30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

EVROPA: Jak dlouho ještě?

Česká vláda si v souvislosti s pokračující řeckou eurokatastrofou naplno užívá smysl existence Evropské unie, tedy souvislou likvidaci svobody a demokracie jejích členských, stále ještě jakž takž demokratických států.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Rechnovský 19.7.2015 22:57

Poněkud zmatené

EU se "nezdemokratizuje" dokud voliči nezačnou volit nadnárodní strany s minimálně přeshraničním programem. Pak snad začne být majoritě divné, že o Evr. Komisi nerozhodují voliči, ale nejsilnější stranické sekretariáty národních států.

I když se to dnes zdá poněkud utopické, možná změna pasivního voličského přístupu není zas tak daleko. Díky terorismu a uprchlíkům si možná konečně začneme uvědomovat naše společné hodnoty a uvědomíme si, že některé problémy prostě musíme řešit společně.  

To ovšem aktivní dědulové jako autor puknou vzteky.

R. Stary 19.7.2015 21:18

Na dluh se zit neda

Ony nektere staty si pletou hospodarskou demokracii s hospodarskou anarchii. A tak budme radi, ze to v budocnosti nebudou met tak jednoduche.

M. Prokop 19.7.2015 10:21

EU se zaručeně nezdemokratizuje,

na to je špína příliš zažraná.

Jedině poslat všechny soudruhy z Brusele a místní hujery do (_!_) a začít znovu a lépe.

K. Janyška 19.7.2015 11:24

Re: EU se zaručeně nezdemokratizuje,

A co to je takové zdemokratizuje ?  Vždyť demokracie, která ovšem obsahuje kardinální chybu v tom, že ji nevládne soukromé právo, tedy jediné právo pravé, ale neomezená vůle většin, je jen nástrojem správy věcí veřejných... Dzýp.

M. Prokop 19.7.2015 10:21

EU se zaručeně nezdemokratizuje,

na to je špína příliš zažraná.

Jedině poslat všechny soudruhy z Brusele a místní hujery do prdele a začít znovu a lépe.

K. Janyška 19.7.2015 11:25

Re: EU se zaručeně nezdemokratizuje,

Nelze začít znovu, nelze lépe. Lze jen obráceně. EU na negativní smlouvě,  má-li vůbec  EU být. Nic jiného rostlý spontánní řád Evropy nepřipustí... Dzp.

K. Krbálek 19.7.2015 8:03

a co Rusko?

když pán říká A, měl by také říct B. Pokud chce vystoupit z EU, měl by přednést věrohodný a realistický plán zajištění naší svobody a suverenity v situaci, kdy se do našeho prostoru dere imperialistické a diktátorské Rusko. Blabla o Švýcarsku či Norsku jsou nerealistické a nevěrohodné, nejsme ani v situaci Velké Británie, my jsme byli Ruskem dvakrát okupováni a dobyti, 40 let zde Rusové vládli, jak chce pán zajistit, že nás neokupují potřetí? Pokud žádný takový plán nepředkládá, musím předpokládat, že píše v zájmu Ruska

E. Erat 19.7.2015 8:36

Re: a co Rusko?

A EU nějak zabrání případné okupaci od kohokoliv ? EU má nějákou armádu ? Od toho jsme členy NATO. A z NATO autor článku vystupovat nechce. A pokud se týče ekonomických zájmů, tak si zde Rusové koupili již co chtěli, a kupují stále dál.Podle MF Dnes je zde v současné době nejvíce se zahraničních firem, právě firem ruských cca 16 500,- ( a to jsou pouze ty oficiální,kdy je přiznán ruský majitel ). Následuje Německo + Slovensko á cca 10 500,- firem.

J. Mrázek 19.7.2015 8:38

Nejste sám s touto diagnozou

Zkuste si najít článek o zasedání v Ufě, kolik zemí a s jakým počtem obyvatel už nebude platit dolarem, něco o BRICS, "Hedvábné stezce" a dalším.... možná se Vám uleví, že nahnilá nejen EU není jediná možná cesta k obchodu a prosperitě a že můžete zachovat paniku ... :-)

M. Prokop 19.7.2015 10:22

Re: a co Rusko?

Zachrání-li nás někdo před Ruskem, bude to NATO a ne EU.

B. Rybák 19.7.2015 18:35

Re: a co Rusko?

Takže:

Protože neuvádíte žádný plán, jak nás ochránit před germánskou expanzí, která nás ohrožovala cca 1000 let a před pouhými 70 lety jsme její další úder (po západní "mnichovské zradě") přežili jenom "zázrakem", jehož součástí byla vojenská pomoc Ruska, jemuž nás pak západní mocnosti předhodili jako odměnu za jeho vojenskou spolupráci a ono nám nakonec dalo dobrovolně svobodu, musím předpokládat, že píšete v zájmu Německa!??

Ono nás EU chrání před nějakým vojenským ohrožením (jakým a čím asi)? Myslíte, že nás chrání před islámskou invazí?

VÁŽNĚ SI MYSLÍTE, ŽE Z EU LZE VYSTOUPIT?

D. Polanský 19.7.2015 7:50

Stačí volit síly, které takové referendum

podporují. Ale dívám se kolem a žádnou takovou stranu nevidím.

J. Mrázek 19.7.2015 5:31

Další a další i jinde...

Po bankovním skandálu hrozí Moldavsku bankrot. Věřitelé jim odmítají poskytnout úvěry

B. Hamal 18.7.2015 22:00

Střelba do vlastních nohou

Prvním vnějším ohrožením svobody a demokracie v Evropě po studené válce je nynější Ruská agresivita? Jen jestli to není osudný sebeklam vnucený zvěnčí, kvůli kterému Evropa přichází o důležitého partnera a spojence. Americký investor Jim Rogers řekl, že USA se střelily do vlastní nohy když zatlačily Rusko blíž k Číně. Je jen otázkou času kdy se Rusko stane významným partnerem v Asii, což by znamenalo pro USA ztrátu příležitotí na asijském trhu. Kapitál z Asie nahradí ten západní, neboť asijský trh je mnohem větší - tři miliardy lidí - v porovnání s populací USA a Evropy - něco přes 1 miliardu. Pro Rusko je lepší být s třemi miliardami věřitelů než s jednou miliardou dlužníků. Dolar je v hrozné situaci, protože US národní dluh a obchodní schodek jsou obrovské, soudí Rogers.

Viz: http://emergingequity.org/2015/07/17/the-u-s-has-shot-itself-in-the-foot-by-pushing-russia-closer-to-china-jim-rogers-says/

Evropa se ze solidarity zřejmě střelila do obou.

P. Dvořák 19.7.2015 3:14

Re: Střelba do vlastních nohou

To není solidarita, to je předposranost nebo spíš příposranost.

J. Kanioková 19.7.2015 13:14

Přesně !

Z. Rychlý 19.7.2015 8:02

Re: Střelba do vlastních nohou

Vývoj na čínském akciovém trhu tomu v žádném případě nenasvědčuje.

Rusko je téměř po století stále imperiální obr na hliněných nohou bažící po světovládě (včetně stalinské éry budování celosvětového míru).  Země, kde včera znamená až pozítří. Bez cara ani ránu.

Země BRICS mají tolik svých problémů s rasovými, kastovními problémy a mafiánskou kriminalitou, že o nějakém převzetí hospodářské iniciativy si můžou nechat zdát po mnohá desetiletí, pokud se vůbec dokážou postavit na vlastní nohy.

Z Emeriky můžete vytáhnout indiviuality podle potřeby - od komunistů typu Chomského, po různé jestřáby - jak je libo. Tím bych neargumentoval. Že mají USA obrovský dluh je pravda pravdoucí. Ovšem na jeho udržování ve splatitelných mezích (zatím) se podílejí všichni, kdo platí v dolarech a jsou věřiteli USA. Tedy především nešťastná Čína, a dále Rusko, které cenový vývoj plynu a ropy sráží finančně na kolena.

Stejně jsou to včerejší války - nás zahubí multikulti a sarančata z Afriky mnohem dřív.

J. Mrázek 19.7.2015 8:43

Zasedání v Ufě a článek o tom...

A v diskusi je mapka zemí a soupis zúčastněných presidentů zemí, kde nechybí Čína, Indie, Brazilie, Rusko .... a všichni odmítají dolar a dohodli placení bez něj ! Když budete zvědavec a ORGanizovaný k tomu v příponě, tak se dozvíte věcí..

J. Mrázek 19.7.2015 8:44

Zasedání v Ufě a článek o tom...

A v diskusi je mapka zemí a soupis zúčastněných presidentů zemí, kde nechybí Čína, Indie, Brazilie, Rusko .... a všichni odmítají dolar a dohodli placení bez něj ! Když budete zvědav ec a O RGanizovaný k tomu v příponě, tak se dozvíte věcí..

B. Rybák 19.7.2015 19:43

Re: Střelba do vlastních nohou

Souhlasím s Vámi pane Hamale. "Studenoválečnická" protiruská politika USA je chybná a EU oslabená svou integrační "euro-válkou", sociálním a ekologistickým parazitizmem..., se musela přizpůsobit protiruské politice USA (které se obávají protiamerické hegemonii namířené spolupráce EU s Ruskem, která má v EU stále své vlivné stoupence).

Možná, že uklidnění na Ukrajině, jehož součástí je i tlak amerických politiků na Porošenka, aby neporušil "Minské dohody", společné jednání obou velmocí s Iránem, jsou "první vlaštovky" pozitivních změn!

J. Jurax 18.7.2015 21:18

Dobře nakladená slova

M. Hoblík 18.7.2015 17:17

Opět měl pravdu tatíček Klaus!

A teď máme, co jsme chtěli...

D. Polanský 19.7.2015 7:47

Re: Opět měl pravdu tatíček Klaus!

Tatíček Klaus a jeho ODS nás doslova do EU vehnali. Teď se vymlouvají, že oni nevěděli, že ...

E. Erat 19.7.2015 8:51

Re: Opět měl pravdu tatíček Klaus!

Já si dobře pamatuji jak Václav Havel říkal před referendem,že do EU nechtějí pouze šíbři,kteří se bojí že k nám přijde zákon, právo a pořádek.Bylo to v reakci právě na varování V.Klause a části ODS před vstupem do EU.Havel se jako obvykle mýlil,šíbři ze všech stran se velice rychle zorientovali, a vstup do EU se pro ně stal přímo požehnáním.Předtím rozkrádali pouze ČR, a najednou jim zde přístávaly miliardy eur k volnému použití.Jestli tedy někdo "hnal" v referendu o vstupu do EU voliče k urnám s odpovědí ANO,byl to Václav Havel.

Z. Rychlý 19.7.2015 10:59

Re: Opět měl pravdu tatíček Klaus!

Kecy. Chtěli jsme tam všichni. Jenže tehdejší EHS bylo společenství v naprostém pořádku. EU se teprve probouzelo, a že to bude takový hnus tušilo pár lidí. Klaus byl mezi nimi a nikam nás nehnal. Sejměte rudé bělmo vzteku a uvidíte to jinak.

J. Kanioková 19.7.2015 13:12

Re: Opět měl pravdu tatíček Klaus!

Pane Polanský, proč lžete ?

Z. Koutecký 18.7.2015 16:53

NATO je naše budoucnost

Inu, když NATO, tak NATO. Řecko na svoji armádu vsadilo již dávno, takže si pořídilo armádu 5x větší než ČR a investuje do ní ročně kolem 10 mld. USD. Sice na dluh, ale doporučení NATO splnilo. Přesto se mu nechce ani z eurozóny, natož z EU. Ostatní členské země, s výjimkou USA, tak vstřícné nebyly. Takže dneska vládne NATO cca 3,5 mil. armádou. Ovšem USA Army je tu v Evropě zastoupena jen cca 80 tis. vojáky. Většina z 1,5 milionové armády sedí doma, momentálně jim totiž jaksi docházejí finance. Ani ti největší obdivovatelé vojsk NATO si však určitě nemyslí, že bez účasti vojsk USA by tenhle vojenský spolek odolal tomu jedinému agresorovi, který nás prý ohrožuje, totiž Rusku. A jak nás poučily zkušenosti z posledních dvou válek v Evropě, USA má ve zvyku tak 2-3 roky si počkat, než se do války zapojí jinak než dodávkami zbraní a jiné pomoci, kterou na konci všem vítězům vyúčtuje. Takže bych se tomu pocitu bezpečnosti moc nepoddával, a o tom,že by se teď Řekové i s tou svojí ohromnou armádou cítili nějak extra svobodně, bych dost pochyboval.

J. Mrázek 18.7.2015 16:36

Od roku 2011 vzrostly dluhy

U Španělska to bylo zhruba o 290 miliard eur, u Francie 283 miliard eur a u Itálie 227 miliard eur. A to vše od roku 2011, tedy za čtyři roky. Tyto země si uvědomují, že zanedlouho budou podobnou pomoc potřebovat také.

Jak z toho bludného kruhu ven ????

J. Kanioková 18.7.2015 17:13

Návrat k EHS a vlastním měnám..

Když přijde na celkový dluh, Řecko není mnohem horší než Francie (nebo USA) - http://jdem.cz/bspqa4

J. Mrázek 18.7.2015 17:39

Robejšek to hezky komentuje:

„Eurozóna chce do svých problémů zatáhnout i ostatní státy EU. Slibuje si od toho rozdělení rizik mezi více aktérů a pokouší se o posílení zájmu nečlenů eurozóny na jejím zachování – půjde také o jejich peníze,“ komentoval pro Novinky postup Bruselu politolog a ekonom působící v Německu Petr Robejšek.Podle něj se především jedná o to, co nejpevněji připoutat nečleny eurozóny na celý integrační projekt.

„Je totiž zřejmé, že nikdo, kdo má špetku zdravého rozumu, nebude mít chuť se stát členem tak dezolátního spolku jako eurozóna, ačkoli to při vstupu do EU slíbil,“ dodal Robejšek.