30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

EVROPA: Kdo jsou teroristé?

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Herink 21.10.2021 23:18

Jednoduše řečeno, kdyby v Evropě muslimové nebyli, tak by se nemusel řešit islámský radikalismus či radikalizace islámu. Na světě jsou přece desítky historicky islámských států. Za komunismu lidé také neemigrovali do USA, aby tam zakládali komunistické buňky.

K. Křivan 21.10.2021 17:30

Pášou islamistické zločiny radikálové, šílenci nebo zločinci?

Jedním slovem muslimáci. Přečtěte si korán. Nemusíte celý, pár sůr stačí.

V. Hodorka 21.10.2021 17:14

Proste to jsou smejdi, co vrazdi pro ne bezverce. Je to valka. A tak chce k tomu k jako valce pristupovat. A ucit se predevsim od izraele jak s temito smejdy bojovat a zatocit.

J. Nový 21.10.2021 16:10

"Jisté je, že je obtížné vyznat se i v těch minulých. Velká část pachatelů evropských útoků na politiky byli příslušníci krajně pravicových nebo kriminálních kruhů, nikoli islamisté.

Velká část teroristů v minulých pár letech bylikrajně pravicoví extrémisté a ne islamisté?

Pán dává opravdu najevo, že je z veřejnoprávního média ;-D

P. Adámek 21.10.2021 15:30

Domníval jsem se, že se rozlišuje mezi teroristickým činem, spáchaným vůči náhodným obětem, a atentátem, cíleně zaměřeným na jednu konkrétní osobu.

J. Jurax 21.10.2021 15:43

Řekněme, že cílené atentáty jsou podmnožinou teroristických činů. Tedy v normálních, demokratických zemích.

J. Jurax 21.10.2021 15:44

A v době míru.

D. Bowman 21.10.2021 14:47

Každý vrah je svým způsobem šílený. A do značné míry nesvéprávný. Podle některých neurologů (Sam Harris) je dokonce svobodná vůle iluze - své jednání racionalizujeme až ex post ale ve skutečnosti jednáme dle svého genetického a zkušenostního "naprogramování". (snaží se tak dojít k sekulárnímu 'Odpusťte jim neb nevědí co činí')

Islám je vskutku náboženstvím míru. Dojde k němu, až se všichni podvolí Alláhovi a uznají jeho proroka. Podobně jako až budou všichni komunisti tj. dokonalí altruisti tj. hmyz ve stalu mravenců nebo včel. Nebo až budou světu vládnout Germáni nebo Japonci nebo Číňani nebo Papež nebo židovský mesiáš nebo osvícená šlechta nějaké kombinace těchto kultů (Kalergi) atd. apod.

Muslimové to narozdíl od ostatních mají jasně nalinkované, minimum disentu a jasná motivace - kdo v boji za tento mír zemře, odchází zkratkou do ráje bez ohledu na předchozí přestupky.

Speciální kategorií jsou pak Libertariáni, kteří chtějí ovládnout svět, aby pak všechny nechali na pokoji. mezi než se infiltrovali tzv. (neo)Liberálové, což jsou příslušníci kultu rovnosti tj. komunisti.

J. Nový 21.10.2021 16:12

"Islám je vskutku náboženstvím míru. Dojde k němu, až se všichni podvolí Alláhovi a uznají jeho proroka."

Člověče co to plácáte? Velká část útoků muslimů po celém světě je vedena opět vůči muslimům. To si snad snadno najdete, pokud o to tedy stojíte.

D. Bowman 21.10.2021 17:04

No ale to je proto, že oni nejsou to pravé ořechové :-)

Až budeme všichni mrtví, tak opravdu zavládne mír. Co na tom nechápete?

K. Kubikula 21.10.2021 14:23

Gilles Kepel se v životě nehlásil k trockismu. A jde o největšího evropského znalce arabského světa a islámského terorismu. Typické pro novinářskou praxi: nějaký ten špílec (i když neprqvdivý), abychom mohli obdivovat novinářskou kompetenci autora.

M. Boháček 21.10.2021 14:08

Dva! ;-D Veď tie útoky moslimov na európanov sú denne už ako bežná vec.

https://necenzurovanapravda.cz/

L. Beneš 21.10.2021 12:08

Označení nějakého pachatele za osobu nepříčetnou se nabízí samo pro odstranění pochybností, zda čin nebyl namířen z nějakého důvodu (např. náboženské či politické nenávisti) proti nějaké osobě či režimu (obecně). Např. před mnohými lety se nějaký muž pokusil střílet na automobil Leonida Brežněva projíždějící bránou Kremlu. Muž byl označen za osobu duševně chorou a "uklizen". Kdo by také mohl chtít střílet na sovětského vůdce milovanéh vším lidem?

V. Bok 21.10.2021 13:54

Oni ho nezastelili a pry i později propustili... To delaji v usa taky?

L. Beneš 21.10.2021 14:01

Jen jestli ho v tom ústavu pro choromyslné elektrickými šoky opravdu vyléčili. Opravdový pokrok. Za vládců o dvě tři dekády dříve by ho léčili prostředky razantnějšími.

R. Langer 21.10.2021 14:31

A to říkal Putin? ;-)

L. David 21.10.2021 11:52

Vždyť je to tak jasné!

Duševně nemocní jsou všichni muslimští teroristé. Neboť kdo přijme islám, odevzdává tím svou duši satanskému Alláhovi, a to jej následně vede k satanským čínům!!!!

I. Samson 21.10.2021 11:13

Diskusiám o terorizme (a rozdielu medzi terorom a terorizmom) alebo islamizme (a rozdielu medzi islamom a islamizmom) sa nedá vyhnúť. Teror ja násilie "zhora", teda násilie štátu proti tým, ktorí sú "dole" (červený, hnedý a iný teror). Terorizmus je násilie tých, ktorí nie sú "hore" a mstia sa tým ostatným - v demokracii teda všetkým voličom - či už sú v obchode alebo na ulici, v kostole alebo v lietadle. Ak sú v synagóge, tak tam netreba rozmýšľať ani sekundu. To sú oni! Ničia nám svet, studne, úspory a šťastie.

Islam a islamizmus sú už iné odlišné pojmy. Korán a hadísy sú ako samoobsluha: vyberte si lásku a mier, ale môžete zvoliť aj nenávisť a zabíjanie. Ale aby to nebolo také jednoduché, musíte Korán vedieť čítať. Keďže je to ale večné slovo božie, nemôžete arabčinu 7. storočia n. l. preložiť do iného jazyka, ide iba o "pretlmočenie". A Aláh hovoril k Prorokovi po arabsky. A aby to bolo ešte zložitejšie, dnešná arabčina je roztrieštená na množstvo vzájomne si nerozumejúcich jazykov a pravý význam pojmu vám vysvetlia iba experti - duchovní, ulema. Známy pakistánsky arabista a islamológ (na to meno si teraz nespomeniem) publikoval štúdiu, v ktorej ukazoval, že 80% Arabov nie je schopná rozumieť veršom z Koránu. Je to, ako by ste po Slovákovi chceli, aby rozumel praslovančine a vyvodzoval z nej právne normy. Napr. žena je neposlušná. Večný a nestvorený Korán ústami Proroka vám povie, že ju môžete zbiť. Mnohí muslimovia však hovoria, že ju máte len "jemne klopnúť". Nech sa páči, ja to na vás. Ide tu o deficit, ktorý biblistika vyriešila hermeneutikou, teda schopnosťou kriticky posudzovať sväté texty. Ak si túto metódu muslimovia neosvoja, Korán bude legitímnym návodom na vraždenie všetkých, kto majú tú smolu, že sú iní. Budú praktikovať teror aj terorizmus.

O. Kaucký 21.10.2021 12:53

Až takhle bych to nepitval. Ať si nechají svůj islám u nich doma a nevnucují nám ho v Evropě. Když nás nemají rádi, tak proč se sem stěhují? Doba křižácký tažení už také skončila.

K. Křivan 21.10.2021 17:38

Jejich doba dobývání světa ješté neskončila.

H. Rybnická 21.10.2021 10:38

Pane autore konečně jeden vynikající a věcný rozbor. Gratuluji.

J. Nový 21.10.2021 16:14

;-D;-D;-D

B. Rameš 21.10.2021 10:23

Abych pravdu řekl, mne ta otázka ani příliš netrápí. Pro mě je každý terorista osoba, která se sama a dobrovolně vymyká z řádu lidského světa a jako taková patří na šibenici. Je-li černý, bílý nebo fialový a jakým ideovým konstruktem si svoje běsnění zdůvodňuje, je mně srdečně jedno.

J. Jurax 21.10.2021 15:32

Přesně!

Za teroristické vraždy trest smrti ve zkráceném řízení!

Bez ohledu na to, zda jsou teroristé podšprajcováni ideologií rudou, černou, hnědou, zeleně islámskou či jakoukoliv jinou.

J. Pokoutný 21.10.2021 10:03

Nějak nechápu, kde autor přišel k myšlence, že "Velká část pachatelů evropských útoků na politiky byli příslušníci krajně pravicových nebo kriminálních kruhů, nikoli islamisté." Neklame-li mne paměť, největšího skóre v útocích na politiky dosáhly Brigate Rosse, ETA a IRA, případně ještě gang Bader-Meinhoff. Ani o jedné z těchto organizací, resp. jejich příslušnících, bych netvrdil, že se jednalo o krajní pravičáky. Jediný útočník, jehož smýšlení bylo (je) snad jakž pravicové, byl Breivik, ten ale co vím nezaútočil na politiky (politika). I v ČR nestříleli na politiky typicky žádní pravičáci: Karel Kramář byl terčem komunisty Aloise Šťastného, atentát na TGM plánovali maďarští povstalci na Podkarpatské Rusi, Aloise Rašína zastřelil další komunista Josef Šoupal. Koneckonců, i dlouho "rozmazávaný" útok na na Novém Zélandu si připsal na konto maoista, známou střelbu na 24 republikánských kongresmanů v r.2017 provedl levicový politický aktivista James Hodgkinson.

A teď bych rád něco slyšel o těch pravičácích (třeba Carlosovi?) :-P

O. Kaucký 21.10.2021 13:08

On to přednášel v Českém rozhlase a tam si společně se Stalinem a neomarxisty myslí, že fašisti jsou ultrapravice. Oni by tomu jinak nerozuměli.

D. Bowman 21.10.2021 15:03

Hezký výčet. Breivik útočil na budoucí politky tj. socdem mládež tábor, neníliž pravda?

Technicky ani on nebyl pravicový. Nacionální Socialismus je furt dost nalevo ale tak internacionální socialisti to neradi slyšej a sovětská propaganda utratila nemalý penis na to udělat z Hitlera pravičáka kapitalistu.

Ty Libertariálně pravicové teroristy taky známe ale z valné většiny to spíš organizuje a financuje FBI, aby je mohla vzápětí zatknout.

Ty čísla pravicového extremismu jsou nafouklá tím, že se do toho počítá i islámem motivovaný útoky na Židovské cíle. Nebo jak jednou zaznělo na CNN: 'Pachatel útoku (na asiaty) byl sice černý ale morálně bílý.'

D. Bowman 21.10.2021 15:08

A ještě doplním...jediný bombový útok na US Capitol provedla komunistická skupina Weather Underground. Jednu její členku omilostnil Clinton a nyní dělá manžerku BLM (Susane Rosenberg).

J. Jurax 21.10.2021 15:34

Charakteristické :-(

H. Lukešová 21.10.2021 8:53

Jeden britský šejk sympatizující s Islámským státem prohlásil, že důvod k vraždy Amese byl ve skutečnosti ten, že byl proizraelský a to i v době války mezi Izraelem a teroristickou organizací Hamas, kdy Izraelci měli údajně usmrtit mnoho muslimů... Později ze svých tvrzení couval, že vraždu sice neomlouvá, ALE... no známe.

To, že se konzervativci, Židé a proizraelští jednotlivci stávají lovnou zvěří zdivočelých zradikalizovaných muslimů a ultralevičáků je smutným faktem.