18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

EVROPA: K novému migračnímu plánu EK

Před jakoukoliv věcnou debatou nového migračního projektu Evropské komise, který byl minulý týden zveřejněn, je nezbytné říci, že společnou migrační politiku nemohou mít země, respektive politické síly v jejich čele, jejichž cíle, zájmy a ideologie se v otázce migrace zásadně liší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 30.9.2020 10:39

Tak nevím, ale když se mi každý podzim derou "myšovití" do chalupy na žír, nemilosrdně je hubím a nezkoumám, zdali jim v extravilánu hrozí predátor (kočka, lasice či poštolka), nebo jen choutky na obsah mého špajzu. Hubím, hubím a hubím. Když mi goverment zakáže luftručnici do 16 J a pastičky "šlehačky", nasadím kýbl s vodou a "sklapovačku" (prkénko na čepu). Apropó, lov imigrujících "myšovců" do mé chalupy má i své kouzlo, sedíte na verandě, optika na ručnici s nasazenou předsádkou nočního vidění, doutníček Cohiba na dlouhý kouř, sklenka dobrého moku na stole se střeleckým kozlíkem. Idyla. Pic a pic, jenom ráno musím "myšovce", kteří nepřežili svůj exodus, ekologicky humidovat ve své kafilerii, kterou u nás, na vesnici, zoveme kompostem.

Když vidím a slyším třeba mdmme Jourovou, nebo tu Uršulu von der Lejno, etc., začnou mi klapat patrony v ručnicích okolo 4000 J. To si opravdu chceme zasvinit naše prostředí vetřelci s právem "šaria"?

V. Petr 30.9.2020 10:55

R^R^R^

I. Pávek 30.9.2020 11:31

R^

Š. Hašek 30.9.2020 12:05

Nejlepší je dobrej, voňavej sejra, švýcarsko-rakouskýmu nevodolaj. Na něm nešetřím. Když je to jejich poslední sousto.

Nad sadem furt patroluje poštolka. Ale vona se mezi stromy bojí, taky tam furt jsou sousedovic kočky. Asi bude i zmlsaná, na kostele má holoubátka z družstevního zrní.

V. Kučer 30.9.2020 13:45

Střílel jsem je ze vzduchovky, soutěžil jsem se sousedovým kocourem. Na vojně jsem střílel s Sa vz. 58 a ještě jsem to nezapomněl.

Š. Hašek 30.9.2020 14:22

Cca 280 000 občanů má ty krámy doma, s kulatým razítkem. Dienstbiera, Šojdrovou to štve.

Tak snad není vše v háji. Neházím flintu do žita. Manželka žárlí, že tofurt vopečovávám. A že jedna rána je dražší než větrník/malej věneček. Montérky mám nepatrně vod voleje a na koberci nachází takový kousky mosaznejch drátečků. Myslím, že to přehání .....

Vzduchovka je dobrá tak pro osmileté. To se nesmí prošvihnout, ten věk. Na myši jsou účinnější pastičky, taky se tolik netrápí, jako když ji trefíte do nožičky a vona někam zdrhne. Víte, co to je sněť po ráně diabolo (standart)! Já taky moc ne, četl jsem vo tom.

Faktem je, že poštolka často dlabe ještě mluvící myšku. Někdy. Nevychovaná, bestiální potvora.

M. Moravcová 30.9.2020 13:52

R^R^R^

J. Kanioková 30.9.2020 10:38

Perfektní článek, díky pane autore..

Naprostý souhlas ! R^R^R^

J. Hovorka 30.9.2020 14:01

Mohu dnes jen souhlasit R^

P. Milan 30.9.2020 10:18

Dnes velmi přesné, ano.

I. Pávek 30.9.2020 11:31

Ano přiblblý komentář netřeba. ;-)

P. Milan 30.9.2020 15:08

Tak si ho odpusťte.

J. Matuška 30.9.2020 9:32

Článek Jiřího Weigla je skvělý, každý odstavec má smysl. Mám radost z diskuse, palec nahoru téměř u všech příspěvků... /Pozor na NEVRATNOST!/

[>-]:-)=pohoda

Š. Hašek 30.9.2020 9:50

Vidím to stejně.

D. Polanský 30.9.2020 9:20

Žvásty, žvásty, žvásty, nakonec může rozhodnou jenom síla, viz celé dějiny lidstva. To je jako, když vás někde na samotě zastaví hromotluk s nožem v ruce a vy se mu budete bránit tím, že se mu budete snažit vysvětlit, že jedná proti zákonům. Padne z toho na zadek?

J. Nový 30.9.2020 9:25

Žvásty ale vaše.

To je jako kdyby vás někde o samotě zastavil prcek a řekl, že vás, hromotluka zmlátí, protože mu to zákon (rozhodnutí EU umožňuje a nic na tom nemění, že je to nelegální. A vy jste povinen to strpět.

R. Langer 30.9.2020 9:50

Cože? 8-o

J. Nový 30.9.2020 10:07

Evropa má sílu i možnosti nelegální migraci zabránit, ale místo toho ji nejen ignoruje, ale i podporuje.

A místo toho, aby jí bránila, tak vymýšlí jen to přerozdělování a to navzdory zemím, které přerozdělování odmítají vy pane COŽE! ;-D

T. Hraj 30.9.2020 10:33

Přesně. A ještě říkají, že migrace vždy byla a vždy bude a nic se s tím nedá dělat. Jakoby nikdy neslyšeli o zdech, o armádách a o státech bránící své území.

I agresoři s kalašnikovy se dají zastavit, natož pouzí imigranti beze zbraní. Peníze a technika je, chybí pouze pouze vůle.

R. Langer 30.9.2020 13:14

Aha, už chápu, ale mě to zrovna jako moc jasný příměr nepřipadá, nemluvě o tom, že to naprosto nic nemění na tom zcela funkčním silovém řešení... ;-)

J. Kanioková 30.9.2020 10:39

Čí "žvásty" ?

J. David 30.9.2020 10:43

Udělám do něho díru, jako budík. Nutná obrana. Otázka je potom ta, jak to pojme PČR a juristé. Qui bono.

V. Petr 30.9.2020 11:28

Např. naše L-159 Alca by dokázaly rozstřílet téměř všechny lodě, dopravující migranty so Evropy. Nejde o sílu, ale o VŮLI ji použít.

Š. Hašek 30.9.2020 13:56

Na jeden nafukovací člun stačí jedna rána z brokovnice. Tedy nikoliv s patronou na křepelky.

Šabatová, Kolaja, Geislerová jsou toho názoru, že L-159 má házet potravinové pakety a nafukovací plovací vesty. A armádní úřednice mají vydávat platební karty.

Tak to nakonec zbude na oprávněné majitele zbraní a střeliva v ČR (i na mě). Nejdříve to bude třeba u nějakého plotu a před ubytovnou, že. Protože naše ČR armádička haraší v Afghánistánu a Estonsku. Pod velením Němce, kterého vodí na provázkách Američan.

Uznávám, že můj popis situace zcela nekoresponduje se stanoviskem zaměstnanců/manekýnů a hostů ČT09.

V. Kučer 30.9.2020 14:56

Zastavit migraci není po technické stránce velký problém a nestálo by to ani tolik co dostává Erdogan jako výpalné.

D. Polanský 30.9.2020 9:14

... a surovinové bohatství

T. Hraj 30.9.2020 8:58

Dva klíčové momenty

1) Za žádných okolností se nevzdat byť jen části kontroly nad vlastní imigrační politikou

2) Velmi přísná pravidla a velmi dlouhé čekání na přidělení občanství.

Jen tak lze zabránit následování francouzsko-švédsko-britsko-atd. katastrofě.

D. Polanský 30.9.2020 9:16

Když si myslíte, že tohle je lék, tak jste nic nepochopil. Přečtěte si dějiny konce Říma.

J. Kulheim 30.9.2020 9:29

Římská říše zanikla v důsledku lenosti obyvatelstva a na nedostatek financí. Tiskli "papírky" tak dlouho až neměli cenu papíru na kterém byly vytisknuté.

T. Hraj 30.9.2020 9:38

Hm a jednou větou?