.9.2019 13:44

Chichichi :)

J. Sinnreich 7.9.2019 0:42

A jede se dal

Salvini byl odstranen. Vylodovani v Italii muze vesele pokracovat. Pouze se zvysi tlak komisariatu EU na clenske zeme aby solidarne prijimaly migranty z Afriky.

P. Lenc 7.9.2019 7:31

Re: A jede se dal

Ano, sebevražda Evropy na pokračování...

V. Církva 7.9.2019 9:17

Re: A jede se dal

Ani u toho přijímání nevidím moc jiných důvodů než pokrytectví politiků. Ano jsou to lidi, ale 90 procent jich může domů a bodou se tam mít stejně jako 3.5 miliardy (polovina lidstva) ostatních lidí, které stejně na Západ přestěhovat nelze.

Pokud chceme rozvojovým světům pomáhat, je to evangelizace, vzdělávání a investování. Jenže některé země si místní lidé natolik rozvrátili (i když s pomocí politiky Západu), že se tam rozumný člověk bojí vypravit, natož investovat.

P. Dvořák 7.9.2019 9:26

Re: A jede se dál.

Jdete proti době a nic jste nepochopil.

3.5 miliardy (polovina lidstva) ostatních lidí, na Západ přestěhovat lze. Zeptejte se např. Merkelbáby, Macrona a pod. Koneckonců proč chodit tak daleko. I ta jourovská svoloč se toho zúčasňuje.

J. Vintr 7.9.2019 11:29

Re: A jede se dál.

Ano, je fyzicky možné přestěhovat do Evropy velkou spoustu lidí ze zemí, kde se mají hůř než my. Jenže pak už to nebude Evropa a lidé se tady budou mít hůř než v zemích, odkud odcházejí, takže to stěhování ztratí jakýkoliv smysl.

P. Dvořák 7.9.2019 12:06

Re: A jede se dál.

Neztratí to smysl.

Zeptejte se např. Merkelbáby, Macrona a pod. Koneckonců proč chodit tak daleko. I ta jourovská svoloč se toho zúčasňuje.

J. Vintr 7.9.2019 12:17

Re: A jede se dál.

Tak podle nich to určitě nějaký smysl má. Jenže můžeme jen hádat jaký. Napadla mne taková myšlenka, že by z nich byli skvělí vojáci pro "evropskou armádu". Ti by neměli žádné zábrany při pacifikování domácího obyvatelstva, kdyby mu náhodou došla trpělivost s těmi, co tady vládnou.

P. Harabaska 7.9.2019 15:11

Re: A jede se dál.

Myslím, že jste klepl hřebík na hlavičku. V Německu se podobné úvahy o zařazení tzv. imigrantů do Bundeswehru již probíraly. Prozatím ale byl nábor odložen. Rovněž aspekt angažmá cizinců bez zábran při pacifikování domácího obyvatelstva byl již dávno vyzkoušen caudillem gen Frankem ve španělské občanské válce, kdy vojáci ze španělského Maroka se činili seč mohli, především při znásilňování žen na územích dobytých od republikánů.

J. Sinnreich 7.9.2019 18:44

Re: A jede se dal

Prikldem je Zimbabwe. Oslavuje dnes umrti 95leteho "osvoboditele" Roberta Mugabeho. Tomu se podarilo premenit prosperujici Rhodesii na krvavou totalitu a ekonomickou ruinu s obcasnym hladomorem.