11.12.2019 | Svátek má Dana


Diskuse k článku

EVROPA: Návrat ke koloniální politice

Uprchlická vlna přelévající se nejen obrazně, ale i fakticky přes Středozemní moře do Evropy vyvolává aktuální potřebu hledat účinná řešení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Karda 15.5.2015 10:32

Re: Především je třeba ZAMEZIT IMIGRACI

Zamezit.

V. Karda 15.5.2015 10:31

Re: Především je třeba ZAMEZIT IMIGRACI

Zmrazit migraci? Italové,Francouzi a Řekové nechcete posílat uprchlíky zpět odkud přišli? Dobře, tak si je nechte !

P. Vaňura 15.5.2015 10:17

Pouze to, co Darwin nebo Galileo,

opublikoval vědecké výsledky, které se establismentu nehodí do jím hlásaného obrazu světa. Doporučuji Petr Bakalář, Tabu v sociálních vědách!

J. Václavíková 15.5.2015 10:04

Re: epigenetika

Propána, co jste to vyplodil?

P. Vaňura 15.5.2015 9:53

Válce se nelze vyhnout, pokud

bychom ji museli později vést stejně ale za horších podmínek. Vždycky je lepší vést válku na území nepřítele!

P. Vaňura 15.5.2015 9:47

A co takový Džingischán nebo

Tamerlán? Také by to nezvládli? Nebo jenom Stalin?

P. Vaňura 15.5.2015 9:45

Narvěte pastu zpátky do tuby, nebo

budete zastřelena! Pořád myslíte, že to nejde?

P. Vaňura 15.5.2015 9:41

Především je třeba ZAMEZIT IMIGRACI

Afričanů a deportovat ilegály zpárky do Afriky. NEJDE totiž v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ o uprchlíky, ale o předvoj AGRESE!

Neříkejte že to nejde, Berija a Heydrich v praxi dokázali, že to jde. Patrně by to šlo i mírnějšími prostředky, ALE NIKDY nelze připustit příliv uprchlíků jen proto, abychom např. nemuseli použít slzný plyn a gumové střely (jak nedávno říkal v ČTV jakýsi blb).

Pamatujme, ŽE NIC HORŠIHO NEŽ INVASE PRIMITIVŮ NÁS V DNEŠNÍM SVĚTĚ POTKAT NEMŮŽE!!!!!

L. David 15.5.2015 9:36

Úvaha krásná, leč nereálná.

Pominu-li skutečnost, že Evropa k něčemu podobnému nemá ani armádu, ani kvalifikovaný a především charakterní personál, že USA na něčem takovém nemají zájem, jde především o to, že "elitám" majícím v rukou skutečnou moc, ovládajícím ze skrytu svět, současný stav nejenže vyhovuje, ony jej dokonce podporují dle svého základního kréda ROZVRAŤ A PANUJ.

A my ostatní, kteří faktickou moc nemáme, budeme spanilomyslnými úvahami hledat pro imigraci řešení tak dlouho, až již žádná reálná řešení existovat nebudou.

J. Chaloupka 15.5.2015 8:44

dát koliniím samostatnost byle jako dát dětem do ruky sirky

elity osvobozených kolonie vzaly správu do svých rukou a brzo zjistili že ty masy primitivů které mají k dispozici nelze ovládat jinak než autoritavní silou. Bohužel západní velmoci se tam najednou pokusili naroubovat v jejich zemích po staletí opatrně pěstovanou květinku demokracie , která v tamních poměrech nemá šanci přežít . navíc rozvoj internetu ukázal chudým nevzdělaným lidem afrických zemí jak blahobytně si žijí lidé na západě a ti si řekli hurá na západ tam padají pečení holubi do huby. Bohužel jim nikdo neřekl a ani je to nezajímá , že úroveň západů je vykoupena sakra tvrdou prací. navíc když ti "osvícení" pitomci na západě blekotají o lidských právech stejných pro všechny ale jaksi zapomínají na nějaké lidské a občanské povinnosti které Evropě ten blahobyt zajištují. TAKŽE VÝSLEDEK JE STATISÍCE BLAHOBYTU LAČNÝCH VĚTŠINOU NEVZDĚLANÝCH A NIC NEUMĚJÍCÍH PŘEVÁŽNE ISLÁMSKÝCH UPRCHLÍKŮ KTERÍ NEJPRVE EVROPU CIVILIZAČNĚ A EKONOMICKY ROZLOŽÍ ABY JÍ POTÉ POD PRAPOREM ISLÁMU ZCELA ZNIČILI A OVLÁDLI.

J. Rechnovský 15.5.2015 8:41

Re: Také naprosto souhlasím s autorem.

Hanko má to ale dvě zásadní překážky. Obrovské náklady a odpor místního obyvatelstva. JInými slovy. Afričané musí nejprve sami pochopit jak funguje současná společnost našeho západního typu. Pokud uznají, že je celkově výhodná i pro ně a budou mít o ní zájem, teprve pak jim můžeme významněji pomoci.

J. Cervenka 15.5.2015 8:33

epigenetika

jakekoliv snahy o zlepseni situace v Africe, i v jinych mene vyvinutych zemich velmi tezke, protoze je dnes zcela jasny fakt, ze, s vyjimkama, obyvatelstvo ma ni nizky IQ, zhruba o 20 bodu. Dnes tomu vedci rozumi do detailu. Nema to nic co delat s rasou, ethnikou a pd. (vliv zevniho "prostredi" na histony a jejih ovliveneni exprese genu zmenami v methylaci atd atd...)

P. Švejnoch 15.5.2015 8:19

A já myslel

že "export demokracie" (stejně jako "export socialismu") je princip, který racionálně uvažující lidé už opouštějí - z důvodu, že tento se očividně neosvědčil.

Nic takového jako "export našeho způsobu života" nemůže NIKDY dlouhodobě fungovat. Protože i velký fanoušek "našeho způsobu" na námi "kolonizovaném" území bude mít zásadní problém s faktem, že mu ho někdo z venku nutí. A vytvoříme si další frontu, na které budeme muset bojovat.

Naopak, řešením je právě to, co autor zavrhuje - tedy uzavření hranic "našeho" prostoru a jeho důsledná obrana.

J. Schwarz 15.5.2015 8:18

Re: Pane Vlku, to jste napsal v divokém snu?

V tom případě ale není důvodu poskytovat "zlotřilým arabům" v Evropě azyl!

O. Zuckerová 15.5.2015 8:16

Něco podobného

psal nedávno i pan dr. Joch. Krásná myšlenka, žel, obávám se, že ještě nikomu na světě se nepodařilo narvat tu pastu zpátky do tuby...

J. Schwarz 15.5.2015 8:14

jenže "my" děláme

pravý opak - nevyvážíme prosperitu a pořádek, nýbrž "humanitu", Lékaře bez hranic, potravinovou pomoc - aby se jich tam v té mizérii narodilo a přežilo co možná nejvíc. Bez Evropy by jich tam žila desetina a klidně by se uživili lovem a pastevectvím.

Š. Hašek 15.5.2015 8:13

Re: Pane Vlku, to jste napsal v divokém snu?

Souhlas s panem Zikmundem.

Momentálně není ani síla/idea evropských krasohledů k zavedení vojenského režimu směrem k africkým "putovačům za lepším".

Pouze budou přidělovat/ubytovávat ke svým poddaným, k sobě domů nikoliv.

Š. Hašek 15.5.2015 8:10

EU s bídou "obsluhuje" sama sebe.

A nyní by měla mít sílu na "vývoz pořádku" do poloviny Afriky? Dost naivní.

Začněme aspoň používat pobřežní stráž k účelům, pro které jest určena. Momentálně jest to záchranná služba první pomoci (zachránění nezaplatili a nezaplatí) a stejní vojáci a politikové by chtěli spravovat obrovská území s diktátory všech variant (vystudovaní v EU a načichlí "moderními" manýry) v Africe?

Ať si to místní "barevné revoluce" vyžerou. Pro začátek vstup do Evropy přes vojenskou bariéru. Dokud je čas. Zjednodušeno.

M. Zikmund 15.5.2015 5:51

Pane Vlku, to jste napsal v divokém snu?

Máte vůbec představu, co by to znamenalo? Že náklady na okupaci těchto zemí (nic jiného by to totiž nebylo) by mnohonásobně převýšily ty náklady, které dnes má Evropa s uprchlictvím? Dokážete vůbec zakalkulovat ty stovky a spíše tisíce mrtvých vojáků a koloniálních úředníků, zabitých při teroristických útocích "zlotřilých" arabů, kterým by se (kupodivu?) nelíbila koloniální nadvláda evropanů? To jako že by si Francouzi zopakovali Vietnam a Alžír? Výsledkem by byl nárůst vlivu islamistů, zvýšení počtu teroristických útoků v Evropě a v neposlední řadě i výrazný nárůst počtu uprchlíků a přidělených občanství u vyhnaných Evropě loajálních obyvatel těchto zemí. Chtě-nechtě bychom zároveň byli v trvalé válce, jejímž dalším výsledkem by mimo jiné bylo zvýšení demokratického deficitu v EU.

J. Kanioková 15.5.2015 1:45

Re: Sci-fi..

To, co autor navrhuje, je intervenční řešení, zvenčí. Naivita, že by to celá tamní společnost vítala. Naprostá iluze.

Je to jejich problém, a řešit si ho musí sami, aby na každičký úspěšný krok mohli "být hrdí", a proto si toho vážili a podvolili se potřebě to alespoň udržet, ne-li ještě vylepšovat. To jsou procesy na generace..

Cokoliv zvenčí bude některou částí společnosti bráno jako sprosté vměšování, a každičký neúspěšný krok bude sváděn na ty "zvenčí". A nikdy se nikdo nezamyslí, nad podílem svých vin.

Islámský svět má základní problém, přelidněnost, úbytek úrodných pozemků a nedostatek vzdělání, které by lidi dokázalo alespoň po částech osvobozovat od demagogie jejich víry/ideologie. A dokázalo je vést k lepšímu využívání zdrojů, technologií.

To si musí "vybojovat" oni sami, bohužel. A musí vědět, že nemají jinou variantu, že je západní svět už nebude přijímat a tak jim ulehčovat, aby pořád rodili jak o život, bez pocitu vlastní odpovědnosti za svou budoucnost !

J. Kanioková 15.5.2015 0:59

Sci-fi..

H. Lukešová 15.5.2015 0:34

Také naprosto souhlasím s autorem.

Jinak se situace řešit nedá, nemá-li Evropa, kterou známe zaniknout, jakože skončí, pokud by se nastěhovala miliarda Afričanů do Evropy, tak jak to asi může skončit? Dokud fungoval koloniální systém, Evropa i Afrika a Asie jely na plné obrátky ku prospěchu obou stran. Kam vedla dekolonizace? K válkám, genocidám, nemocem, srabu, neštěstím a úpadkům Afriky. Afričané se nejsou schopni sami o sobe postarat, tak jim holt musíme pomoct, ale nemůžeme jim pomáhat na úkor našeho života, musíme zlepšit podmínky u nich doma.

V. Plocek 15.5.2015 0:23

EVROPA: Návrat ke koloniální politice

Jednoznačný souhlas s autorem. Ač s p. Zemanem většinou nesouhlasím, tentokrát má pravdu. Problém je nutné řešit přímo v zemích imigrantů. K smíchu jsou diletantské návrhy bruselských „odborníků“ o kvótách, když mluvíme o milionech potencionálních imigrantů. Je to až neuvěřitelné jednání úředníků. Proto je říci razantní „Ne“ imigraci, ale zároveň je nutné sdělit konkrétní návrhy na řešení včetně financí.

V. Plocek 15.5.2015 0:06

EVROPA: Návrat ke koloniální politice

Jednoznačný souhlas s autorem. Ač se to zdá divné, násilné jsou popsaná řešení jediná, která svoji logikou mohou nejen současný, ale hlavně budoucí problém řešit.