1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Diskuse k článku

EVROPA: Kdo jsou teroristé?

Na jeden týden v Evropě připadly hned dva incidenty, které mají, alespoň podle některých hlasů, charakter islamistického terorismu. Mají něco společného, a jak vlastně zapadají do schématu, který se v Evropě ustavil v poslední generaci?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pokoutný 21.10.2021 10:03

Nějak nechápu, kde autor přišel k myšlence, že "Velká část pachatelů evropských útoků na politiky byli příslušníci krajně pravicových nebo kriminálních kruhů, nikoli islamisté." Neklame-li mne paměť, největšího skóre v útocích na politiky dosáhly Brigate Rosse, ETA a IRA, případně ještě gang Bader-Meinhoff. Ani o jedné z těchto organizací, resp. jejich příslušnících, bych netvrdil, že se jednalo o krajní pravičáky. Jediný útočník, jehož smýšlení bylo (je) snad jakž pravicové, byl Breivik, ten ale co vím nezaútočil na politiky (politika). I v ČR nestříleli na politiky typicky žádní pravičáci: Karel Kramář byl terčem komunisty Aloise Šťastného, atentát na TGM plánovali maďarští povstalci na Podkarpatské Rusi, Aloise Rašína zastřelil další komunista Josef Šoupal. Koneckonců, i dlouho "rozmazávaný" útok na na Novém Zélandu si připsal na konto maoista, známou střelbu na 24 republikánských kongresmanů v r.2017 provedl levicový politický aktivista James Hodgkinson.

A teď bych rád něco slyšel o těch pravičácích (třeba Carlosovi?) :-P

O. Kaucký 21.10.2021 13:08

On to přednášel v Českém rozhlase a tam si společně se Stalinem a neomarxisty myslí, že fašisti jsou ultrapravice. Oni by tomu jinak nerozuměli.

D. Bowman 21.10.2021 15:03

Hezký výčet. Breivik útočil na budoucí politky tj. socdem mládež tábor, neníliž pravda?

Technicky ani on nebyl pravicový. Nacionální Socialismus je furt dost nalevo ale tak internacionální socialisti to neradi slyšej a sovětská propaganda utratila nemalý penis na to udělat z Hitlera pravičáka kapitalistu.

Ty Libertariálně pravicové teroristy taky známe ale z valné většiny to spíš organizuje a financuje FBI, aby je mohla vzápětí zatknout.

Ty čísla pravicového extremismu jsou nafouklá tím, že se do toho počítá i islámem motivovaný útoky na Židovské cíle. Nebo jak jednou zaznělo na CNN: 'Pachatel útoku (na asiaty) byl sice černý ale morálně bílý.'

D. Bowman 21.10.2021 15:08

A ještě doplním...jediný bombový útok na US Capitol provedla komunistická skupina Weather Underground. Jednu její členku omilostnil Clinton a nyní dělá manžerku BLM (Susane Rosenberg).

J. Jurax 21.10.2021 15:34

Charakteristické :-(