27.6.2022 | Svátek má Ladislav


Diskuse k článku

EVROPA: Krize přežití

„Možnost, že se Evropa stane muzeem nebo kulturním zábavním parkem pro nové boháče globalizace, není zcela mimo mísu.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 9.11.2018 12:26

Jak zde nedávno někdo poznamenal

SSDD

J. Kanioková 9.11.2018 19:29

Ubožačko

P. Smatlak 9.11.2018 10:08

Kecy

Je to jako spirála,méně dětí,v budoucnu i méně lidí,takže i těch méně dětí bude stačit,Kdysy bylo v Evropě méně lidí a vše se zvládlo a státy kd se jich rodí nejvícwe jsou ty nejchudší a a nejubožjší.,protože není práce pro všchny a na druhou stranu se těm rádoby dětem,budoucím pracovním silám stejně nehce makat,a hledají nové možnosti,kde se budou míti dobře i bez práce ,zatímco jejich zěmě,protože mladí nechtějí makat a nesnaží se pomalu chřadne a degeneruje hlavně ekonomicky.Proč se jako většina lidí ve vyspělých státech nesnaží o to samé ve své vlasti?Protože je musí někdo řídit což oni neumějí,snad jen fotbal a sport,a od té doby co vyhnali kolonizátoty to jde všude od deseti k pěti.Ano kolonie byly v určitém smyslu špatné,ale svět se změnil a vše je dnes jinak,ale těm co tam dneska žijí,a neumí se postarat sami o sebe je to šumafuk,je tady přece jiná ožnost a to odejít tam kde si něco vybudovali a kde je fakticky budou živit.Dodnes,kdyby nebyli kolonie tak by celá Afrika,krom té severní a afričané asi běhali polonazí a byl by to spíše turistický skansen ,protože oni se za staletí chovají ne stejně aleještě hůře.Jsou zkrátka na úrovni negramotů a ti co jsou chytřejší z toho těží,ale ne ve prospěch národa a jeho lidí alepro sebe.A jak jsem napsal,to,že je méně lidí není nic co by evropu ohrožovalo,protože většinou tam kde je méně dětí je i vyšší životní a technická úroveň,a navíc se dneska lidé dožívají delšího života ,což je také důležitý fakt.Dřívše bylo více dětí,ale také jich více umíralo,a mohl bych o té demografii pokračovat.A že i když je méně dětí,by se měli státy a lidé hůře to je naprostá demagogie. bez reálného podkladu.a jen omluva a alibismus ,proč se sem tahají lidé -vetřelci odjinud,kteří stejně nic neumějí a pracovat nebudou.

P. Smatlak 9.11.2018 10:12

Re: Kecy

A co takhle robotizace a strach i místních obyvatel o práci,to nikomu z těch rádoby mudrců a chytrolínů nic neříká?A v době tecnického pokroku jsou ti vetřelci vhodní tak akorát na ůklid a na tzametání chodníků tak jak je to dneska podobné u nás s romy.

B. Rameš 9.11.2018 9:34

Příroda nemá ráda vakuum.

Takže ano, pokud bude Evropa dál vymírat, bude kolonizována jinými etniky. Možná bychom se mohli zeptat dr. Husáka, jak to dělal, ale neznám žádné schopné médium. Ostatně, to byla jiná doba a celý dnešní proces je patrně záležitostí prostého evolučního principu - přežijí ti s větší schopností a vůlí přežít.

J. Kavalír 9.11.2018 13:38

Re: Příroda nemá ráda vakuum.

Jak to Husák udělal? Stačí se zeptat pamětníků. Podle ekonomů se stát podílel z poloviny na nákladech na "odchov" dětí. Kdo nebyl lempl a žil na vesnici nebo v menším městě, pořídil si rodinný domek, ve městech družstevní byt. Případně, pokud měl štěstí, dostal byt přidělený od zaměstnavatele. Novomanželské půjčky měly minimální úrok a za každé dítě byl bonus...

J. Kombercová 9.11.2018 14:42

Re: Příroda nemá ráda vakuum.

Jiná doba. Holky se vdávaly okolo dvacítky, kluci se ženili (někteří) už v době vojny, ale ti "museli". :)

A. Alda 9.11.2018 9:03

Jak to dělají zahradníci

s nemocným stromem, který už skoro neplodí a jeho plody skoro zplaněly?

Očistí jeho kůru od parazitů, kolem kmene zkypří půdu, odříznou a spálí všechny neplodné větve a větvě postižené nádorovitostí a strom dobře pohnojí a zalijí. A strom se zazelená a rozkvete a znovu nese hojný užitek.

B. Rameš 9.11.2018 9:27

Re: Jak to dělají zahradníci

Anebo ho vykopou i s kořeny a zasadí nový.

I. Mertl 9.11.2018 10:10

Re: Jak to dělají zahradníci

I Vy optimisto! Jak jste na tom Vy? Očistit od parazitů nebo vykopat a spálit?

P. Grigar 9.11.2018 11:09

Re: Jak to dělají zahradníci

... pane Aldo, chcete-li zachovat genofond takového stromu, nejlepší cestou je naroubování jeho větvičky na novou podnož, vysazenou v lepších půdních podmínkách a pečlivě pěstěnou, chráněnou před škůdci, chorobami, ale také před špatnými, nepromyšlenými pěstitelskými zásahy. Vše, co se neosvědčilo, co stromu neprospívalo a škodilo, musí pryč...

"Krásně renovovaný veterán je stále jenom veteránem."

K. Janyška 9.11.2018 9:02

CO JE TO VZDĚLÁNÍ ?

Vzděláním je to, co se dostane do hlav dětí, studentů a ostatních lidí, z platných informací o světě, přičemž je úplně jedno odkud. Není nic tragičtějšího, než tzv. vzdělání informacemi irelevantními.

Z hlediska oborových znalostí a rozšiřovaných technických informací není problém tak velký. Všichni souhlasí s tím, že jedna a jedna jsou dvě a suma dalších takových a daleko složitějších vědomostí je přijímaná všemi jako samozřejmost a je to tak logické a v pořádku, pokud tedy nemluvíme o technice a strategii vyučování. Jsou to vědecky podložené a šířené poznatky a zkouší se z nich.

Avšak z hlediska předání informací vyššího řádu, tedy vědění o lidském světě a principech, na kterých vyrostl a stojí je situce tristní a právě obrácená, než by měla být.

Žákům, studentům a ostatním je vtloukáno do hlav, že lidský svět je organizací ovládanou lidmi a veškeré školní snažení je směrováno k tomu, aby do takového světa byli připraveni vstoupit a uměli se v něm pohybovat. Jenže takový svět neexistuje.

K. Janyška 9.11.2018 9:02

Re: CO JE TO VZDĚLÁNÍ ?

Věc se má úplně obráceně. Lidský svět je totiž spontánním řádem lidské interakce, tedy je řízený spontánními silami a to je jedinou možností přežití lidstva. A to je tak neuvěřitelné a složité, že to lidi nejsou schopni vůbec bez předpřípravy pochopit. A na školách neprobíhá ani ta. Nejsou učitelé a dokonce ani učitelé učitelů, tedy profesoři vysokých škol, kteří by takovému paradoxu rozuměli.

Celou velmi složitou problematiku však popisuje na vědecké, a jen na vědecké, bázi tzv. kompozitivní teorie, tedy suma informací, navzájem provázaných a neodporujících si, získaná vědeckou kompozitivní, tedy skladnou, metodou společenských věd. Viz slavná kniha Kontrarevoluce vědy myslitele myslitelů, nositele Nobelovy ceny. A.F Hayeka. Dzp.

R. Vacek 9.11.2018 8:35

Neefektivnost Evropy

Evropa je se svou stále rostoucí byrokracií méně a méně efektivní. Potřebuje více a více úředníků. To vede k tomu, že kdo má ruce a nohy, musí se zapojit do pracovního procesu - muži, ženy, důchodci. A stále je to málo. A pak není možné, aby žena zůstala doma a starala se o děti. Stát ji chce dostat co nejrychleji zpět do práce, nabízí jí odkladná místa pro děti.

Kde jsou ty časy, kdy pracující muž byl schopen zajistit finančně rodinu a zároveň společnost vzkvétala a Evropa spolu s Amerikou patřily k nejrychleji rostoucím oblastem.

Z. Lapil 9.11.2018 13:37

Re: Neefektivnost Evropy

Taky podstatný kus pravdy.

Možná dokonce: rodí se málo dětí, protože věkem dospělí dětmi nikdy být nepřestali: otcem je jim stát (ochrání nás před lupiči a padouchy vůbec) a matkou sociálka (nakrmí nás a když je nejhůř, i ten zadek utře).

P. Grigar 9.11.2018 19:00

Re: Neefektivnost Evropy

... v tom případ jsem sirotem už téměř celý svůj život.

P. Aron 9.11.2018 16:34

Re: Neefektivnost Evropy

Souhlas to je také jeden z podstatných problémů.

J. Jurax 9.11.2018 21:12

Re: Neefektivnost Evropy

Dlužno ovšem říci, že v oněch časech byl pracující muž schopen sám uživit rodinu na úrovni tehdy běžné, kterou bychom dnes opovržlivě označili úrovní socek.

M. Foltyn 9.11.2018 8:23

Dnes

Nějak nechápu, proč je důležité, aby státy Evropy byly lidnatější.Z hlediska přírody je nás už dost. V současné době je potřebná pouze zvýšená ochrana(zbrojení), a ne přijímání imigrantů

L. Popovský 9.11.2018 10:38

Re: Dnes

Čím více lidí, tím vyšší tržby. Pokles počtu obyvatelstva by měl důsledky jako pokles cen nemovitostí, postupné zavírání obchodů, pokles výše důchodů na určitou dobu apod.

Já s poklesem počtu obyvatelstva problém nemám, ale problém je podle mě jinde. Pokud to připustíme, tak náš prostor bude zaplněn jinými, s naší kulturou nekompatibilními lidmi. Za současných podmínek to považuji za jisté. A pokud bychom přistoupili k nesmyslům typu migračního paktu, tak by to ještě zrychlilo.

Já jsem pro kontrolu hranic a pro to nepustit sem každého. Nemusí být nutně bílý, ale musí vyznávat naše hodnoty a kulturu.

J. Lukavsky 9.11.2018 7:51

Jak? Inu tak!

"Jak může Evropa ovlivnit své vlastní vzdělané lidi s jejich nízkou

porodností, když čelí obrovské africké a blízkovýchodní plodnosti a

přistěhovalectví?" Inu prostě tím, že nebude krmit parazity! Nepracuješ? Nedostaneš nic jiného než lodní lístek na cestu domů! Jak prosté drahý Watsone! J.L. end

P. Aron 9.11.2018 16:35

Re: Jak? Inu tak!

Přesně tak.

D. Polanský 9.11.2018 6:52

Lidi se mají moc dobře, chtějí změnu,

chtějí poznat, jaké to je, když je někdo vyžene z vlastního domu, znásilní jim ženu či dceru a pak bývalého pána domu podřeže. Ten poklidný křesťanský život již mnohé nebaví.

J. Kanioková 9.11.2018 19:25

Souhlas, bohužel..