2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

EVROPA: Nejen Afrín je v rukách Turecka

Zatímco je mnoho Evropanů stále pranýřováno za to, že masovou migraci z většinově muslimských zemí vnímají jako hrozbu pro západní kulturu, a jsou obviňováni z xenofobie, islamofobie a šíření strachu, obsadilo Turecko město Afrín v Kurdy obývané části Sýrie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lenc 31.3.2018 11:02

Re: Proč chodit do Turecka?

A penízky ze kterých žijete i vy, které tito pracovníci vydělají a část odevzdají při zdanění vám nesmŕdí, že?

A. Hrbek 31.3.2018 12:21

Re: Proč chodit do Turecka?

Zkuste se někdy zajímat o to, jak jsou například placeni námezdní polští pracovníci u pana Babiše ve Vodňanech a kolik odevzdají na daních.

P. Lenc 31.3.2018 12:52

Re: Proč chodit do Turecka?

Víte co pane Hrbku? Místo okecávání napište rovnou nemám rád Dlouhého, bude to upřímější.

A. Hrbek 31.3.2018 13:32

Re: Proč chodit do Turecka?

Zkuste někdy odpovídat věcně. Je to těžké, ale třeba se Vám to někdy podaří.

A. Nový 31.3.2018 14:01

A teď zkuste něco o červené karkulce :-))

Kolik jste těch podniků viděl, jak vypadaly po čtyřiceti letech vládnutí takových neumětelů jako jste vy?

A. Hrbek 31.3.2018 16:31

Budete se tomu divit, ale dost.

A i jak vypadají po posledních třiceti letech. Tak například výroba elektřiny je stále ze značné míře zajišťována na námi vyráběných špičkových zařízení jaderné energetiky. Vodní turbiny se vyvážely do celého světa. Elektrické a dieselové lokomotivy běhají na našich železnicích dodnes. Letecký průmysl vyráběl výborná dopravní i sportovní letadla včetně větroňů. Delongovy elektronové mikroskopy patřily ke světové špičce. České motocykly pravidelně vyhrávaly na světových soutěžích. Na chemických zařízeních jsme vydělávali petrodolary.

Kolik vodních přehrad bylo postaveno po roce 1989? Kteří umětelové zaprasečili a zadlužili ČR solárními elektrárnami? Kdo nestačí ani udržovat dříve postavené silnice a mosty? Kdo přeměnil základními potravinami soběstačnou republiku na dovozce zahraničního šmejdu? Kdo rozprodal 60% výrobních kapacit, nemovitého majetku a nerostného bohatství (převádějících ročně stamiliardy do zahraničí), 80% vodárenství (voda byla zdražena na osmdesátinásobek) a 100% bank (převádějích ročně desetimilardy do zahraničí) cizincům a z tuzemských vlastníků udělal námezdné pracovníky za žebrácké mzdy?

Kdo zaplavil Českou republiku imigranty? Kdo vybudoval gigantickou byrokracii jako souboru koryt pro politické neumětelské šíbry? Kdo to dovedl tam, že musíme mít za předsedu vlády Slováka a za primátorku Prahy Slovenku?

V roce 2004, nebo o něco dříve, jsme měli být na tom stejně dobře jako evropské země, které komunismus neprožily (Václav Klaus Reflex č.21 1994). Namísto toho se plazíme na 70% průměru EU15. Nestačíme na Slovinsko a dříve zaostalé Slovensko nám šlape na paty.

A tak bych mohl pokračovat. Není něco shnilého ve státě českém?

J. Farda 1.4.2018 9:49

Re: Budete se tomu divit, ale dost.

https://echo24.cz/a/SCZiA/z-ceska-se-stal-krmelec-evropy

A. Nový 1.4.2018 17:53

Re: Budete se tomu divit, ale dost.

Srovnávat na půl agrární země s průmyslovou je dost nekorektní.

Ekonom Karel Kříž by měl uvést, proč to tak je, ne jen vyzobávat co se mu hodí a konstatovat, že to tak je. A nebo aspoň odkazy na vysvětlení proč k tomu došlo. Je o tom napsáno mnoho statí podložených fakty.

A. Nový 1.4.2018 17:45

Na ostro všechno začalo v únoru 1948

Napravit bordel po čtyřiceti letech vlády bolševika není tak jednoduché, jak by se zdálo, když se do toho ten bolševik pořád sere. To ne jen bolševik jako takový, ale i ten bolševik co je zahnízděný v mysli lidí.

Jak tak čtu ten váš traktát, tak mi z něho vychází, že jen opisujete socbolševické bláboly. Nejméně polovina z toho co uvádíte bylo už v době výroby technologicky zastaralé (motocykly, sportovní letadla, lokomotivy atd). A nebo se vyvážely výrobky s malou přidanou hodnotou a pod cenou (na zpracování ropy hlavně arabům). Na elektronových mikroskopech se průmysl nestaví. Prodat tři, čtyři kusy za rok nic nevytrhnou. RVHP nebyl celý svět, jak tvrdili komunisti, kde ceny neodpovídaly realitě. Zadlužení fotovoltarikou? Vy byste mne rozesmál. Mimo toho páru co postavil ČEZ, jsou všechny soukromé. To, že je z nich elektřina drahá je jiná písnička (má to na triku parlament, socani, komouši a lidovci). Vodárenství prodali místní "chytráci", zastupitelé měst a obcí.

Soběstačnost v potravinách sice byla, ale jejich výrobní cena násobná proti západu. Dnes je problém z větší části poněkud jiný a to dotace. Nerostné bohatství? Myslíte uran do SSSR? :-)

J. Jurax 31.3.2018 0:41

No jo,

velmi politicky nekorektní. Podsouvat mírumilovnému islámu něco tak odpudivého jako pokus o ovládnutí cizích zemí - smí se vůbec v EU něco takového napsat?

Jinak ovšem nemohu než se s názory autorky ztotožnit. A chápat je jako varování, abychom nedopustili zamuslimení své země.

J. Anděl 31.3.2018 9:11

Re: No jo,

Jak jinak byste chtěl pane Juraxi nastavit celosvětový mír, než zničením či vstřebáním všech nepřátel? Ha?

P. Dvořák 31.3.2018 9:23

Re: No jo,

Přesně tak. Jiný způsob není dostatečně účinný.

J. Kopis 31.3.2018 10:04

Re: No jo,

Je tu drobný problém, vždy budou existovat nějací nepřátelé ať už jich vstřebáte či zničíte sebevíc!

P. Dvořák 31.3.2018 10:40

Re: No jo,

Málo nepřátel, malý problém. Hodně nepřátel, velký problém.

P. Papež 31.3.2018 0:17

Turecké hospodářství

Když turista vidí na Kypru tureckou část, jasně vidí, kam to Turci táhnou. Vybydlené baráky, všude plevel a svinstvo.