17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
mt 29.5.2008 1:29

Re: slo to napsat jednoduseji

 Nerad zjišťujete , že ten VK měl dost dobrý názor a že dochází na jeho slova. 

To Vám asi musí být nepřijemné , nedivím se...

mt 29.5.2008 1:25

Re: Ale na druhe strane nemuzou vladnout blbeji nez Topolankova vlada.....

 Můžou .

Ranař 29.5.2008 1:14

Ale na druhe strane nemuzou vladnout blbeji nez Topolankova vlada.....

....

alamo 29.5.2008 1:08

autorpvi: súhlasím, súhlasím, súhlasím

nemôžem sa zbaviť dojmu že odporcovia európskej únie, keď zistili že túto myšlienku, len tak ľahko nepochovajú, otočili, a začali "proeurópsky tlačiť na pílu".  proste čím viac byrokracie a nezmyselných paragrafov tým skôr, to celé krachne...

šakal 29.5.2008 0:53

...Evropští úředníci výtečně řeší problémy,...

...které by bez nich nikdy nevznikly - ostatně jak je u všech sociálních inženýrů zvykem ;-P ;-D

Komik 29.5.2008 0:46

EU je v krizi

a myslím si, že byla v krizi i před naším vstupem. Své problémy (např. otázku kam dál směřovat) neuměla vyřešit a tuto nejistotu "zakryla" rozšiřováním, což jí přirozeně nepomohlo.

A pokud jde o nás (a asi i ostatní přistupující středoevropské země), viděli jsme, že EU je bohatá, a z toho jsme mylně dovodili, že je také perspektivní, což za současného stavu (bohužel) není.

Když jsme do EU vstupovali, jednou ze základních výhod neustále otloukaných občanům o hlavu bylo, kolik peněz z Bruselu dostaneme. To asi byla (minimálně částečně) pravda, ale nikdo se už nezmínil o druhé straně mince - že poskytování peněz jedněm vybraným od druhých znamená nutnost silné byrokracie zajišťující jejich přerozdělování (a tím pádem hovořící do jejich užití - viz řada požadavků při v jednotlivých případech).

Netvrdím, že v Bruselu předtím byla byrokracie nějak extra slabá, ale mám pocit, že v posledních letech podstatně zesílila. Je to mj. vidět na tom, jak často se (zbytečně) bojíme EU oponovat (v tom s autorem souhlasím). Ostatně postup EU v případě, kdy jsme si jako suverénní stát dovolili jednat s USA o vízech pro české občany, je pro mne dostatečně výmluvný.

Jirka 29.5.2008 0:44

Re: Pekne napsano, gramaticka chyba

:-D:-D:-D:-D

Will Riker 29.5.2008 0:33

Pekne napsano, gramaticka chyba

Autorovi clanku dekuji, napsal mi to z duse. Jenom nevim, jestli to bude mit na neco vliv. Pokud jde o tu gramatickou pripominku, "do Bruselu" je spatne, spravne je "do Brusele", sklonujeme Brusel, v Bruseli, podle vzoru p...l, v p...li.

Vlali 29.5.2008 0:27

slo to napsat jednoduseji

Jsem zamestnan u VK a tak nenavidim EU. diskuse by byla stejna.

Milan 29.5.2008 0:04

Velmi pěkně napsáno.

Ovšem nepředpokládám, že by rozpad EU probíhal mírovými prostředky. Nebude to taková selanka jako rozpad SSSR, natož ČSFR.