Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Proč nechci evropskou armádu

Debata o možné evropské armádě se opět rozhořela nedávno, na základě (úmyslně?) nepřesné interpretace výroku Donalda Trumpa, který požadoval po členech NATO plnění jejich závazků (vynakládat na obranu 2 % HDP), což řada z nich dlouhodobě neplní. Šlo tedy nepochybně o něco jiného než o „zrušení“ NATO.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LD

19. 1. 2017 20:58
To jsou ale paradoxy, pane Vaňku !

Vy si evropskou armádu nepřejete, avšak náš premiér Bohuslav Slabotka za ni pléduje.

Budu se zájmem sledovat, jak to dopadne.

Obávám se, že špatně - jako vždy, nač Brusel nebo Bohuslav Slabotka šáhnou !

0 0
možnosti
ŠO

Š. Osif

19. 1. 2017 18:26
Vojenská síla

slouží od nepaměti plnění úkolů ji uložených.Jak může mít EU společnou armádu, když se není schopno dohodnout o společné fiskální politice a společné měně.

Současné řeči o armádě EU slouží jen k jediné věci aby osalbenou a rozhádanou Evropu mohl získat odvěký nepřítel Evropy agresor z východních stepí. Nezapomínejte, že carské Rusko, SSSR, Ruská federace nikdy nepřinesly občanům Evropy nic dobrého. Namátkou Polsko, Maďarsko 1848, až do dnešních dnů. Proto držme se aby jsem do NATO dávali to co máme, protože armáda EU by byla mnohem ale mnohem dražší.

Neplatíme NATO jak máme, tak jak budeme platit vznik armády EU?

Vždyť to celé kolem armády EU je naprostý nesmysl.

0 0
možnosti
JR

19. 1. 2017 17:55
Proč ne?

NATO je stále více politickou organizací. Hlavní vojenskou silou je US Army. Je fér chtít aby se 320 mil. Američanů donekonečna staralo, mimo sebe, ještě o 500mil. bohatých Evropanů? Proč by měla být EUForce konkurenční vůči NATO?

Alternativu EUForce vidím jako nepříliš formální sdružení EU států v rámci NATO, které by mnohem intenzivněji než dnes budovaly společné jednotky, sjednocovaly výzbroj, výstroj a systémy. EU musí konečně převzít odpovědnost za obranu svého prostoru. USA má čím dále více práce s Tichomořím a Asií. Rozdělení odpovědnosti by koncentrovalo Americký sektor a nám pomohlo dospět.

0 0
možnosti
MS

19. 1. 2017 16:03
Trefné!

0 0
možnosti
AA

A. Alda

19. 1. 2017 14:53
To je s křížkem po funuse.

Tyto otázky byly položeny již před více než deseti lety:

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/327-eurotest-iii-.aspx

Já bych své syny do války kvůli zájmům Francie, nebo Itálie, nebo Německa, nebo Estonska atd. atd. rozhodně nepustil.

0 0
možnosti
MP

19. 1. 2017 16:45
Re: To je s křížkem po funuse.

Kvůli lidem jako vy nejdřív Evropu ovládl Hitler, později Stalin.

0 0
možnosti
RF

19. 1. 2017 14:06
Je zbytečné se bavit o evropské armádě

která by sice byla potřebná pro ochranu vnějších evropských hranic, zabraňování vnitřním konfliktům (třeba mezi Srbskem a Kosovem) a jiným spíše policejním úkolům, ale v podstatě nikdo ji nebude dostatečně účinně prosazovat. Spíš by se mělo mluvit a jednat o tom, co konkrátního pro bezpečnost Evropanů dělá a čemu vlastně slouží NATO. Jak se v něm a kdo vlastně o jeho aktivitách (i pasivitách) rozhoduje a co s tím udělat. Pokud je jen nástrojem dosti nečitelné americké zahraniční politiky, jež většinou neslouží nejen zájmům stamiliónů nás Evropanů ale dokonce ani Američanů a žene nás jen do zdvořile řečeno problematických akcí na Středním východě ev. konfrontací s Ruskem pak opravdu pro nás jako ČR nemá účast v NATO smysl. Měli bychom jistě zlepšit svou pbranyschopnost, a to jak materiálně a technicky tak zejména psychologicky a morálně. Ale jinak než dosud - zatím jsme naši armádu spíše likvidovali a proměnili v rejdiště cynických kšeftařů a velkozlodějů.

0 0
možnosti
MP

19. 1. 2017 16:48
Re: Je zbytečné se bavit o evropské armádě

NATO slouží k ochraně před vojenským útokem na některého jeho člena, pokud se ostatní členové k té obraně odhodlají.

Nic víc v tom není a nic lepšího také není.

No, pokud tedy nechcete naši armádu spíše likvidovat a proměnit v rejdiště cynických kšeftařů a velkozlodějů, tak to nedělejte.

0 0
možnosti
FL

19. 1. 2017 13:04
Když jsme vstoupili do tlupy, která se jmenuje NATO,

tak by tato organizace měla fungovat a sloužit i k ochraně států, kteří do této organizace přispívají. A pokud ne, tak vystoupit a prostředky dát naší armádě k ochraně našich hranic. Kdejaký blbec straší Ruskem a přitom Evropu pomalu likvidují muslimové a západním kolaborantům to vůbec nevadí.

0 0
možnosti
MR

19. 1. 2017 12:47
Pane Vaňku,

řekl jste to přesně. Prostě hloupá a nebezpečná, protiamerická hra europských levicových elit.

0 0
možnosti
DP

19. 1. 2017 11:52
Máme NATO a hotovo.

Raději ať funguje jedno, než tu budou dva globální vojenské spolky a budou se místo bojování dohadovat kdo, kde a co smí a nesmí. Nemluvě o zbytečné finanční zátěži šatovkách nových úředníků místo bojovníků.

0 0
možnosti
MP

19. 1. 2017 12:23
Re: Máme NATO a hotovo.

Ano.

I u NATO mám určitou obavu, jak by se jednotliví členové stavěli k nutnosti boojovat v případě napadení jednoho, zvláště pak v případě hybridního napadení, ale nic lepšího není.

0 0
možnosti
PR

P. Rudolf

19. 1. 2017 11:32
Jen malé upozornění

NATO rovněž nezastupuje jeden stát, nýbrž společenství států. A zatím funguje vcelku dobře. Není sebemenšího důvodu se domnívat, že společná armáda EU by nemohla fungovat stejně dobře. Ba v otázkách bezprostředního ohrožení Evropy ještě líp.

Ruští šmejdi to moc dobře vědí a proto proti ní tak bojují. Ale o tom už vy víte jistě daleko víc, než já.

0 0
možnosti
MP

19. 1. 2017 11:38
Re: Jen malé upozornění

Ruští šmejdi jako vy hlavně chtějí oslabovat NATO.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz