6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

EVROPA: Nenechme se zatáhnout do problémů eurozóny

Fiskální disciplína a vyrovnané rozpočty, hlavní témata summitu EU, jsou nepochybně chvályhodnými cíli. Nelze proti nim nic namítat, naopak. Nicméně jejich primární příčinou dnes není ekonomická agenda (ozdravění financí), ale politická agenda (udržení eurozóny v alespoň současné podobě, další prohloubení evropské integrace ). A to už problém je.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. David 18.12.2011 17:14

Správně.

B. Rybák 18.12.2011 12:22

Zcela souhlasím

Každému, kdo měl ještě ohledně EU nějaké iluze, by měla stačit arogantní neurvalost s jakou se jejího vedení zmocnilo Německo a jí zatím sekundující Francie. Dokonce i D. Kameron má držet hubu tak co si od těchto vzteklých ratlíků kdo proboha slibuje?

Z. Rychlý 16.12.2011 22:37

Re: Zahradil a Fajmon - kouřová clona

Ok, souhlas.

M. Šejna 16.12.2011 20:41

pane Schwarzi

oni v tom evropském parlamentu moc nesouhlasných projevů nemají. Zato na Neviditelném psu se předvádějí jako hrdinové.

J. Schwarz 16.12.2011 20:29

Re: Zahradil a Fajmon

Tak prudiči z povolání, říkáte. A když jsou členy strany a něco se jim nelíbí, kde a jak by se  měli pokusit o změnu? V parlamentu po svém zvolení nebo v metru s batohem dynamitu na zádech? Pokud mají být v parlamentu jenom souhlasící, pak nesouhlasícím zůstává jen ten dynamit.

J. Šimek 16.12.2011 17:58

Re: Zahradil a Fajmon - kouřová clona

Z dovolením jste asi přehlédl poznámku v závorce hned zkraje příspěvku. O těch hubou ochráncích obyčejných lidí mám mínění nemlich to samé a taky to na ně prakticky totožně pasuje. Dík za podporu.

J. Šimek 16.12.2011 17:54

Re: Ano, neměli bychom se podílet na financování cizího rizika

To jsou zase blafy. Vaše teorie o vnitřním nezadlužení jsou na úrovni Špidlova - zdroje jsou.

D. Streit 16.12.2011 15:36

Ano, neměli bychom se podílet na financování cizího rizika

http://streit.blog.idnes.cz/c/236408/Giganticka-lez-o-predluzeni-eurozony.html

A ODS by měla přestat lavírovat!

Z. Rychlý 16.12.2011 15:30

Re: Zahradil a Fajmon - kouřová clona

S tímhle bych s Vámi docela souhlasil, ale trochu jste pozapomněl na Roučka a další EU kašpárky, kteří dělají totéž - kamuflují domácí korupci svých šibalů zase lepením jiných EU plakátů. Dohromady jsou docela dobře fungující a veledobře placený ansámbl. A jak tam panečku buší do stolu třeba v případě kanadský víz !

I. Klepáček 16.12.2011 13:35

Re: opsano

Spíš je důležitější, jestli to je pravda, než že to je opsáno. Spš to vypadá, že to bude pravda...

M. Bomar 16.12.2011 12:58

opsano

z koutka posledni rady britskych konservatistu v evropskem parlamentu

O. Uživatel 16.12.2011 11:28

Uživatel požádal o vymazání
R. Langer 16.12.2011 10:30

Re: Krizi nemá EURo

Potraviny jsou v Praze levnější, než u vás na vsi. Ale jinak souhlas. ;-)

S. Ševeček 16.12.2011 10:19

Re: Krizi nemá EURo

Pane Mlichu, jsem ochoten s Vámi ouplně souhlasit - až na to, že jste pominul ten fakt, že na Světě je desetkrát více peněz, než odpovídá Bohatství všech národů.

A tento objem peněz neznamená jejich "zhodnocení" na pouhou desetinu jenom díky tomu - a to DÍKY myslím dovopravdy - že všechny tyto prachy jsou rozmístěny velmi nerovnoměrně a v čase.

Pojud by se měly virtuálně shrnout "vtutochvíli" na jednu hromadu a přepočítat, zjistilo by se, že mají hodnotu desetinovou. Aktuálně totéž přepočítání hrozí právě euru ... jakou hodnotu má 1€? - deset centů?

I. Nápravníková 16.12.2011 10:19

:-((

Fajmon se Zahradilem, to je fakt dvojka k pohledání.

V. Mlich 16.12.2011 10:13

Krizi nemá EURo

Samotné euro jako měna žádnou krizi nemá. Problém mají Řekové, kde vezmou peníze na další hodování, když už jim nikdo nechce půjčit, ostatní také začínají chápat, že donekonečna se na dluh žít nedá.

A problém mají německé banky, že napůjčovaly peníze a teď jim došlo, že dlužníci jim nic nevrátí, protože kde není, ani čert nebere, tak vymyslely kulišárnu, jak pod záminkou solidarity vytáhnou aspoň část peněz od těch, komu ještě je někdo ochotný půjčit.

Euro jako měna začne mít problém, až se začnou tisknout nekryté bankovky a vydávat eurobondy. Protože dosavadní ekonomické aktivity ECB nebyly zas tak rozsáhlé, aby tu měnu ohrozily. Ale je nesmysl mluvit o zavedení nějaké "vícerychlostní" evropy, to je úplně normální, že hodnoty stejné věci jsou na jiném území jiné, třeba voda má na Sahaře jinou hodnotu jaku u Lipna. I za korunu si v Praze koupíte méne chleba než u nás na vsi.

L. Orlita 16.12.2011 10:09

spíš je to projekt bruselských úředníků, jak si udržet teplá místa

a vytvořit nová, ještě lépe placená (za nezaslouženou práci). Je to snaha vytvořit supereuministry, kteří budou brát desetkrát tolik, co nejvíce přeplacená bruselská krysa.

J. Schwarz 16.12.2011 10:05

Re: Jsme či nejsme velmocí, chceme či nechceme ji být?

Tak teď ještě válku jihu proti severu a můžeme se těšit na stabilní EURo.

P. Fiala 16.12.2011 10:01

Jsme či nejsme velmocí, chceme či nechceme ji být?

USA, těch 54 států, se svým dollarem existují asi tak 220 roků. Stačí zalistovat v encyklopediích o jejich vývoji a zjistíme, že to jejich občané neměli snadné, nicméně si zakládali hlavně na SVOBODÁCH všeho druhu a stále více uplatňovanému PRÁVU a jeho dodržování.

EU, i když bychom mohli říct že je matkou USA, je velmi mladá integrovaná struktura a Euro se terve onehdy narodilo. Ale je nutno říci, že občané a poddaní v západních státech Evropy nestáli na místě. A po navrácení se občanů ze střední Evropy (po okupaci SSSR) a po integraci do EU je vytvořeno uskupení, které má budoucnost. Občané těch 27 států jsou v porovnání s ostatními uskupeními stále ještě na výši, jsou vzdělaní, provozují spoustu věd a vědí o tom, že mají KNOW-HOW k řešení v podstatě čehokoliv. A toto se projevuje tím, že již asi 5 roků tito lidé v ekonomikách těch pouze 27 států vytváří o chlup vyšší GDP jak ti v USA.

Vážení, stáváme se velkým konkurentem i vůči USA a jeho USdollar a to tím naším Eurem, které je již druhou rezervní měnou v globálním měřítku, se kterou se čile obchoduje, Euro je "zbožím", které nese zisk, který předtím ikasovaly USA. Pokud si na to naše Euro budeme "kálet", tak to Euro ten zisk nebude přinášet. A ten US dollar se opět stane "vzácným" zbožím a jeho cena opět stoupne, ne že ne.

Přetransformujme to naše české "malé" myšlení na "velké" unijní. Tuším, že podobné problémy měli občané všech států USA, v jejich počátečních fázích vývoje.

J. Šimek 16.12.2011 9:47

Zahradil a Fajmon - kouřová clona

Já mám na články těchto pánů zcela jiný náhled. Podle mě je to pouhá kouřová clona, která má odvést pozornost od podstatných domácích témat a tím je to, že kmotři ODS (a nejen ODS) musejí mít stále klid na práci, aby partaje i jednotliví politici mohli být korumpováni, mohli "odklánět" milióny, mohli vylobovat a organizovat kšefty za státní - typu FV dotace, aby se nikdy nedalo zjistit, kolik stála kampaň do voleb a kdo a za co ji platil, aby se nevrátil Pitr do ČR, aby měli na správných postech svoje "Rampuly", aby president mohl dál tvrdit, že se naší běžnou korupcí nemá smysl zabývat, aby se nákupy dál prováděly přes prostředníky a provize "za nic" se praly a vracely přes daňové ráje, aby se personální politika ODS ve vládě řídila základní myšlenkou - vybraný ministr premiérovi musí hlavně zajistit hlasy členské základny, aby politika nebyla vnímána jako služba, ale zdroj ekonomického zajištění stran i jednostlivců a aby se už vůbec nemluvilo o fiasku našich demokratických stran, že za víc než dvacel let jejich praktická politika je tak slabá, že komunisti mají stále 15%.

Pro Zahradila a Fajmona je ovšem všechno blbě v eurozóně a v EU jako takové. Oba pánové jsou ekonomicky zajištěni, ale přesto s takovým přístupem nemají trvalou šanci nás tady oblažovat svými lobistickými PR články.

M. Šejna 16.12.2011 9:43

pane Čechu

já si vzpomínám na Zahradila a Fajmona před 10 lety, kdy se řešil náš vstup do EU a zároveň se v ČR plánovalo zřízení krajských samospráv. Tihle dva politikové z povolání (nic jiného neumějí) byli striktně proti krajským samosprávám a prosazovali tvrdý unitární Český stát. Jejich argumentace měla logiku. Byl to strach z toho, že by se oslabila funkčnost Českého státu. Dnes tihle dva poslanci prosazují v EU úplný opak a dělají vše pro to, aby se funkčnost EU co nejvíce oslabila. Proto jsem na ně alergickej.

P. Čech 16.12.2011 9:33

Re: Zahradil a Fajmon

Máte i nemáte pravdu. Souhlasím s Vámi v tom, že nějaký administrativní moloch typu současné EU je dlohodobě života neschopný. Souhlasím i s tím, že pokud chce Evropa něčeho smysluplného dosáhnout, musí se stát jedním federálním státem. To však je v současné době existence víceméně suverénních národních států téměř nemožné. Evropa tomuto myšlení a uspořádání ještě nedorostla. Mám za to, že jednotlivé státy by se možná i vzdaly některých svých pravomocí, ovšem pouze za předpokladu naprosté rovnosti ve federaci a to nezávisle na geografické velikosti a počtu obyvatel. To je ovšem dnes oblast science fiction. Rusko dnes nemá na to, aby kohokoliv válcovalo, má svých problémů dost. A co se týče Číny a Indie, ty než by se dostaly do Evropy, musely by převálcovat ono Rusko a na to nemají.

M. Šejna 16.12.2011 9:00

Zahradil a Fajmon

tahle dvojka europoslanců jsou prudiči z povolání. Nic jim na EU nepřipadá dobré. Ale vždy se horlivě hlásí do první řady, když se sestavuje kandidátka ODS pro volby do evropského parlamentu. 

Já osobně mám zcela jiný názor na budoucnost EU, než tito dva protievropští prudilové. EU se musí stát jednotným superstátem s vlastní armádou a policií, vlastní vládou, voleným prezidentem, a jednotnou měnou řízenou z jednotné centrální banky. Pokud to EU neudělá a půjde tím směrem, který si přejí Fajmon se Zahradilem, převálcují Evropu v příštích letech jiné mocnosti (Čína, Indie, Rusko). Už dnes je EU hospodářsky silnější než USA. Přesto není silnější mocensky. Ani být nemůže, když má každá členská země vlastní pidi-armádu a policii bez jednotného evropského vedení. To samozřejmě ostatním mocnostem světa vyhovuje a budou podpoporovat jakékoli aktivity proti snáhám EU o unitární stát. A Zahradil s Fajmonem tady slouží těmto mocnostem jako užiteční idioti.

K. Janyška 16.12.2011 8:56

Re: Pane Zahradile, musíte ke spontánním řádům stejně, jako mistr Hayek. Jinak věci také nerozumíte... Dzp.

Ajejejejejej, pánové, dorazte si alespoň základní vzdělání ve věci... Dzp.

J. Hejna 16.12.2011 8:30

Re: Pane Zahradikle, věco rot

A ožralej nepište, to také každý pozná.

J. Hejna 16.12.2011 8:29

Re: Pane Zahradile, musíte ke spontánním řádům stejně, jako mistr Hayek. Jinak věci také nerozumíte... Dzp.

Že všemu rozumíte vy, to vědí už všichni.

Tak už s tím, prosím, neotravujte.

P. Čech 16.12.2011 8:25

Re: Pane Zahradile, musíte ke spontánním řádům stejně, jako mistr Hayek. Jinak věci také nerozumíte... Dzp.

Pane Janyško, žádný řád není a nemůže být spontánní, tedy bezděčný, samovolný. Každý řád, pokud si tak chce říkat je nutně nějak řízený, tudíž nespontánní. Říká-li pan Heyek něco jiného, pak se krutě mýlí a Vy s ním.

P. Čech 16.12.2011 8:20

Zde asi dám za pravdu.

Jakkoliv s panem Zahradilem obvyxkle nesouhlasím, zde musím učinit výjimku.V podtextu celého snažení pana Sarkozyho a paní Merkelové není primárně "záchrana" některých slabých zemí eurozóny, ale neukojené imperiální ambice Francie a Německa, které vzaly za své po 2. sv. válce. Francie a Německo dosud nestrávily, že navždy ztratily statut velmoci a snaží se v rámci EU vytvořit evropský superstát, jak jinak než pod vedením zmíněných zemí. Opět hloupí lidé jim to baští.

K. Janyška 16.12.2011 7:43

Pane Zahradile, musíte ke spontánním řádům stejně, jako mistr Hayek. Jinak věci také nerozumíte... Dzp.

K. Janyška 16.12.2011 7:41

Pane Zahradikle, věco rot