28.7.2021 | Svátek má Viktor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 5.6.2011 12:51

Nevím, možná, že se to v Řecku....

....zlepšilo, ale když jsem s kamarádem před pětadvaceti lety plachtil v Egejském moři, na řeckých ostrovech pracovaly pouze ženy a osli ! Muži seděli v kafejkách, kouřili, pili kafe a přemílali v ruce něco jako škapulíř (worrie beans). Na řecké pevnině jsem nebyl, ale stačily mi plakáty a rudé fangle v Patrasu. Mimoto, moc bych nevěřil "obraně" Řecka někomu řeckého původu, většinou jde o děti, které do Československa unesli řečtí komunisté, když doma prohráli občanskou válku. Je to země, sice kulturní kolébka Evropy, ale zbolševizovaná a rozmazlená !

S. Sedlák 4.6.2011 20:54

Nepřesné informace nahrazuje demagogie

To, že někteří Řekové dřou nemůže nic změnit na věci, že si po léta většinově volili reprezentaci, která preferovala lenost a parazitování. A není problém nikoho jiného než Řeků, že to nechali dospět až do dnešních konců. Náprava začne tam, kde to začalo. A ti, kteří dělají tak, jak popisuje autor se nemusí ničeho bát. To ovšem nejsou ti, kteří dnes stávkují a nadávají na ty, kteří jim půjčují.

Země s přibližně stejným počtem obyvatel jako ČR má 3x větší rozpočet. Nádhera, že? Vysoké platy jako slibuje Škromach. Perfekt. A všichni hasiči, policajti, doktoři, učitelé a úředníci jsou největší chudáci a měli by mít dvakrát větší platy než dnes.

Teď jen najít produkci pro otevřenou ekonomiku, aby s těmi platy byla prodejná.

Závěr pro nás je jasný. Před volbami žádná řecká lež nebyla. Lež má krátké nohy a Řekům to dost dlouho vycházelo.

J. Láníček 5.6.2011 19:50

Re: Nepřesné informace nahrazuje demagogie

Výborně Sedláku, když vzpomínáte toho Škromachy, čímž chcete zřejmě naznačit, že jsou za tím svrabem v Řecku patrně socialisti, zkuste si někde zjistit, kdo a jak dlouho v tom Řecku za posledních 20 let vládl, ať si můžeme udělat obrázek !

S. Sedlák 5.6.2011 21:23

Re: Nepřesné informace nahrazuje demagogie

To má být argument Láníčku? To si zjistěte sám.

Začal to starý Papandreu před 30 lety. Tuhle jsem viděl jednoho z nejvyšších ústavních činitelů ČR nějakého šišlavého Štěcha, který něco pindal o 9 letech vlády pravice. Už se ani nedivím, pokud nějaký socan lže.

P.S. A to ponechávám stranou to, že Karamanlis je pravičák asi takový jako Paroubek.

M. Navrátil 4.6.2011 20:20

Příspěvek

Nevěřím,že jste někdy v Řecku pobýval,já oproti Vám ,jsem línější národ nikde nezažil.

S. Sedlák 4.6.2011 20:59

Re: My Češi - my jsme BOHATÍ !

Ne, ne Vízku.

To je jen jeden z projevů uplácení státních pijavic, jako v tom Řecku.

J. Kvapil 5.6.2011 15:34

Re: My Češi - my jsme BOHATÍ !

Já osobně říkám: U nás v Česku jsou bohatí, a těch je dost.  U nás v Česku jsou chudí, a těch je většina!!!

J. Šimek 4.6.2011 9:47

Můj obrázek o současném Řecku je dán hlavně

tím, co jsem na vlastní oči viděl. Rudé vlajky se srpem a kladivem a obří transparenty s výzvou na evropskou (bolševickou) revoluci.

V. Dostál 4.6.2011 9:46

Všude, kde vlády ustupují

populistickým tlakům na oběd zdarma, se řecký problém blíží. Moderní evropský stát by neměl podnikat a měl by být pouze servisní organizací pro občany.

J. Kanioková 4.6.2011 14:55

Přesně !

Minimální stát s minimem ministerstev a byrokratických nesmyslů a kontrolních orgánů na jejich dodržování. S minimem regulací.

Pořád čekám, kdy vznikne odborový svaz těch, kteří platí neskutečné daně, kdo zajišťují pracovní místa! Kdy začnou stávkovat

K. Křivan 4.6.2011 9:28

A čím to tedy autore je ?

Jedno je jisté. Kolaps Řecka a tvrzení autora se navzájem vylučují. Není možné aby tak pracovitý národ se dostal do takového průseru.

V televizi (německé) jsem viděl toto: řecký representant v yachtingu, má vlastní "segelschule" tedy yachtařskou školu,  a od státu dostal ještě místo správce přístavu. Dobře placené místo malého přístavu, kde kotví jen pár turistů a jeho lodě. Takže jeho "práce" spočívá jen v měsíční výběru platu. Samozřejmě, že on a jeho rodina volí tu správnou socpartaj.

Stát je v Řecku pomalý, byrokratický a neschopný moloch.

B. Rybák 5.6.2011 10:33

Re: A čím to tedy autore je ?

Myslím, že se to úplně nevylučuje. V soukromém sektoru Řekové makají, v přebujelém veřejném se (jako politiky zkorumpovaní voliči) flákají. Samozřejmě ještě navíc je tu odlišným klimatem vytvořená poněkud odlišná mentalita (zvyky - také by se mi nechtělo moc pracovat, když je 40°C ve stínu). To jenom ilustruje, jakým šílenstvím je spojovat odlišné (navzájem nesolidární), společnosti stejnou měnou a stejnými ekonomickými zákony. (Protože nemohou svou ekonomiku chránit pomocí devalvace měny, museli by zlevnit zboží tak, aby bylo konkurence schopné a současně přinejmenším úměrně tomu snížit platy a to je politicky prakticky neproveditelné). A je tu ještě jedna věc, která by pro nás měla být varující. A tou je ovládání řeckého hospodářství zahraničním kapitálem a s tím spojený odtok peněz do zahraničí. A také je tu otázka, jestli v těchto (jihoevropských) zemích, ve kterých se levicovým intelektuálům podařilo prosadit myšlenku, že fašismus je pravicový a každá pravice je přinejmenším potenciálně fašistická, vůbec "skutečná pravice" existuje.

J. Kunes 4.6.2011 8:11

data a realita

Nepochybuju, ze data uvadena v mediich jsou casto nepravdiva. Co se tyce Recka, je mi celkem jedno jak se do problemu dostali. Nebylo to zadnou vnejsi moci terba prirodni pohromou nebo utokem Turecka. Recko byl zjevne mizerne spravovany stat, jehoz voleni zastupci obyvatel prevedli ke krachu.

Co se tyce pracovitosti, tak data o odpracovanych hodinach se daji interpretovat dvem zpusoby: 1) data jsou nepravdiva nebo proste neodrazeji skutecny pracovni vykon

2) Rekove nebo Cesi jsou lemplove, protoze jejich produkce se s Korejci neda srovnat. Osobne si myslim, ze 1) je spravne.

P. Fiala 4.6.2011 7:46

Eurozona a kurzy při vstupu

Dělat si názory na dění konání lidí v jiných zemích (i v té vlastní)  přes "média" je velká chyba, neboť ta mají za úkol čtenáře manipulovat, ne ho obohacovat po stránce klasického desatera či dokonce informovat pokud možno "objektivně".

Poznámka ke stanovení kurzu místní měny k Euro: je to úkol pro Boha (jedině ten by mohl vědět, že je to "spravedlivé číslo". Změna reprezentuje "domácí bohatství" - hodnoty veškeré, které se vyjadřují v jediné z mnoha ekonomických kategorií). Proto by zde měl být mechanismus k regulaci pro dobu po přijetí Eura, zda "číslo" bylo spravedlivě stanoveno. Debata se v ČR stále o vstupu do Eurozony nevede. Je zde náznak, že orgány EU daly panu Kalouskovi nůž na krk - snižuje zadlužení státu, abychom naplnili poslední kritérium pro přistoupení k Eurozoně.

Z. Rychlý 4.6.2011 4:06

čísla moc nesedí, závěr správný

Ty odpracované hodiny mi moc nesedí a navíc to nic neříká o organizaci toho času. Závěry jsou správné: přebujelý stát (největší zaměstnavatel) a Euro tomu nasadilo korunu. Ještě bych dodal, že sociální výhody zaměstnanců asi převyšují  možnosti ekonomiky.

Nejhorší je ta nemožnost řešit problém devalvací vlastní měny, ať současné problémy způsobil kdokoli, rozumné řešení s Eurem neexistuje.

J. Kanioková 4.6.2011 10:35

Naprosto souhlasím s vaším zhodnocením,

nevím, nakolik je pravdivá informace, že třeba v kterémsi místě je víc učitelů než dětí. Takže počet odpracovaných hodin neříká nic o produktivitě a efektivnosti. Zároveň mě vždycky zaskočí argument o pravici, možná jsem slepá, ale pravice v Řecku, to mi připadá něco jako yetti, veškeré záznamy jak z jednání tamních politiků či běžných lidí vyznívají jako nereálné požadavky, hodně sociální.

Myslím si, že Řecko strašlivě přecenilo svou ekonomickou schopnost být v EU, při jednotné měně, konkurenceschopné. A pokud všechny informace nejsou jen lživé, tak politici neskutečně lhali ve všech údajích důležitých pro přijetí do EU, a pak o dalších výsledcích v přůběhu svého členství. Což je barbarství. A tyhle politiky si Řeci zvolili sami. A místo aby je odsoudili, tak jejich hesla z demonstrací zní velmi levicově. Já chápu, že články o Řecku nejsou objektivní, ale já tam nevidím pravicové požadavky, principy.

Ale naprosto souhlasím s autorem, že restrukturace dluhu by v této chvíli byla jedním z nejlepších řešení. Ovšem nemožnost devalvace měny je přímo smrtící, co strašlivě vede do ....pryč.. Prostě sny různých Barrosů o zglajchštaltované Evropě jsou utopií a čím dřív to krachne, tím líp.. Čtvrtá říše dostává pořádně na frak..

Z. Rychlý 4.6.2011 12:17

Re: Naprosto souhlasím s vaším zhodnocením,

Je to přesně tak, jak píšete !

B. Rybák 5.6.2011 10:35

Souhlasím s Vámi

A. Richter 5.6.2011 7:40

doporučuju

Patrick Ryan "Jak jsem vyhrál válku"  kapitoly 14 -16 . Kriket je hra ........  .. ...

A. Ruščák 4.6.2011 2:02

Jedna dobrá kamarádka je Řekyně

ze Soluně a podle jejího vyprávění za to může především naprosto těžko uvěřitelná (a to i na české poměry) korupce; dále pak fakt, že politika je rozdělena mezi několik athénských (polo)mafiánských rodin, které na kandidátky a pak do státní správy umístí své příbuzné a známé - a žádnými volbami to nejde změnit; pak je to fakt, že ratingové agentury si dělají, co je napadne a jejich rating je kolikrát spíš přání otcem myšlenky, než realita... a v neposlední řadě je to přežraná státní správa, na kterou lidé ze soukromého sektoru dělají za podmínek (zejména časových), které by podle mě většina lidí v ČR odmítla. Hodně lidí dělá za 600-800 € měsíčně při cenách značně vyšších, než v Německu; založit si svůj byznys je velmi těžké. Říkala, že v Soluni jsou ve velmi lukrativních oblastech pozavírané obchody, které ani nejde prodat, protože tam nikdo nechce prodávat, protože lidé nekupují. Ten kolaps, co tam nastal, je fakt dost velkých rozměrů a já s ní musím souhlasit, že vyhlásit státní bankrot je tak jediná věc, která se s tím dlouhodobě dá dělat...

A. Richter 5.6.2011 7:22

Re: Jedna dobrá kamarádka je Řekyně

No moje je Řečka (na 1/2, matka už je leta v Elaz). Chodil jsem 61,62 do školy v Krnově.

Kdyby byla Vaše kamarádka z Turecka, byla by Turkyně? A Čechyně je taky fine. Další *yně nepočítam. Američanye.

Hezký den přeju.

AVR v.r.

S. Sedlák 5.6.2011 8:58

Re: Jedna dobrá kamarádka je Řekyně

Pokus o vtip nebo o rozbor pravidel přechylování? Ani jedno se nepovedlo.

J. Dlouhy 4.6.2011 0:56

Recko versus Balticke zeme

Jak ale vysvetlite, ze Estonsko a Lotyssko, ktere na tom byly stejne jako Recko, si dokazaly pomoci ze situace samy, bez dotaci? Bez protestu snizily statni platy o 35% a penze o 10%, na priklad. Neni to podezrele?

J. Kanioková 4.6.2011 14:43

ano, máte pravdu, a taky to lidi nevítali s nadšením

P. Matustik 4.6.2011 0:23

2123 hodin?

Prumerny Rek pracuje rocne 2123 hodin? To je snad naprosty nesmysl ponevac to znamena, ze by ten prumerny Rek pracoval neco vyse nez 53 tydnu (40hodin/tyden.) Ne dovolena, ne svatky, jenom facha (casdto 10 a vice hodin) a v sobotu a nedeli si lizat rany...

Proste, rekl bych, ze i Vy pouzivate cisla bez toho ze byste je kontroloval.

J. Adler 4.6.2011 1:37

Re: 2123 hodin?

prave jsem si to pocital - taky mi pripada, ze by jim byl doslova rok kratky - aspon tedy pri 40hodin/tyden. Ledaze by sroubovali i v sobotu a v nedeli. Navic, pocet hodin travenych v praci toho sam o sobe moc nerika.

P. Sulc 4.6.2011 3:00

Re: 2123 hodin?

A ze by Nemci delali o 3 mesice mene, tedy rekneme jen 9 mesicu v roce? To je neco, doufam ze se v pristim zivote narodim jako Nemec a cerven, cervenec a srpen si vzdycky nekam vyrazim. Jen, proboha, abych za ty tri mesice flakani nezapomel pracovat.

K. Křivan 4.6.2011 9:35

Re: 2123 hodin?

2123 : 52 = 40,83 hodin týdně. Tedy žádná dovolená, žádné svátky, nic. To nemůže být pravda.

J. Kanioková 4.6.2011 14:46

A kdo, když podniká, si může dovolit dělat jen 40 h. týdně?