29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
in the clay court of Posseidon 26.10.2009 9:55

Re: Ale on Posselt

nemohl ječet kvůli dodatku, který neznal, ječel preventivně, aby se tam nedostalo cokoliv, co by legalizovalo Benešovy Dekrety....

Minutus 26.10.2009 0:53

Re: Kdyz mi po nekolikamesicnim jednani

EU nás také DOST potřebuje, nebuďte pesimista.

97 26.10.2009 4:26

Re: Kdyz mi po nekolikamesicnim jednani

jestli myslite tim "nas" CR, tak zbytek EU "nas" skoro nepotrebuje, "jsme" na urovni treba Chorvatska, nastesti pro "nas" uz v EU "jsme"

Bereniké 26.10.2009 7:01

Re: Kdyz mi po nekolikamesicnim jednani

No já  nevím jak vy, ale v manželově firmě uzavírají smlouvu obvykle tak, že  jedna strana pošle návrh smlouvy  a druhá strana se k tomu vyjádří, eventuelně navrhne nějaké změny. Teprve až s textem smlouvy souhlasí obě strany, smlouva se podepíše. Rozhodně to nefunguje tak, že jedna strana si stojí stoprocentně za svým návrhem a není přístupná malému ústupku v původním textu. Takže vaše srovnání trošku (hodně) kulhá.

Abraxas 26.10.2009 9:31

Re: Kdyz mi po nekolikamesicnim jednani

Taky uzaviram smlouvy. Co jsem mel moznost videt, tak to probiha takto: Jednatel vede jednani sam, nebo poveri jednanim sve pravniky. Po nejakem case (muj rekord je 5 mesicu) si obe strany reknou - je to OK, muzeme to podepsat. Pak nastava podpis.

Kdyz mi nekdo po zaverecnem OK rekne, ze to nepodepise, zacinam zvazovat jeho dulezitost a uzitecnost pro mne, to jest vse. Jako zamestnanec s tim muzete nesouhlasit, nemusi se Vam to libit, ale nic s tim nenadelate.

Zpet ke Klausovi. Smlouva se vyjednava nekolik let a 'najednou', kdyz je potreba podepsat, pan prezident zisti, ze je problem. A chce... vyjimku ze zakladnich prav a svobod... citite tu zrudnost?

Nemam nic proti tomu, aby predstavitele statu jednali v muj prospech... ale proc tak najednou?

jirkammm 26.10.2009 8:52

Re: Kdyz mi po nekolikamesicnim jednani

Proč to dělá?

Na to je jednoduchá odpověď - náš pan prezident se zatvrdil vůči EU v době, kdy jej EU odmítla jako geniálního reformátora (on tehdy chtěl do EU jako první - takový Krhounek nebo Hujer?) a řekla, že nás, východňáry, vezme jako balík. Tím pádem náš geniální reformátor dostal od EU přes prsty a jeho geniální reforma skončila naprostým rozkolem vlády, naprostým rozkolem strany, naprostým rozkolem státních financí (pamatujete si dobu kdy byla SKK výš než CZK?) a stali jsme se zemí s největším propadem životní úrovně ve srovnání s PL, HU etc. Ostatně, pamatujete si Zemanovu spálenou zemi (pak si sice padli s vrchním paličem do náruče, ale to už je jiná historie)?

Od doby naprostého krachu svého premiérství (ukázalo se, že je geniálním reformátorem akorát na ústech, ve skutečnosti pouze kryl ty největší tunely) pak nenechal na EU nit suchou. Prostě Evropa ho prokoukla dřív než my.

gogo 26.10.2009 0:14

K tomu nelze nic dodat,

aniž by to následně cenzor smazal