18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

EVROPA: Špatný den pro vyhlášení rozsudku…

Tak tomu říkám pech. 12.11.2019 dopoledne vyhlásil Soudní dvůr EU („SD“) rozsudek o tom, že zboží z izraelských osad na okupovaném území musí být označováno jménem konkrétní osady a ne obecně „Made in Israel“, aby spotřebitelé mohli takové výrobky odlišit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 17.11.2019 11:52

Ehm ... studujte historii, pak se Vám možná podaří vyhnout se pitomým příměrům.

K. Křivan 16.11.2019 15:08

Děkuji fašounům , zločincům v talárech, za usnadnění výběru. Budu zásadně kupovat zboží z osad, neboť jsou součastí Israele.

M. Němcová 16.11.2019 15:14

stejně jako jsou Sudety součástí Německa... zatím jsem ve Svitavách domluvila česky... co bude za pár týdnů?

V. Církva 16.11.2019 15:45

Běžte s tím do ha...., někam. Němci dělali ve Svitavách bor... tak šli domů, kam chtěli. Arabáči dělají bor... všude, tak ať tahnou. (Nakonec možnost vytvořit na území Izraele dva státy měli a nechtěli)

Jen hňupové v Evropě to nepochopili a zvou je dál.

M. Němcová 17.11.2019 11:24

Němci bývaly ve Svitavách většinou a vordel, pokud si pamatuju dějepis, dělali nebo se snažili dělat v celé Evropě nejen ve Svitavách.

a nějak si pletete i zeměpis, to na území Palestiny mají vzniknout dva státy, kdyby tomu Izrael aktivně nebránil okupací ,výstavbou osad a ničením palestinského majetku.

J. Jurax 17.11.2019 12:32

Ty dva státy tam měly být od roku 1948. Víte, proč nejsou? Protože Arabové nechtěli doufajíce, že zaženou Židy do moře!

M. Prokop 16.11.2019 16:15

Těžko říci, co bude s vámi za pár týdnů. Můj odhad je, že budete čím dál, tím stejná (a ty Svitavy taky).

M. Němcová 17.11.2019 11:20

tak doufejme, že v Palestině nastane vláda rozumu a Izrael se stáhne tam, kde smí být.

J. Jurax 17.11.2019 12:39

Doufejme, že se Izrael nestáhne.

Doufat, že Palestinci dostanou rozum je blbost. Izraelci se do moře zahnat nedají a Palestince nic menšího nemůže uspokojit. A o vlastní stát nestojí; museli by žít za své a nemohli by už bombardovat Izrael, protože to by bylo napadení jednoho státu druhým. To by snad ani OSN nekryla ...

M. Krčmář 16.11.2019 9:52

Úplně souhlasím, když jsem proti osadám,tak ignoruji všechno zboží z Izraele,a ač nejsem,nemohu si vzpomenout,kdy jsem koupil cokoli "made in Israel",tak asi musím okoštovat nějaké jejich víno. Mnohem víc mne sejří když se na zboží v našich obchodech dočtu "made in EU", třeba u medu, takový si nekoupím, případně když u potravin najdu "prodávající" a ne a ne se dopátrat,kdo to sakryš vyrobil.

V. Církva 16.11.2019 15:47

Taky si myslím, že by spíš SD měl řešit toto - tedy označení kdo to vyrobil.

V. Kolman 16.11.2019 19:19

Máte recht pane Krčmáři!

Místo výrobků "made in EU" kupujte raději výrobky "made in P.R.C." Výběr i množství jsou víc než dostatečná.

P.S.- Kdybych měl možnost kupovat zboží "made in Israel" rád bych tak činil. Předpokládám, že by to bylo zboží kvalitní. Ale jak píšete, nejspíš bude k sehnání spíš nějaké kvalitní israelské víno.;-)

M. Krčmář 16.11.2019 19:33

Tak nazdraví!

J. Jurax 16.11.2019 22:08

Protože kdyby to tam bylo napsáno, hůř by se to prodávalo.

Nicméně když je třeba polský salám z německého masa, slovenského špeku, mexické sóji, francouzských konzervantů, holandských dochucovadel a rakouské soli nacpaný do maďarského střívka pracovitýma rukama Ukrajinek ve fabrice na Moravě patřící italskému koncernu, jde o český výrobek?

Š. Hašek 17.11.2019 10:14

Ale i z toho se lze částečně vyvléknout. Stále jsou pulty a tržní místa, kde najít jednodušeji/místněji/logičtěji vyrobený produkt.

Ruce Ukrajinek mi nevadí. Vietnamský prodavač mi nevadí. Maďarská/slovenská paprika mi nevadí. Polská červená řepa/sledě mi nevadí. Bavorské pivo mi nevadí. Řecké olivy mi taky nevadí. ........

Vadí mi horší věci (je jasné asi, které), lze se tomu i v Bille vyhnout ...... někdy to ovšem znamená, že z nákupu zbude jen málo a musím improvizovat. To když tam nemají českou mrkev a zelí je z Belgie (např.). Hlady nejsme.

Zkráceno.

Z. Lapil 17.11.2019 10:20

Určitě ano. Takový Zetor byl rozhodně český výrobek, i když jsem o nějaké větší těžbě železné rudy v Č(SS)R nikdy nic neslyšel.

Dokonce bych věřil, že to byl výrobek brněnský, a to je, pohlédneme-li na subdodavatele, dost nesmysl.

A to ještě nevíte, že se jsem právě koupil Vysočinu bez jakékoliv účasti realitního makléře :-).

J. Jurax 17.11.2019 11:43

No vidíte, já si chtěl koupit Čínu a řekli mi, že nemám dost peněz ...

I. Koreň 16.11.2019 9:52

Jak jsem pochopil z citovaného rozhodnutí soudního dvora, je problém v tom, že podle mezinárodního práva nejsou Israelem okupovaná palestinská území součástí Israele.

Mohl soudní dvůr vůbec rozhodnout jinak, než že zboží vyrobené v tamních osadách není Made in Israel?

K. Křivan 16.11.2019 10:27

Podle mezinárodního práva nejsou SSSR okupovaná německá území součástí Ruska.

Podle mezinárodního práva nejsou Polskem okupovaná německá území součástí Polska.

J. Pospíšil 16.11.2019 13:52

Vynecháváte důležité kriterium a to je status quo. Zejména déle trvající.

J. Nový 16.11.2019 14:39

Za jak dlouho tam bude zařazeni Krym?

K. Křivan 16.11.2019 15:11

Ten zaředila sama carevna Kateřina Veliká. Doufám, že opilecký čin alkoholika Chruščova neberete za státnické rozhodnutí. ;-)

V. Petr 17.11.2019 13:20

Nenadávejte Chruščovovi. Z hlediska Chruščova šlo jen o administrativní změnu v rámci značně centralizovaného SSSR. A mělo to naopak spíše podpořit integraci Ukrajiny do SSSR...

Chruščova by asi sotva napadlo, že by se SSSR mohl rozpadnout.

Jinak, to celé proběhlo formálně v rámci ústavy SSSR a šlo mimo jiné o výměnu území mezi RSFSR a USSR.

K. Křivan 17.11.2019 21:54

".. šlo jen o administrativní změnu.." ale de Menti a pablbové se na to houfně odvolávají a řvou o "mezinarodnim právu" ! Ječí i ve zdejší diskuzi !

K. Křivan 16.11.2019 15:04

status quo, .... od roku 1966, od šestidenní války, je už víc jak půl století. To je dost dlouho, ....

M. Němcová 16.11.2019 15:17

tak to se Litva, Ukrajin a Bělorusko asi napláčou,,, zejmona ztráta hlavního města Vilna zabolí;-D;-D;-D

M. Němcová 16.11.2019 15:18

Polsko získalo svá území od Německa po právu a díky SSSR a nechat si je smělo díky\ Gorbačovovi.\polská vděčnost jajo vždy je bezbřehá.

A. Reček 16.11.2019 6:20

Vedení OSN je už delší čas v rukou zemí afrických a asijských!

K. Křivan 16.11.2019 15:12

Ano, OSN by mělo být zrušeno.

V. Kolman 16.11.2019 19:25

Malá poznámka k OSN.

Jako malý kluk jsem před více nežli 70. lety v "satirickém" časopise Dikobraz viděl text u jakéhosi obrázku. Ten text byl: "OSN = oheň - smrt - ničení!" Věru, žertovný to byl časopis;-D;-D;-D