20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

EVROPA: Naletěli Junckerovi

Jean-Claude Juncker tento týden opět prokázal, že není nadarmo jeden z nejprotřelejších evropských politiků. Během putování po politických frakcích v Evropském parlamentu slíbil všechno všem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Boleslav 14.7.2014 16:28

Re: K molochu EU.

Připojuji se. Pryč s nablblou EU!

P. Scheck 14.7.2014 2:04

Made in Zahradil

Říkáte, pane Zahradile, že jméno Juncker: "...si dokáže vybavit jen osm procent Evropanů". Dávám řečnickou otázku, je to málo? Ano, Arnold Schwarzenegger (skoro Evropan) nebo Leonardo Di Caprio by z tohoto pohledu byli zajisté vhodnější. Koho byste doporučil vy?

Nedávno jste dostal podobně jasnou otázku v CT sic v trochu jiné věci. A pak jste kličkoval jak malý kluk, který včera kradl hrušky u sousedů.

P. Dvořák 14.7.2014 2:14

Re: Koho byste doporučil vy?

Jana Zahradila.

Otázka je, zda přikyvovači jako pan Keller si opět nevšimnou, že se jim věší bulíky na nos.

P. Scheck 14.7.2014 2:36

Re: Koho byste doporučil vy?

No prosím, pane Dvořáku, doporučujete na post Evropského komisaře Jana Zahradila - budiž. Zeptám se vás jeho slovy. Kolik procent Evropanů si něco vybaví při jménu Jan Zahradil? Začněte bezesporu nulou a pak přidejte hodně desetinných čárek....jsem rád, že ho díky vám můžeme takto oznámkovat.

P. Dvořák 14.7.2014 2:49

Re: Proč jenom komisař?

Myslel jsem, že by měl být rovnou instalován do čela Evropské komise. S desetinnými čárkami si nedělejte starosti, na ty se nehraje :-)

P. Scheck 14.7.2014 3:07

Re: Proč jenom komisař?

Pane Dvořáku, velmi přátelsky. Pan Zahradil by nejspíše v Evropské

komisi nemohl dělat nejspíš ani "sekretářku". No možná s přivřením obou

očí - pokud zvládá slušně víc jazyků, aby věděl, jak má co vytiskout a

opsat to a to. Tam vás totiž nemůže nadelegovat žádná strana (nepleťme

si to s parlamentem). On už párkrát projevil tak vysoké neznalosti, že bych mu ani tento základní konkurs nedoporučil...

P. Dvořák 14.7.2014 3:52

Re: Omlouvám se, slovní mimikry mě ukryly.

Já jsem to všechno psal ironicky, což se, uznávám, dá jen velmi těžko rozeznat. Ta čára mezi ironií a vážně míněným názorem zaslepence je velmi tenká.

Proto jsem můj první příspěvek (Autor: P. Dvořák Datum: 14.7.2014 2:14) zakončil citací ze závěru Zahradilova článku.

Ale koneckonců Švejk, i když byl superarbitrován pro blbost, také všechno mínil vážně a většinou i měl, bohužel, pravdu.

ppd

R. Gramblička 14.7.2014 7:56

Re: Koho byste doporučil vy?

desetinná čárka může být jen jedna ;-)

P. Scheck 14.7.2014 9:56

Re: Koho byste doporučil vy?

Tak, tak pane Grambličko, ale v tomto případě by se snad musely porušit i zákony matematiky....:-)

V. Mlich 14.7.2014 12:35

Re: Koho byste doporučil vy?

Mým snem je, že by tam byl Klaus, toho určitě zná víc Evropanů, ale hlavně by se konečně začly dít věci. Jenže do zmrznutí je v tomto pekle daleko, nejméně do příštích voleb, jestli se hoši budou dost snažit. Předčasné volby nehrozí, tohle maj kuci posichrované.

P. Švejnoch 14.7.2014 12:54

Re: To bylo odvážné

až si Vaši nominaci někteří (třeba paní Baldová-Sohorová) přečtou, vypukne peklo!!! :-)

J. Kyselková 14.7.2014 13:05

Re: Koho byste doporučil vy?

Pane Mlichu, nevím, jestli to nemyslíte ironicky, protože zmínit Václava Klause  v našich končinách to chce docela kuráž. VK má realistické názory, hluboké znalosti a dokáže jít s kůží na trh. Taková silná osobnost do těch stovek drahých eučumilů by patřila. Ovšem i VK tikají biologické hodiny.

P. Scheck 14.7.2014 15:27

Re: Koho byste doporučil vy?

Obávám se, pane Mlichu, že Václava Klause nezná ani zdaleka tolik Evropanů, jak si myslíte. Nenechte se zmást médii v našem malém českém rybníčku...

Neříkám, jestli je Juncker dobrý nebo špatný, ale rozhodně je známější i respektovanější než VK.

P. Götze 14.7.2014 18:04

Re: Koho byste doporučil vy?

Ono tim bylo mysleno to, ze eurovolby rozhodne nebyly o tom, ze lide volili Junckera na nejakou pozici. A apropo pravda je proste takova, ze EK je urednicky organ, nikoliv politicky. Ze se z toho samozrejme stava politiku, ja jasne, ovsem to je prave ten problem. Zvrhlo se to a panove jako Zahradil jen poukazuji na tyto zvrhlosti. Nic vice a nic mene.

V. Plocek 14.7.2014 2:01

EVROPA: Naletěli Junckerovi

Pane Zahradile, já vím, že Vám EU nesedí, protože omezuje Vaše ambice na vládnutí. Souhlasím s Vámi, že jeho činnost není zdaleka dokonalá, ale pořád je pro mě snesitelnější než působení ODS ve vládě a Vaše veřejné vystupování..

P. Scheck 14.7.2014 2:08

Re: EVROPA: Naletěli Junckerovi

Pane Plocku, rozesmál jste mě! Chtěl jsem napsat něco podobného, ale nechtěl jsem být první...čili podepisuji, co jste napsal.

J. Stejskal 14.7.2014 0:35

Na vašem místě,

bych na protest položil funkci. U pošty prý berou.

P. Dvořák 14.7.2014 3:04

Re: U pošty prý berou.

Ale na práci.