6.6.2023 | Svátek má Norbert


Diskuse k článku

EVROPA: Je horší evropská, nebo česká byrokracie?

"Podívejte se, co nám ti hrozní bruselští úředníci nařizují!" voláme často my, odpůrci Impéria. "Zameťte si před vlastním prahem, česká ministerstva nařizují ještě nesmyslnější regulace," kontruje protistrana.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 3.7.2013 16:21

Re: STK každý rok

Líbí, asi jako celá ta zatracená EUnijní šaškárna.       :-P

R. Langer 3.7.2013 15:57

Re: STK každý rok

Ano, tak by mohl vypadat naplánovaný scénář. :-(

R. Langer 3.7.2013 15:55

Re: Docela dobrý recept

Souhlas!

R. Langer 3.7.2013 15:55

Re: Dokonalé!

No, tomto případě by dotyčného odpravila mafie AS, která musí na každém překladu usilovně vydělávat. Prostě ho už jiná mafie předběhla, takže to nehrozí...

J. Matuška 3.7.2013 14:20

Re: Docela dobrý recept

Dneska děkuji Jiřímu Wagnerovi za výběr článků. Dobrá nálada léčí. Blbou náladu přenechme tzv intelektuální elitě. Chtělo by to sepsat nějakou petici... :-)

P. Čása 3.7.2013 14:04

Re: STK každý rok

Kdepak, je to podle očekávání. Takový návrh byl jasně nepřijatelný. Musí se nejdříve přepracovat. Já bych to viděl na pravidelné roční kontroly aut starších než 8 let, a to od roku 2016. To už je přeci rozumné, ne? To už by mohlo projít a zachránit tak ty životy nebohých lidí, jezdících v kraksnách roku výroby 2008 a hůř. Co vy na to? Líbí se Vám tento scénář?

M. Prokop 3.7.2013 13:42

Re: STK každý rok

IMHO spíše "proti očekávání".

Obvykle takové a ještě horší hovadnosti projdou.

M. Prokop 3.7.2013 13:41

Re: Docela dobrý recept

Ano.

L. Novák 3.7.2013 12:58

Re: Docela dobrý recept

"... Brusel by zastavil přísun peněz z fondů a země by pookřála. ..."

Já bych to napsal jinak:

"...Brusel by zastavil přísun peněz z fondů a my bychom přestali platit. A země by pookřála. A korupce by nemohla bujet. ..."

:-)

Z. Švrček 3.7.2013 11:36

Docela dobrý recept

"Úplně na závěr máme hlasování českého parlamentu. Kdyby naši ministři a poslanci byli stateční, celou záležitost by zamázli a do Bruselu by ukázali vztyčený prostředníček. Evropský soudní dvůr by uložil pokutu, česká vláda by ji odmítla zaplatit, Brusel by zastavil přísun peněz z fondů a země by pookřála."

V tomto odstavečku  jde o docela dobrý recept na snížení korupce. Dlouhodobě zastávám názor, že protikorupční strategie jsou jen pokusem o léčbu následků. Prapříčinou je přebujelé přerozdělování, u nás ještě umocněné masivním přísunem evropských dotací všeho druhu. Tohle by s tím zamávalo.

P. Schuster 3.7.2013 11:22

Re: STK každý rok

Dle očekávání v úterý Evropský parlament nepodpořil kontroverzní návrh Komise na každoroční technické kontroly osobních automobilů starších šesti let.

P. Vaňura 3.7.2013 11:00

Nemůžeme o tom svobodně mluvit

Svoboda slova je neslučitelná s "politickou korektností" a dalšími eurozvěrstvy !!!!

P. Joch 3.7.2013 9:44

STK každý rok

Jen pro informaci, tohle je realita:

příští úterý se v Bruseli hlasuje o kontrole technického stavu vozidel starších 5 let každý rok. Direktiva samozřejmě po schválení poputuje do parlamentů členských zemí.

Co to znamená? Zdvojnásobení počtu STK, aby zvládalo dvounásobné množství kontrol. A každý rok dalších 1500Kč za emise a STK a půl dne dovolené.

Proč to celé? Kvůli hypotetickému snížení nehod způsobených špatným technickým stavem. Pod heslem, i kdybychom zachránili jediný lidský život, vyplatí se to!

J. Matuška 3.7.2013 8:05

Vystoupení z Unie není realistické.

Občané všech 28 zemí by se měli postavit proti snaze Bruselu /a můžeme si dosadit cokoliv/ nadřadit se nepřijatelným způsobem nad národní vlády a parlamenty. Ve volbách v roce 2014 do Evropského parlamentu se rozhoduje o dalším osudu naší České republiky. Tyto volby vidím jako minimálně tak důležité jako do naší PS. Doufám, že do čela eurorealistů u nás se postaví Václav Klaus. Věřím, že Dušan Tříska se mýlí v tom, že VK by chtěl stanout v čele ODS. Jeho místo je na evropském hřišti. Bunga bunga!

Dotace pod bohulibým cílem jsou pouhou sítí, jak dostat všechny státy do jedné ZOO. Která vláda řekne, že dotace jsou ve skutečnosti pastí? Nebrat 500 mld. když nám je někdo "zadarmo" dává? A převzít euro? Tak už zaklapne zámek, na výběh se dostaneme, pokud budeme "hodní a poslušní". Martin Schulz si to vezme na starost...

J. Jurax 3.7.2013 1:40

Dokonalé!

Ale nemělo by se to zveřejňovat. To je tak kravinioidní broskvovina, že je brusele plně hodna - a by se mohla v bruseli uchytit a z busele nás vyprýštit jako zákaz žárovek a podpora OZE. Z postupu v článku popsaném docela mrazí.

Ven z EU dokud je čas!

L. Krajicek 3.7.2013 1:04

Víme, co se děje.

Víme, kdo za to může. Víme, jak na to. Víme, že o tom můžeme svobodně mluvit. A to je všechno, co nás jásavě dělí od direktiv bývalého režimu.

J. Kanioková 3.7.2013 0:12

Naprosto přesné zhodnocení, dík, autore,