19.11.2019 | Svátek má Alžběta


Diskuse k článku

EVROPA: Konec roamingu v EU zaplatíte vy

Vyvěste vlajky, práva spotřebitelů zvítězila nad nenasytným kapitalismem! Nadšení Evropské komise (zejména paní Neelie Kroes, komisařky pro digitální agendu) je ohromné. Krátce po dnešním hlasování Evropského parlamentu prohlásila: "Lidé tvrdí, že EU nedokáže jednat rychle. Dnes jsme však dodali výsledky v rekordním čase."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 4.4.2014 8:06

pane Vokurko

jste stejně mimo realitu, jako autor článku. Vodafone umí nabídnout už dnes roaming za 83 haléřů za minutu, tedy mnohdy i levněji, než je cena vnitrostátního hovoru.

F. Vokurka 4.4.2014 11:27

Re: pane Vokurko

z cehoz vyvozujete, ze pokud tuto cenu da vsem klientum bude stale ziskovy.

uz jste nekomu nechal, pripadne sam dostal, nejakou vec za nakup? ze jste dotycnemu nepocital, neplatil jste, dopravu a rezii? myslite ze to jde takto delat ve vsech pripadech?

V. Plocek 4.4.2014 0:41

Konec roamingu v EU zaplatíte vy

Argumenty autora článku jsou zčásti bolševické (na telefonující cestující v zahraničí bude doplácet chudý český občan), a z části zbytečně pesimistické (operátoři již nebudou zlevňovat). Zajímavé je to, že autorovi nevadí nehorázné zdražování hovorů v době, kdy EU tvoří jeden celek a tudíž jestliže volám z Rakouska, Německa domů, tak již nevolám ze zahraničí a nevím proč mám platit nějaký příplatek.   A zlevňování hovorů operátory?   To jaké jsou nabídky nyní, předčilo mé očekávání před několika lety.. Je možné vyslovit přesvědčení, že alespoň některé typy hovorů budou dále zlevňovány nebo dokonce zadarmo, jak je již dnes (např. telefonování v rámci rodiny u jednoho operátora).  Takže pesimismus do budoucna není na místě

M. Koutný 4.4.2014 8:00

Re: Konec roamingu v EU zaplatíte vy

Bolševické jsou VAŠE reakce. Regulacemi a centrálním plánováním vzhůru ke šťastným zítřkům!!!!

M. Šejna 4.4.2014 8:11

bolševik jste Vy, pane Koutný

za bolševika se připlácelo i za meziměstský hovor například z Prahy do Kladna. To už dnes neexistuje, bohudík. A opravdu je záhadou, proč v rámci EU, která je jedním velkým trhem, mám příplácet za volání z Berlina do Prahy, když by to mělo být stejně drahé, jako volání z Kladna do Prahy.

P. Khail 4.4.2014 16:29

Re: Konec roamingu v EU zaplatíte vy

Pan Plocek má pravdu.

V. Plocek 4.4.2014 18:26

Re: Konec roamingu v EU zaplatíte vy

Pane Koutný. Nevím v čem vidíte z mé strany bolševické reakce.  Faktem je, že jdeme od zdi ke zdi.   Od skutečně centralistického řízení dýchání obyvatelstva po totální chaos, který vzniká totálním  uvolněním chování subjektů , z nichž některé se chovají opravdu  "státotvorně a ekonomicky", takže stát je a) rozkraden a za b)  soustavně destabilizován.  Což pokud se díváte okolo sebe, tak nemůžete popřít. A kde je ta hranice mezi skutečně potřebným řízením chodu státu a bezvládím a totalitou, tak to skutečně neumím říci. Ale jako člověk z velmi negativními zkušenostmi s bolševiky vám nerozumím.

P. Majer 4.4.2014 0:31

CHA CHA CHA

Tak postupne:

ad 1) Kdo jsou domaci spotrebitele pro nadnarodni firmu operujici v cele EU a proc by nekomu mela ci chtela udelat  vyhodny tarif?

ad2) Z ceho bere autor jistotu, ze prave ceske tarify jsou vyhodne. V Nemecku a Rakousku je telefonovani levnejsi nez v Cesku. Pokud se tarify zprumeruji vydelaji na tom Cesi.

ad3) Budoucnost patri virtualnim operatorum, nikdo nebude stavet dalsi veze, tech je dostatek. Smernice nezakazuje nekde servis neposkytovat, zakazuje jen za stejnou sluzbu vybirat dvoji cenu.

Je vubec smesne nazyvat situaci v mobilnich sitich trhem nebo kapitalismem. Odvetvi je od zacatku silne regulovane. Zadna firma by se nepustila do stavby nakladnych anten bez zaruky na exlusivni vyuziti kmitoctu za nez vladam zaplatila spoutu penez. Na zaver, muze mi autor rici, zda povazuje za normalni, ze kdyz prijedu na bezkach na Jizerku, objevi se na mem mobilu SMS od T-Mobile Polska: Do CR (ze ktere jsem vubec neodjel) volate za 35Kc/min. Stejna firma, vedlejsi kopec, spatne fungujici lokalizace a misto neomezeneho volani takovahle darda. Zaplat pan buh, ze nekdo to za normalni nepovazuje!

J. Novak 4.4.2014 7:47

Re: CHA CHA CHA

Zatim je třeba v pohraničí blokovat na svém telefonu roaming, pokud nechceme být blízcí krachu. Nebo mít alespoň nastaven euro roamingový tarif. Pak voláte z Polska do Čech za cca. 7 Kč.

V. Mlich 4.4.2014 10:25

To je ten trh

Operátoři roamingovým poplatkem nutí zákazníky k potlačení roamingu v pohraničí. Bez eurodeformací by velmi rychlo došli k závěru, že bude lepší nabídnout za roaming bonus, aby si je zákazníci dávali jako preferované a hovory šly přes ně. Až se člověku rozum zastavuje, že tyto věci probírají pánové s patentem na rozum v Bruseli. Stejně i ta neutralita: Když mi operátor bude brzdit skype, tak smlouvu s ním prostě zruším a nepotřebuju na to bruselské byrokraty. A když se operátoři monopolně domluví, tak budu skypovat přes WiFi na hotelu.