8.12.2023 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

EVROPA: Léčba Obamou?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 8.2.2010 20:36

Zase smazali diskusi k Holocaustu!

To není pravda. To už je teď denně... Lidi!!

Thyronx 8.2.2010 20:49

Re: Zase smazali diskusi k Holocaustu!

Je dobre, ze se redakce snazi omezit narustajici antisemitizmus na NP rusenim diskuzi. Inteligentni lide, jako Vy, to jiste pochopi. O Holocaustu se nediskutuje!

BTW, povazuji za roztomile, jak pani Harpyji najednou zacaly chybet smajliky. Vsiml jste si toho take? :-)

Harpyje 8.2.2010 22:39

Re: Zase smazali diskusi k Holocaustu!

Ach, Vy lišáku! Jak sofistikované!

Novák S. 8.2.2010 21:00

Re: Zase smazali diskusi k Holocaustu!

Jakube jděte někam s tím svým holocaustem. To je ohraná písnička. Ti co prošli holocauastem dostali zadostiučinění a jsou již pod drnem, a ti mladí mají držet hubu. Jich se holocaust netýkal, není dědičný.

alena 8.2.2010 19:29

??

Nebylo v mých silách přečíst si článek, za což se autorovi omlouvám, i když je mu to asi jedno - takže jenom k titulku: Léčba Obamou.

Kdyby se pan Obama vzal, usušil na prášek, z toho prášku by se nadělaly tablety (po našem "patáky") a každý člověk na světě by dostal jednu k užívání, stejně by to bylo houby platno: problémy světa nikdo nevyléčí, natožpak nějaký jeden človíček jménem Obama.

Co se týče planety jako takové, nemám vůbec obavy, ta se vyléčí po nějaké době sama. 

Pidra 8.2.2010 12:58

pane Macku,

a ostatní přizvukující Nickové, znám jednoho, který to říkal jinak : "...v šest hodin dostanou vojáci guláš s brambory, o půl deváté se vojsko v latríně vykadí a v devět jde spat. Před takovým vojskem nepřítel prchá v děsu." A já dodávám : Obama taky.

janoryna 8.2.2010 11:48

proč by se měl obama tuze zabývat evropou ?

Evropa působít jako sbor ješitných, rozhádaných a zpohodlnělých trpaslíčích národních států-neakceschopných potížistů – viz kosovo, irák, afghánistán.  proto rozhodnutí ohledně fungování zítřejšího světa se budou dělat bez nás. USA se zcela legitimně budou stále více zaměřovat na spolupráci s Čínou a Ruskem, tj. s rovnocennými a akceschopnými partnery

5P 8.2.2010 23:15

Re: proč by se měl obama tuze zabývat evropou ?

Je to velmi pragmatické. Čína vlastní největší balík státních dluhopisů USA atd atd atd. Rusko má nejkonkurenceschopnější zbraně atd atd atd. Početně a rozlohou je pro USA ještě určitě zajímavá Indie se svým sokem Pakistánem (jaderné zbraně + spousta odhodlání s tím druhým co nejdříve zatočit). Napoleon Sarkozy, Mao Barosso a prsatá Merkelová proti tomuto fakt nemají šanci. Stejně jako Obama.

milanS 8.2.2010 11:23

Kde že loňské sněhy jsou ...

Bývalé evropské koloniální velmoci (Británie, Francie, Německo) se nedokázali vyrovnat s tím, že již 50 let velmocemi nejsou a že je čeká osud Španělska a Portugalska. Evropa vymírá, imigranti (chudí z převážně muslimských zemí) a jejich potomci dávají hlasy levici a tím se Evropa stále víc stáčí doleva.

USA už dávno vědí, že musí spoléhat na sebe, že v Evropě nemají spolehlivého partnera.

Ludva 8.2.2010 11:19

Konečně to nadhodili

Německý ministr zahraničí otevřel otázku společné evropské armády. Je nejlepší čas začít na tom vážně pracovat. Už kvůli pracovním  místům. Proč by EU, jako ekonomicky nejsilnější celek světa, měla být vojenským trpaslíkem a někomu poklonkovat ? Svého času se museli spojit USA a Rusko, aby porazili relativně malé Německo. Evropa není bezmocná.

M. Starý 8.2.2010 11:28

Re: Konečně to nadhodili

Nějak si pletete dějiny. Pokud se nepletu, tak Hitler nejdřív celou (kontinetální) Evropu obsadil. A obrat ve válce nastal, když se spojenci vylodili v Normadii a otevřeli západní frontu ...

Ludva 8.2.2010 11:53

Re: Konečně to nadhodili

To je nějak v rozporu s faktem, že Rusko a USA byly spojenci proti Německu ?

RS XII/08 8.2.2010 12:52

Re: Konečně to nadhodili / rok 1941

Změnu v názorech německého obyvatelstva pregnantně vyjádřila tajná zpráva Bezpečnosti říšské služby č. 246 z 15. prosince 1941.

“Zvyšující se počet padlých vyvolal o to větší překvapení, když po nedávném prohlášení říšského tiskového šéfa se očekávalo, že bolševismus je rozhodujícím způsobem poražen, a tím nelze očekávat bojovou činnost většího rozsahu."

Na Nový rok 1942 přinesl oficiální orgán vrchního velitelství německé branné moci Die Wehrmacht úvodník, který měl na tehdejší poměry nezvyklý název: Tvrdé poznání “ jasné závěry. “Válečný rok “ rok 1941? pravilo se v něm, “i v posledním Němci zakoval tvrdé poznání. Velkoněmecká říše nám n epadá jako dar do náruče. Musíme pro ni tvrdě bojovat a obětovat".

Ještě jasněji se vyslovil vrchní šéf nacistické propagandy Joseph Goebbels, který při zahájení zimní pomoci překvapivě prohlásil, že “milióny našich vojáků stojí nyní po roce nejtvrdších bojů tváři v tvář nepříteli, který má velikou číselnou a materiální převahu." Vedení Třetí říše z přehnaného optimismu tak propadlo po bitvě u Moskvy do naprosté skepse.

Následná Stalinova euforie byla však také předčasná. Vítězná cesta Rudé armády do Berlína trvala ještě čtyři desítky měsíců a byla poseta miliony mrtvých.

Petr 8.2.2010 13:34

Re: Konečně to nadhodili

To se teda hodně pletete. Asi byste si měl přečíst něco o WWII, než tu žačnete takhle plkat.

Jakub S. 8.2.2010 13:46

Re: Konečně to nadhodili

Ale. Myslel jsem, že u Stalingradu - ?!

strejda 8.2.2010 13:52

Re: Konečně to nadhodili

Ho historii II.WW toho opravdu moc nevíte. Před Normandií byl velký výprask u Stalingradu a vojenská katastrofa u Kurska. Po Kursku Wehrmacht jen ustupoval. Tam vykrvácel.

občan 8.2.2010 17:03

Re: Konečně to nadhodili

obrat ve válce nastal, když Hitler z bezpečnostních důvodů raději první zaútočil na svého spojence, Stalina, který se připravoval útok na západ. Takovou šíři fronty, která je čekala v ruských stepích, v blátě a mrazech, nemohl Hitler dlouhodobě ustát. Ale vzdorovali těm Rusům docela slušně dlouho.

Petra 8.2.2010 11:13

Zatracený potížista

Zatracený potížista Klaus! Tak kvůli němu nás  Obama nemá rád. Ještě, že budeme mít EU - směrnici o solení jídla. Petra

bm2 8.2.2010 10:23

prakticky priklad buducnosti eu

Prejav eurozvazaka v plnej krase, je treba dokoncit integraciu BCCP aby ludia s vlastnym nazorom nezavadzali na ceste k svetlym zajtrajskom. A co Lisabonska strategia sudruh Macek ? Dobehnut a predbehnut USA ? Predpokladam, ze by ciele by boli naplnene, keby nie Klaus a jemu podobni, co sypu piesok do kolies eu-stroja. Este ze mate tych triednych nepriatelov, mate sa na co vyhovorit. Banany, ziarovky, veterniky, fotovoltika, biolieh, pozitivna diskriminacia - uz vidim ako sa kapitalisti na volstrite trasu strachom a azijske tygre stavaju maciatkami. Len aby nas za par rokov nenakopali do p.dele a to TRVALO UDRZATELNE sudruh Macek.

BALVAN 8.2.2010 13:41

Re: prakticky priklad buducnosti eu

Maciatka jsou koťátka? Moc hezky napsáno, souhlas :-)

Jakub S. 8.2.2010 20:38

Re: prakticky priklad buducnosti eu

mačka = kočka, mačiatko, ano. Krásné slovo, co?

5P 8.2.2010 23:23

Re: prakticky priklad buducnosti eu

tedy bm2 dobrý fakt dobrý. Páči sa mi to.

PetrK 8.2.2010 10:22

Pomoz si sám a bude ti pomoženo.

Ne že by Obama byl opravdový státník, ale dokud bude Evropa spoléhat na to, že USA za ni budou tahat horké kaštany z ohně a přitom nebude chtít být rovnocenným partnerem, vůbec se mu nedivím, že evropský dvoreček pro něj má druhořadý význam. Co s takovým skrytě i otevřeně rozhádaným a nespolehlivým soustáním zmítaným vnitřními i vzájemnými spory. A to nemluvím o NATO, kde by Evropa bez pomoci a patronace USA  dávno spočinula v drtivém objetí ruského medvěda.

Baghíra 8.2.2010 10:09

Evropa dělá všechno pro to, aby se USA zprotivila,

a přitom není schopná být oponentem aspoň trochu závažným. Pořád jsme ještě nepochopili, že nejsme pupek světa, že už zdaleka neurčujeme jeho běh. USA vnímají Evropu jako malebný kontinentík, kam občas stojí za to zajet na dovolenou, ale ne jako určovatele světové politiky, technologie, umění či módy. V tom Obama nic nezměnil, sdílí prostě názor svých spoluobčanů.

Anonym 8.2.2010 8:51

Určitě

Vždycky byla Evropa pro USA druhořadou záležitostí. Jen si to celá řada amerikanofilů nechtěla připustit.

Na tom Obama nic nezměnil.

Otázkou je, jestli má na tomto status quo něco měnit Evropa a proč.

LB X/09 8.2.2010 11:29

Re: Určitě - mocná síla peněz

Americký zdravotnický průmysl vydal stamiliony dolarů ve snaze zabránit zavedení státního zdravotního pojištění v USA a ochromit další reformy, které přislíbil Barack Obama. Kampaň proti prezidentovi byla částečně vedena prostřednictvím velkých finančních darů klíčovým politikům.

Stoupenci radikální reformy amerického zdravotnictví poukazují na to, že legislativa, která teď vzniká v americkém Senátu, odráží obrovskou finanční moc podnikatelských zájmů - zejména pojišťoven, farmaceutických společností a nemocnic.

Tyto firmy zablokovaly podstatnější změny, které by ohrozily jejich zisky.

Lobbistické skupiny a zdravotnický průmysl vydaly v minulých měsících 380 milionů dolarů na ovlivňování tvorby zdravotnického zákonodárství prostřednictvím lobbování, reklamy a prostřednictvím přímých finančních příspěvků na politické strany pro jednotlivé poslance v Kongresu.

Největší finanční částku, celkem skoro 1,5 milionu dolarů, dostal předseda senátního výboru, který připravuje nový zákon o zdravotnictví.

Marat 8.2.2010 13:25

Re: Určitě - mocná síla peněz

Vašnosto plkáte. Proti té zdravotnické reformě jsou především voliči. Proti té reformě jsou i ti, kteří žádnou zdravotnickou reformu nechtějí, protože jsou přesvědčení, že zatím ji nepotřebují a tudíž ani na ni platit nechtějí. Vy prostě jste přesvědčen, že ten zdravotnický průmysl je něco, jako ÚV-KSČ, který může nařizovat a zakazovat. A ti chudí ani žádnou takovou reformu vůbec nepotřebují, neboť zdravotní péčí mají úplně zdarma a potom by museli platit. Prostě plkáte bolševické vejžvyky. US levičáci mezi které Obama patří kalkulují, že by pomoci ilegálních emigrantu, kterých je pár milionu se zmocnili vlády nad USA už na věčné časy. Proto by chtěli rozšířít to zdravotní pojištění i pro ně. V každém případě by to bylo za cenu  dalších vysokých daní.

strejda 8.2.2010 13:56

Re: Určitě - mocná síla peněz

Proč by mělo být zdravotnictví v USA dražší, když je dnes bezchybné, efektivní a postará se o každého. Když ufinancují potřebnou péči pro každého již dnes, co se změní když po reformě ufinancují totéž a zase pro každého. Vaše psaní nemá elementární logiku.

milano 8.2.2010 8:49

evropa

Evropané mají přehnané představy o dúležitosti Evropy. Tak jak si Evropa v posledních letech počíná ji vede k bezvýznamnosti.

conqueror 8.2.2010 8:46

A proč?

Protože levičácká EU která má pocit že může kdekoho moralizovat neudělala pro USA nic pozitivního.