3.7.2022 | Svátek má Radomír


Diskuse k článku

EVROPA: Novinář se zlobí na Orbána

Viktor Orbán inzeruje v řadě států EU svou vizi Evropské unie. Kritizuje směřování EU k superstátu a vysloužil si za to kritiku na webu HlídacíPes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hoblík 3.7.2021 9:17

EU se nesmí stát dominantní. Němci by nás zase chtěli vyhubit!

J. Herink 3.7.2021 8:09

P. Salajka to vystihl přesně. Pro obdivovatele bruselské "svobody a demokracie" jenom podotýkám: již k 1. lednu 2010 (tedy 11 let "nazad") bruselská byrokracie vygenerovala celkem 30 961 platných předpisů. Teď již si to nikdo netroufne spočítat. "Mimo" bruselské zákony stojíme tedy všichni, nejen p. Babiš.

J. Ošlejšek 3.7.2021 7:51

,

J. Ošlejšek 3.7.2021 7:51

,

P. Hák 3.7.2021 7:28

Stran "rozhodování" Orbán střílí vedle? V čem?

V článku se píše "Rozhodnutí by měli přijímat volení čelní představitelé, nikoliv mezinárodní nevládní organizace. Říkáme ne outsourcingu právního státu." Podle mne je tento požadavek je naprosto v pořádku. Žádné Bartoněm kritizované tvrzení, že rozhoduje EP, zde není. Pokud pan Bartoň reaguje na nějaký jiný Orbánův text, měl citovat ten.

H. Kotaz 3.7.2021 7:20

Novinář tady není od toho, aby se zlobil.

H. Kotaz 3.7.2021 7:19

[>-]R^ !!

H. Kotaz 3.7.2021 7:18

R^!!

F. Navrátil 3.7.2021 7:14

EU se stává brzdou jak v oblasti ekonomické, tak i politické. Pokud se nevrátí ke konceptu Evropského hospodářského společenství, patrně se rozpadne vlastní byrokratickou tíhou.

K. Salajka 3.7.2021 6:57

Jen bych upřesnil. Jde mi o právní zhodnocení procedury, která nemůže být legální a zásadním způsobem ohrožuje naši státní suverenitu. Otázka je, kdo přijde na paškál po Babišovi - nějaký předsudečný nenávistník ? Opravdu nesmí Agrofert pobírat dotace za neobdělávanou půdu - proč ?

K. Salajka 3.7.2021 6:54

S tím Babišem je to ještě horší. EU zjevně nedisponuje vlastní normou, která by řešila pro představitele všech členských států střet zájmů při poskytování dotací. Proto docílila česká opozice přijetí lex Babiš /tedy i hlasy Ano/. Když hrozilo, že ve střetu budou i jiní lidé (starostové nebo Kalousek s Korunovými dluhopisy, byl lex Babiš okamžitě novelizován). Aktuálně komise EU konstruuje střet zájmů na základě českého právního předpisu, který vykládá unikátně /za podpory Zdechovského a Pirátů/s tím, že jde jen o předsedu vlády a česká opozice ho vztahuje i na dotace v období, kdy byl Babiš ministrem financí. Cílem komise bylo přimět české trestní orgány k postihu premiéra spojeným úsilím s firmou Milionu chvilek. Ani Pavel Zeman ale už nenacházel podklady pro to, aby v trestním řízení pokračoval. Odešel proto, že opravdu není co žalovat, jako trestný čin. Předsedkyně komise - dcera F.J.Štrause se projevovala jako "skvělý" hospodář na ministerstvu financí v Bavorsku a v období pandemie pro svojí známou lobovala při prodeji předražených roušek. Musí jí tedy nutně plýtvání s prostředky, které mohla mít pro sebe, rozčilovat.

K. Salajka 3.7.2021 6:36

Viktor Orbán je premiér vlády v letech 1998-2002 a nepřetržitě od roku 2010- do současnosti. Hlídací pes je zvíře - plní politickou objednávku blíže nedefinované skupiny, která nezískala mandát v demokratické politické soutěži, ale čerpá ze zdrojů, o kterých nemusí transparentně účtovat

R. Langer 3.7.2021 6:23

Tak je to REKLAMA, to znamená, že to musí být hodně jednoduché. A ani tak to spousta jedinců nepochopí. ;-)

Podle mě je ovšem princip správný [>-]

L. Novák 3.7.2021 4:43

:-) R^

D. Bowman 3.7.2021 1:09

Evropský parlament jen posvěcuje to co vygeneruje Komise, která to předjedná v Radě. Stačí, aby tam náš ministr nedorazil a je zle, jak s tou směrnicí o zbraních.

Takže ať to laskavě předělaj na systém apsoň jako mají v USA. Jedna komora prsotě bude mít po dvou od každého státu.

A Lisabon je třeba zrušit a obnovit zásadu subsidiarity. EU ǎt funguje jako soud poslední instance.

Nejlépe okopírovat Švýcarskou federální Ústavu alespoň v základních bodech rozdělení moci a suverenity kantonů.

Jnak Orbán má recht a projevuje se jako lídr. O co mu jde se Srbskem nevím. Posila by se nám proti Německu hodila.

Kosovo jepokud vím donutil uznat Trump. Stejně je to jedno, je to díra, ať to nechaj jít.