31.3.2020 | Svátek má KvidoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Pomalu končící krize a potřeba nově zformulovat argumenty pro kapitalismusVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 8, poslední: 25.9.2010 19:08, přehled diskusí

Velmi dobrý projev, krátký a srozumitelný:
Autor: M. Bílý Datum: 24.9.2010 11:09

Re: Velmi dobrý projev, krátký a srozumitelný:
Autor: V. Pavel Datum: 24.9.2010 11:20

Bílý! Klausův sebeoslavný projev o tom, že Američané údajně nikdy "nechápali a nechápou" Evropu, rozuměj - potažmo geniálního Klause, jakož i celá EU? A k tomu jako prémie - nechvalně známý "Big Tunneling" jím samým v projevu označen za "úspěšnou transformaci českého hospodářství". Pseudoprofesor však raději u údajném "úspěchu transformace" skromně pomlčel o posledním odborném odhadu, že kupní síla mezd našich občanů dosáhne úrovně "hloupé EU" za cca 200 - 250 let. Což nepředpokládali po Listopadu 1989 ani největší škarohlídi!

Re: Velmi dobrý projev, krátký a srozumitelný:
Autor: J. Kulheim Datum: 24.9.2010 11:47

Autor: V. Pavel Datum: 24.09.2010 07:18

.... než pracující jinde v Evropě, dosáhnout srovnatelné úrovně s vyspělými státy EU za cca 200 - 250 let /x

Už jste to psal dnes alespoň jednou.

Výše mezd pracovníků je závislá od produktivity práce ne od přání politiků. V plechárně v Nošovicích nedosáhne dělník takovou přidanou hodnotu jako např. při výrobě součástek do leteckých motorů. Pokud se nesrovná produktivita práce, tak to podle mého názoru, může trvat i 298 let.

Re: Velmi dobrý projev, krátký a srozumitelný:
Autor: V. Pavel Datum: 24.9.2010 11:55

Kulheime! Proto je potřebné přestat akceptovat Klausovo patologické štvaní proti úspěšným vyspělým státům EU a spolupracovat s nimi! Nikoliv je kritizovat a povyšovat se nad ně, jak činí Klaus, aniž by k tomu existoval racionální důvod!

Re: Velmi dobrý projev, krátký a srozumitelný:
Autor: J. Kulheim Datum: 24.9.2010 12:36

Ten kdo kritizuje přináší jiný pohled na věc nebo dění, je pro mne přínosný. S lidmi, kteří jenom nekriticky pochlebují se nedá diskutovat, není o čem.

Většina států EU dnes kráčí k socialistickému pojetí dirigistického státu ve kterém  někdo někde určuje co se může, co nesmí, co se musí a p. Člověk není vnímán jako svéprávný tvor, ale jako něco čemu je potřeba říct co je pro něho dobré a co je pro něho špatné.

Nemám pocit, že by V.K. proti někomu štval. Vidí jenom o kousek dál než zejména politici EU a neváhá to hlasitě říct. Evropa žije dlouhodobě "nad poměry". Hospodářství je svázané různými nařízeními z Bruselu a směřuje k socialismu. Není to socialismus sovětského typu, ale podstatně sofistikovanější socialismus západoevropský. O to je nebezpečnější. To lidé, kterým jde jenom o svůj momentální prospěch nevidí nebo vidět nechtějí.

Diskutovat se dá jenom o konkretních myšlenkách a faktech. na poštěkávání typu ... Klausovo patologické štvaní proti úspěšným vyspělým státům EU...Nikoliv je kritizovat a povyšovat se nad ně........., se nedá mic napsat. Já nevím na koho štval, ani které jsou vyspělé země EU. Možná jsou to  nejvíc zadlužené. Čím víc dluhu tím větší bohatství.

Re: Velmi dobrý projev, krátký a srozumitelný:
Autor: V. Kusý Datum: 24.9.2010 15:15

Pane Kulheime!

Myslím, že pan Klaus jen nahlas říká to, co vědí i mnozí západní politici a ekonomové.Ti si však jen říkají že to všechno padne až oni budou v důchodu.Jak s panem Klausem v lecčem nesouhlasím, v pohledu na budoucnost Evropy má asi (bohužel) pravdu.

Re: Velmi dobrý projev, krátký a srozumitelný:
Autor: K. Kužel Datum: 24.9.2010 13:08

Předně nechápu, v čem je Klausův projev sebeoslavující.

Pokud se týká hodnocení USA Evropany, tak se náš kontinent většinou díval na Američany jako na slona v porcelánu, silně buranského apod., proti kterému je třeba se vymezit a vůbec ho z Evorpy pokud možno vystrnadit. Jakmile si však Klaus dovolí říci, že Američané plně nerozumí procesu evropské integrace, spustí klausobijci řev.

K té privatizaci: doporučuji nahlédnout i do jiných informací než vypouštějí prolhaní a nenávistní pravdoláskovci. Třeba V. Klaus: Kde začíná zítřek.

http://karelkuzel.blog.idnes.cz

Velmi pěkně řečeno, pane Kuželi (13:08) ovšem...:
Autor: M. Bílý Datum: 24.9.2010 14:34

... je-li někdo zaslepen nenávistí, je zbytečné mu cokoliv povídat. Já na této (zaslepenecké) úrovni zásadně nekomunikuji a příspěvky tohoto typu ani nečtu. Již jméno mě varuje. A také děkuji Pánu Bohu, že podobného člověka nemám ani v příbuzenstvu, natož v rodině. S tou přetékající zlobou se ovšem občas seznámím zprostředkovaně, třeba když si čtu Vaše příspěvky, (což činím celkem proramově, podobně jako u paní Heidlerové, Kaniokové, pana Vandase a dalších). Ovšem u té zprostředkované zášti mám tu výhodu, že si hned přečtu většinou kvalitní protiargumentaci a pomyslím si... (totéž co jsem uvedl nahoře v nadpisu).