29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuse k článku

EVROPA: Přestaňme dělat z EK odkladiště neschopných politiků

Pokud chceme smysluplnou reformu EU s větším důrazem na rozhodování států, nemůžeme do čela Evropské komise prosazovat politiky typu Michela Barniera.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 1.7.2019 9:40

Re: Formálně nejdůležitější pozice ve struktuře vedení EU

Tak například v případě druhé světové války to byli Rusáci, kteří sabotovali versailleské dohody a pomohli Hitlerovi vybudovat německou armádu. Jestli mu nepomohli i jinak není vůbec vyloučené. Podíleli se na zahájení války i přímo napadením Polska. Je dost pravděpodobné, že by Hitler váhal s napadením Polska a tím zahájením otevřené války, kdyby mu Stalin nedal záruku, že mu s porážkou Polska pomůže. Že se rusáci angažovali ve válce v Koreji i ve Vietnamu snad ví každý. Stejně tak jako je zřejmé, kdo měl prsty v podněcování takzvaně národně osvobozeneckého boje v Africe. Však se také všechny režimy v zemích, které "svrhly koloniální jho" staly přáteli Sovětského svazu a příjemci jeho ekonomické a vojenské pomoci. Stejně tak jako třeba všechny všivacké režimy v arabském světě.

J. Sedlář 1.7.2019 11:11

Re: Formálně nejdůležitější pozice ve struktuře vedení EU

Aha, takhle. OK v tom případě byla příčinou 2. sv pomoc našich "spojencůů v Mnichově. "Je dost pravděpodobné, že by Hitler váhal s napadením Československa a tím zahájením otevřené války, kdyby mu Daladier, Chamberlain a Mussoliny nedali záruku, že při porcování Československa nehnou brvou.

Všechny všivacké režimy v arabském světě ? Které máte na mysli ? SA ? Katar ? Plastelínce ?

J. Vintr 1.7.2019 12:06

Re: Formálně nejdůležitější pozice ve struktuře vedení EU

Obsazení Československa nebylo válečným aktem. Toho dosáhl Hitler politickou licitací, protože využil pochopitelné neochoty politiků západních zemí k použití síly ( kterou ani neměly k dispozici).

Rusko svého času ovládalo Egypt, Libyii, Irák, Afghánistán atd. I ty "revoluce", které v některých arabských zemích nepochybně iniciovali Rusi. Třeba Kaddafí byl svržen krátce po té, co začal laškovat se smiřováním se západem.

J. Sedlář 1.7.2019 17:15

Re: Formálně nejdůležitější pozice ve struktuře vedení EU

Ahá, tak to vlastně bylo OK. A následné obsazení zbytku taky. Kaddáfí ? Myslíte ? Ty nálety na Libyi byly .... z Moskvy. Čéče to nevymyslíš. Nějak uhýbáte k novým a jiným tématům. Co všechny všivacké režimy v arabském světě. Jmenujte. Co třeba ti naši kámoši Saudové ?

J. Vintr 1.7.2019 17:49

Re: Formálně nejdůležitější pozice ve struktuře vedení EU

S obsazením zbytku republiky formálně souhlasila naše vláda (dokonce sama požádala Říši o ochranu), takže to nebylo násilím. Že za tím byla hrozba násilím, je vedlejší. Bombardování Libye bylo až reakcí na probíhající povstání proti Kaddafímu a mělo ukončit násilnosti mezi stranami konfliktu. Že se vlády západních zemí postavily na stranu rebelů, byla jen politická volba. Saudi jsou v podstatě výjimkou v arabském světě, kde se Američanům podařilo udržet vliv. I za cenu toho, že podporují dost pochybný režim. Neuhýbam k novým tématům. Tématem je Ruské vměšování do všeho. EU je tutově ruský projekt, jak si pohrát s Evropou. Z vedení EU čím dál zřetelněji lezou bolševické manýry.

M. Mikulec 1.7.2019 10:07

Re: Formálně nejdůležitější pozice ve struktuře vedení EU

Já bych ty Američany nevynechávala. Slyšel jste mluvit kandidátku na prezidenta USA, vojačku z Havaje?

J. Vintr 1.7.2019 10:39

Re: Formálně nejdůležitější pozice ve struktuře vedení EU

Myslíte, že by Rusáci ve své snaze škodit světu, mohli vynechat Ameriku, kde by ten efekt byl zdaleka největší? Po druhé světové válce se jim málem podařilo Ameriku ovládnout a ve svých snahách samozřejmě neustávají. Ideologická diverze na amerických univerzitách je velmi účinná.

R. Gramblička 1.7.2019 7:21

Re: Formálně nejdůležitější pozice ve struktuře vedení EU

tak mně napadá, co za masivní mindrák nebo duševní nemoc musejí mít všichni ti, co po léta za vším možným i nemožným vidí Moskvu :-/

J. Jurax 1.7.2019 16:34

S prvními dvěma větami by se souhlasit i dalo. Ta třetí věta je ovšem pitomá i jako vtip.