17.8.2022 | Svátek má Petra


Diskuse k článku

EVROPA: Proč vlastně?

Možná tím objevuji Ameriku, ale mně osobně odpověď na tuto otázku zřejmá nebyla. Po přečtení knihy Politická teorie multikulturalismu od Pavla Baršy mám minimálně variantu, která – jak říkával p. Werich – je dostatečně „blbá, aby se mohla líbit“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 15.2.2016 13:56

Zkouška

¯ \ _ (シ) _ / ¯

P. Štěpánek 14.2.2016 23:36

Ze Svejka bych dodal

Cekat netreba, zbytecne, popravte ho na moji odpovednost. Zde cele to martyrium se da vysvetlit jednoduse, Occamovou britvou, Merkel je bud debjlni, uplacena, nebo dle sebe svata.

J. Hanzlík 14.2.2016 16:19

Úvaha nad možnostmi intelektu

Čistě intelektové "zmocňování se" skutečnosti mělo, má a bude navždy mít velké nároky na bezpečnost salónů. Jakási štítivost k praktikáliím zakrývá zkušenostní handicap. Původní teorie geniálních myslitelů často jen vykládá, t. j. prakticky jim nerozumí, protože má emoční deficit a snaží se je naroubovat na svět vezdejší.

Je možné se snadno setkat s tím, že umělec je svým chápáním daleko blíže étosu idejí než jejich opelichaný vykladač. Na tuto skutečnost už v minulém století upoutali pozornost mnozí psychologové, např. S. Freud a K. G. Junk.

Fragmentovat společnost nekonečnými zájmy etnik, kultovních sekt a extravagantních nebo úchylných jedinců vede k degeneraci komunity a k jejímu pozvolnému rozpadu. Étosu idejí slouží nenáviděné ideologie, které jsou žárlivými nástupci náboženství, ty se váží jednak na "pravdivost a užitečnost" vlastních idejí a etiku jejich realizace.

Nepostradatelná emoční "zátěž" nesmí překročit únosnou mez, jako se dělo a děje u barbarských pokusů o nastolení "nového řádu". Možná, že budeme u dalšího podobného pokusu. Ideologie jsou v tom celkem nevinně. Náplň rozhoduje!

J. Mrázek 14.2.2016 14:42

"Patologie" se na EU už těší...

Nakonec, udělala dost, aby k ní pacient brzy dostal a zachránil její hospodářskou prosperitu, ohroženou oprávněnou ztrátou ekonomické pověsti...záchrana alespoň na chvilku, ještě...:-) potřeba jiných jinotajů?

J. Hanke 14.2.2016 14:04

Re: dovolil bych si

Hluboce se omlouvám, ale od absolventa MFF, či VŠE bych opravdu podobný článek neočekával. Ponechává stranou psycoterapeutickou fakultu o které nevím zhola nic.

Ale nezlobte se, připomnělo mi to klasika J. Haška:

"A Vy, Marku, co jste v civilu vlastně zač?"

"Studující klasické filosofie."

"Tedy ožralý inteligent..... ̈"

J. Bruner 14.2.2016 10:23

pochybuji, že paní Merkelová

nejprve studovala Kanta, Hegela a poměřovala je s Marxem a poté, vyzbrojena jejich argumenty pozvala uprchlíky. \Jak je známo, ona nestrpí nikoho chytřejšího kolem sebe a prosazuje jen svůj názor aniž se poradí. To je však jen jedna stránka, ta druhá je složitější či lépe méně znatelná. Podle mne musí souviset s tím, proč vůbec Západ vstoupil do těchto zemí, jimž rozvrátil režimy. Tam je třeba hledat iodpověď i na otázku, ke komu se sluníčkáři přimykají a co sledují a zda jsou vůbec schopni dohlédnout dopad svých činů. Jsem přesvědčen o tom, že nejsou.

J. Machotka 14.2.2016 10:13

Re: dovolil bych si

Když mi na to nestačilo skoro 18 let (ve státní a akademické sféře jsem nikdy nepracoval, i když tam máme pár zákazníků), asi budu ztracený případ.

J. Rechnovský 14.2.2016 8:37

Re: dovolil bych si

Bohužel se vám za ta léta nepodařilo pochopit, že i složité myšlenky se dají vysvětlovat krátkým a jednoduchým způsobem. Ale chápu. Naše akademická a státní sféra výrazně preferuje formu nad obsahem.

Léčba je jednoduchá. Zkuste na pár let uspět ve skutečném tržním prostředí a pak znovu začněte formulovat své myšlenky.

J. Machotka 14.2.2016 8:20

Re: jezismarja

Přesto jste neváhal sdělit nám na ni svůj názor.

J. Machotka 14.2.2016 8:16

Re: dovolil bych si

Tipovat netřeba - strýček Google by Vám jistě dal přesnou odpověď. Popř. by stačilo přečíst si tuto diskuzi.

Ušetřím Vám čas: 1991-96 MFF UK, 1992-94 VŠE, 1996-98 PPF (Pražská psychoterapeutická fakulta)

Pokud by Vás zajímaly ještě nějaké biografické údaje, neváhejte se zeptat.

M. Čihák 14.2.2016 8:03

jezismarja

jeste ze jsem tu kravinu necetl

B. Rybák 14.2.2016 0:08

Poněkud mimo!

Nelze pochybovat o tom, že sociální a etnická politika jsou pro stabilní rozvoj společnosti nezbytné a že jejich vyvážený, jejich nezaviněnému úpadku bránící a k vlastnímu rozvoji je motivující je velice náročný, nikdy nekončící proces!

Stejně tak je jasné, že současný západ ovládající neomarxistická, multikulturní, environmentální, policko-korektní a z těchto důvodů zcela nedemokratická ideologie, buduje všemi svými silami a využitelnými prostředky svou elitářskou, parazitickou neokoloniální říši, která se v zájmu své moci pokusí odlišné kultury zničit a nárok na blahobyt pracujících ekologistickými dogmaty zrušit!

J. Kanioková 13.2.2016 20:30

Ale tak každopádně jde o pravicové preference lidí

a že "naše civilizace" ujíždí doleva.. bohužel..

Jenže to je defekt demokracie, rovné volební právo a tudíž..

J. Hanke 13.2.2016 20:08

dovolil bych si

tipnout. Autor je zřejmě absolventem nějaké té (pseudo)fakulty sociálních (pa)věd. Čili pro praktický život nepoužitelný. Pokud na nějaké takové "fakultě" přednáší, je nepoužitelný pro život jako takový.

Zřejmě produkt inkluze.

Časem bude takovýchto rozumbradů přibývat, Je na čase pro takové vyhradit nějakou tu rezervaci.

Doporučuji domluvit se s Putinem a oplotit za tímto účelem pár hektarů na Čukotce.

J. Svoboda 13.2.2016 19:38

Re: Tak to se musím zastat, to není pravda..

Paní Kanioková, neplést hrušky s jablky! Troufalé a chybné je, říkat současnému světovému svinčíku kapitalizmus

V. Němec 13.2.2016 18:44

Tož

to je teda věda. Nic nevěda.

J. Machotka 13.2.2016 18:11

Re: Hádám, ze autor vyučuje

Chtěl jsem napsat něco podobného. Je určitě pravdou, že vyžadovat finanční strop na opatření pokřivující trh, jako je např. zákon o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, není levicové. Dle logiky kdo není s námi, je proti nám, musím tedy nutně být pravičák. Jak jste však správně poznamenal, správný pravičák by s takovýmto zákonem nesouhlasil vůbec - já jen vyžaduji ten finanční strop.

Jinak, jak byste reagoval na tento článek? http://dfens-cz.com/pohadka-o-ods/

J. Machotka 13.2.2016 18:03

Re: Hádám, ze autor vyučuje

Je mi líto - pracuji jako konzultant prodeje, resp. architekt IT řešení. Nechám na Vás, zda mě to dostatečně kvalifikuje na to být "normálním člověkem".

Mohl jsem samozřejmě napsat, že za všechno mohou bolševici, ale přišlo mi důležité to nějak vysvětlit (pokud to nebylo zřejmé, texty psané kurzívou jsou přímé citace z knihy).

Pokud Vám přišla otázka zajímavá, rád uslyším nějaký jiný názor, který o ničem nebude.

J. Kanioková 13.2.2016 17:52

Myslím, že to p. V. myslel tak nějak..

Nevim jestli jde o produkt naseho humanitarniho skolstvi, ale ""dozajista jde o pravicaka"", tedy o produkt uboheho, omezeneho mysleni.

Taky jsem ten článek dočetla jen potud, jako on..

J. Kanioková 13.2.2016 17:48

:)))))))))))

J. Kanioková 13.2.2016 17:41

Pane Václavíku,

pak se divíte, že na vaše příspěvky lidi nereagují. Váš způsob ironie zřejmě málokdo pochopí, odhalí..

J. Kanioková 13.2.2016 17:37

Tak to se musím zastat, to není pravda..

p. Václavík je obrvyznavačem Ayn Randové...

Podle Ayn Randové je kapitalismus jediným morálním společenským uspořádáním.

https://www.theobjectivestandard.com/who-is-ayn-rand/

http://www.aynrand.cz/

J. Kulheim 13.2.2016 17:28

Re: Hádám, ze autor vyučuje

Proč tady, pane Václavíku, píšete takové zhovadilosti? Co vás k tomu vede? Pokud máte nějakou potřebu se vyprázdnit, tak to udělejte někde jinde než v diskusi na NP. Pokud nevíte co z vás poleze, tak si sedněte a něco vyleze.

R. Brzák 13.2.2016 17:02

Re: Hádám, ze autor vyučuje

Pane Václavíku, právě tato část textu vypovídá o potřebě autora svěřovat státu nad sebou (či jinými) moc, aby jej (či jiné) ochránil. To je pramálo pravicové...pravicové by zjednodušeně bylo - stát by se neměl plést do ničeho, k čemu nebude na základě velmi konkrétního příkazu svých občanů, vyhodnotivších v dané situaci potřebu společného, nikoliv individuálního řešení, zcela jasně vymezeně pověřen.

J. Schwarz 13.2.2016 15:44

Re: Hádám, ze autor vyučuje

To se od Vaclavika, extrémního levičáka který by rozdal všechno co mu nepatří nedozvíte, ani kdyby jste ho natahoval na skřipci.

P. Dvořák 13.2.2016 13:36

Re: Stačilo napsat.

Cévní systém ještě funguje. Místo krve tečou stovky miliard € třeba do Řecka. Ovšem játra, ledviny, slezinu a další čistící orgány již zachvátila sněť.

J. Kulheim 13.2.2016 13:20

Re: Hádám, ze autor vyučuje

"... ale dozajista jde o pravicaka, tedy o produkt uboheho, omezeneho mysleni."

Byl bych rád, pokud byste o tom napsal něco víc. Co je na tom pravicového?

V. Vaclavik 13.2.2016 12:32

Re: Hádám, ze autor vyučuje

Docetl jsem az sem -> "stát ve spolupráci s temito skupinami by mel skutecne na lékárnických vahách merit a sledovat, co je žádoucí a co už je naopak za hranou. V každém prípade by pro takovéto aktivity mel existovat ve všech prípadech bez výjimky jasne definovaný strop, kam až muže podpora státu dojít."

Nevim jestli jde o produkt naseho humanitarniho skolstvi, ale dozajista jde o pravicaka, tedy o produkt uboheho, omezeneho mysleni.

K. Janyška 13.2.2016 10:04

Re: Důvody jsou mnohem prozaičtější

Na filosofii se vyprdněte, musíte k ekonomii a právu... Dzp.

J. Vintr 13.2.2016 9:44

Hádám, ze autor vyučuje

nějakou tu humanitní pavědu. Tolik zbytečných slov o ničem by normální člověk nikdy nedokázal splácat dohromady. Až na úvodní otázku je to jen nic neříkající blábol.