20.8.2022 | Svátek má Bernard


Diskuse k článku

EVROPA: Konec roamingu v EU zaplatíte vy

Vyvěste vlajky, práva spotřebitelů zvítězila nad nenasytným kapitalismem! Nadšení Evropské komise (zejména paní Neelie Kroes, komisařky pro digitální agendu) je ohromné. Krátce po dnešním hlasování Evropského parlamentu prohlásila: "Lidé tvrdí, že EU nedokáže jednat rychle. Dnes jsme však dodali výsledky v rekordním čase."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Malovec 4.4.2014 8:57

Ano,

EU dokáže jednat velmi rychle, ale pokud jde o kraviny.

M. Šejna 4.4.2014 8:11

bolševik jste Vy, pane Koutný

za bolševika se připlácelo i za meziměstský hovor například z Prahy do Kladna. To už dnes neexistuje, bohudík. A opravdu je záhadou, proč v rámci EU, která je jedním velkým trhem, mám příplácet za volání z Berlina do Prahy, když by to mělo být stejně drahé, jako volání z Kladna do Prahy.

M. Šejna 4.4.2014 8:06

pane Vokurko

jste stejně mimo realitu, jako autor článku. Vodafone umí nabídnout už dnes roaming za 83 haléřů za minutu, tedy mnohdy i levněji, než je cena vnitrostátního hovoru.

M. Šejna 4.4.2014 8:04

Autor je zcela mimo realitu

Zákaz roamingu v zemích EU přichází v době, kdy všichni operátoři jsou schopni velice levně roaming poskytovat, takže žádné zdražování nehrozí. Uvedu příklad:

Vodafone nabízí dva velice zajímavé "neomezené tarify". Tarif "RED se vším všudy" a "RED premium". První stojí 999 Kč a druhý 1499,- Kč. Rozdíl mezi těmito dvěma tarify je hlavně v tom, že ten dražší nabízí 600 minut evropského roamingu zdarma. Jinými slovy za 600 minut roamingu si připlatíte 500 Kč. Takže minuta roamingu výjde zákazníka na 83 haléřů.

Já sám jsem zákazníkem Vodafonu a používám tarif bez roamingu, protože ho málokdy potřebuji. Pokud ale volám ze zemí EU zaplatím Vodafonu za roaming 7,47 Kč a jen za příjmutí hovoru v zemích EU zaplatím Vodafonu 2,17 Kč. Takže žádných 83 haléřů, ale rovnou 7,47 Kč.

Z uvedeného plyne, že rozhodnutí Evropské unie telefonním operátorům rozhodně nebude dělat nijaké problémy. Oni totiž umějí roaming za pár haléřů.

M. Koutný 4.4.2014 8:00

Re: Konec roamingu v EU zaplatíte vy

Bolševické jsou VAŠE reakce. Regulacemi a centrálním plánováním vzhůru ke šťastným zítřkům!!!!

J. Novak 4.4.2014 7:47

Re: CHA CHA CHA

Zatim je třeba v pohraničí blokovat na svém telefonu roaming, pokud nechceme být blízcí krachu. Nebo mít alespoň nastaven euro roamingový tarif. Pak voláte z Polska do Čech za cca. 7 Kč.

J. Novak 4.4.2014 7:42

Aldi Talk

Ono by to bez toho roamingu opravdu šlo, podívejte se zde.

https://www.alditalk.de/

F. Vokurka 4.4.2014 4:33

drahe volani

co udelaji operatori aby jim nezdrhali lidi do vedlejsiho statu a meli tak simku v perma roamingu? zdrazi volani do zahranici. pak se nevyplati mir rakouskou simku v cr pac bude volajici calovat treba 15kc/min.

no ale hlavne ze bude roaming za vnitrostatni cenu grrrrrrr.

V. Plocek 4.4.2014 0:41

Konec roamingu v EU zaplatíte vy

Argumenty autora článku jsou zčásti bolševické (na telefonující cestující v zahraničí bude doplácet chudý český občan), a z části zbytečně pesimistické (operátoři již nebudou zlevňovat). Zajímavé je to, že autorovi nevadí nehorázné zdražování hovorů v době, kdy EU tvoří jeden celek a tudíž jestliže volám z Rakouska, Německa domů, tak již nevolám ze zahraničí a nevím proč mám platit nějaký příplatek.   A zlevňování hovorů operátory?   To jaké jsou nabídky nyní, předčilo mé očekávání před několika lety.. Je možné vyslovit přesvědčení, že alespoň některé typy hovorů budou dále zlevňovány nebo dokonce zadarmo, jak je již dnes (např. telefonování v rámci rodiny u jednoho operátora).  Takže pesimismus do budoucna není na místě

P. Majer 4.4.2014 0:31

CHA CHA CHA

Tak postupne:

ad 1) Kdo jsou domaci spotrebitele pro nadnarodni firmu operujici v cele EU a proc by nekomu mela ci chtela udelat  vyhodny tarif?

ad2) Z ceho bere autor jistotu, ze prave ceske tarify jsou vyhodne. V Nemecku a Rakousku je telefonovani levnejsi nez v Cesku. Pokud se tarify zprumeruji vydelaji na tom Cesi.

ad3) Budoucnost patri virtualnim operatorum, nikdo nebude stavet dalsi veze, tech je dostatek. Smernice nezakazuje nekde servis neposkytovat, zakazuje jen za stejnou sluzbu vybirat dvoji cenu.

Je vubec smesne nazyvat situaci v mobilnich sitich trhem nebo kapitalismem. Odvetvi je od zacatku silne regulovane. Zadna firma by se nepustila do stavby nakladnych anten bez zaruky na exlusivni vyuziti kmitoctu za nez vladam zaplatila spoutu penez. Na zaver, muze mi autor rici, zda povazuje za normalni, ze kdyz prijedu na bezkach na Jizerku, objevi se na mem mobilu SMS od T-Mobile Polska: Do CR (ze ktere jsem vubec neodjel) volate za 35Kc/min. Stejna firma, vedlejsi kopec, spatne fungujici lokalizace a misto neomezeneho volani takovahle darda. Zaplat pan buh, ze nekdo to za normalni nepovazuje!