26.1.2020 | Svátek má Zora


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 14.1.2020 20:37

No jo, z toho je patrno, na co ten Soudní dvůr Evropské unie, potažmo sama Evropská unie je. Fofrem to spěje ke čtvrté říši, v niž si kdokoliv smí myslet cokoliv, pokud je to povoleno. A co se povolí, rozhodne čtvrtá říše. Ordnung muss sein!

A teď jsem zvědav, jak se k tomu postaví naši politici, až dojde na lámání chleba. Nejspíš se to ani nedovíme, takovou prkotinou zbytečno sprostný lid zatěžovat. Palcové titulky nebudou, prostě se ukloní směrem k bruseli. Nakonec jsme podřízená gubernie, jíž jest poslouchat.

D. Imr 14.1.2020 22:08

Ale vzdyt nikomu nezakazuje si neco myslet. Ale usiluji o to aby se dodrzovaly obecne platne zakony i na Internetu.

Kdyby me na ulici zastavili z televize s nejakou anketou a ja jim tam rekl ze p. J. Jurax je cu**k, pedofil a zlodej a ta televize to pak po kazdych hlavnich zpravach vysilala kazdy vecer porad dokola, asi byste taky hledal pravni ochranu. A az by jim soud naridil to prestat vysilat pod pohruzkou vysoke pokuty, pokud tak neucini do 24 hodin, to byste taky protestoval a prirovnaval nase soudnictvi ke ctvrte risi?

J. Jurax 14.1.2020 22:48

O tomhle článek není. To, co píšete je prostá urážka na cti.

Jiná věc by byla, kdyby dotyčný svá tvrzení doložil třeba rozsudky, lékařskými vyšetřeními a záběry kamer, jak vykrádám trafiku, protože kuřivo podražilo (tedy ta druhá dvě, to první by se dokládalo obtížně, byť by mohlo vyplývat z těch druhých dvou doložených). Pak bych se mohl bránit stěží (nejsem právník, snad nějakou ochranou osobnosti leda).

Pokud jde o věci zjednodušeně řečeno politické - co myslite, kdybych byl puncovaný a známý zelený magor a odpůrce JE požadující okamžité zavření všech uhelných i jaderných elektráren, mohl bych se bránit proti nařčení, že jsem puncovaný zelený fanatik a že mé názory ohrožují energetickou bezpečnost mé vlasti i mých spoluobčanů, což je něco jako vlastizrada? Co myslíte, kázal by tohle Soudní dvůr Evropské unie smazat a vyplatit kompenzaci? Pakliže ano, proč? Pakliže ne, proč?