6.8.2020 | Svátek má OldřiškaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Jak velké je vítězství Unie v Gruzii?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 193, poslední: 6.10.2008 22:11, přehled diskusí

Ach jo ...:
Autor: Milan Datum: 6.10.2008 22:11

Opět paní Hybášková a její evropské  blouznění. Ovšem dnes mírně okořeněné chvilkovým procitnutím  a kratičkým pochopením, co zač je vlastně ta EU.  Docela rád bych si přečetl dnešní příspěvky. Očekával bych jako obvykle směs sarkasmu, ironie a nemilosrdné kritiky. 

Jestli se nepletu, ze "Gruzínce" jsou v seznamu mrtvých a vyhnaných bráni i Osetinci, které napadla Gruzínská armáda.:
Autor: Petr Kohout Datum: 30.9.2008 8:00

obávám se:
Autor: milan007 Datum: 28.9.2008 22:34

že bruselský úředník to nevyřeší :-)

Jediné řešení......:
Autor: Herakleitos Datum: 28.9.2008 21:06

které by vyřešilo tu navozenou prekérní situaci, je jmenovat Hybáškovou do tak stěžejní funkce. Pak nebude třeba výstavby radaru. Můžeme klidně spát.R^

Jo, ty důkazy...:
Autor: Pražák Datum: 28.9.2008 18:13

Paní Hybášková, tou gruzínskou ofenzívou myslíte "spravedlivé" a překvapivé celonoční bombardování největšího jihosetinského města gruzínskými raketomety? - A oním "důkazem" o ruském útoku je naopak (tj. dle Vás)¨údajný telefonní hovor dvou údajných ruských či jihoosetínských důstojníků, kteří si podávali hlášení prostřednictvím oficiálního gruzínského "Telekomu"? "Rozhovor", který až po mnoha týdnech zveřejnil Saakašvilli? - Vy nevíte, že špionážní družice dnes zachyti i fotbalový míč natož tank či dokonce soustředění celých jednotek a armádních svazů, a to i v noci či při zatažené obloze? - Že kdyby něco takového Rusové oparvdu naplánovali a předem provedli, okamžitě by to NATO resp. Američané měli nafoceno, zdokumentováno a příslušné snímky by drunejpozději třetí den obletěli svět? - Že nenávidíte Rusy a ráda byste je viděla na kolenou je Vaše věc, ale proč tím proboha otravujete lidi? - Víte, jak dopadl Napoleon? - Nebo jakýsi pan Hitler?

Re: Jo, ty důkazy...:
Autor: Jouda Datum: 28.9.2008 19:02

No Pražáku, ten Medvědev je tak trochu Napoleonovi podoben a to nejen vzhledem !

Re: Re: Jo, ty důkazy...:
Autor: strejda Datum: 28.9.2008 19:42

Tak to je dobré, ještě dnes patří Napoleon k nejslavnějším Francouzům.

Nejslavnější evropští vrahové se jmenují Napoleon a Hitler:
Autor: Magor Milda, Mgr. etc. Datum: 1.10.2008 21:42

A jak dopadl jistý Džingischán a jeho dědicové?:
Autor: Pametnik starejch dob Datum: 28.9.2008 22:08

Třeba vědět, že to původní Mongolsko je také sever dnešní Číny. Rusy nechce skoro nikdo vidět na kolenou, ale máme s nimi špatné zkušenosti. A řada dalších zemí má ty zkušenosti ještě horší (Polsko, Pobaltské státy, Finsko, Ukrajina, Gruzie). Ovšem to Rusko netvořili a netvoří pouze Rusové Masakry v Gruzii.řídili např. dva Gruzíni, Stalin a Ordžonikidze. Ale byla to agrese z Ruska.

Re: A jak dopadl jistý Džingischán a jeho dědicové?:
Autor: A. Datum: 28.9.2008 22:26

Možná Rusy nikdo nechce vidět na kolenou ale kdekdo by chtěl zkoumat co mají v kapsách či peněžence, a nejlépe jim to sebrat. Mařenka Korbelová to ostatně řekla naplacato. Ruská ropa a plyn nemůže patřit jen Rusům. Špatné zkušenosti, které má ČR, Polsko, pobaltské státy atd nejsou s Rusy ale s bolševickým režimem, na který doplatili nejvíc právě sami Rusové. Ač se mu bránili v občanské válce a desítkách krvavě potlačených povstání (naposledy v šedesátých letech) Pikantní je, že ten bolševický režim v Rusku zaváděli právě ti chudáci Gruzíni (Džugašvili, Ordžonikidze, Berija) Poláci (Dzeržinský) Lotyšští střelci a samozřejmě Židé, kterých bylo v první bolševické vládě 84% a mezi komisaři, náčelníky GULAGu a ČK 99%. Takže ono to vytahování národnostní karty je poněkud zavádějící a docela chucpe. Ostatně hádejte, jak dopadnou příští volby u nás. Kolik hlasů dostane KSČSSD? Jasně, zmanipulují to tady ruští tajní agenti.;-D Je až dojemné, jak se všichni snaží svá selhání hodit na hlavu někomu jinému.

Re: Re: A jak dopadl jistý Džingischán a jeho dědicové?:
Autor: strejda Datum: 28.9.2008 22:48

Znáte lepší řešení? Dávat vinu Židům je chucpe a nepatří to k dobrému tónu. Romové při vší vůli na geopolitické otázky nedosáhnou a tak jsou tu dnes Rusové. Každý slabý vládce si musí najít nepřítele a viníka všech běd. To je základ politiky.

Re: Re: Re: A jak dopadl jistý Džingischán a jeho dědicové?:
Autor: A. Datum: 28.9.2008 23:04

O řešení mluvil už TGM. Povzdechl si, že po monarchii převzal národ s mentalitou sluhů. Podle něj by bylo řešením, kdyby tady bylo 40 let slabé Rusko a Německo, aby stačily vyrůst dvě generace sebevědomých lidí s páteří a ti se slouhovskou mentalitou vymřeli. Leč nestalo se a slouhovská mentalita ještě posílila. Vykrystalizovala do celonárodního hesla:"Kdo nekrade, okrádá rodinu". Můžeme to vidět od vlády přes parlament až po lid obecný. Zlodějna a závist tady kvetou všemi barvami. A na slabé Německo a Rusko to taky nevypadá. Natož po dobu 40ti let. Tak spíše zvažuji, kam emigrovat. Kdyby tak v tom Norsku bylo tepleji...

Re: Re: Re: Re: A jak dopadl jistý Džingischán a jeho dědicové?:
Autor: M. Datum: 28.9.2008 23:21

Ještě je jedna možnost, než emigrovat: nechovat se jako slouha a každého (v realistickém dosahu), kdo se tak chovat bude, nakopat do (Y)

Slouhy a Švejky opovrhovat, narovnat svoji páteř, to je řešení!:
Autor: Magor Milda, Mgr. etc. Datum: 1.10.2008 21:46

Vystěhovat se je stejné, jako utéct. Postavit se těm kolaborantům, udavačům, podvodníkům a zlodějům je už těžší, vede ale správným směrem.

Jděte do brusele:
Autor: P Datum: 28.9.2008 17:41

tak se začíná měnit jedno neslušné úsloví. Zaznamenal jsem rozpačité hlasy našich poslanců, jak hlasovaii, a nevěděli o čem hlasují. Byli z toho zmatení. A nebyli to jen naši poslanci. S takovým nepořádkem v EU, říkám to nerad a vyhýbám se neslušným slovům - ale jděte do brusele.

Blahoslavení chudí duchem:
Autor: Dušan Streit Datum: 28.9.2008 13:48

Už jenom kvůli paní Hybáškové by se EU měla zrušit!

Re: Blahoslavení chudí duchem:
Autor: fact Datum: 28.9.2008 15:27

fajn, a co to referendum 2004, co ty výsledky průzkumů, co volby do EP, co většinová podpora postupu EU v Gruzii u nás? To že se něco nelíbí vám - a vy byste to jistě a stoprocentně dělal lépe - ještě neznamená, že váš názor má mandát, ehm jaksi nemá. Budete muset do voleb. Co říkáte? Jinak jsou to kecy, což nesporně ve vašem případě je pravda.;-O

Re: Re: Blahoslavení chudí duchem:
Autor: MICI Datum: 28.9.2008 15:33

Ale do voleb mohou jen ti mocní s předem narýsovaným plánem postupu který musí projít košerizací. Jak by se mohl přihlásit normálně uvažující člověk? Je pravda, že voleného zástupce se system jako jediného bojí - mohl by skrze media šířit nekošerizované myšlenky. Takové pokusy se musí ničit již v zárodku.

Re: Re: Re: Blahoslavení chudí duchem:
Autor: strejda Datum: 28.9.2008 19:45

Máte pravdu, TEORETICKY může kandidovat každý, prakticky to bez široké podpory a mnoha peněz nejde. Jednotivec je bez šance. A v organizaci musí skákat, jak se píská.

No vážená europolankyně:
Autor: Starý J. Datum: 28.9.2008 10:06

- to myslíte skutečně vážně, že unijní ministr zahraničních věcí bude schopen dojednat něco víc a něco jiného, než Sarkózy, nebo Solana? Co vlastně v tom Bruselu děláte, že jste dodnes nepochopila fungování tohoto molochu, té obrovské roztříštěnosti názorů na politické otázky, tu odvěkou snahu Němců mít s Ruskem nadstandartní vztahy, tu zbabělost Francouzů, jistou izolovanost Angličanů - atd.? To, co se v plné nahotě projevilo již před 2.sv.válkou a pokračuje i dnes?

Co asi ten ministr zmůže, i kdyby byl hrdina, když jeho konání budou stejně tyto evropské "velmoci" korigovat, nebo je budou fakticky svými vlastními kroky ignorovat?

Re: No vážená europolankyně:
Autor: M. Datum: 28.9.2008 11:18

Ad: "Co vlastně v tom Bruselu děláte, že jste dodnes nepochopila fungování tohoto molochu..."

Kokain. Jediné vysvětlení a částečná omluva (tedy, jak pro koho-) pro fungování-nefungování brusele je nadbytek kokainu, zalévaný hektolitry chlastu. Až tam jednou všichni vystřízliví, to bude kocovina!

Nesmysl,:
Autor: Ivan Nový Datum: 28.9.2008 9:29

evropský ministr zahraničí nebude znamenat, že EU bude mít ochotu se bránit se zbraní v ruce a jedině tomu rusáci rozumí. Dohody si strčte za klobouk, těm se rusáci budou jen smát. Rusko potřebuje omezenou lokální válku, protože prostí Rusové ji chtějí.

Re: Nesmysl,:
Autor: MICI Datum: 28.9.2008 15:47

Mluvíte o dohodách? Znám několik dohod kdy Rusko ač nepřipraveno šlo splnit svoji povinost a znám dohody jakkoli pevné kdy nás západní demokracie zradily, protože to nebylo ekonomicky výhodné.

Re: Re: Nesmysl,:
Autor: jirka.s. Datum: 28.9.2008 17:55

No bodejť, kmocháčku! Obzvláště pikantně působí tato dohoda: http://www.mpsv.cz/files/clanky/1336/dohoda_sssr.pdf . Sousedka, poříjnová emigrantka se nechala ukecat, a odjela na stará kolena na matičku Rus! Kdyby jí syn každý měsíc nepodporoval penězi i potravinami, dlouho by tam nepřežila! Nejkrásnější na všem je, že ji zpátky pustit nechtěli!(Y)

BTW: Znáš taky Dohodu SSSR a USA o likvidaci raket středního a kratšího doletu ? Nádherný příklad plnění povinností vyplývajících z inkriminované smlouvy ze strany ruských soudruhů!  Tehdy se mohli samou neočkavostí přímo roztrhat! ;-P

Existence evropského ministra zahraničí:
Autor: Pavel Urban Datum: 28.9.2008 9:06

ještě neznamená, že by měl k dispozici něco jiného, než prachy. Případně evropské vojenské kontingenty, jejichž nasazení by musel opravdu, ale opravdu pečlivě zvážit, aby to nevyvolalo "vnitropolitický" evropský odpor. Oni "poplácávající se Evropané" by totiž nemizeli a je možné, že by přímo či nepřímo vnutili svoji politiku i celé EU.

Ostatně co to jsou ty "evropské hodnoty" ? A kdo nám dal právo prosazovat je silou mimo Evropskou unii ?

Etnické čistky sice nejsou nic hezkého, ale došlo k nim i v bývalé (staré) Jugoslávii, aniž by tomu EU dokázala zabránit. Ani zabránit kosovským Albáncům v lividaci i té virtuální jednoty, po jejímž zachování v Gruzii paní europoslankyně volá. Ani evropské peníze zjevně nepřinutí lidi k ochotě žít spolu, pokud v tomto soužití jde o krk. Evropský ministr zahraničí by to nepochybně dokázal.

Jak se říká : dej blbcovi problém, a vymyslí úřad.

Výborný nápad.:
Autor: Malý Aston Datum: 28.9.2008 8:54

V tom Bruselu jsou kůjóni,těm to pálí.Je to jasné,jak bude ministr zahraničních věcí Evropy ihned bude Evropa světovou velmocí ekonomickou i vojenskou.Všichni prezidenti a premiéři všech zemí Evropské Unie budou tomuto ministrovi podřízeni a budou mu nosit tašku.Co nařídí to bude platit pro frantíky,němčoury,talijány i čechůny.Dnes Solana poskakuje jako tajtrlík a nikdo ho nebere vážně.Možná proto,že není tím ministrem všech ministrů,možná proto že za sebou nemá ani ekonomickou ani vojenskou sílu Evropy rovnou USA nebo Rusku.A tak když nemáme toho velkého ministra musíme lavírovat mezi USA a Ruskem a celá Evropa je všem pro srandu králíkům.:-D

USA mohou a nikdo jiný.:
Autor: MICI Datum: 28.9.2008 8:42

USA mohou napadnout jakoukoli zemi na světě a mohou k tomu použít jakoukoli záminku. A i když se obvykle jedná o peníze, ropu atd. A Rusko by nemohlo ani ochránit své lidi?

Re: USA mohou a nikdo jiný.:
Autor: Starý J. Datum: 28.9.2008 10:11

Své lidi má i v Karlových Varech a už si stěžují, že nemohou dělat, co se jim zlíbí, že je chce magistrát obtěžovat našimi zákony (především na př. stavebními). Bude je muset Rusko ochránit, tak, jak to udělalo na území svrchované Gruzie!

Pokud jsem si doposud všímal, tak USA, když jsou ohroženi jejich lidé v cizích státech, tak je evakuuje domů, nebo do jiného státu!

Re: Re: USA mohou a nikdo jiný.:
Autor: MICI Datum: 28.9.2008 12:46

Když se bude jednat o tak veliký počet lidí tak USA rovnou toto uzemí zabere. A co Irák? Přijeli si pouze pro ropu. A viděl jste již záběry ,, nárazu letadla ,, do pentagonu?? Proč na jediném záběru (17 kamer v tu chvíly nefungovalo) to vypadá jako řízená střela a kde jsou trosky z domělého letadla. Neznám lepší podvodníky.

To, jak pomáhali Hitlerovi rozpoutat 2.světovou válku za 1/2 Polska a Pobaltí je znakem ruské solidnosti.:
Autor: Pete Brich Datum: 28.9.2008 14:14

Stalin si pak v létě 1941 oprávněně stěžoval na německou věrolomnost, protože se původně dohodli, že si svět bratrsky rozdělí.

PB