29.4.2024 | Svátek má Robert


Diskuze

EVROPA: Již 30 let bez železné opony a náš dnešek

Pád komunismu, spojený v naší zemi s událostmi 17. listopadu 1989, je v každém případě největší událostí našich novodobých dějin. Byla to událost vysoce pozitivní. Vedla k radikální proměně našich životů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MK

Naprostý souhlas a děkuji R^R^R^ píšu to už podruhé, můj první příspěvek byl stejně napsán, odeslán a objevil se v ještě prázdném poli diskuse asi v 03,30 ale nikde ho nevidím - hezký den všem R^R^R^

0 0
možnosti
MV

Já bych řekl, že je to opačně. Prožitek komunismu nás vybavil sníženou mírou sensitivity na nejrůznější prvky oslabování svobody, demokracie, .....

0 0
možnosti
PH

P80e27t95r 43H81a82n

15. 11. 2019 8:49

Klaus to řekl tak a vy zase opačně. Takže se zdá, že to není pro každého stejné. Mluvte jen za sebe a bude to jasnější. Já v tomhle souhlasím s Klausem.

0 0
možnosti
AF

A40. 17F38o87r49m37a27n

15. 11. 2019 8:33

Precizní, jako ostatně vždy. Pokud jde o stávky proti vzdělání, ono to jde jaksi samo, úroveň vzdělanosti klesá i bez stávek.

Dovolím si malou poznámku, když jsem viděl snímky z okupační stávky na FF UK, nabyl jsem dojmu, že na této fakultě studují squateři.....

0 0
možnosti
Foto

a komunisti (alespoň podle triček s Marxem)

0 0
možnosti
ŠH

Čím to (sakra) je, že články pana presidenta Klause jsou ku čtení a přemýšlení ......

Tedy myslím vhodné a dobré. Detaily by se našly, nikoliv ale zásadní.

0 0
možnosti
Foto

Pane

Š. Hašeku

Vy rad ctete i ty komunisticke slataniny u vas to neni nic noveho ;-D

0 0
možnosti
OP

O95l10a 91P71r86o41k88o35p

15. 11. 2019 8:25

Pan prezident by nám měl odpovědět, jak to "myslel" s tou transformací, když odpovídal 12.11.1989 v rakouské televizi .....

0 0
možnosti
OP

O64l92a 34P58r79o80k39o44p

15. 11. 2019 8:29

pro upřesnění: S titulkem Dr. V.Klaus Nationalökonom na ORF diskusní pořad.

https://www.fi.muni.cz/~zlatuska/web-vk/

0 0
možnosti

A má zase pravdu.

0 0
možnosti

15. 11. 2019 3:59

Neni mozno porovnavat Rakousko Uhersko a CSR / CSSR po roce 1948. CR se dodnes moralne nevyporadala s nasledky zlocineckeho komunistickeho rezimu. 41 let vlady komunistu zanechalo daleko vetsi hospodarske a moralni skody na narode nez 3oo let habsburske nadvlady a pan Klaus je jednim z primo odpovednych jedincu za moralni marast poslednich 30ti let v CR. :-(

0 0
možnosti
PD

Nemate jmeno, anonyme bez carek bez hacku. Jak jste vlastně prošel registrací?

Jste přesně ten týpek, o kterých píše V.K. Zabýváte se blbinami, co lze nebo nelze porovnat s čím, co jako na nás zanechal ten nebo onen režim, Habsburky si málem pletete s národním obrozením a v hlavě máte . . . eh . . . když jde o budoucnost?

Vy jste přesně ta suita, co dala vzniknout a živila Havlem vytvořenou blbou náladu.

0 0
možnosti