29.6.2024 | Svátek má Petr, Pavel


Diskuse k článku

EVROPA: Nereferendum

Staronová vláda EU je velmi výkonná - po irské, portugalské, španělské (ta to vzdala předem), slovenské a řecké - zlikvidovala teď i vládu italskou, když se na její dluhopisy vrhly trhy a zdražily dluh nad splatitelnou úroveň sedmi procent.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 12.11.2011 18:04

Re: Nepřesnost:

Ona už je v podstatě nedělá, ale nesrovnala ty minulé.

M. Prokop 12.11.2011 18:03

Re: pan Tomsky

Ona se rozpadne pro to, co o ní náš pan prezident tvrdí, ne proto, že to tvrdí.

M. Prokop 12.11.2011 18:02

Re: mily pane Schwarz

Čest vaší obsesi, pane doktore, je stálá a spolehlivá (na rozdíl od bortící se EU).

P. Fiala 12.11.2011 17:43

Státní dluh ČR = práce politických vlád ODS a ČSSD

1500 miliard Kč, k r. 2011, dluh vlád ČR, které řídli a zadlužili politici z ODS (po vládách pana V.Klause) a politici z ČSSD a bývalé KSČ.

Dokonce nestačíme splácet úroky z těchto 1500 miliard! A staráme se o cizí vlády, jak si vedou? A navíc chtějí politici prosadit dostavbu Temelína za asi 500 miliard vč. úroků.

To chce rozhodnost jednotlivců, každého z nás, při dalších volbách do  parlamentu.

T. Cerny 12.11.2011 17:41

mily pane Schwarz

j jsem take pro politickou korktnost ale s vyjimkou treba nazyvat to nejznamejsihi ceskeho zlodeje proste " zlodejem " , protoze ten kdo krade a jehoz zlodejna  je zlodejna je minuciosne zdoikumentovana je zlodejem - at se jmenuje Fero nebo Klaus. a at je nezamestnany z Rumburku nebo president jakehokoli statu. 

T. Cerny 12.11.2011 17:38

pan Tomsky

hovorici o " njvyssi riske rade "se na mnoha mistech zpovidal ze sveho nesmirneho obdivu k tomu nejznamejsimu zlodeji z Ceska  a  proto jeho nenavist k nasi EU a soucasnym vladam a predstavitelum  Nemecka , Francie , Holandska , Rakouska etc. neni jiste nic noveho.

Jeho  nahled  tak i jeho idolu patri nastesti  k naprosto okrajovym  skupinkam - vedle nasich neonacistu a komunistu. Az se stane nahled techto individui mainstreamovy , treba se nase Eurozona rozpadne . Ja si to ale bv zadnem pripade nepreji.

M. Vondráček 12.11.2011 17:03

Re: Nepřesnost:

Nemůže dělat nové dluhy a tím nemá z čeho splácet ty staré ...

J. Schwarz 12.11.2011 17:03

Kdyby čas krize odvál

multikulturalismus ,"politickou korektnost" i sociální státy, pak by to za ty biliony EUR stálo.

K. Křivan 12.11.2011 12:43

Re: Nepřesnost:

Půjčovat si na splácení dluhů je krátká cesta do pekla.  Nemusíte si furt půjčovat. Stačí omezit výdaje a hned jsou přebytky.  Já vím, že je to nepopulární,  že to bude hodně lidí bolet, ale nejde to jinak.  Lidi by mnohem méně nadávali, kdyby vláda zmrazila platy všech státních zaměstnanců  (i politiků)  na maximální výši platu středoškolského učitele. I president by musel vyjít s platem učitele matematiky. Pak by mohli škrtnout spoustu "sociálních" výdajů, jako živení černých  immigrantů, "peníze na cestu" pro rumunské cikány, .....  Stát by mohl hodně ušetřit kdyby chtěl.  Teď bude muset i kdyby nechtěl. To platí nejen pro Italii.

P. Brodský 12.11.2011 12:33

Pan Bezouška

"Evropa nemůže být Spojenými státy(jednoho politického národa)"....   Tak pravil pan Tomský v tomto článku a říká to opakovaně a nejen on. Evropa nemůže být analogií Spojených států, protože neexistuje žádný evropský politický národ, to říká opakovaně Václav Klaus i jiní euroskeptici. Není ovšem jejich chybou, a není ani mou chybou, že jste termín politický národ nikdy neslyšeli, že nevíte, čím se liší od národa etnického, a že se přesto montujete do debaty o těchto věcech. Hlavně že, jak je zdejším zvykem, osobně napadáte oponenty. Momentálně nestíhám, ale naštěstí tato diskuze nebude trvat jeden, ale celé dva dny, takže bude dost času na to, abych tu(již po několikáté) vysvětlil některé elementární pojmy. Jenomže to Vy tu již pravděpodobně nebudete, pane Bezouška.  Jako obvykle dopoledne někomu vynadáte, a pak se již neukážete.  O soustavnější, a hlavně věcnou ne osobní debatu nemáte zájem.

P. Lenc 12.11.2011 9:15

Re: Z ekonomického hlediska by bankrot byl asi nejracionálnější.V USA členské státy také bankrotují a nehroutí se ani dolar, ani samotné USA. Je zde ovšem jeden podstatný rozdíl. Bankrot členského státu neznamená, že se zhroutí všechny záchrané sociá

Nepřekvapuje vás pane Bezouško,jakou odvahu mají lidé jako je p.Brodský,kteří nemají ani ponětí o historii a to často velmi blízké a z toho vyplývajících politických reálijích?Většinou to jsou různí erohujeři a multikulti .A je děsivé,že často mají mediální vliv.A když se člověk podívá po Evropě,tak to je ještě děsivější.

M. Bezouška 12.11.2011 8:36

Re: Z ekonomického hlediska by bankrot byl asi nejracionálnější.V USA členské státy také bankrotují a nehroutí se ani dolar, ani samotné USA. Je zde ovšem jeden podstatný rozdíl. Bankrot členského státu neznamená, že se zhroutí všechny záchrané sociá

pane Brodský, jste si jist, že tento váš elaborát myslíte opravdu vážně? Něco tak primitivně slátaného z iluzí, polopravd a snad i lží je totiž i mezi eurohujerskými  příspěvky dost neobvyklé. Už třeba výraz "politický národ"  (anglicky nation znamená lid nebo také národ, samozřejmě bez doložky "politický") je chybný, podívejte se do nějakého slušného naučného slovníku. Stejně tak vaše další vývody - nejdřív stát, pak národ - nezlobte se, ale něco tak dokonale pomateného se hned tak nevidí. Jistě, pokusy tady byly, kupříkladu národ československý, ty však ale, jak známo, nedopadly dobře. Eurohujerská hrůza!

P. Lenc 12.11.2011 8:19

Re: Z ekonomického hlediska by bankrot byl asi nejracionálnější.V USA členské státy také bankrotují a nehroutí se ani dolar, ani samotné USA. Je zde ovšem jeden podstatný rozdíl. Bankrot členského státu neznamená, že se zhroutí všechny záchrané sociá

A to,co jste napsal myslíte opravdu vážně?

J. Kunes 12.11.2011 7:43

Re: Nepřesnost:

Pane Krivane, to myslite, ze Italie v nekolika letech svuj dluh splati? U (statniho) dluhu se nesplaci jen uroky, musi se samozrejme splacet i jistina. Jinymi slovy, abyste udrzoval dluh na konstatni urovni, musite si porad pujcovat. Je Vam houby platne, ze stare dluhopisy jsou s urokem 3%, kdyz na jejich vyplaceni musite vydat nove s urokem 10%.

K. Křivan 12.11.2011 6:41

Nepřesnost:

"zdražily dluh nad splatitelnou úroveň sedmi procent." 

To se ovšem týká  těch dluhů, které italská vláda by udělala v budoucnosti. Dluhů, které už udělala, se to týkat nemůže. 

Z toho plyne, Italie už nemůže dělat dluhy.

P. Brodský 12.11.2011 3:58

Re: Z ekonomického hlediska by bankrot byl asi nejracionálnější.V USA členské státy také bankrotují a nehroutí se ani dolar, ani samotné USA. Je zde ovšem jeden podstatný rozdíl. Bankrot členského státu neznamená, že se zhroutí všechny záchrané sociá

sdružených

P. Brodský 12.11.2011 3:54

Z ekonomického hlediska by bankrot byl asi nejracionálnější.V USA členské státy také bankrotují a nehroutí se ani dolar, ani samotné USA. Je zde ovšem jeden podstatný rozdíl. Bankrot členského státu neznamená, že se zhroutí všechny záchrané sociální

sítě včetně penzijního systému, protože ty významným způsobem obhospodařuje federace. Až to bude v EU podobné, může řecký stát klidně krachovat a Řekové kvůli tomu nepomřou.Pokud jde o záchranu postižených bank, pak řešením je to, co udělali v USA. Záchrana proběhla na účet podílů akcionářů a manažerů a resuscitované banky pak federální vláda  se ziskem zase prodala. Kdyby ale penze a veřejné sociální zabezpečení bylo v EU společné, přišel by Klaus, Merkelová, Sarkozy a ostatní "národně" státní papaláši o svou suverenitu, takže to nejde a dluhová krize se kvůli jejich suverenitě potáhne deset let.

Povídání o neexistenci evropského politického národa je typická demagogie, což si nepochybně uvědomuje i autor, který pokud jde o znalost historie rozhodně není nepopsaným listem. Politický národ, anglicky nation, je souhrn osob se společnou státní příslušností. Pokud stát neexistuje, neexistuje ani jeho státní příslušnost a tedy ani příslušný politický národ.   Před vznikem Spojeného království neexistoval žádný britský politický národ(nation), a až se Anglie osamostatní od Skotska, zase žádný britstký nation nebude existovat . Chtít, aby EU politický národ existoval dříve, než vznikne EU stát, je tedy něco jako chtít po eurofederalistech, aby nakreslili kulatý čtverec. Ale to všechno pan Tomský a pan Haas a pan Klaus a všichni čelní euroskeptici velmi dobře vědí. Spoléhají ale na alternativní inteligenci svých přívrženců združených v ODS, SSO, Suverenitě paní Bobošíkové a KSČM, což jsou naše hlavní euroskeptické strany.