1.6.2024 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zoch 18.11.2008 17:59

Re: zochu,

Do pytle,na co si tady hrajete ?  Na experta z Wall Street ?  Nebo na na absolventa VUMLu ?  Od doby EHS trošku času uplynulo ,ne ???

Ivan Nový 18.11.2008 18:04

zochu,

no právě, pokročila špatným směrem. Koza měla zůstat celá a vlk se měl nažrat. Ale to nejde.

clay 18.11.2008 18:35

Re: zochu,

uplynulo...a to je dobře nebo špatně? Já myslím, že špatně. Bez ohledu na vašeho šaška, se kterým si vystačíte...Rv

zoch 18.11.2008 19:32

Re: zochu,

Psal jsem tady,že považuji za nešťastné tahat šaška před volbami na Staromák- A stalo se.Prostě už dávno něčemu nerozumíte.

Nomen 18.11.2008 14:48

Inspekční cesta

Cituji:  První vlaštovkou byla minulý týden návštěva europoslanců z Ústavního výboru v českém Senátu, která dle popisu i očitých svědků připomínala spíše inspekční cestu vojenského velitele u neposlušné jednotky - No, jestli jednali europolsanci s věčně ožralým Sobotkou, tak se ani nedivím....

šakal 18.11.2008 15:21

...Nech si ty báchorky, mamrde...

...Ozubená pleš nesedí v Senátu!...;-P  ;-D

sukcesivní eroze 18.11.2008 15:48

Přemysl je ozubená pleš? Hoj, toť přelíbezný kvikot šakala chyceného v železech za oháňku... :-))))

Xaver 82.117 18.11.2008 15:54

Inu, ten nick nad tebou asi hojně požívá a trpí zneuznáním, jinak to nevidím

.. a už se proto zmůže jen na hulvátění, nebo hysterické vytí...inu...nomen omen...;-)

sukcesivní eroze 18.11.2008 16:27

To je taková ekonomická forma debaty. Zanadávat - a zdrhnout...

Jak říkáš - nomen omen.;-)

Ivan Nový 18.11.2008 16:28

Xavere,

račte si všimnout, že za národní práva bojuje až třetí generace imigrantů. Jako třeba mladí Turci v Německu. U nás bude probíhat podobný proces. Bojovníci za nezávislost na EU jsou dnes ve školce.

JJ 18.11.2008 16:58

Re: Xavere,

Nemyslim si, ze mladi vietnamci by chteli nezavislost na EU. ;-D

Ivan Nový 18.11.2008 17:02

JJ,

to je zatím druhá generace. Třetí samozřejmě, že ano.

JJ 18.11.2008 17:05

Re: JJ,

Treti generace bude mluvit cesky, protoze se tito lide hodne adaptuji. Z EU nebudou chtit, protoze je to jejich vyhoda oproti bydla ve Vietnamu.

Co se Turku tyce, tak pan Klausovic chtel tuhle Turecko a Maroko v EU, protoze vi, ze toto rozsireni EU nema sanci prezit. Takovy jeden jeho neomylny vrtoch s nedozirnymi nasledky.

Ivan Nový 18.11.2008 17:11

Re: JJ,

No to si o mladých Turcích mysleli taky a nevyšlo to. Chtějí být Turky, i když Turky nejsou.

JJ 18.11.2008 17:13

Re: JJ,

Jde o rozdil v mentalite a v nabozenstvi. Pokud se podivate na ruzne pristehovatelske komunity po svete, tak je to zrejme.

Ivan Nový 18.11.2008 17:19

JJ,

Ano, ale Vietnamci nejsou žádná přistěhovalecká komunita s dlouhodobou historií, ještě nevíme a neví to ani oni sami, jak se budou dále vyvíjet a taky jde o vliv prostředí. A právě LS vytvoří prostředí, které bude nahrávat různým národnostním řevnivostem a bude ty řevnivosti formovat a generovat. To je její hlavní problém. jejím úkolem je zachovat zvykový staus quo pro Němce a Francouze. Ale to nejde, ostatních je mnohem více. Francouzi i Němci musejí být asimilováni.

JJ 18.11.2008 17:24

Re: JJ,

Pokud se podivate na LS, tak ta dava vetsi prostor pro hlasovani podle poctu obyvatel. V mensim poctu zemi to mozna bylo dulezite, ve vetsim celku dochazi k rozmelneni jejich velikosti. Rozhodovani na zaklade jednomyslneho stanoviska ve vecech beznych dokazali pouze komunisti. V EU by to melo byt pouze u zasadnich veci.

Ivan Nový 18.11.2008 17:29

JJ,

ano, ale to je nepodstatné, protože počítají s tím, že díky nátlaku ty hlasování zmanipulují. Paroubek taky má jen jeden hlas a přesto se u nich ve straně proti němu neodváží hlasovat. Tak fungují levicové struktury a EU je levicová struktura. Jsou založeny na pokrytectví a nátlaku.

JJ 18.11.2008 17:40

Re: JJ,

Kdezto ODS na prirozene autorite ;-D

Ten natlak je pro ne podstatne tezsi, ne-li nemozny v kontextu 27 zemi. Neni divu, ze Frantici chteli LS odmitnout.

Ivan Nový 18.11.2008 18:10

JJ,

jak vidíte na způsobu protlačování LS? Tak je snadnější. Přijali ji všichni, tak ji přijměte taky. A tak to bude se vším. To k ničemu dobrému nepovede.

Ustraseny Ir, 18.11.2008 14:18

Jirko,

Irové jsou chudý, pobožný národ, který se nechá lehko vystrašit

Zda se, ze Vase informace o Irsku konci v letech 1845 - 1849. Vite, ono od bramboroveho hladomoru Irsko celkem zbohatlo a rozhodne nepatri mezi chude narody. Taky chovani Iru v dejinach rozhodne neodpovida chovani ustrasencu.  

Nomen 18.11.2008 14:44

Prvý vtip, který jsem kdysi přeložil z angličtiny z jakéhosi anglického časpopisu zněl asi takto:

Okolo roku 1880, v Americe přistála loď s irskými utečenci.  Prvý  Ir vystoupí na pevninu, vítá ho imigrační úředník a Ir se ho optá: Máte tady v Americe vládu?¨´Uředník odpoví: samozřejmě, že máme. A na to Ir: tak to já jsem samozřejmě proti této vládě....  

Fafa 18.11.2008 16:43

Nomene,

pokud Irove jsou chudy a vystraseny narod, to by mne docela zajimalo, co jsou Cesi.

Pavel 18.11.2008 13:53

No,

zatím mi nikdo nevysvětlil, co je na té lisabonské smlouvě tak špatného, jen slyším pořád dokola, že je to hrůza všech hrůz. Zatím mám z toho tedy pocit, že hlavně naše mocné soudruhy z toho jímá hrůza, že jako si zase o něčo méně budou moci dělat co chtějí. Přiznám se ale, že je mi nějak jedno, z čeho naše mocné soudruhy jímá hrůza. Však jim je taky jedno, jak se mi žije. Stačí jim jen že makám a platím zlodějské daně. p.s.: Nenechte se zmást modrými kravatami a anglickými názvy funkcí. :-)

Ivan Nový 18.11.2008 14:02

Pavle,

je to jednoduché, Lisabonská smlouva vytvoří prostředí, kde bude hlavní roli hrát národnost, a vytvoří prostředí, které bude dusit vznikající inovace (detailní unifikační předpisy regulující jakoukoliv činnost a nadržující jen některým národům). Výsledkem bude ekonomická stagnace, totalita a válka. Lisabonská smlouva je zločin.

Ivan Nový 18.11.2008 14:04

Pavle,

zodpovězte si otázku, proč eurozóna rostla jen díky americké hypotéční bublině, když předtím dlouhé roky stagnovala. Co EU brzdilo? Různost nebo naopak unifikace? Jen připomínám, že hypotéční bublina má spíše unifikační povahu, stejnou hloupost kopírují všichni bez rozdílu.

Pavel 18.11.2008 14:22

Re: Pavle,

Bohužel nevím, co a díky čemu rostlo, nejsem ekonom a ve výsledku Vám nerozumím. Určitá míra unifikace je i jinde (např. v USA), takže to nemusí být důvod. Normy dneska stejně všichni dodržovat musíme, takže nechápu, co by se tak strašně zásadního změnilo. Myslím, že otázka nestojí tak, zda norem více nebo méně, ale spíš jaké jsou kvality. ... čili stále nechápu, v čem by ta změna byla tak zásadní.

Ivan Nový 18.11.2008 14:43

Pavle,

no změnilo se to, že tisíckrát nic umořilo osla. Nic víc, nic míň.

Nomen 18.11.2008 14:51

Jenom 1 věta a 1 otázka:

1) Hromada tzv. euronorem vzníká v hlavách českých úředníků - viz pákové baterie v potravinářství, balení koblih do celofánu atd.

2) Cítíte se umořen těmi normami??? 

Ivan Nový 18.11.2008 14:58

Nomene,

ad 1., nikoliv, ty podstatné, které mají omezit naši konkurenci, tak ty vznikají v Bruselu.

ad 2., v Evropě nepanuje dynamické prostředí, ale prostředí, kdy lidé i firmy preferují jistotu státní služby, jistotu státních zakázek a jistotu dotací. No a v takovém prostředí se jen kopíruje a nic nového se nezavádí, protože to představuje riziko, které není třeba podstupovat. Ale protože svět se mění bez ohledu na přání lidí a firem, tak takové prostředí se neumí adaptovat na změněné okolní podmínky. Výsledkem je stagnace a zánik doprovázený totalitou a válečnými konflikty.