9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

EVROPA: Mnoho povyku pro…

Vzpamatujme se: EU nám nezakázala pomazánkové máslo, jak horlivě hlásaly titulky více či méně bulvárních novin, nýbrž používání názvu "máslo" pro něco, co máslem není a ani být nemůže.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 22.10.2012 20:33

Soudruhu Roučku,

a jak se přeslavná EU dívá na burákové máslo (peanut butter). Taky tomu hodlá zakázat říkat butter, když v tom mléčný tuk není vůbec?

Asi ne, Holanďané a Angličané by těm bruselským pitrýskům okopali perdele ...

J. Jurax 22.10.2012 20:30

Problém není v pomazánkovém másle

ani tuzemském rumu ani marmeládě, problém je v tom, že se ti blbečkové z brusele séřou do věcí, do nichž jim jednak nic není a jednak jsou marginální. Kdyby se montovali jenom do tohoto, bylo by to jen srandovní a ozřejmující, že ti darmojedové nemají co rozumného na práci a vymýšlejí si broskvoviny.

Jenže oni se montují taky do žárovek, globálně tepelně blbnou, oktrojují podíl OZE ne energetickém mixu s blbostí sobě vlastní - a to už nás stojí těžké prachy.

A taky sní o federaci až evropském superstátu proti vůli obyvatel států, co se v něm mají rozpustit. A co horšího, salámovou metodou a eurodemokraticky (nevybíravý nátlak, referenda tak d dlouho opakovaná, až vypadne správné rozhodnutí) tlačí přes evropskou ústavu (s to byli posláni do háje) k lisabonské smlouvě (tady už se eurodemokracie osvědčila) tlačí tímto směrem. A mají tendenci regulovat všechno co se ještě hýbe.

To v době krize, hroutícího se eura a hospodářské deprese opravdu nemají ty bruselské duté eurohlavy nic rozumnějšího na práci?

Nejlíp kdyby se rozpustily a vrátilo se to k EHS ...

L. Ott 22.10.2012 17:28

Pane Roučku

děláte z komára velblouda, nebo spíš vola. Stačí, když od 1.1. 2013 bude název znít "Pomazánkové másl o-:  " a bude pro europroblému

V. Mlich 22.10.2012 15:20

O žádné máslo tady nejde!

Jde o to, že Brusel nám nebude nařizovat, jaký význam má mít které české slovo - na to máme dost vlastních jazykovědců/prznitelů. Ať se starají o překladatele do cizích jazyků, aby se nenechali mást zvukovou podobnosti slov a překládali podle významu zaužívaného v domovské zemi.

P. Skřivan 22.10.2012 17:23

Re: O žádné máslo tady nejde!

... a on Vám to nařizuje ? Spor musel být nějak rozhodnut, na to měla žalující strana právo. Jak byste ten spor rozhodl Vy ? :-)))

V. Mlich 22.10.2012 20:22

Jak meli rozhodnout spor

Rozhodl bych, ze zaloba se zamita, protoze Bruselu neprislusi rozhodovat, jak Češi doma používají vlastní jazyk. A pri exportu výrobku do jinych statu at si kazdy importer sam rozhoduje, jaky je spravny preklad nazvu toho-ktereho vyrobku do jazyka jeho zakazniku. Hlavne musi byt na nalepce dostatecne velkym pismem nazev toho importera, aby si pripadny napaleny zakaznik zapamatoval, ci vyrobky priste nema kupovat, kdo to neumi prekladat.

L. David 22.10.2012 15:07

Ještě že vás Roučku máme na řešení světoborných problémů.

Jen tak dál - kupředu levá . . .

A těch poznámek zapšklých Čechů o nějakých finančních a muslimských a nacionálních a nezaměstnaneckých a jiných nicotných problémech EU - těch si nevšímejte. Jsou to prkotiny a časem se to určitě samo poddá.

M. Košařová 22.10.2012 14:41

Zákazem názvu Pomazánkové máslo ve skutečnosti dojde k poškození spotřebitelů.

Dnes si mohu koupit pomazánkové máslo a vím, že v něm bude máslový tuk a nebudou v něm různé margaríny a podobné náhražky. V budoucnu se budou pod různými názvy prodávat různé jiné krémy neurčitého složení. Už dnes se prodávají pomazánkové krémy, které nejsou dobré. Ale zatím se jim nepodařilo prorazit na trh. Teď to budou mít o mnoho snazší, protože spotřebitelé jich budu muset několik vyzkoušet, než zjistí, který je podle původního receptu a který je jen náhražkový.

L. Čapatý 22.10.2012 14:28

Druhá strana

Není překvapující, že EU řeší takové pitomosti místo věcí jako krize, islámští přistěhovalci, ...

Spíš by mě zajímal názor pana Roučka na toto : http://www.euractiv.cz/zemedelstvi0/clanek/stiznosti-na-rozdilnou-kvalitu-potravin-v-eu-nenasly-odezvu-008851

Jak je je možné, že výrobek dodávaný ve stejném obalu jednou firmou po celé EU má v různých zemích jiné složení ? A světe div se, ve starých zemích má větší podíl lepších surovin ?

a jediným vysvětlením je "odlišnost v chutích klientely" ?

Tady je pole neorané !!!!!

J. Boleslav 22.10.2012 14:30

Re: Druhá strana

To je výborný postřeh. Obávám se ovšem, že toto určitě už řeší nějaká smysluplná směrnice.  :-)

J. Jurax 22.10.2012 20:37

Re: Druhá strana

Smysluplná eurosměrnice? To je protimluv ...

A nadnárodní potravinoví obři mají dost peněz, aby přesvědčili každého bruselského europrďolu, že se jim do kšeftu nemá montovat ...

J. Kadeřábek 22.10.2012 13:46

Rouček je fakt komik.

Vzpamatujme se: EU nám nezakázala pomazánkové máslo nýbrž jen máslo. Slovo pomazánkové může zůstat.

J. Boleslav 22.10.2012 14:34

Re: Rouček je fakt komik.

Teď mně napadlo, jestli ona EU nás takovými pitomostmi nenasírá schválně, aby odvedla pozornost od skutečných problémů . Budeme se s nimi hádat o pomazánková másla, marmelády a podobně a ani si nevšimneme, že nám mezitím úspory vyletěly komínem a vládnou nám uřezávači hlav.

M. Vojtíšek 22.10.2012 13:37

Babiččina majonéza

To je co jsem si tuhle koupil. I když moje babička nikdy majonézu nedělala, tak moc dobře vařila. Tzn jsem přišel do krámu a mozek mne oblbnul spojil chuť na majonézu s pocitem něčeho dobrého od babičky a už to bylo.

No zrovna v tomhle případě to byl 100% chybná volba na základě pojmenování produktu.

Teď sice vím, že produkt "Babiččina majonéza" za nic nestojí, ale mozek se pokaždé, když jí uvidí ptá proč?.   Tzn tento název je podle mne jednoznačně spotřebitelsky závadnej a neumožňuje nestranou identifikaci produktu.

E. Heusinger 22.10.2012 12:36

EU nám hrozně ublížila, Bůůůůůů

nemůžeme klamat spotřebitele, Bůůůůůůůůů, to je konec světa Bůůůůůůůůů

R. Gramblička 22.10.2012 12:40

Re: EU nám hrozně ublížila, Bůůůůůů

jednou snad dospějete...

J. Jurax 22.10.2012 20:39

Re: EU nám hrozně ublížila, Bůůůůůů

Doufáte zjevně marně ... ale na druhé straně už nemůže víc zdětinštět ...

I. Skolin 22.10.2012 14:48

Re: EU nám hrozně ublížila, Bůůůůůů

A pak kdo je Tydýt ...

J. Jurax 22.10.2012 20:39

Re: EU nám hrozně ublížila, Bůůůůůů

Urážíte Tydýta :-)

A. Holík 22.10.2012 12:22

Hm

Jojo .. a Mozartovy koule se muzou prodavat dal ..

J. Kadeřábek 22.10.2012 13:52

Re: Hm

Tak jako každý kupující ví, že pod líbivým staniolem nenajde Mozartovy koule, ale čokoládovou kuličku tak i tuzemský spotřebitel ví, že pomazánkové máslo obsahuje pasterovanou smetanu sušené mléko a bramborový škrob. Obsah tuku je cca 35% a proto je pro určitou část tlusté populace dobrou náhražkou másla.  Roučkův argument, že se občas pančuje rostlinnými tuky je k smíchu. Když jdu koupit rum od Čanigy taky v něm nečekám methanol. Tedy dosud jsem nečekal. Dnes si snad od Draka může koupit chlast jen sebevrah.

R. Brzák 22.10.2012 12:08

trochu selského rozumu, pane autore!

Uvádíte:

"Pomazánkové máslo si ihned našlo své spotřebitele, kteří jej kupují dodnes, proti čemuž nelze zhola nic namítat." a dále

"Tím, že Slováci název změnili, ale čeští výrobci nikoli, vznikla jim konkurenční nevýhoda, kterou požadovali odstranit." - Tím je dle mého názoru řečeno vše podstatné. Co má proboha jaký úředník rozhodovat o tom, zda se má měnit název výrobku, jenž lidé sami oceňují tím, že jej kupují? A když už se bratia rozhodli takovéto rozhodnutí ke své škodě akceptovat, proč se do následků jejich špatného rozhodnutí pletou evropské "soudy"?

Jsem "moravský slovák", mám za Moravou celou rodinnou větev, když hrají naši se Slovenskem, případná prohra je pro mne méně bolestivá, než jiná. V tomto případě řeknu jen - dobře jim tak!

A teď k Vám, milý pane autore! Jen přijďte a vysvětlete mi, co znamená ten Váš nadpis? Takže Slovensku vznikla konkurenční nevýhoda, pravda? Jde tedy o peníze, což? Kolik je pro Vás v číslech a korunách - ve Vašem případě třeba v eurech - ještě NIC? Je to řekněme sto tisíců Kč? Tak pojďte udělat něco pro podložení svého názoru a ze svého dejte takovéto NIC oněm našim výrobcům náhradou za jejich potenciálně vzniklé škody, aby jste dokázal, že Vaše slova za něco stojí! Pokud je pro Vás, ta jako pro mne, jedna koruna důvodem, aby jste se k ní ohnul (a to si nemyslím, že žiju v nouzi),chyťte se za hlavu a šupem ten elaborátek přepsat. Možná to nebude za jedničku od EU, ale Váš mandát jste získal od občanů v Čechách a na Moravě, nezapomněl jste?

M. Martin 22.10.2012 12:07

Roučku

Zalez zpátky soudruhovi Barrosovi do rektálního otvoru a nesnaž se nás tady oblbovat těma tvýma idiotskýma hovadinama.

D. Švik 22.10.2012 12:05

Vždy jsem si myslel že je Rouček vůl,

teď vidím, jak hluboce jsem křivdil tomu nevinnému dobytčeti.

J. Boleslav 22.10.2012 14:36

Re: Vždy jsem si myslel že je Rouček vůl,

:-)))

D. Švik 22.10.2012 12:03

Vždy jsem si myslel že je Rouček vůl,

M. Malovec 22.10.2012 11:52

Eurohujer

Že jste, soudruhu Roučku, Eurohujer vím, a chápu to, kde byste za nicnedělání pobíral desetinásobek zdejší mzdy. Nic se však nesmí přehánět. To, čemu jak říkám, by mi nikdo neměl zakazovat. Ani Rusáci to nedělali. To co, vy v té slavné Evropě máte řešit neřešíte. A do čeho vám je h.., do toho se se... Brzy snad už přijde doba, kdy vás prostý lid z Bruselu vypráská a požene svinským krokem něco dělat.

J. Boleslav 22.10.2012 14:39

Re: Eurohujer

Tamní paraziti, pokud tam už pár roků dřou, už nikdy pracovat nebudou. Jde spíš o to, aby už konečně přestali škodit.

J. Pernica 22.10.2012 9:50

Blbost na rozdíl od vesmíru

je nekonečná (u vesmíru se o tom dá ale polemizovat). Každý našinec ví co je to pomazánkové máslo. A jako pomazánkové máslo má také dané složení. Zrušením názvu se také ruší norma - čili máslová pomazánka může na rozdíl od pomazánkového másla obsahovat kdejaký sajrajt. Navrhuji proto, aby:

1) Slováci konečně začali nazývat zelí zelím (a nemátli nás kapustou)

2) Elektronická cigareta, aby se nejmenovala cigareta (protože nemá s tím nic společného)

3) Angličani nemátli spotřebitele a necpali do másla sůl - zkuste si dát chleba s marmeládou a s přesoleným máslem - rozlišeno to měli pouze barevně - místní znají, ale chudák cizinec je maten.

A spousty jiných .... Pohrozit vystoupení z EU, pokud to chtějí zrušit. Stejně jak to udělali Frantíci, když měli pasterovat sýry

R. Gramblička 22.10.2012 11:09

Re: Blbost na rozdíl od vesmíru

ale kdeže, to vy češi začnite nazývať kel kelom a nebalamúťte nás kapustou