3.5.2024 | Svátek má Alexej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
vita 6.10.2009 15:39

Re: Tím spíš bylo referendum vhodné.

Vy jste se nesetkal se slovenským tvrzením, že to vlastně Čehúni sa chceli oddeliť, aby so Slovákmi opäť vyjebali?

Referendum by to řeko zřetelně. "Jste pro vystoupení ČR/SR z ČSFR?". Výsledek byl celkem zřejmý - ČR proti, SR pro, výsledek - SR vystupuje z ČSFR, ČR se stává nástupnickým státem ČSFR.

Olin 6.10.2009 15:53

Re: Tím spíš bylo referendum vhodné.

:-))   Ne, ale dovedu si živě představit, jak to ve slovenské televizi řekne třeba pan Andrássy nebo Satinský.

No referendum by to řeklo, ale proč se proboha ptát když to víme? To je jednoduché PROČ: tohle by znamenalo NÁSILNÝ rozchod a dvacet let soudů po Evropě. Slováci by vystoupili z federace, chtěli by svůj podíl na federálním majetku, nedostali by nic, že, tahali by se jak Chorvati se Slovinci o pitomé rybářské pásmo, že - a tohle někteří chtěli!

Ještě že jsme měli rozumnější politiky a na rozchodu se domluvili jako dvě rozumné, gentlemanské společnosti! Při dnešní politické reprezentaci v ČR si takové řešení problému jen těžko představuji. Dnes už u nás nikdo volby s takovou převahou, jako tehdy ODS, nevyhraje.

Olin 6.10.2009 14:53

Re: Hmmm.

pardon - vyhlášení svrchovanosti. To je technický detail, který umožňoval pokojné rozdělení majetku. Ten Slováci v Praze nechat nehodlali.

vita 6.10.2009 13:50

U nás nebylo zbytečné,

u nás bylo nemožné. Díky aktivitám Klausů, Zahradilů a jejich spolupartajníků.

Náhodný kolemjdoucí 6.10.2009 13:23

Re: Hmmm.

Opakované referendum umožnili ti, kteří si chtěli hrát na chytráky a rozhodnout až po ostatních nebo dokonce až úplně poslední ( Klaus). To umožnilo těm včasnějším si rozhodnutí třeba i zopakovat. Chytráci tak na své chytráctví doplatili.

éolo 6.10.2009 12:37

Já se chci mýlit s Evropou.

 Argumenty obou stran jsou ,každému kdo chápat chce, vcelku srozumitelné, nicméně je nutné se rozhodnout! Co mne se týče,já se chci mýlit s Evropou. Netoužím po znovu uzavřených hranicích ,po clech,po potupných frontách na EU vstupní vízum, netoužím ani po suverénní a nezávislé ČR ,kterou bude konečně svobodně řídit námi zvolená reprezentace. Světlých zítřků ,pod vedením našich hlasatelů pravdy, už mám plné zuby. Přestaňte prudit a zařaďte se dokud o to ještě Evropa stojí.Víza do Kanady byla ze dne na den a taky jste slyšeli,že žádná nehrozí.Pokud se podpis LS neslučuje se svědomím pana prezidenta,jediné čestné řešení vidím v jeho abdikaci. Národ to ocení,alespoň nebude zapsán v dějinách jako Beneš a Hácha. Abdikací věrohodně stvrdí,že si za svými názory umí stát ,až do těch konců.Na takového prezidenta bych byl hrdý.  V Bibli je jedna moudrost  "podle činů ,poznáte je!"   Nuž ,do toho!

Ludva 6.10.2009 12:40

Re: Já se chci mýlit s Evropou.

R^výborný návrh s tou abdikací.

Olin 6.10.2009 12:50

Re: Já se chci mýlit s Evropou.

Pozor - to je nespravedlivý: Beneš abdikoval po svém osobním selhání, a neodešel do důchodu, ale začal od znovu od "píky". Hácha ze sebe nechal udělat hadr na podlahu od krve.

A Klaus nerezignuje, podepíše a bude prudit  dál - protože situace mu to umožňuje a problém je naprosto umělý, mediální, a ne tak krutě reálný jako Mnichovská dohoda! Ta bublina prostě splaskne, až bude LS v platnosti.

Vlastimil 6.10.2009 12:51

Re: Já se chci mýlit s Evropou.

Beneše s Háchou do jednoho pytle neházejte. Beneš byl před několika lety im memoriam oprávněně vyznamenán nejvyšším možným způsobem, tj. přijetím speciálního zákona ve znění: "Edvard Beneš se zasloužil o stát". Podobné pocty se předtím dostalo jen Masarykovi. Jinak Beneš i Hácha museli čelit těžkým zkouškám, o jakých se dnešním našim politikům ani nezdá. Hácha bohužel v těchto těžkých zkouškách neobstál, přestože to byl předtím slušný člověk. 

éolo 6.10.2009 13:03

Re: Já se chci mýlit s Evropou.

 Benešovu abdikaci po Mnichově mu vyčítat nemíním, tam výběr neměl. Nicméně jeho neabdikace po Vítězném únoru, je srovnatelná s tlakem vyvíjeným dnes na prezidenta Klause. Kdyby Beneš tehdy abdikoval, mohl být pro mne hodný úcty. Držel se však funkce ,až do hořkých konců. Je-li Václav Klaus osobnost ,která se chce pozitivně zapsat do dějin, nezbývá mu než abdikovat. Opačný postup jej zařadí jen do národního panoptika poserů, kterými naše dějiny oplývají. Držím palce, a vytrvat!

Vlastimil 6.10.2009 13:42

Re: Já se chci mýlit s Evropou.

Ale Beneš přece abdikoval na funkci prezidenta 7.června 1948, když odmítl podepsat komunistickou ústavu 9.května. Když 3.září 1948 v Sezimově Ústí zemřel, prezidentem už nebyl. Srovnávat ale tlak ze strany EU vyvíjený dnes na Václava Klause s tlakem komunistů na Beneše v roce 1948 je z vaší stany nestydatostí. Beneš v roce 1948 čelil brutálnímu tlaku totalitního režimu včetně hrozby použití ozbrojených sil (viz lidové milice v ulicích v únoru 1948). Klaus dnes čelí politickému tlaku, jaký je obvyklý v demokraciích. (Jistě uznáte, že i v demokraciích si politici nemohou počínat svévolně, aniž by byli vystaveni politickému tlaku.) Za to, že se ale Václav Klaus momentálně ocitl v koutě, si ale může jen on sám svým neprozíravým a nekorektním jednáním. 

PROKOP BUBEN 6.10.2009 12:20

NO ANO

Až takové kLauszahradily EU vykopne stanou se možná hrdiny......Zatím ovšem za její peníze  škodí a nenabizejí alternativu jinou, než jakési pomyslné a stupidní - PROTI VŠEM......

honzak 6.10.2009 12:11

kačer to podepíše

zítra a hujerům zase o kousek povyroste hřebínek.

"Říkali to v televizi, pani, a tak to musí být pravda" by měli hujeři mít vyšité na práporu.

Ludva 6.10.2009 12:38

Re: kačer to podepíše

Naštěstí tu jsou ještě Alandské ostrovy. Pro příznivce práva veta by bylo jistě zadostiučiněním kdyby LS zlikvidovalo jejich necelých 30 tisíc obyvatel.

Olin 6.10.2009 12:55

Re: kačer to podepíše

Tak to se, milý Ludvo, skutečně státi nemůže.

Ale bylo by príma, kdyby k tomu došlo, protože mně leži v žaludku především to idiotské "niepozwalam", které může každý "králik" vyřknout a cokoli zastavit. Tomu už brzy bude konec a kdyby to Aland nakonec zkusil, stejně by to platnosti LS nezabránilo, ale všem by to názorně připomělo, čeho že jsme se to právě zbavili!

vita 6.10.2009 12:41

A pročpak honzaku?

Nějak nevidím souvislost.

honzak 6.10.2009 12:51

Re: A pročpak honzaku?

to nevadí. To je úděl eurohujerů, že jim některé podstatné souvislosti unikají. Pozor, nemyslím si, že jsi blbec, to ne. Jen se necháš zlákat krásnými slovy a řečmi (a skutek utek...).

vita 6.10.2009 13:48

Re: A pročpak honzaku?

Hlavně, že ty jseš přímo prototyp skeptika...

Vlastimil 6.10.2009 12:06

Ratifikace LS je politickou fraškou u nás a ne v Irsku

Tento příspěvek je pro "chytrolína" Zahradila typický: "Já neřeknu tak ani tak, ale na moje slova dojde!" Opakované irské referendum má prý pachuť politické frašky. Jenže v Irsku byla situace poměrně přehledná. Irská vláda i parlament LS schválily, zadrhlo se to jen na referendu, které irská ústava předepisuje a které příznivci LS evidentně podcenili. První referendum bylo spíše protestem proti irské vládě než proti LS - podobnou neblahou zkušenost mají i Rakušané s referendem o zprovoznění téměř dokončené rakouské jaderné elektrárny Zwentendorf. Irská vláda pak spolu se zbytkem EU hledala nějaké řešení. To se našlo v dojednání dalších podmínek a v opakování referenda. Zbytek Evropy věděl, co a kdy bude v Irsku následovat. Jak se má ale zbytek Evropy orientovat v oné kakofonii hlasů, která v souvislosti s LS přichází z Česka? Dlouho se vůbec nevědělo, jak se bude LS v ČR schvalovat (v parlamentu nebo v referendu), kdy to bude. Pak je tu otázka, co se vlastně v ČR na LS jejím odpůrcům nelíbí. Když se na to u nás někoho z odpůrců zeptáte, obvykle chvíli mlčí a pak prohlásí, že celá LS je úplně špatně. S takovýmito lidmi se to ale jedná! Měli jsme tu premiéra, který návrh euroústavy označoval za "shit", aby o LS hovořil jako o převlečené euroústavě a s její ratifikací teď spojoval svoji politickou budoucnost. Teď se čeká na podpis prezidenta Václava Klause. Zbytek Evropy však neví, zda je podpis prezidenta vůbec nutný a když ano, tak zda podepíše nebo nepodepíše, kdy to chce podepsat nebo odmítnout a co mu na LS vlastně vůbec vadí. Toto je politická superfraška!

Náhodný kolemjdoucí 6.10.2009 12:32

Re: Ratifikace LS je politickou fraškou u nás a ne v Irsku

Máte pravdu, u Irska se vědělo, buď schválí nebo ne a v jakém termínu. U nás se teď neví nic. Kdyby Klaus řekl NEPODEPÍŠU a BASTA, bylo by jasný a určitě i statečný postoj a všichni by věděli jak to je a bude. Takhle se může klidně stát že to Klaus prostě jen podepsat zapomene, při jeho věku by to nebylo nic divné. A taktika "nedrážděme ho a počkejme" v sobě jistě toto riziko obsahuje.   

Pamětník 2 6.10.2009 11:54

Naše pozice po Irsku

Pane Zahradile,nějak postrádám Vaše názory,jaká byla naše pozice před Irskem.To že se  Irsko rozhodlo tak,jak se rozhodlo,je jejich věc.My pořád čekáme co a jak kdo udělá.Myslím si,že pokud Klaus má svůj názor na lisabonskou smlouvu odlišnou,než Parlament,měl by  na svém názoru trvat.Pokud ho zase změní,nesvědčí to o jeho přesvědčení.Jinak mi jeho  názory připadají jen jako alibistické.Nejsem horlivým příznivcem ani libanonské smlouvy,ani odpůrcem.Přesto si myslím,že naše politická scéna by se měla vyjádřit co je pro nás lepší.Jinak mi to opravdu připadá,že si všichni nechávají otevřená vrátka.Bohužel rozhodnutí je tak závažné,že není možné volit zlatou střední cestu.Navíc pokud si někdo myslí,že Česko bude tím,kdo bude určovat chod dějin,ten by se měl podívat do historie.A je jedno co se komu líbí,nebo nelíbí.Někdy se mi zdá,že k této smlouvě se vyjadřují i politici,kteří nás zastupují v EU,podle potřeby,včetně pana Zahradila.

vita 6.10.2009 12:33

Jaká "Naše pozice"?

Pozice ČR je jasná - smlouvu schválila vláda, Poslanecká sněmovna 3/5 většinou všech poslanců a Senát 3/5 většinou přítomných senátorů. Tudíž byla schválena, jak ústava káže nám.

Proti je president, který jak si tak zkroutil ústavu, že de facto není presidentem, ba ani konstitučním monarchou, ale monarchou absolutistickým, nekonstitučním, božimilostním... Carem-Gosudarem, Samovládcem Všeho Česka, Moravska a Slezska... Britská královna nemá takové pravomoci jako náš pseudopresident. Možná Bokassa I, nedobré paměti, takové měl.

Který jiný monarcha může kašlat na Parlament a rozhodovat v mezinárodních otázkách dle vlastního uzdání? Sultán Brunejský? Možná...

Mu1 6.10.2009 15:03

Re: Jaká "Naše pozice"?

Bohužel náš prezident víc jak polovinu svého života pro naší zem neudělal ani ň. Neprotestoval  když tu byly statisíce cizích vojáku, neprotestoval proti obludné normalizaci, která zemi málem přivedla cugrunt. Neprotestoval, když šli stovky Čechu da basy za svuj názor.Neprotestoval proti ekonomickému nesmyslu RVHP. Ted všechno ví, všechno zná. Ono se to totiž už smí říkat.Prostě hrdina za bukem.

Mu1 6.10.2009 15:08

Re: Jaká "Naše pozice"?

samozřejmě ...šly stovky....

Olin 6.10.2009 11:18

tak nějak opáčně...

Já myslím, že poslanec Zahradil si "lže do vlastní kapsy". Ať se mu ta smlouva líbí - nelíbí, o to tu nikomu nejde. O to šlo, dokud se dojednávala. Dnes jde o ty věci a ta nebezpečí, o nichž pa Zahradil mluví, jenom je to obráceně:

Jde  prostě o nové překreslení poměrů na mocenské mapě Evropy ve prospěch německo-francouzského „tvrdého jádra“ EU - takže se "naše" Evropa bez schválení LS neobejde. Protože podle smlouvy z Nice už EU fungovat nebude. Nebude a nebude. Zahradilovo přání je jalové. Nebude-li LS, nebude už žádný konsensus. Všichni toho už mají dost, byť z různých příčin. Bez ratifikace toho, co je na stole dnes, bude prostě tvrdé jádro jak pan Zahradil napsal a kdo do něj nechce - máte smůlu.

Já myslím že na závěr to pan Zahradil naznačil: panu Klausovi, panu Zahradilovi, a jejich spřízněným, jde o to NEBÝT součástí jádra EU, ale usadit se na periferii. K tomu je ovšem třeba, aby to jádro se nabalilo mnohem jednoznačněji, ne tak flexibilně, jak to umožňují smlouva z Nice a z Lisabonu. Jde o dvojí EU! Nebo ne? Pan Zahradil nám to v minulých letech vnucoval svými fantasmagorickými vizemi o zvláštních vztazích mezi ČR a USA. Je to možný, že ho ani Obama nepřesvědčil, jaká je to blbost? Je to možný.

koule 6.10.2009 10:49

kdo z vás

zastánců lisabonské smlouvy, kteří nadáváte Zahradilovi,tu smlouvu četl.Přihlašte se! Vím, že to neudělá nikdo. Všichni se vehementně zastáváte něčeho, co vůbec neznáte. Už jen ten nedemokratický nátlak a vydírání by nás měl varovat, že s tou smlouvou něco není v pořádku!

Olin 6.10.2009 11:03

Re: kdo z vás

Nemlž!!

Vůbec nejde o to, zda jsi ten dokument četl, stejně nejsi schopen číst to s porozuměním. Přečti si ten zahradilův článek ještě jednou, prosím. Jde tam snad o nějaké nuance ve smlouvě, které by pan Zahradil formuloval jinak?

lynx 6.10.2009 10:35

bflmpsvz

Jste jen velmi dobře placený nýmand a žvanil.

Ludva 6.10.2009 10:31

Té ostudy, co dělá ODS, bylo málo ?

Vláda ODs ani nebyla schopna si zajistit domácí podporu pro evropské předsednictví, kde nadělala dost paseky s urážkami států Entropou a neuváženými výroky různých poradců a hlavně premiéra. Obstrukční role v ratifikaci LS ukazuje, že ODS do Evropy nepatří - nebere na vědomí, že většina států má názory jiné. Ostuda bohužel padá na celý stát a pozici evropského kverulanta už nám nikdo neodpáře. I když, od národa Švejků se to dalo očekávat. Copak LS je dogma na vždy ? - evropské smlouvy se přece pravidelně mění a modernizují.

jarda 6.10.2009 10:25

Omyl

Pane Zahradile Vy jste samy OMYL!

Jdete pracovat aspon do pokladny supermarketu,at delate neco uzitecneho.

Skodite teto zemi a parazitujete na nasich obcanech.Vy nemate v Bruselu co delat!!!