8.12.2023 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

EVROPA: Nevěřte těm lžím o ochraně

Otázka číslo jedna: Televizní hlasatelka v předpovědi počasí oznámí, že se čekají silné bouřky. Doporučí vzít si ven deštník. Co udělá průměrný Evropan? Odpověď: Vezme si s sebou deštník.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 4.6.2013 12:17

Omyl převeliký

Líný člověk bude vždy líný, je jedno zda bude nebo nebude hospodářský růst. Darebák vždy zůstane darebákem bez ohledu na režim.

L. David 4.6.2013 11:33

Všechno dobré paní Šichtařová, až vaše na dvě věty

"Nepochybuji, že vleklá hospodářská krize je tím hlavním, co můžeme za násilnosti vinit. Ne náboženství, ne národnost."

Tak to bohužel není.

1) Ta muslimská svoloč je od přírody líná a dokud jim pomatení multi-kult Evropané budou štědře sypat krmení, pracovat nebudou, i kdyby nebyla krize a bylo dostatek pracovních míst. Důkazů je o tom víc než dost.

2) Jejich náboženství je prapříčinou jejich životní filosofie. Vždyť Korán jim na více místech jednoznačně přikazuje jinověrce v lepším případě pouze obírat o peníze a majetek, v horším případě ponižovat, pronásledovat a vraždit!

Čtěte Korán a hned vám bude vše jasné.

R. Brzák 4.6.2013 15:06

Re: Všechno dobré paní Šichtařová, až vaše na dvě věty

K Vašemu bodu 1. - každý člověk je od přirozenosti líný, takže pokud bych například já dostal od svého otce a matky příklad, že je nejjednodušší jít a natáhnout ruku, do které pak přerozdělovač nasype dost na to, abych nebyl nejen hladov, ale také trochu toho požitku si pořídil, na děti mnou zploděné mi zbylo a střechu nad hlavou si za to ještě zaplatil, jistě bych dnes stál na druhé straně pomyslné barikády a řval bych, že stát má povinnost se postarat. Zvláště, a to je k Vašemu bodu 2., pokud by i "moudří" a uctívaní z mé komunity (a také placení oním státem, který tak zjevně jejich úctyhodnost a moudrost potvrzuje) mi vysvětlili, že pokud já, jakožto dobrý věřící, žiju uprostřed evidentně nevěřících a mám se viditelně hůře, než ti, kdož Alláha svým životem nectí, je toto důkazem, že jejich bohatství nepochází od Alláha, ale od satana.

J. Jurax 4.6.2013 20:46

Re: Všechno dobré paní Šichtařová, až vaše na dvě věty

pokud by i "moudří" a uctívaní z mé komunity (a také placení oním státem, který tak zjevně jejich úctyhodnost a moudrost potvrzuje) mi vysvětlili, že pokud já, jakožto dobrý věřící, žiju uprostřed evidentně nevěřících a mám se viditelně hůře, než ti, kdož Alláha svým životem nectí, je toto důkazem, že jejich bohatství nepochází od Alláha, ale od satana.

A co z toho plyne pro člověka s funkčním mozkem neoblbeným vírou v boha pravého a jediného? Že ten Alláh je zjevně neschopný a na dvě věci a že je načase se jej zříci a přejít k satanovi.

J. Chaloupka 4.6.2013 8:47

Má-li někdo v evropské bance víc než 100 tis. E, tak si nic jiného nezaslouží,

protože jen hlupák si ukládá peníze do evropské banky.

P. Vaňura 4.6.2013 13:46

Re: Má-li někdo v evropské bance víc než 100 tis. E, tak si nic jiného nezaslouží,

A  kterou banku mi doporučujete?

J. Chaloupka 4.6.2013 15:03

Doporučuji vám nechat v bance nezbytné provozní minimum

a peníze směnit za cokoliv jiného: i kdyby to měl být třeba jen cukr nebo slivovice ve sklepě.

P. Han 4.6.2013 20:04

Re: Doporučuji vám nechat v bance nezbytné provozní minimum

Nesmíte tu slivovici nakoupit u stánku, to byste si těch úspor moc neužil.

R. Gramblička 4.6.2013 7:25

Nevím, jestli jenom mně

ale článek mi přijde ponekud zmatený. Šichtařka naházela do kastrólu bouřky, excesy utěrkáčů a Kypr, okořenila trapným vtipem o manželovi a vznikl z toho galimatiáš. Jindy mívá trefné postřehy, ale dnes se jí to nějak nepovedlo

M. Prokop 4.6.2013 9:31

Re: Nevím, jestli jenom mně

Jo, stejný dojem.

P. Götze 4.6.2013 9:48

Re: Nevím, jestli jenom mně

Tak ono ze neco nechapete vy neznamena, ze je to apriori spatne. Proste jste to jen nepochopil, nic vice a nic mene.

L. Prochazka 4.6.2013 4:33

Asi je na svete uz moc lidi

Na to jeste snad nikdo neprisel??????

Asi mluvit o tom neni popularni.

I. Schlägel 4.6.2013 7:19

Re: Asi je na svete uz moc lidi

Který svět máte na mysli. Ten vyspělý až na výjimky postupně vymírá.

T. Blecha 4.6.2013 7:54

Re: Asi je na svete uz moc lidi

Moc lidí? Země uživí v pohodě 20 miliard lidí, takže žádný problém. Navíc od 60. let nárust populace zpomaluje takže takového čísla asi Země nikdy nedosáhne.

http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&akce=showall&clanek=6864&id_c=121664

P. Zeman 4.6.2013 9:16

Re: Asi je na svete uz moc lidi

Vážně zpomaluje? Vzpomínám si, že mě ve škole učili něco o pěti miliardách, pak jsem zažil miliard šest a nedávno sedm. Jestli je dvoumiliardový přírustek během posledního půlstoletí zpomalování, pak se děsím zrychlování :-)

P. Zeman 4.6.2013 9:40

Re: Asi je na svete uz moc lidi

...ale ted vážně. Matematika je skutečně krásná věda. Lidí sice přibývá a přibývat ještě minimálně nějaký čas bude, nicméně zpomalování přírustku je hodně zvláštní koeficiet, jehož vypovídající hodnota je pouze statistická a prognostická.

J. Vyhnalík 4.6.2013 13:30

Re: Asi je na svete uz moc lidi

Modely vývoje populace Vás asi ve škole minuly velkým obloukem.

V. Kolman 5.6.2013 0:06

Re: Asi je na svete uz moc lidi

Největší průs.......švih ovšem spočívá ve faktu, že vymírají pracovití hlupci a množí se (jako králíci) samá "netáhla". Kdo jim v budoucnu (až bude málo pracovitých hlupců) zaručí "jejich" sociální dávky, na které přece mají nezadatelné právo??? A když nezaručí, tak to potom teprv uvidí, co oni dovedou!!!

L. Krajicek 4.6.2013 9:49

Re: Uživí 20 miliard - zešílel jste?!!?

Uživí snad ano. Asi jako my živíme domorodce v Etiopii. Trocha kukuřice a litr vody na den.

Ale těch vašich dvacet miliard bude chtít svůj dům nebo aspoň byt 3+kk, mobily, televizory, počítače, do práce jet každý svým autem, mít na rekreaci fit centra, jízdní kola, solárka, hotely, hory, moře . . . na nákup svoji igelitku, krabici od pizzy. Vyhazovat budou pet láhve, sklenice od kávy a kompotů, konzervy, polystyrén z krabic od televizorů, počítačů . . .

Jenom teď hned, za rok, za dva když to všechno budou chtít tři miliardy Číňanů a Indů, tak se ekosystém a surovinové zdroje země zhroutí.

Jedině talibánci budou dál mít akorát svůj kalašnikov, hábit a sandály. Bez žiletky.

J. Šejnoha 4.6.2013 0:24

oni jsou z větší dálky

Ti přistěhovalci, které postihla krize a amok jsou z větší dálky než z Jižní Evropy.

Kdyby byli z EU, tak si dávky mohou kasírovat doma.

Chyba politiků to ale  určitě  je.  Usídlovat desetimiliony cizinců do EU, když nemají tuzemci práci, to je zločin. ( a to pomíjím kulturní nekompatibilitu)   A po zločinu následuje trest, což v současnosti pomalu začíná. Bohužel potrestaní nebudou ti zločinní politici. 

Když už v určitém čase chybějí v EU určití pracovníci, tak mohou přijet na pracovní víza. Běžné v celém světě.  Jen v EU se nezodpovědně experimentuje.

L. Krajicek 4.6.2013 0:53

Re: oni jsou z větší dálky

Souhlasím. Jen mi není jasné, jak jste přišel na to, že se v Evropě experimentuje. Experiment to  možná byl někdy v začátku, tak před padesáti lety. Dnes už ale minimálně dvacet, možná třicet roků víme, že to byl špatný pokus a přesto ve stejné činnosti pokračujeme.  

Koneckonců i autorka článku nepíše nic o tom, že by průměrný evropský politik experimentoval. I když mu všichni říkají, že bude pršet, na obloze jsou mraky barvy olova a hrom zní vteřinu po zablýsknutí, on stejně vyjde v tričku, protože je přece evropský politik. Tak kdo jemu má co povídat.

J. Jurax 4.6.2013 20:49

Re: oni jsou z větší dálky

No, pokračujeme - blbí a neschopní europolitici v něm pokračují ...