31.5.2024 | Svátek má Kamila


Diskuse k článku

EVROPA: O pomalém loučení se svobodou v EU

Když jsem před lety přišel do Mnichova a chtěl pracovat u BMW, musel jsem během přijímací procedury získat také milostivé svolení odborářských bossů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Volarik 21.8.2015 5:59

Re: Co je to pokuta aneb trocha osvěty

Platit pokutu na místě je nesmysl. Tady v Americe se to dělá jinak. Policajt na místě přestupku jenom vypíše tzv. ticket (lístek s označením doby a druhu předpokládaného přestupku). Peníze žádné nevybírá (stanovení výše pokuty není v jeho kompetenci, on jenom uvede kód pro přestupek). Postižený řidič pak má několik možností: Když mu přijde poštou obsílka, rozhodne se, zda zaplatí púokutu tam uvedenou nebo se dostaví k soudu. K soudu se musí dostavit i ten policajt, který ticket udělil. Nedostaví-li se (ve svém volném čase), má řidič vyhráno. Dostaví-li se, soudce většinou (ne vždycky) uvěří policajtovi a pokutu je třeba zaplatit.

K. Frauknecht 21.8.2015 7:14

Re: To je dobrý :-).

Trocha osvěty po ránu potěší.

To by naši měšťští vopicajti valili bulvy! Ve svým volnu k soudu? Už to vidím v barvách :-))).

Když soud odsoudí, platí se policajtovi nějaká náhrada?

B. Volarik 21.8.2015 9:31

Re: To je dobrý :-).

Ne, neplatí. Policajt prostě mrhá svým volným časem. Když prohraje řidič, prostě zaplatí tu původní pokutu. Když řidič vyhraje, neplatí nikdo nic. Ono se tomu ani neříká "pokuta". Nazývá se to "bail", tedy něco jako kauce. Když se nemíníte dostavit k soudu, prostě zaplatíte tu "kauci". Já jsem jednou prohrál ("můj" policajt se dostavil a bylo mu uvěřeno) ale přede mnou jeden pán vyhrál. Dostal pokutu, že nezastavil na STOP. Pán vyfotil místo činu-stopka byla tak zakrytá větvemi stromu, že nebyla skoro vidět. Pán šel na radnici a tam si na situaci stěžoval. Radnice vyslala dělníka, který ty větve ořezal. Pán vyfotil stopku po ořezání větví-teď byla dobře viditelná. Soudce vrátil pánovi slohu s dokumentací (stav před a po), poděkoval mu za občanskou angažovanost a zprostil ho viny.