12.11.2019 | Svátek má Benedikt


Diskuse k článku

EVROPA: Řecko a EU

Řecký problém v naší domovině vygradoval do své tradiční mediální hystericko-afektované podoby. Mladá fronta i-dnes dokonce píše o hrdé zemi, která se otočila k Evropě zády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 23.7.2015 7:59

Lidé se naučili žít nad poměry.

Peníze si půjčují si vlády i soukromníci. Nerozumné utrácení „cizích“ peněz vede k zadlužení jednotlivců, rodin, podniků a států. Nadměrné půjčování peněz vede k problémům v peněžních ústavech. Na dluzích je nejhorší to, že se musí splácet.Dluh, je-li úročen, je ve své ryzí podstatě nesplatitelný. .

V demokracii jak ji známe, musí za současného stavu vždy nutně zvítězit politická strana, která nabídne lidem největší koláč ze státní kasy. Proto moudrý člověk vynalezl systém daní a dotací. Dotace lze slíbit a pak třeba nedat, nebo dát a později vzít zpět. Důvod už se nějaký najde, jak k udělení, tak k odebrání. O peníze jde až v první řadě.

Chudoba je způsobena vysokým zdaněním práce (neboť každý pracující musí živit osoby, pobírající sociální dávky a také mohutný státní aparát, který se stará o vybírání vysokých daní a rozdělování sociálních dávek), tak také státními zásahy do ekonomiky. Vládní moc nevybírá daně, aby je investovala do hospodářství Pouze přerozděluje majetek jedněch a dává jej druhým. Jak k takovému znárodnění, přijdou tvořiví, poctiví a pilní, kteří vlastní iniciativou vytvářejí nová pracovní místa?

A.Tyller. „Kolaps demokracie jako důsledek fiskální nezodpovědnosti je VŽDY následován diktaturou. Průměrný věk nejproslulejších světových demokracii od počátku historie je kolem 200 let. Jediná záchrana pro každý národ je duchovní obroda osobního sociálního cítění a návrat ke střídmosti, skromnosti a ohleduplnosti. Žít jinak je nebiblické. Nestřídmý dluh je dychtivost mít všechno a hned teď. Populistické uspokojování davů (voličů) z veřejné pokladny je ta pravá příčina hospodářského pádu. Dluhová krize se však týká celého západního světa. Dojde tedy nejen k přesunům bohatství mezi jednotlivci, ale také mezi národy? Kolaps oběživa je zpravidla způsoben možností jejího neomezeného rozmnožování“.

K. Frauknecht 23.7.2015 7:58

Mňo, v podstatě má autor pravdu,

ale semlel "živí, mrtví, furt pryč" a ve všem maj prsty neomarxisté. Trochu mi to připomíná vysvětlení politruka, proč musíme na latrině používat nastříhaný Rudý právo. No protože přece imperialista číhá na hranici:-))!

P. Dvořák 23.7.2015 6:39

Je na světě země,

která by nedlužila bankám? Řídí de facto něco politici?

I. Schlägel 23.7.2015 8:29

Re: Je na světě země,

De facto řídí politici mnohé. Často i ty banky. Bohužel.

P. Dvořák 23.7.2015 10:36

Re: Je na světě země,

No to je právě diskutabilní. Někdy mám dojem, že ty banky drží politiky pod krkem právě tím, že jsou státy zadlužené. Podle hesla "Čím hůř, tím líp."

Vyrovnaný rozpočet však nelze udržet bez důkladného ořezání sociálních výdajů. Předchozí "Kalouskovy" vlády by nejraději sebrali všechno všem a vrátili se někam do 19. století, Sobotko-Dienstbiersko-Marksovská klika by zase např. začleňovala nezačlenitelné až do rozcupování státního rozpočtu.

P. Sulc 23.7.2015 3:36

V 93 ci 94 jsem v NYC delal

u recke video firmy. Poslicci od soudu se stridali jako apostolove na orloji, objednat nahradni soucasti se nedalo,protoze vsude byl majitel dluzen. Nakonec pro jistotu vse rychle prodal a fofrem zpet do Recka. Na druhou stranu jsem v recke jidelnicce vytrousil bankovku, $10 a majitel mi ji priste, asi za tri dny, vratil

I. Teren 23.7.2015 0:49

Zdroje tu su

Hoci v Grecku je zadlzenost najhorsia, ale s tymto problemom zapasi kazda krajina Zapadu. Zrejme nas zachrani iba osobna iniciativa a nasledovanie velkeho vzoru za velkou mlakou.

Minule bola policiou vypocuvana zena z Tennesse. Platila cudne vyzerajucou bankovkou. Pri domovej prehliadke jej nasli asi $50000 podobnych platidiel, vytlacenych na tlaciarnicke. Jej obhajoba bola, ze na Internete citala o Obamoomm povoleni tlacit si vlastne peniaze doma. Zrejme bude prenasledovana, ale cosi podobne robi aj FED a ECB.)

http://washington.cbslocal.com/2015/07/14/police-woman-blames-obama-for-counterfeiting-money/

T. Pansky 23.7.2015 0:21

Zavidim levici: vzdy slibuje, ze pomuze chudym ...

V realite chudym nepomaha, pouze stahne ty bohatsi dolu.  Ti chytrejsi jsou schopni podivat se po svete a vidi, ze vsude, kde vladne levice, stoupa chudoba.  Levice krici: "Podivejte se po statech, kde vladne trzni kapitalismus, tam je obrovsky rozdil mezi chudymi a bohatymi!!!"  To je pravda.  Jenze i ti "chudi" si mohou vydelat na solidni zivobyti.

P. Sulc 23.7.2015 3:42

Re: Zavidim levici: vzdy slibuje, ze pomuze chudym ...

Levice vzdy slibovala,ze vezme bohatym a da chudym,jacisi Janosici. Jenze vzala vsem,bohatym I chudym. Venezuela, nafta tam tece jako voda a dnes je tam bida a chcip by tam pes. Ale maji toho, koho si zvolili. Jenze se jej ted nemohou zbavit.

B. Hamáček 23.7.2015 7:35

Re: Zavidim levici: vzdy slibuje, ze pomuze chudym ...

Nejhorší je na tom , že spoustu lidí to není schopno pochopit a vyvodit z toho závěr - nevolit levici. I samotní Řekové to dodnes nepochopili.

F. Vokurka 23.7.2015 7:46

Re: Zavidim levici: vzdy slibuje, ze pomuze chudym ...

ano venezuela je krasny priklad toho, jak komunisti dokazi zbankrotovat i ropny emirat.

L. Křivan 23.7.2015 8:07

Re: komunisti dokazi zbankrotovat i ropny emirat.

To je přesný !!!!     :-))))))